Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

melory
13. dec 2008

idem dnes urobit poslednu ozdobu v byte a tesim sa do prirody...stelku ockovali do nozicky a prezila to bez teploty, ale zato sa jej pustil soplik.

melory
13. dec 2008

som tu sama??? 😅

melory
13. dec 2008

asi ano...tak co take nove???
stelka si popisala cele nohy centrofixou, ked sme dosli z injekcie....podla mna so tlmila bolest...no este sa jej to nezmylo.
hugo sa naucil dvojstranu basniciek a koledy.
som na neho hrda, ze nie je dislektik. 😵
stelka len napodobnuje slova, ale snazi sa tiez.... 😨

melory
13. dec 2008

maju novu oblubenu hru...na ktoru strasne zurim ale zatvaram jedno ocko a dovolim im, ze akoze ich nevidim....a to....ze sa zatvaraju do skrine s perinamy a to je ich domcek. potom si otvoria postel manzelsku a to maju ako podkrovnu izbu....tam si nosia dokonca chrumky a podobne obcerstvenia....postel je znicena....to mi nevadi...len to upratovanie.

veronika13
13. dec 2008

no vidíš, a ako hovorili, že nie je v poriadku, teraz dobehne zameškané 😀
náš sa niekedy popíše perom, ale to je v pohode, zmyjeme pri kúpaní

a také hry som milovala ako decko, a tiež sa s Riškom hádžeme do perím, zbožňuje to a ja tiež, moja mama keď to vidí, tak zúri a keď to spravíme u nej, tak ani nehovorím 😀

melory
13. dec 2008

🙂 ved preto ich aj akoze nevidim... 🙂
tak tu vyvoniava kura, ze mi nos rozkveta.
este ze u nas doma 😉

hugo v pohode, ale individualne....ja som ho tie basnicky naucila doma.

veronika13
13. dec 2008

ja sa chcem dať tiež na kratšie scvakať, len stále váham, lebo keď si umyjem vlasy a nechaám voľne usušiť, také pekné prstence sa mi porobia, vtedy si to vždy rozmyslím s tým strihaním.... ale však dorastúúú, no ale pôjdem tam s tým, nech ma ostrihá ako chce, ako mi pristane, lebo keď tam idem s jasnou predstavou, tak to nedopadne ako som myslela

melory
13. dec 2008

mne sa pacia dlhe vlasy ....

veronika13
13. dec 2008

veď aj mne sa páčia dlhé, ale zmenu chcem trochu, len neviem či to nebudem ľutovať....
ale riešim tu takú blbosť, no nie?

melory
13. dec 2008

pre baby co chodia do roboty a nenasli tuto temu

Ahoje milé mamičky , chcela by som vás len informovať o tom, že tie ktoré pracujete a máte malého drobca u opatrovateľky,starých rodičov, pribuzných alebo v súkr.jaasliach tak od Januára 2009 nám bude zobratý rodičovský rpíspevok a bude to nahradené tzv. " príspevok na opatrovanie" a to iba ak dieťa navštevuje sukr jasle tak to bude do výšky 80% a ak ho niekto opatruje tak iba do výšky 20%...čo je podľa mňa úbohe...a keď vám je dieťa choré tak nedostanete nič a ešte budete aj s ním doma na OČR....aký máte na to názor? Možno iný ako ja...ale mne sa to zdá byť postavené všetko na hlavu....Bola som sa informovať o tom na úrade práce a tam mi to potvrdili....môžte sa podeličť o svoj názor o pohľad na dannú vec?...Ďakujem.

melory
13. dec 2008

veronika ja som nikdy nepochopila zeny ...ako ty...ze maju dlhe krasne vlasy a nosia ich v cope....ved naco strihat? take ucesy vseliake sa daju nosit, ze zmena moze byt kazdy den.

melory
13. dec 2008

ja sa uz pomaly zbavujem veci po stelke....

veronika13
13. dec 2008

je to ťažká téma a každý je individuálny prípad, ale ja si myslím, že dieťa potrebuje matku doma, ale jasné, chápem že keď nie sú peniaze, inak sa nedá, ale je kopec matiek-karieristiek, nechcem sa nikoho dotknúť, preto to neberte ako útok na niekoho. MOžno sama budem musieť ísť do práce od dieťaťa.... nikdy nevieš čo život prinesie, ale myslím si že ten čas ktorý môžeš stráviť s dieťatkom kým je malé mu nik nenahradí a nedá sa vrátiť späť

melory
13. dec 2008

mne sa paci byt s detmi doma....je to udrzovanie rodinneho krbu...... 🙂

veronika13
13. dec 2008

aj mne, ja by som chcela pracovať z domu, keby sa dalo, nemusím zarabať veľa, len by som chcela byť s deťmi doma, len moje okolie by to asi neprijalo, ale to je ich vec... veď uvidíme

melory
13. dec 2008

vyzera to, ze ked pojde hugo do skoly a stelka nastupy do skolky ja budem rok doma....aby som ho bravala o 12hod ako stelku...naraz. aby som neprisla vystresovana, unavena, rychlo ulohy a podobne. stelka aby nespala v skolke prvy rok...chcem si ju uzit 🙂 ...moje plany...ale zas citim, ako by som potrebovala pre moje sebavedomie fakt, ze zarabam peniaze....ze robim nieco za co som odmenena a nemusim byt zavysla od manzela. predsa len sme 4ks a vyplata jedna.

veronika13
13. dec 2008

no pre ten pocit, by som aj ja chcela niečo robiť, a nie odnevidím do nevidím v robote, tu je to so spojmi katastrofa, tak i keď by som mala prac. dobu v pohode, kým by som sa dostala domov tak zabijem celý deň. Stále na to myslím, ako to vymyslieť...

veronika13
13. dec 2008

mel, k tým vlasom, vieš aká je to otrava, keď sa skloníš a máš ich pred sebou, keď niečo robíš, máš ich v tom.... a sú všade 😅 takže doma ich mám stále zapnuté, ale keď niekde ideme rada si ich rozpustím, upravím.... ale neni moc času napr. natáčať, vyfúkať... pri kratkých to bude jednoduchšie

melory
13. dec 2008

myslim take ucesy, ze vlasy su zopnute, ale kazdy ked inak

veronika13
13. dec 2008

veď je kopec možností na účesy

melory
13. dec 2008

ved to, ved to...ja mat dlheeee....si ulietam kazdy den na inom a na doma do vrkoca

zuzkafuny
13. dec 2008

veď je sobota a tu sa kecá...??? 😉 🙂 😀
Ja mám vlasy niečo poniže pliec a tiež ich nosím v cope 😅 nestíham vyrábať čudnosti na mojej hlávke 😀 ako za mladi...
aj vy máte besné deti...?!?!?!
ja zháňam kazajku 😀 😀 😀 až viete o nejakej, kúpim za dobrú cenu 😀 😀 😀

lilu18
13. dec 2008

ahojte,mala sa besni s tatom vo vani-zuzi kupim 2kazajky 😀
...teda o ucesoch sa kecalo,skoda,ze som prepasla...najlepsi moj uces je pod siltovkou 😀

zatial sa majte,pridem ked mala zaspi pa

lilu18
13. dec 2008

niktooo? hm,tak idem pozerat pottera 😀

melory
13. dec 2008

moje deti su tiez besne a ja mam vtedy nesmiernu radost

andreafa
14. dec 2008

caute baby,
len k tomu prispevku o pracujucich matkach... tak ja som rada, ze chodim do prace a veronika nie som karieristka. mna sa strasne dotykaju take narazky a utoky, a som presvedcena, ze som rovnako dobra matka ako ktorakolvek ina, co je doma... myslim si, ze nie kazda by popri dietati zvladala 100% ne fungovat aj v praci, aj doma, aj by studovala a isla sama do hypoteky a kupila si byt pre seba a dieta.. mohla som ostat doma, ale to by som rovno mohla vyrevovat do vankusa a prenasat nervozitu na malu..
a co sa tyka toho prispevku, tak tie ktore nastupili do prace pred 1.1.2009 ho dostanu aj nadalej, tyka sa to tych, ktore nastupia do prace po 1.1.2009.
ahojte a peknu nedelu.

lilu18
14. dec 2008

http://www.rodinka.sk/index.php?id=591362

kto ma zaujem,nech si pocita

anielik
14. dec 2008

ahojte zelam krasnu nedelu,

no mna ten prispevok mrzi, ale nastastie by som mala zvladat to co som si vymyslela na materskej, tak uvidime ako to zvladneme potom 😉

Ja velmi obdivujem vsetky slobodne mamini a viem ako je to tazke, kedze som tak sama vyrastala. Kazdodenna starostlivost, praca domacnost, kruzky, a ziaden cas sama pre seba. Ziadna z nich urcite nie je karieristka. I tie ostatne mamimni co musia ist do roboty maju na to veeeeeeelmi padny dovod, aj ked sa medzi nimi najde percento ktore sa "na materskej nudia" (mam taku kamosku) ☹ ☹ ☹

andrefa ako sa mate? Kde mas fotecky malej?

zuzkafuny
14. dec 2008

pekný deň 🙂

melory
14. dec 2008

andrejka nech ta to nemrzi....ved by ta ovela viac a nas tiez mrzelo, ze si doma ako slobodna mamicka a nestaras sa o malu....ty si pochopitelna a kazda, ktora to tak citi a potrebuje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre