Manžel sa nechce rozviesť

14. jún 2020

Ahoj, máme 3 malé deti (4,3,1) ja s manželom sme si už vôbec nie takí blízky, boli u nás problémy (akého typu nebudem riešiť), boli dosť vážne, proste psychiatrický pacient. Som s ním 6rokov. No dnes uvažujem nad rozvodom (cca týždeň), proste, deti ho majú radi asi aj ja ho ešte milujem ale poslednú dobu je to katastrofa, on tvrdí že sa rozvádzať nechce, že nás miluje avšak ja už taký pocit nemám. Lekári mi nevedia povedať, že sa jeho stav zlepší (nie sú v Tom ani alkohol ani drogy). Sme si proste cudzí. Intímne žijeme spolu ale nie je to žiadna sláva. Ja už takto žiť nevládzem. Ako otec je skvelý. Ja neviem ani čo čakám. Nenávidím napríklad fajčenie (trauma z detstva) on to vie a aj napriek tomu začal pred dvoma týždňami fajčiť, hoci som mu povedala ešte uuuuplne na začiatku, že ak začne tak sme skončili ani deti mať spolu nebudeme. On tvrdí, že keď je mimo domu teraz tak bude a keď príde domov tak prestane, ale to takttaktnefunguje. Ja už neviem či to dať ešte dokopy alebo už nie. Je mi na porazené. Vôbec si už tak nerozumieme, akože hádky u nás nie sú ale cítim že žijeme už len ako spolubývajúci. Sme proste od seba týždeň (je na psychiatrii) a ako chýba mi aj lieky beriem lebo sa idem zblázniť, ale asi by som si vedela predstaviť ostať s nimi sama.

ivangeline
15. jún 2020

Ja by som zabojovala. Plus,nie je ľahké pre neho myslieť na iných,keď sám so sebou má problém...nečudujem sa,že vo vzťahu to ochladlo.

ave17
15. jún 2020

Depresia je dosť vazny problém, no ty skôr budeš akceptovať tu ako fajčenie?? Nehnevaj sa, ale upadla si do mdlob, lebo si sa dozvedela, že fajčí??? A?? Ved je dospelý, svojpravny človek. A ty z toho robíš problém, akoby robil niečo protizákonné... Mne by teda oveľa viac vadili tie depresie a jeho správanie....

janeninka
15. jún 2020

No neviem nejako mi depresia a agresivita k druhým nejdu dokopy.. Ako pristupuje k liečbe? Chodí aj má terapiu? Možno by ste mohli ísť aj spolu sa k niekomu v bezpečnom prostredí rozprávať o vašom vzťahu. S tým fajčením chápem že to berieš ako zradu no zároveň je možné že on to už nedáva a potrebuje nejaký ventil. Skúste nájsť kompromis - nikdy nie doma a mozno zmeniť za icos - smrdí to úplne inak a menej tak možno budeš mať menej spúšťačov z minulosti..

katarinka89
15. jún 2020

Nepísala si už sem? Mne sa zdá že ano

autor
15. jún 2020

@katarinka89 nie, ešte nie 🙂

autor
15. jún 2020

@janeninka zodpovedne, lieky berie...má ale len takú ambulantnú raz za 3 mesiace

autor
15. jún 2020

@katarinka89 ale ak by si vedela dohľadať to fórum oredt pozrela by som si odpovede čo test radili inej pani

pseudomonas87
15. jún 2020

Podľa mňa to stojí za zabojovanie, skúste manželskú poradňu

deti95060810
15. jún 2020

prepáč, ale ty by si tiež si mala dať niečo na ukľudnenie.... 😉
chceš rozvod a ani poriadne nevieš prečo... Myslíš že pre deti nájdeš niekoho lepšieho ako je ich biol. otec? Nemyslím si....
A že ten vzťah už nie je taký aký bol pred niekoľkými rokmi? Tak to ti poviem že to je po čase tak všade....Láska prejde, zaľúbenosť tiež, ružové okuliare spadnú z očí dole... Vzťah sa posunie zas niekde inde.... Spájajú vás deti, ktoré vás potrebujú oboch....
Držím palce....🙂❤👍

mondolina
15. jún 2020

Depresia sa dá liečiť, fajčenie nech obmedzí a pred tebou nech nefajčí, je to jeho vec.

panelacikova
15. jún 2020

Presne, už to tu niekto napísal... Nič v zlom, ale autorka sama je zrelá na psychiatriu. Manžel začal fajčiť, koniec vzťahu.... Tri deti, o ktoré sa postará, má ich rád, oni jeho, neubližuje deťom ani žene. Aj sex je ako-tak OK. Ale to fajčenie..... A ešte jedna vec. Manžel je na psychiatrii a autorka berie lieky, lebo sa ide zblázniť? Ozaj ste sa nepomýlili v popise problému? Nejedná sa priamo o vás??

autor
15. jún 2020

@panelacikova a ja som už napísala, že to nie kvôli fajčeniu ale to už je tá posledná bodka za všetkým ako keď sa nakopi a raz ten pohár pretečie...áno, on je na psychiatrii a ja beriem lieky lebo to veľmi zle znášajú, nie nepomýlila som sa, a ďakujem za žiadnu radu....

autor
15. jún 2020

@deti95060810 veď to ma drží od rozvodu vpodstate, že máme deti.......a že ho stále ešte ľúbim ale on akokeby robil všetko pre rozvod a popritom sa rozviesť nechce..

tykat
15. jún 2020

Bez urazky...neviem aky je tvoj muz...ale z teba mam uplne zly pocit, tiez citim nejake "psycho"... si si ista ze problem je len v manzelovi?

janeninka
15. jún 2020

Tak potom určite zvážiť aj psychoterapiu, intenzitu určite terapeut ale teda raz za 3 mes. To je tak kontrola farmakoterapie .
DrzIm palce

ladyvi
15. jún 2020

Problem nie je depresia, ani fajcenie. Ale pocit, ze pri 3 malickych detoch bude vas vztah akoze z talianskeho romantickeho presladeneho filmu. Haloooo! Toto je realita rodin s malickymi detmi, ktorym starosti okolo domacnosti prerastu cez hlavu. Uplne bezne, caste, ziaden dovod na rozvod,iba vytrvat, trosku sa posnazit, najst si nejako cas pre seba, zabojovat, odlahcit to, ze haha uz sme ako manzelia po 50tich rokoch, podme s tym nieco robit. Akeze rozvadzanie sa. Uz prestante zrat tie instagramove idealne rodiny aj s navijakom. Nie. Po narodeni deti to vztahovo nejde vzdy len k lepsiemu. Ba naopak je to riadna skuska, ale zoceli. A ty navyse este riesis aj manzelove depresie,napriek tomu sa lubite, sexujete, deti ho zboznuju. Kde je vlastne ten problem?

katkati
15. jún 2020

Ja ťa chápem. On začal fajčiť asi preto, že nezvláda svoju nervozitu a asi ho to ukludnuje. Podľa toho čo píšeš, je šikovný, pomáha ti aj s deťmi, ale nezvláda svoju psychiku. Je dobré, že začal riešiť svoju depresiu, ale tá jeho agresia a že ťa aj udrel, tak to ťa asi v podvedomí ničí, že nemáte kvôli nemu láskyplný vzťah. Možno sa mýlim.

lucia147852
15. jún 2020

Prepáč ale ak je jediný dôvod fajčenie tak by si sa mala zamyslieť nad tým ako máš riešiť svoju traumu. Chapem ze tam môže byť hoc co aj ťažké ale mala by si vyhľadať psychológa aby to pomohol to prekonať a nie brat deťom otca. Co sa týka odcudzenia, to je v každom vzťahu. Nedá sa čakať ze budete celý čas ako zaľúbenci s motylmi v bruchu. Možno ti len neprejavuje lásku spôsobom akým potrebuješ. Odporúčam knihu 5 jazykov lásky. Pre mna sa po narodení dcéry stalohlavným prejavom lásky to ze muž úprace, vezme dieta a mám pokoj 😅

marca12
15. jún 2020

Fajcenie je len tvoja vyhovorka. A ake lieky beries,ze si ich musis dat,lebo sa ides zblaznit? Zenska preber sa. Ako chces vychovat 3 malicke deti,ked uz teraz hltas lieky? Urcite je tazky zivot s chlapom,o ktoreho sa nevies opriet,ale ty musis byt oporou detom. Deti potrebuju silneho rodica. Este si to premysli. A ak mas kde byt,ostan tam,kym si obaja nevyjasnite veci. Cas a nadhlad vam napovie ako dalej.

katkati
15. jún 2020

@marca12 Určite chce byť silná, kto by nechcel? Ale niekedy to proste nejde. Tak radšej krátkodobo lieky ako sa zrutit. Komu by to prospelo?

cervenaruza123
15. jún 2020

Ahoj. Podla mna mas proste toho dost. Nad rozvodom uvazujes tyzden, nie mesiace, pritom nemas nejaky konkretny dovod, skor to na teba naraz dolahlo. Si vycerpana, znicena, ved mate tri male deti, do prace chodis, manzel je psychicky chory... Dost na jednu zenu. Pri detoch a po rokoch mnohe vztahy upadnu do rutiny a ziju akoby len vedla seba, povinnosti vyse hlavy, vy este aj navyse riesite tie psychicke problemy, casu na budovanie vztahu vela neostava. Vyzaluj sa, vyplac kamoske, sestre ci mamke, dolahla na teba momentalna situacia, pravdepodobne to aj prejde casom. A ked nie, aj tak tomu nechaj cas, aby si potom nelutovala a bola si ista tym, co chces. S manzelom ti nie je dobre, ale ani zle, bez neho ti bude aspon zo zaciatku asi velmi tazko. Na tvojom mieste by som chodila aj k psychologovi. Darmo sa manzel lieci, pre teba to musi byt velka psychicka zataz, tak nech sa nezrutis psychicky. A skuste si najst s manzelom na seba chvilku na rozhovor ci romanticku prechadzku, na "rande", aj v manzelstve je zial dolezite si hladat cas jeden na druheho.

michaelaray
19. jún 2020

Mas to tazke, chapem tvoj vnutorny rozbroj. Na jednej strane ho mas rada, mate spolu deti a chces aby to medzi vami fungovalo. Na druhej strane je to jeho depresia, tazkosti s komunikaciou, obcasna agresia, iskra vo vztahu vyprchala, neprijemne fajcenie a ty mas toho uz nad hlavu ako sa so vsetkym popasovat.
Kedze tych problemov je tu pridruzenych viac, dokopy je situacia dost zamotana. Riesenie by mohlo byt v tom, keby sa kadzy problem polozil ako samostatna otazka.

1. Depresia. Lekari mu uz predpisali lieky. Dôvodom vsak su vacsinou podvedome mentalne bloky resp. traumy, ktore by mohol psychoterapeut pomoct riesit. Myslim, ze prave tento problem sposobuje najvacsiu energeticku zataz vasho manzelstva. Manzel musi mat predovsetkym zaujem vyriesit depresiu, ty nemozes chciet zanho.

2. Tazkosti s komunikaciou. Tu moze pomoct manzelska poradna, ako spominaju aj ine prispevky. Zaroven si môžem zdarma pozrieť Youtube videa od Andyho Winsona, takziez sa venuje technikam ako si zlepsit schopnost komunikovat. Ma mnozstvo motivacnych videi, ktore mi pomohli v obdobi ked som sa citila na dne a potrebovala som sa odpichnut zas smerom nahor.

3. Agresia a nastavovanie hranic. Kniha s nazvom Hranice by mohla byt inspiracia ako komunikovat s niekym kto ta občas napada a ako urcit co bude dosledok, ked sa tieto hranice prekrocia. Napr ze pojdes s detmi na den k rodicom, alebo nieco podobne podla tvojho uvazenia.

4. Vyprchnuta iskra. S tymto zapasi vela vztahov, aj bez toho aby mali hore spomenute problemy. Ako ozivit iskru riesi napr Michal Kopeckyvo svojej knihe Zena snov. Ide o to, ze my zeny niekedy zabudame na seba, uz sa len starame o deti, o domacnost, neobliekame sa aktraktivne, priberame a davame sa na posledne miesto. Aj to prispieva k tomu, ze zrazu nas manzel nevnima tak ako kedysia prestava sa snazit. Vidim to ja na mojom manzelstve. Ked sa niekedy nahodim, zrazu mi manzel spravi masaz ramien s vysvetlenim ze som dnes pekna. Inac nie...

5. Fajcenie. Fajcenim si kompenzuje nedostatok inych prijemnych podnetov. Vacsina zavislych fajciarov ma pocit ze to je pre nich ten prijemny moment ked si mozu zafajcit, teda okrem nikotinovej zavislosti je to aj psychologicka zavislost. Nechcu sa ho vzdat kym nemaju zato nejaku inu priemnu nahradu, resp kym motivacia prestat nie je velka. Moj byvaly manzel bol fajciar, velmi mi to vadilo, desat rokov som mu dohovarala, prosila a zbytocne. Ked uz sme boli v stadiu pred rozvodom, povedala som mu akoby bez citne ale velmi jasne" ked budes fajcit nebudem sa s tebou bozkavat". A zrazu prvy krat po desiatich rokoch mal motivaciu prestat. Prekvapilo ma to.

Drzim teda palce, aby sa ti podarilo spravit zmeny po ktorych tuzis.

autor
19. jún 2020

@michaelaray wau, ďakujem veľmi krásne za radu, po pár dňoch som na tom tak, že sme začali hľadať nejaké motivačné články a rady ako obnoviť lásku a pokoj v manželstve povedali sme si čo nám na kom vadí čo by sme chceli zmeniť a čo sa nám na druhom páči ...smeruje to k lepšiemu ♥️ ďakujem ♥️♥️♥️

michaelaray
19. jún 2020

super, tesi ma to ze mate obaja motivaciu spolu zabojovať za vase manželstvo a ze hladate spolu inspiracie. drzim palce, nech sa vam to podari. 🙂

mantilka
1. júl 2020

Ahoj. Áno, máš to ťažké. Ale podľa mňa nie neriešiteľné. Každé manželstvo má svoje krízy ...každé. Na to nezabúdaj. Každé manželstvo/ partnerstvo má nejake trápenia. Skús si zrevidovat a porovnať. Máte tri detičky...to je obrovské požehnanie. Žiť v zmiešanej rodine po rozvode je obrovským trápením pre všetkých. Potom len budeš pozerať so žiakom na manželské páry, že im je ľahšie.... Skôr by som sa zamerala ako sfunkčniť vzťah. Ako matka 3 deti je potrebné sa dohodnúť na vyhradenie času len pre seba 1 x týždenne a odísť z domu. Tiež na nejakej spoločnej aktivite s manželom. Porozprávať sa s rodičmi, že potrebujete pomoc aby ste mali aspoň 2 hodinky týždenne cas len pre seba... keď nepomôžu .krachne manželstvo. S tým fajčením..treba niečo robiť u teba. Vyhľadať pomoc. Ak si veriaca modlí sa za oslobodenie od nenávisti k fajceniu...ruženec oslobodenia si nájdi na nete. Ak nie si vyhľadaj psychológa...to by si nemala prehliadať. U nás sa tiež nefajčí, ale na rozvod by to nebolo.

madames
6. júl 2020

uz ste zrejme v zacyklenom kruhu a bez objektivnej pomoci zvonku (myslim psychoterapeuta) to asi nedate.. je to sice väcsia investicia ale myslim ze ti pomoze rozhodnut sa co dalej a trosku si v sebe "upratat". drzim palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre