Skúsenosť s domácim tehu testom z krvi

zuzka_puska
7. mar 2021

Žienky prosím vás o pomoc/radu/názor, hocičo... 😔 V piatok som bola u gynekológa, kvôli bolestiam...na usg pozrel, že nemám žiadne cysty, a že vidí, že čoskoro dostanem ms. Reku dobre odišla som. Dnes som 9 dní po ovulácii a urobila som si domáci krvný tehu test. Viem, príliš skoro, ale snažíme sa už dlho, asi každá snažilka vieme, aká je zvedavosť neprekonateľny pocit. A teraz k veci- myslíte, že by to mohol byť náznak začínajúceho potratu, prípadne mimomaternicové tehotenstvo? Bolesti mám stále, nie celé dni ale mám. Také tie klasické ako pred ms, brucho, až do stehien, kríze. Test je pozitívny. Užívam duphaston, ráno a večer jednu tabletu. Výtok nemám zatiaľ žiaden, len hustejší ako býva po ovulke. Krv ani spinenie zatiaľ nie. Zajtra mám dostať ms, mám 10 dňový lutealnu fázu. Neviem, čo si o Tom myslieť, či sa tešiť, či radšej sa pripraviť na sklamanie už vopred. Pridávam foto testu. Ďakujem 😍😍😍

mikasz
7. mar 2021

@zuzka_puska gyn ti nebral krv?
Ak mas silne bolesti,naozaj sa neda vylucit ani mmt. Ale tam je potrebne sledovat rast hcg v krvi.
Samozrejme moze to byt aj prosperujuce tehu. Niekedy byvaju bolesti ako pred ms, len ms vynecha
S krvnym testom skusenost nemam,vzdy som robila len z mocu mamatest a videla ako ciarky boli obden tmavsie

zuzka_puska
autor
7. mar 2021

@mikasz krv mi nebral práveže 😔 urobil usg a zhodnotil že vidí, že čoskoro by mala prísť ms. A to bolo všetko. Skúsim aj normálny test. Už sama neviem či nemám bolesti brucha už aj zo stresu 😔

misa11111
7. mar 2021

Je príliš skoro nemusí to znamenať nič, počkaj či príde ms.. ☺️ držím palce

mikasz
7. mar 2021

@zuzka_puska podla mna mozno aj kombinacia.clovek ked sa na nieco viac sustredi, tak to viac vnima, viac sa pozoruje a je z toho v strese.
Ja by som spravila test z mocu, o 2dni zopakovala a uvidis
Drzim palce

zuzka_puska
autor
7. mar 2021

@mikasz áno áno, cítim ten stres určite 🙂 skúsim ešte test z moču, a o dva dni zas, ako píšeš 🙂 ďakujem

kiki68
7. mar 2021

Pozitivne to je, jedine ist na gyn a nechat si vziat krv.Ak mas silne bolesti isla y som na pohotovost. Lebo spravia tu krb a usg urcite.

zuzka_puska
autor
7. mar 2021

Test z krvi mi vyšiel takto 🤷 tak ja už neviem, asi jedine počkať a spraviť test o 2-3 dní ,že čo 🙂

mucuinka
7. mar 2021

@zuzka_puska toto je asi z mocu a podla mna pozitivny. A to je vecer. Zvycajne vecer ukazuje najslabsie. Tiez by som asi zbehla, ze mam pozitivne testy, beriem lieky, ale mam aj silne bolesti. Ja som bola nedockava a volala som, ze mi kazala lekarka v minulosti prist, keby mam pozitivny test co najskor, lebo mozem mat zrasty po operacii. Vzali ma hned a ja som mala srdce na mieste. Drzim palce

mikasz
7. mar 2021

@zuzka_puska test je pozitivny 😉 vyskusaj o 2-3dni rano zopakovat, ak ms vynecha a bude ciarka tmavsia, tak sa objednaj k dr.
Ak by sa bolesti stupnovali, tak rovno smer pohotovost nech vylucia mimaternicove.
Ak su to znesitelne bolesti ako napr. predmenstruacne krce, tak pockaj par dni a potom k svojmu dr.

zuzka_puska
autor
7. mar 2021

@mucuinka
@mikasz ďakujem ženy 😍 tak som tiež nedočkava, ale je mi tak neskutočne trápne ísť na gyndu keď mi pred 3 dňami dr povedal, že na usg vidí že ms čoskoro príde 😳😳🙄 neviem ako to videl, v Tom strese ma nenapadlo sa opýtať, povedal že to vidí tak som sa pobrala domov. A dnes mi nedalo, skúsila som tie dva testy jeden z moču jeden z krvi, a oba pozitívne hoci ten z moču má čiarocku veľmi slabulinku. Čiže tieto jeho slová mi stále znejú v hlave, ako vraví, vidím že čoskoro príde ms, buďte kľudná.... 😔😔 Tak myslite že aj napriek pozit testom môže ms prísť, stáva sa to? Ja som už sama zo seba zmätená. Ale ak bude zajtra alebo pozajtra čiarka silnejšia, tak k nemu pôjdem ,ja nechápem ako to na usg mohol vidieť

julie19
8. mar 2021

@zuzka_puska ahoj, aj z jasne pozitívnych testov môže prist ms, stáva sa to a najčastejšie ako biochemické tehotenstvo, ja som mala koľajnice ako svet a krvácanie prišlo ... bohužiaľ to neovplyvnis 🤷‍♀️ ALE! na druhej strane sú aj veľmi slabučke testy z ktorých dnes už behajú po svete zdravé deti ;) takze, viem že je to o nervy, ale nie v tvojich silách zmeniť či ms príde alebo nie, skús sa upokojiť, zamestnať nejako hlavu (dobrou knižkou, prácou, to je jedno čím) aspoň na tých pár dni a keď ms nepríde, šup znova za doktorom 🙂 držím palce

katkaba1
8. mar 2021

@zuzka_puska Test je určite pozitívny. Na usg mohol vidieť vysokú sliznicu - ona je vysoká pred MS ale pokiaľ viem tak aj v tehotenstve. Keďže si ešte len na začiatku pripadneho tehotenstva nemohol vidieť gestačný vak ale vysokú sliznicu áno, je to prvý náznak.
Ja som to mala veľmi podobne. Na usg nebolo vidieť nič len vysokú sliznicu ale test som mala pozitívny. Povedal, že buď pride MS alebo neskôr uvidime zárodok. Našťastie, MS už neprišla a dnes majú moje dvojičky 9 mesiacov❤ Držim palce, tiež sme čakali 4 roky, viem ako sa citiš❤

zuzka_puska
autor
8. mar 2021

@julie19 ďakujem 🙂 práve som čítala o biochemickom tehotenstve. Ty si to zistila vlastne hneď, či to nejakú dobu trvalo kým ms prišla? U mňa mala prísť včera. Tak čakám, to bude teda nepríjemné čakanie, ale ako píšeš, v mojich silách je fakt už len čakať 😳 v práci ma čaká stres a možno aj chaos, čiže na toto naozaj aspoň na chvíľku zabudnem 🤷

julie19
8. mar 2021

@zuzka_puska mne meškala ms týždeň, spravila som test v piatok v práci a bol krásne pozitívny, hneď som volala doktorke a objednala má rovno na pondelok , cely piatok a sobotu sme sa s mužom tešili a rozprávali čo budeme potrebovať a tak ... a v nedeľu prišlo krvácanie 🤷‍♀️... robila som si ešte dva testy do rana kým som išla k doktorke a oba boli stále krásne pozitívne tak som dúfala že možno jednoducho patrím k tým pár ženám čo aj keď majú ms tak sú tehotné ... no ale teda samozrejme nie, doktorka tam nič nevidela vzala krv, hcg tam bolo ale o dva dni an to už bolo nižšie, o dalsiedva dni zas nižšie, ms sa riadne rozbehla... povedala mi doktorka že biochemické, že vajíčko sa jednoducho neuhniezdilo a odišlo s krvácaním, že veľa žien to tak má ani nevedia že boli “tehotné” lebo vlastne neboli a hneď to odišlo s ms... ale výhoda toho je že nenasleduje žiaden kyret a podobný zásah do tela a hneď sa môžeš snažiť znova ... nám sa podarilo hneď potom na další mesiac a mala už má 4 mesiačiky 🙂

misicka1990
8. mar 2021

treba vydrzat, ja som si robila test z krvi v pondelok a utorok som mala dostat, vysiel z krvi pozitivny, pockala som do stredy a vysiel uz aj z moca taky slabucko pozitivny ... v piatok som sla na gynekologiu a uz na sone bolo vidiet len malu ciernu bodku, ako dutinku a to bolo vlastne az na 4.den meskajucej menstruacie ... cize ak ste bola este par dni pred tym ako mate dostat nemuselo byt na sone este nic vidiet ... treba trpezlivost, je to tazke ja som pocitala kazdu jednu minutu az do piatkoveho vysetrenia ... drzim palce

zuzka_puska
autor
9. mar 2021

@misicka1990 ďakujem 🙂 ja som dnes bola na sono, nebolo vidieť absolútne nič ani náznak. Testy mám stále pozitívne. Vzali aj krv ale výsledok bude až zajtra😳 takže neviem. Dr nevylúčil, žeby mohlo ísť o mimomaternicové tehotenstvo alebo aj falošné tehotenstvo, lebo v maternici nemám ani náznak, absolútne nič. A tiež som teraz 4 deň meškania ms. Čiže neviem, už sa prestávam tešiť 🤷🙂

bubinka04
10. mar 2021

@zuzka_puska no čo ako si dopadla?

zuzka_puska
autor
10. mar 2021

@bubinka04 ahoj, tak tehotná síce som, hcg je ale nízke 170 a v maternici nevidno absolútne nič. Čiže teraz mi dr kázal dva týždne čakať, ako sa to vyvinie. Veľa možností nie je, buď mimomaternicové tehu, alebo potrat, alebo dobre sa vyvíjajúce tehotenstvo 🤷 moc by som si priala tú tretiu možnosť samozrejme. Dnes som rátala, že som vlastne 14 dní po ovulácii. Takze takto som dopadla, to budú najhoršie dva týždne čakania, popravde čakala som že má dr zavolá na krv aspoň raz za dva dni, aby videl či hcg stúpa alebo nie. Premýšľam, že si možno pre svoj pokoj zaplatím odber hcg u iného dr, ale nie som ešte úplne rozhodnutá, len ma napadla aj takáto možnosť. Viacmenej som ale zmierená s tým čakaním, čo bude.... 😳🙏

mikasz
10. mar 2021

@zuzka_puska ak si 14dpo, tak hcg je krasne. Ja by som si pre pokoj duse dala niekde o 2dni zobrat krv na porovnanie a ked pekne stupne, tak pockala 2t ✊🍀
V maternici je nieco vidiet ked je hcg nad 1500

zuzka_puska
autor
11. mar 2021

@mikasz ďakujem🙏 no včera v noci som mala akoby menštruačné bolesti, také silnejsie... Ale žiadne spinenie ani krv... Veruze ja sa na tu krv niekde objednám k inému dr, keď ten môj má necháva čakať nejdem sa k nemu nasilu dobíjať 😔😔 asi ho aj vymením dokelu. Neviem či takto môže začínať potrat alebo čo sa deje😔 dnes ráno už bolesti brucha ustúpili ale zas ma bolia priserne kríže. Už som zmätená, počkám do 8:00 a idem obvolavat gynekológov v okolí 😔😔😔

baskac
11. mar 2021

@zuzka_puska skús si pozrieť na internete, či sa nedá aj ako samoplatca priamo v labáku - niektoré to tak ponúkajú a stojí to pár EUR. Vo väčších mestách to bežne robia. HCG stúpa každé 2 dni, tak môžeš opakovať aj test tej istej značky z moču, či čiarka silnie. A keby sa ti zdalo, že bolesti sa zintenzívnili, určite nečakaj 2 týždne, vždy môžeš ísť do nemocnice na pohotovosť - urobia sono a zoberú krv na HCG a budeš vedieť aspoň na čom si. Budem silno držať palce.

mikasz
11. mar 2021

@zuzka_puska na jednej strane,vela lekarov ani neobj.skor ako po 2t od vynechania ms, ale na druhej, ked mal podozrenie na mmt, tak nechapem tie 2tt 🙈
A presne ako pise @baskac, skus poguglit labaky v okoli, zoberu ti krv, rovno zaplatis a pockas na vysledok. Alebo teda sledovat tehu testy z mocu na porovnanie, ale presnejsie je to z krvi.
Kebyze sa bolesti zhorsuju, tak urcite smer urgent
Drzim palce ✊🍀

zuzka_puska
autor
11. mar 2021

@baskac
@mikasz žienky ďakujem za podporu 🙏 aj som to urobila, obvolala som gynekológov súkromníkov, našla som jedného ktorý mi tu krv vzal, hneď dnes ráno. Zajtra poobede bude výsledok. Tiež mi povedal, že je to krátka doba čiže na usg nič nebude vidieť. Ale že ak je podozrenie na potrat alebo mimomaternicové, tak že 2 týždne je dlho, že to treba posledovat krv aspoň raz za 2-4 dní. Takže vzal mi krv dnes za 10€ a v pondelok som sa objednala k nemu na ďalšiu krv a usg, 40€. Tak som aspoň spokojnejšia, že ma takto vzal. Žiaľ ani on neberie nové pacientky, povedal že má strašne veľa,ozaj mal plnú čakáreň... Hneď by som svojho gyn vymenila kebyže mám kam ísť 😡😡😡 mala som donedávna aj také tehu príznaky, boleli ma prsia, naťahovalo má na zvracanie, ale včerajším dňom to všetko úplne vymizlo 😔 a začali tie akoby ms bolesti. Dnes je to zatiaľ len slabulinka bolesť. Ale ak by sa to stupňovalo veru zbehnem na pohotovosť 😔 bojím sa, snažili sme sa rok, teda vyše roka. Konečne to vyšlo, takže stále dúfam že to bude dobré pokračovať, ale kdesi v podvedomí cítim problém 🤷

baskac
11. mar 2021

@zuzka_puska super. Budem držať palce, aby HCG stúpalo✊✊ daj vedieť potom, ako si dopadla!

mikasz
11. mar 2021

@zuzka_puska neboj, stres ti este viac skodi. Drzim palce nech to dobre dopadne
Urcite daj vediet ✊🍀

zuzka_puska
autor
11. mar 2021

@baskac
@mikasz žienky ďakujem. Stres škodí to viem, len to momentálne neviem ovládať som v takom strese že až. 😁😁😁 Minimálne do pondelka do ďalšieho odberu krvi aj budem 😔 určite dám vedieť ako to s nami dopadlo ❤️❤️

bubinka04
12. mar 2021

@zuzka_puska držím silno palce tiež by som nevydržala čakať a určite si zaplatila za výsledky z krvi hcg...snaz sa myslieť pozitívne bude to dobré treba veriť

zuzka_puska
autor
12. mar 2021

@bubinka04 ďakujem 😉 tak za 2 dní, hcg stúplo zo 170 na 460. Čiže zatiaľ vcelku fajn, odber som si zaplatila, dúfam že môj dr sa o tom veľmi nedozvie, pre pokoj pri ďalších vsysetreniach... Budúci týždeň idem na usg, ktorý si tiež pomimo zaplatím, ale potrebujem pre svoj pokoj aby dr vylúčil mimomaternicové tehotenstvo. Ak sa teda potvrdí že plodík je tam, kde má byť, budem oveľa kludnejsia. Sestrička mi povedala, že hcg musí byť minimálne nad 1000 aby aspoň toto dr mohol vidiet, teda vylúčiť mmt aj keď ešte neuvidí dieťatko, to je skoro. A potom nám ostáva už len čakať, či sa udrží a bude sa dobre vyvíjať ❤️🙏 a ďakujem pekne 🙂 potom dám vedieť, či je všetko ok 😉

mikasz
12. mar 2021

@zuzka_puska riastie to super 😉💪 v pondelok by uz mohlo byt cez 1500 a to uz bude aj na sone nieco vidiet, drzim palce ✊

zuzka_puska
autor
12. mar 2021

@mikasz ďakujem 😉 v pondelok hneď nejdem, nemajú voľný termín na usg, niekdy behom týždňa má zavolajú a odbehnem 😉 určite potom napíšem, ako pokračujem v tejto ceste 🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre