Vyšetrenie plodu po potrate v 7 týždni

miriam18111
17. sep 2012

Ahojte.chcela by som sa spytat,poradit,?!pre zhruba 2mesiacmi som potratila:((7+3tt)cakali sme na vzsledky hystologie.no volala som svojej doc(od ktorej by som najradsej odisla ale musim pockat do buduceho mesiaca)a ona mi povedala toto:ze plod vajca vysetreny.ze to je vsetko.chcem sa teda spyata co to znamena.??ja som myslela ze sa da vysetrir preco sa to stalo pricina a nie tot:(dakujem za kazdy nazor radu

nelynka
20. máj 2013

@leria veru, je to super kaslat na to.. vies, ja mam doma chlapa, ktoremu sex nechyba a asi stale veri na to, ze deti nosia bociany 😀 😀
a najviac som mala nervy prave z toho, ze dieta chce a nesnazi sa a nie z toho ze by to neslo alebo som potracala, s tym som zmierena a bojovala by som, len na to treba dvoch..
a prave preto som rada ze sa mi podarilo takyto postoj zaujat, ze sa s tym uz aspon netrapim, kazdy mesiac dufat, ze sa nadomnou zlutuje a bude sex a trafime sa do plodnych dni a stale na to mysliet a premyslat nad tym a sledovat sa aby som nahodou ani jeden den neprepasla, no proste na nervy 😀

leria
20. máj 2013

@nelynka tak to Ti verím...prežila som niečo podobné....vzťah kde sme chceli dieťa, no k sexu som sa nemala ja, alebo to bolo skôr mechanicky-o plodení...a tak sa ten vzťah rozpadol...mala som na tom velký podiel, nevedela som sa uvolniť a všetko som silila...a k niečomu dopomohla aj vtedajšia gynekologička, ktorá ma hned ofajčila do CAR a pritom by stačila jedna laparoskopia, ktorú som absolvovala na vlastnú žiadosť...rok po nej som 3krát otehotnela(s novým partnerom), no zatial neuspešne...čo už, každá asi máme svoj príbeh...a človek až ked je neskoro pochopí, čo všetko mal robiť ináč, no na druhej strane sa riadim mottom, že všetko je tak ako má byť...aj tie nepriaznivé obdobia, z ktorých sa treba poučiť...ja Ti prajem z celého srdca, nech sa Tvoj chlap čo najskôr preberie 😀 ...pretože sa môže stať, že Ty to neustojíš...asi by si mu mala variť nejaké povzbudivé jedlá 😀 ináč to sledovanie a plánovanie je to najhoršie, čo môže byť....tam už zasahuješ do psychiky a aj ked sa strafíš do plodných dní, tak to výjsť nemusí...no plne to chápem, je to začarovaný kruh, z ktorého sa musíte dostať sami 🙂 pozri si český film mammas and pappas 🙂

nelynka
21. máj 2013

@leria riesila som to 6rokov a viac to riesit nebudem.
On dobre vie,ze to takto fungovat naveky nebude, ale
je pravda ze ja mam zelezne nervy.. Bohuzial u mojho
chlapa je to tazko zmenit, presiel si tazkym obdobim a je
tazko sa mu dostat do hlavy co sa tam odohrava.
Ani lekari to nedokazali a sexuologicka po mesiaci sedeni
uz bola z neho zufala :D
a najhorsie je,ze aj keby som ho k nejakemu sexuologovi
dotlacila znova,tak tu v Ke ziaden poriadny nie je a vsetci
su k tomu sukromny a ceny maju nehorazne..tak kaslem
radsej na vsetko a hlavne na dieta,lebo od tej tuzby sa
to vsetko nejak odraza..

leria
21. máj 2013

@nelynka nely, máš to velmi ťažké....radiť sa Ti asi nedá, lebo sú to vaše topánky ako sa hovorí, vy v nich chodíte...avšak Ty ani radu nepotrebuješ....pokial nemáte veľa rokov, tak je dobré to celkom na nejaký čas hodiť za hlavu...možno aj on potrebuje nejaký čas, neviem čím si prešiel...je dobré, že si taká tolerantná a chápavá...no presne dokedy?ja som od takých 28 rokov chcela bábo a dlho som si z toho ťažkú hlavu nerobila, že sa nedarí...ja som si to nepripúšťala, že ja by som nemohla mať...no nakoniec po 30tke ten čas tak rýchlo letel a nič nebolo a nie je také jednoduché ako som si myslela, zatial sa môžem tešiť aspoň z toho, že dokážem otehotnieť...dnes mi na genetike doktorka povedala, že som komplikovaný prípad, pretože z každého rožku mám nejaký problém...no nie je to beznádejné....takže musíš si aj Ty sama v sebe ujasniť, nakolko je to dôležité aby si mala bábo....pretože u nás žien čas hrá proti nám a aby si neprepásla svoju chvílu...chlapi sa tým tak netrápia, tí môžu plodiť do staroby...

stano4000
21. máj 2013

@miriam18111 zistit pricinu potratu ak to nevyzaduju nejake specialne stavy pacientky, tak to nie je bezna prax. spontanny potrat je nanestastie bezna zalezitost (niekedy zeny ani netusia ze boli tehotne a ani netusia ze potratili, zisti sa to az z krvnych testov - aj to viac menej nahodou), bolestiva skusenost ale kym sa neopakuje viac krat (neviem kolko, mozno 2-3 za sebou opakujuce sa spontanne potraty) tak sa bezne nezistuje preco. zistoval som si informacie po tom ako manzelka potratila ako sa postupuje, ale prirodzeny spontanny potrat je proste prirodzeny. akurat sa vybavilo po potrate geneticke vysetrenie aby sa zistila nejake nekompatibilita, mozu vas s manzelom postal na krvne testy. zo 7 tyzdnoveho plodu sa toho asi vela neda vyzistit, bez specialnych vysetreni. drzte sa! nam pomohlo ze sme po potrate zostali obaja doma, mali cas kecat a kupili sme jednu velku spolocensku hru, ktoru sme donekonecna hrali.

miriam18111
autor
21. máj 2013

@stano4000 dakujem za tvoje onfo🙂no po nejakom čase sa my podarilo znovu otehotniet🙂teraz mam zruha 45dni do porodu,obcas nas sprevadzali problemy,ale nase vytuzene-vymodlene sa rozhodlo zostat s nami 😀 😀 😀

kiki68
22. máj 2013

ja cakam po MA8TT na vysledky histologie, o tyzden ich budem vediet. Totiz u mna to same von neslo, u mna rastol vacok a to v nom sa zacinalo rozkladat,takze v 9TT mi to cistili a z toho som sa dala rychlo dokopy,dnes som boal na kontrole,ale rovno mi povedali,ze v 90% histologia nic nepreukaze. Doktorka mi ale povedala nieco take,ta co ma cistila,ze vlastne ked sa toto stane vo vacsine priapdov ide o nejaku vaznu vadu a telo to hned zisti a vysporiada sa s tym samo. Ze to,co sa da zistit je vacsinou len to,ze tam bola napriklad nejaka toxoplazmoza pritomna a to to zapricinilo. Ale pre nich je to tak bezne,ze si nad tym hlavu na rozdiel od nas,co to babo chceme konecne zdrave porodit hlavu nelamu :(

bambulka.nz
24. máj 2013

Ahojte baby.my sme vcera prisli o baby.bola som v 7 tyzdni ale dozvedela som sa to len pred 3 dnami.kedze mi vzdy meskala meskala menstruacia.tento tyzden som akurat bola zahlasena na kompletne vysetrenia.kedze som mala sen o babatku a menstruacia mi meskala 3 tyzdne ale cely cas som citila pobolievat vajecniky ako pri nastavajucej menstruacii tak som naozaj necakala ze by som mohla byt tehotna,spravila som si test a bolo to tam.lenze vysetrenie sme nestihli kedze som o 3 zacala nad ranom spinit a nasledne krvacat potom pri bolestiach ako pri menstruacii zo mna vysiel prirodzene plod 😢 ostala som z toho hotova.hned som volala manzelovi a volali sanitku.v nemocnici kopec vysetreni a nakoniec na odeleni pre skore materstvo ma pozreli,nastastie samo zo mna vsetko vyslo takze som nepotrebovala cistenie.plod sme dali na rozbor,pani doktorka vravela ze mozme ale nemusime dostat odpovede na donekonecna sa opakujuce otazky ☹ .kedze zijeme v UK bola som milo prekvapena ze tie plody pekne pochovavaju za mesto kde je cintorim priamo v zahrade urcene pre nase hviezdicky...baby drzte sa

kiki68
26. máj 2013

to fakt ich pochovavaju?to som velmi rada,ze niekde to robia....ze to nie je len biologicky odpad. odpovede sa asi nedockate nejakej presnej,ale treba skusit znovu,mozno to bola len nahoda. Aj ked kazdy anjelik je velka bolest.

bambulka.nz
26. máj 2013

Kiki68 dakujem za povzbudive slova.na nahody sice neverim,vsetko ma svoj zmysel a zo vsetkeho sa da ponaucit a narast ako clovek 🙂 samozrejme sa co najviac teraz snazim potlacit vnutorny strach a velmi dufam ze tehotenstvo bude uspesne a krasne.vela sil a zdravicka Vam vsetkym 😉

zuznicka7101
24. mar 2016

Ja som prišla o bábätko v 9-10 týždni zamknutý potrat a velmi ma to boli nikdy som nečakala ze sa mi to stane aj krf som mladá a cely život mam pred sebou aj tak to dosť boli 😢😢

anjelikdianka
15. jún 2017

Ahojte.JA som 2 tyzdne po po 2.potrate.Teraz som mala zamlknuty potrat v 12tt ale plod odumrel uz v 8+6tt.Pred 5.rokmy som potratila v 23tt.Dnes som bola na usg tam vraj vsetko je v poriadku po kyrete a aj vysledky z hhystologie plodu som dostala len nic z neho nerozumjem.
Je tam napisane-Hypersekrecne a decidualne zmenene edometrium
-sucasti plodoveho vajca v danom materiali nepritomne.
Nevete nahodou co to znamena?Ku gynekologovi idem az o tyzden.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre