Zamĺknutý potrat

johanna_b
19. apr 2017

Ahojte som tu nova. Zial, stalo sa nam velke nestastie, este je to cerstve a velmi to boli. S muzom sme si presli vela zleho, dlho sme cakali na babatko a ked konecne prislo, v 3. mesiaci odislo. Viem, ze je vela dievcat a zien s takymto pribehom :( Napiste mi, prosim, Vy, co ste toto prezili, aj neskor.... S akymi pocitmi ste sa prebudili po kyretazi, ja sa bojim, ze sa budem citit spinava, neschopna donosit babatko, so strachom znova otehotniet. Mam pocit, ze ma moje telo sklamalo, ze som chora, vadny kus. Bojujem s roznymi zlymi pocitmi a najviac s tym, ze znova otehotniem a znova sa to stane. Prosim, podporte ma niekto, nieco mi pomoze, aby som sa znova citila ako zena. Dakujem

19lucka90
19. apr 2017

@johanna_b po kyretr uz bolo vsetko jedno. Lebo zo mna vsetko vyslo este pred kyretom. To bolo najhorsie

johanna_b
autor
19. apr 2017

nam povedala psychologicka ze ked budem pripravena. ale vies ze si? chces byt tak si myslis ze si. ideme hned do toho. dovtedy sme sa rozhodli ze sa vezmeme a budem menit doklady + dovolenka. zamestnat gebulu

tuusfatum
19. apr 2017

@johanna_b ahoj je mi to veľmi ľúto... akoby si písala o mojom mužovi, keď som mu to povedala ani neukázal radosť a taký som mala pocit akoby ignoroval moje tehotenstvo. Ale ked sa to stalo zmenil sa už ma celkom iný pohľad. A vraví že bude vďačný keď sa nám babo podarí...tak uvidí sa...ja sa utesujem myšlienkou že všetko prichádza v pravý čas....dlho som čakala na partnera na svadbu..tak si musím počkať aj na bábätko.

Velmi dobre poznám tvoje myšlienky a výčitky...Ale každým dňom ti bude o čosi lepšie...
Pi čaj z Alchemilky každý deň na regeneráciu maternice.

johanna_b
autor
20. apr 2017

@tuusfatum aj ja som cakala na vsetko velmi dlho. on babo dlho nechcel, bojovala som s nim. az mam pocit ze toto bola lekcia prenho, nie pre mna.. vcera bol 1x po tomto nestasti v praci, ja som sa vybrala na krv a on mi 2x pisal, nech mu napisem ked pridem domov lebo si o mna robi starosti. toto predtym nikdy nebolo. caj pijem

nini1010
20. apr 2017

@nastasyk fakt povedal ze uz po 1.ms po kyrete?

johanna_b
autor
20. apr 2017

prosim vas vie niekto ako robia kyretaz na Slovensku? V =Rakusku je metoda odsatim pri ktorej nehrozi riziko poskriabania a preto sa zena zotavi rovnako ako samocistenim

myskahryzka
20. apr 2017

@johanna_b Ahoj. Pisem ti IP.

nini1010
20. apr 2017

@myskahryzka aj ja by som chcela vediet.dakujem

shia
20. apr 2017

@johanna_b drzim ti moc palce, aby si to zvladla, presla som si potratom tiez, resp doktori odo mna chceli, aby som sa sama prenho rozhodla, ze to nebude dobre, ale ja som nedokazala...vzdy som si myslela, ze to zvladnem, ale nezvladla som dat suhlas...ked sa to potom doma stalo same, bola som rada, ze som to nemusela byt ja, kto rozhodol, ale ze to tak malo asi byt...na kyretaz som tiez odmietla ist, chcela som sa sama doma vycistit, trvalo to tyzden..potom nam 3 mes kazali cakat a hend na prvy mesiac sa podarilo...teraz prave odchadzam do nemocnice, lebo sa mi zvysil tlak, a uz prve tehu mi museli ukoncit z rovnakeho dovodu v 34tt, nastatsie to dobre doapdlo, dcerka zdrava klop klop...tiez sa bojim, neviem co ma tam caka, tak si drzme palce navzajom, myslim na teba, len treba verit ze to bude dobre a ze vsetko sa deje pre nieco, asi si naozaj vsetko musime enjak zasluzizit, inak to nevidim...aj men prve tehu predchadzali dve gynekol operacie a napocuvala som sa doktorov ako nikdy neotehotniem atd, a mylili sa...treba len verit ze to bude dobre a bude! ja stale hovorim - ak ma byt toto moja cesta, tak po nej idem, lebo len ciel je dolezity...drzim ti moc palce!!!

johanna_b
autor
20. apr 2017

@shia už som to tu písala jednej babe, že slovenských gynekológov vám nezávidím. ja chodím k doktorom len v Rakúsku, kde bývame a Slovensko je z tohto pohľadu na úrovni Ugandy. Ja nechápem, ako si môžu dovoliť vyriecť taký ortieľ, že "nikdy nebudete mať", zrejme ťa chceli natlačiť do umelého oplodnenia, pretože to naozaj nikto nevie, iba Boh, či ty, ja, budeme mať deti... A aj tá pauza 3-mesačná, toto v západnej Európe nikto nepovie, my sme sa stretli s tým, že hneď, kým si maternica pamätá a je pripravená. Ach, bože. Ja si to vysvetľujem tak, že to dieťa prišlo nás niečo naučiť. Stále mám pocit, že sme ako pár naňho ešte neboli pripravení a čo sa za týchto pár dní udialo, nás nielenže posilnilo, ale sme k sebe ešte bližšie, zaspávame ruka v ruke, plačeme spolu, muž si veľa uvedomil, tak asi toto... a myslím si, že k nám príde tá istá dušička, že ona sa vráti, keď sa poučíme, lebo inak by som sa zbláznila. a ešte jedna vec, nikomu to nepoviem, budem to zatĺkať, kým sa bude dať a najviac mi je ľúto za tým tešením, že ja sa už nebudem môcť tešiť, keď znova otehotniem...

shia
20. apr 2017

@johanna_b presne viem o čo píšeš...máš pravdu, to mi pvoedali na klinike asistovanej reproduckie, že ja prirodzene nikdy neotehotniem, a napísali ma hneď na umelé, a ja som im o týždeň volala, že ak si nevšimli, že som tam bola v 5tt a oni si to ani nevšimli a toto mi povedali...mám síce aj endometriózu, jeden vaječník a tď, ale aj tak sa podarilo na prvý šup, stačí len veriť...a s tým potratom - tiež si trafila - totiž teraz mi dali termín pôrodu na termín toho predošlého potratu, čo tiež nepovažujem za náhodu, beriem to tak, že ono sa len vracia 🙂 len teraz sa mi zase veľmi zvýšil tlak, idem práve do nemocnice, tak drž palce, nech to dobre dopadne a nech mi tam ešte vydrží..aj ja myslím na teba, verím, že sa vám podarí opäť - dôležité je, že vidíš, že vieš otehotnieť a môžte mať deti - a to je veľmi dôležité, tak to bude už len otázka času ;) držím moc palce!

johanna_b
autor
20. apr 2017

@shia bože, jasné, že ti držím palce! ani si nemyslím, že stačí veriť, hoci viem, že sa to tak hovorí, ale mne pomohla tá pokora, keď som si povedala, že si "vystačím " tým, čo dostanem od Boha. práve krátko na to som otehotnela, preto som to vnímala veľmi veľmi osudovo... ak by sme my otehotneli teraz hneď, tiež mi včera napadlo, že by termín mohol byť, kedy som otehotnela. alebo na mužove narodeniny, krátko po tom, proste valentínske dieťatko. mnohým ženám sa to takto vrátilo, je to zaujímavé.

tuusfatum
20. apr 2017

@johanna_b presne to isté aj u mňa aj tie sms.... ak to bola lekcia tak je to strašná škoda ze v takejto forme 😕 ale nevieme čo ma pre nás život pripravené
A s tým západom co sa týka lekárov to je pravda celkom iný pristup

Ale musíme veriť ze aj na nás si už sadne šťastie ❤

johanna_b
autor
20. apr 2017

@tuusfatum ja odpadnem, aké ste mi všetky blízke!!!!

piskotka128
20. apr 2017

@johanna_b Ahoj, aj ja som, bohužiaľ, jedna z tých, čo prišli o bábatko. V 8.tt zistili, že nebilo srdiečko. Našťastie moja gynekologička to nenechala iba tak a poslala ma na hematologiu, endokrinologiu a genetiku kvoli tomu, že za posledné roky rastie počet zamlčených potratov. Jasné, je to aj na prírode, ale ked sa to dá medicínsky liečit tak treba čím skôr. Práve na hematologii prišli na príčinu prečo sa bábo neudržalo, mám vrodenú trombofíliu (hustú krv) čím sa k plodu nedostávala výživa. Celé druhé tehotenstvo som si pichala injekcie na riedenie krvi a mám zdravé dievčatko. Po kyrete sme počkali 3 mes. a na prvý šup sa nám podarilo.
Tým celým som chcela povedať to, aby si aj ty skúsila absolvovat nejaké vyšetrenia. Možno to bola tentoraz príroda, ale aby si nemusela znova prežívať čo teraz. Držím prsty.

johanna_b
autor
20. apr 2017

@piskotka128 na endokrinológii som bola, mám v poriadku výsledky, ale na tú hematológiu sa chystám aj ja, pretože nie si prvá, ktorá mi hovorí o hustej krvi. včera mi brali krv predoperačné vyšetrenie a pýtala som sa v laboratoriu, ci ju mám hustú a on, že to on nevidí, musím ísť na špeciálne vyšetrenie. lenže ja som dnes dostala výsledky z krvi - bývame vo viedni, všetko tu inak funguje, a tam je na celú jednu stranu hematologické vyšetrenie, tak neviem, či to tu nerobia ako štandard. nevieš mi povedať, ako sa volá konkrétne tá vec, ktorá by ma mala zaujímať, čo by mi mali vyšetriť, ako sa tá "hustota" odborne volá?

piskotka128
20. apr 2017

@johanna_b odborne sa to volá trombofília, ale to je iba diagnóza. Má rôzne genetické mutácie, ja som mala v karte napísala Leiden heterozygot (existuje aj homozygot) + nejaké skratky, ktorým som nerozumela.

johanna_b
autor
20. apr 2017

no, lebo mne vyšetrovali, čo sa hematológie týka erythrozyten, hämoglobin, hämatokrit, MCV, MCH, MCHC, erythrozytenverteilungsbreite, trhombozyten a leukozyten - a toto všetko mám v poriadku.

piskotka128
20. apr 2017

@johanna_b toto vyzerá na klasický krvný obraz.

johanna_b
autor
20. apr 2017

@piskotka128 nevedela som, nevyznám sa... dik, dúfam, že to nemám a posielam ti srdiečko

piskotka128
20. apr 2017

@johanna_b ďakujem. Ak si veriaca daj meno vášmu bábu a modli sa za nho, mne to pomohlo. nestrácaj nádej, veľa robí psychika, mysli pozitívne. držím prsty,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre