Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

lilu18
27. aug 2008

zuzp.-gombolce? co to je? my sme mali leco a uz aj hajame 🙂

lilu18
27. aug 2008

a este..lumi urcite aj v zahranici dodrziava nase SK zvyky-teda ako riadna zienka ,navari,poperie...zeee,je to tak lumi?

veron ,rozmyslala som na tie cisla,ja neviem...a ked bude vo vnutry ciziem kozusinka a teraz je nam 21 tesna ...asi pockam a uvidim ci v jeseni 22 bude ok...ale ked teraz maju take naaadherne cizmicenky aj ostat 😅 kupim a potom budem rozdavat 😀

lilu18
27. aug 2008

..kocky, teraz pozeram quelle a je tam taky osusko-zupan-vyzera milo ,taka pelerinka miesto klasickeho zup. a cenovo celkom dobre

manka
27. aug 2008

ahojte tiez po 100 rokoch. ale nemozem chodievat, lebo mam problemy s ocami

dufam, ze vy sa mate ok. hodim vam sem par riadkov, ze cim my teraz zijeme a neskor si precitam odpovede, ak nejake budu 🙂

manka
27. aug 2008

spatne tiez necitam , lebo to uz neni sanca sa chytit, len poslednu stranu. My tiez zhaname topanky. jesenne. lebo teraz ma len 1. take sandale so zavretou spicou. tie su 22, ale uz su mu uplne tesne. tak som chcela, ze kupim 23, lebo tie zas tak dlho nosit nebude - ked pride zima, bude uz mat cizmy

manka
27. aug 2008

kocky nemali ste problem pustat drobcov samych chodit? moj oli chodi pekne sam, ale ked sa mam od neho vzdialit na viac ako 1 m alebo vonku ho pustit po betone, tak uz stresujem. furt som mu v patach, uz mi hovoria, ze som uzkostliva. asi zato sa bojim, ze mi parkrat padol na hlavu zo stoja...

manka
27. aug 2008

a teraz volaco o jedeni. davate stale dojcensku vodu? a mlieko obycajne? a napr. krupicu normalnu? my davame rano nutrilon 3 ale som rozmyslala, ze ked ma napr. mliecnu polievku, dam uz normalne mlieko

manka
27. aug 2008

a s cim sa deticky teraz lubia zabavat? oli ma najvacsiu radost len zo samotneho chodenia. ale miluje stat pri umyvadle na schodikoch a umyvat riad. a celkovo v kuchyni sa hrabat. motorky a podobne zatial nefunguju ale piesok uz ano

lilu18
27. aug 2008

ahoj,ja davom stale dojcen.vodu,nutrak...mliecnu pol. vorim z doj.vody a ked je uvarena prechladena dam nutrilon do nej....inak varit sa uz moze s KM ak znasa normal.maslo,tvaroh...idem nieco pomenit

lilu18
27. aug 2008

hotovo..ale neviem ci lepsie 😀 😀 ..len ta stara bola ozaj stara-mala tam mala tusim mesiac 😀

my sa uz davno hravame v piesku a naj-lietat a lietat-akoby mala v zadku vrtulku 😀

lilu18
27. aug 2008

mala sa budi..ale kopec veci som na nete porobila a bola som tu aj s vami.. 😅 ?

andreafa
27. aug 2008

ja davam tiez nutrilon 3, ale nevarim v dojcenskej vode, pride mi to zbytocne drahe 🙂 do privarkov dam trosku smotany na varenie a bez problemov to zje. krupicou zahustujem privarky a do zemiakovej kase davam kravske maslo aj kravske polotucne mlieko. mala zvlada vsetko bez problemov.
kravske mlieko by som jej pit este nedala, ale nad krupicnou kasou uvarenou z normalneho mlieka sa zamyslam, ze skusim.
moja exsvokra dala malej pastekovy chlieb.... 😒 😖 a straaasne jej chutil... ale ja by som taky humus este nedala.
a strasne jej chuti bryndzova natierka... robim ju uplne ako pre dospelych, len dam menej cibule a menej mletej papriky 🙂

zuzkafuny
27. aug 2008

Andreafa... polovička zo mňa tiež dal synkovi chlieb s paštikou a taaak mu to chutilo, že som ani neprotestovala. Nechce chlib s maslom, ani lekvárom, ani medom, ani syrom... ale paštikou zje 😖
A dva-tri razy na večeru dávam krupicu z normálneho mlieka... do toho mu nerajbem hrušky, alebo dám nejaký kompót, alebo špenát, alebo len tak posypem grankom 😵 😵 😵 Krupica na večeru vedie...
Dnes mal ryžu 😀 no a za tým plnú fľašku obyčajného polotučného krabicového mlieka...

veronika13
27. aug 2008

ooo, dnes sme mali návštevy, manka, zuzpidka... 🙂
čo sa týka toho chodenia, tiež som bola zo začiatku opatrnejšia, stále som mu bola v pätách, lebo ešte chodil tak neisto, často padal, keď sme boli vonku a nebola celkom rovna cesta, alebo na dvore semtam kopček... ale teraz už v pohode, tak neboj to sa upraví. A keď ti spadol na hlavičku, tak je normálne že sa bojíš.

dojčenskú vodu som nikdy nepoužívala, obyčajnú som prevárala na Nutrilon, teraz v noci zas dávam Nutrilon a tiež preváram obyčajnú, cez deň je na obyčajnom krabicovom polotučnom. Prechod z kojenia aj z Nutrilonu na obyč. mlieko prebehol bez problémov. Keď papal Nutrilon stále, tak som mu aj kašu robila s nim, potom neskôr už nie. Od mesiacov pije obyč. mlieko.

čo sa zabávi týka, toho je kopec, rád "číta" knižky, hlavne so zvieratkami, špecialne kone 🙂 tiež rád hrá na heligonke, dobre čítate, normálne si hráva. Dnes sa ju už naučil naťahovať a šťukať, asi 15 minút si dneska takto hral a normálne so záujmom, až som sa divila. S ockom hrávajú, teda muž hrá a Riško tancuje a veľmi ho to baví. Tiež zbožňuje auta, najlepšie ozajstné, ale keď sme vnútri, tak aj s hračkarským sa pohrá, niekedy mu dovolíme sedieť za volantom s ockom, tam kde nič nehrozí, rád krúti volantom a robí brrrm brmm...
Tiež rád umýva riad, to by vydržal dosť dlho, len ho nenechávam, a rád vyťahuje klavesy z notebooku 🙄 to už je mužík zúfali, zle sa to dáva naspäť a dva sa už ani nedajú opraviť
Tak asi v skratke toľko z hrania 🙂

A chlebík s paštekou papal tento týžden aj náš a tiež mu chutil 🤐 no neplánujem dávať často

veronika13
27. aug 2008

som sa ale rozpísala 😀

manka
27. aug 2008

veronika to bola vycerpavajuca odpoved 😉 prave som dosla na skok a precitala a uz aj idem uspavat

bru noc baby

ingrid78
27. aug 2008

Ahojky, my sme este stale v KE, ale v sobotu sa konecne po 2 mes. vraciame domov.
Co sa tyka tej stravy, tak ja na varenie pouzivam kravske plnotucne mlieko alebo smotanu a co sa tyka vody,mame doma Britu, takze vodu pouzivam filtrovanu
Kedze este stale kojim, tak umeleho vela nevypijeme, ale skusam a vedie u nas Junior Bifidus od nestle.
Minule som skusila na veceru zemiakovu kasu s Lucinou, celkom jej to chutilo, ale u nas vedie chlieb s maslom a syry, alebo zltkova natierka.

veronika13
28. aug 2008

ingi, ako robíš tu nátierku? celkovo ich robím málo a chcela by som vyskúšať

zuzkafuny
28. aug 2008

Aj ja chcem vedieť postup práce pri tej nátierke... 🙂
Môj malý dnes vstal suchý 😀 😀 😀 sa tri krát zobudil na cikanie...
Idem variť halušky s kapustou... sa mi nechce... ako to mám urobiť...??? ☹

veronika13
28. aug 2008

s kyslou či sladkou? so sladkou si ju nadrobím, dám do hrnca, posolím, pustí šťavu, podusím, podlejem trochou vody, trochu okorením, dám rascu, dusím do mäkka. v druhom hrnci si uvarím cestoviny-fliačky

veronika13
28. aug 2008

potom zmiešam, niekedy si upražím na kocečky slaninku a to tiež pridám 😉

lilu18
28. aug 2008

ahojte

veronika13
28. aug 2008

ahojky 😉

lilu18
28. aug 2008

to ozaaaj,niekto tu je??

veronika13
28. aug 2008

veď vidiš 🙂

lilu18
28. aug 2008

🙂
nestava sa casto,vacsinou sa miname...a teraz musim odskocit

veronika13
28. aug 2008

čo porábaš lilu?
ja ešte dováram, malý je na chvíľu so sestrou vonku a čakám mužíka, má sa vrátiť zo žiliny, bol na stk s autom

veronika13
28. aug 2008

malý mi posledné dni akosi odmieta spávať doobeda, tak už asi nabehneme na režim jedného spania. Neviem ako budem stíhať všetko, zväčša môžem robiť, len keď spí, ale zvykneme si

veronika13
28. aug 2008

na, tak sme si pokecali...

lilu18
28. aug 2008

som tu..vcera som dala do leca akusi stiplavu papriku a odskakujem na wc-tak to porabam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre