Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

melory
6. jan 2009

stelku uz akosi presla kuchynka, rok sa pri nej premotkala a teraz ma koniky na ktorych dava hugovych bojovnikov a samozrejme babika a stekajuci a chodiaci havo....

mounty
6. jan 2009

mel dik za radu s vrecom ale ja by som si netrufla v tomto stave 😉

Nakoniec sme nasli prastare sanky v zahradnom domceku co nam tu nechali povodni majitelia, tak sa bol drahy sankovat s Nikinkom, bol nadseny!!! Ani domov nechcel a to mal uz ruky ako kusy ladu.......

Lumi, krasne fotky robite malej, sa mi paci ako vykuka zo skrine, momentka 🙂

salajcatko
6. jan 2009

ahojky kočky
len vás rýchlo pozdravím
čo to som si rpečítala, ale tak z rýchlika
anielik gratulujem a prajem krásne tehu 🙂
lumi fakt peknučké fotky, mne sa tvoja tereska strášne lubi, príde mi taká poslušná, inteligentná, milá 🙂

a pripájam sa ku všetkým, ktorým naše aprílovčatka vzdoruju 😝
neskutočne ako si dokažu všetko vybojovať, že?

ked budem mať čas, pridám fotky mojích opíc, hodne sa zmenili, Karinka pribrala 😵 🤐 😝 , jej vlasy pod zadok som jej ostrihala pod lopatky, stále vymýšla, trucuje, uráža sa, púšťa si techno,,no puberta normálne 😝 niekedy som normálne z toho zúfala.
a simonka ako správna baba všetko po nej opakuje,a čím väčšia volovina to je, tým sa jej to viacej pozdáva 😠
a vytešujem sa z jej vláskov, karinka takéto mala asi v troch rokoch 🙂
a vytešujem sa aj z toho, že simonka dosiahla teraz váhu, aku mala karin presne v 12 mesiacoch, čiže 12 kg - tak sa tak nádejam, že bude chudšia 🙂 ...no ale ta sa tak nabehá a naskáče, že sama ludia pýtaju, či jej vždy večer dobíjam baterky a ráno dávam aj záložny zdroj 😀 no neposedí ani pri jedení 😝

tak zatial sa majte, ja sa zasa pripojim niekedy, pa 🙂

anielik
6. jan 2009

ahojte babulky,

tak sa oficialne pripajame dvaja :} krasne nam bije srdiecko a vsetko je tak ako ma byt mame prave 1cm 🙂
Dakujeme vsetkym za gratulacie , velmi sa tesime a samim sa nam nechce verit ze sme opat tehu....je to strasne velky zazrak... vsak Maji 😉

lumi krasne fotky, stale kukam aj tvoj kalendarik, samoska aj nas a neviem oci od nich odtrhnut

no aj my vydorujeme, ale celkom sa da ked sa pomojkame, ale ked uz mi to lezie na nervy kludne idem opacnym smerom nech sa vyreve a vtedy ako keby pochopil ze opat s mamou nic nezmoze. Celkovo musim zaklopat mna zatial poslucha ale manzela uplne ignoruje....no hruza az mi je doplacu ked vidim ako sa k nemu sprava.... a pritom sa s tatinom cely den hra ale ked chce aby nieco spravil a povie mu to on tak ako keby hadzal hrach 😠 😠 😠 v poslednzch dnoch sa to sice zlepsilo ale nic moc...

babulky vase dietky zaspavaju same? ako ho mam presvedcit aby bol v izbicke sam, uz nespi v postielke ale v dospelackej posteli a ma stolicky aby nespadol...vzdy si k nemu musim lahnut, tatino ani za svet, teraz mi to este nevadi, ale ked budeme vacsi tak si to neviem predstavit, hlavne z jeho vrtenim ☹ Dakujem

monkap
7. jan 2009

anielik, gratulujeme k tehu ...

nas drobec tiez nezaspava sam ... cez vikend sa chystame ho prestahovat do velkej postele do inej izby (zatial je s nami v spalni v malej postielke), tak uvidime co na to povie ... musi postielku prenechat babatku 😵

lilu18
7. jan 2009

dobru chut k obedu a podme na prvu stranu 😅

mounty
7. jan 2009

ahojte, co sa tyka spania aj u nas boli problemy posledny mesiac, dovtedy zaspaval uplne sam, zavreli sa dvere a bolo ticho...........potom si zmyslel ze mam lezat vedla na posteli, tak som mu to raz dovolila a to som nemala, odvtedy reval kazde zaspavanie vyse hodiny, pravidelne sa pri tom dogrcal a tym som teda nebola nadsena........nuz sme zmenili taktiku, prestala som dodrziavat pokyni mudrej knizky a sli sme na to tak, ze stojime jeden z nas pri dverach minutku, dve, on aj pat krat skontroluje, dvihne hlavu ci tam sme a ked nas vidi zaspi.........je to lepsie ako keby si zvykol na vydobijanie si veci grcanim, poznam deti co to este aj na ZS vedeli zneuzit.........

Izbicku stale dorabame, nabytky pomaly schnu a som zvedava ako bude spat v novej izbe, prvy mesiac s nim bude asi muzicek a keby bol ziarlivy po Johankinom narodeni, tak spravime docasne chlapsku a babsku izbu a bude to 😅

So vzdorom sa mi inak dari, nekdy som este nepopustila, vzdy musi byt tak ako poviem a tak sa zda ze niekedy to uz ani neskusa lebo vie ze prehra boj 😉

Anielik, aj ja sa pripajam ku gratulaciam s malym zazrakom, je to skustocne uzasne 🙂 cakala som kym podas spravy aj o srdiecku, tak sa velmi vytesujem ze bije tak ako ma a ze male stvoreniatko uz ma ten krasny 1cm 😵 nasa Johanka uz ma dve kila, dnes som bola na prietokoch a tiez ze su v poriadku, len skoda ze tie cysty sa nevstrebali na mozgu ☹ ☹ budeme musiet po porode byt sledovani, ale ja dufam ze sa narodi zdrava 😵 teda nie dufam, ale VERIM 😵

Majte sa zatial, papa

veronikap
autor
7. jan 2009

ahojte ahojte 😵 tak sa už po sviatkoch hlásime aj my.. sme pochodili polovicu Slovenska 😀 ale sviatky boli super, sme si ich užili všetci, aj sme skoro všetkých (ktorých sme chceli) stihli potešiť.. tak som spokojná a už sa teším, že nabiehame na klasický denný režim.. už to chcelo trochu kľudu 😝

anielik blahoželáááááme a tešíme sa s vami !!!! 😵 😅 my sa musíme ešte posnažiť, tak snáď to už nebude trvať dlho, lebo keď tú našu opicu vidím, ako sa hrá s inými deťmi, normálne vidno, že by sa jej zišiel súrodenec 😎

čo som vás len tak veľmi narýchlo prečítala, tak k nám obdobie vzdoru ešte nedorazilo (ani by nemuselo 😀 ).. občas si síce postaví hlavu, ale nie je to nejaké tragické a ani nejaké revy zatiaľ nehrozia.. asi pochopila, že so mnou nepohne 😝 skôr by sa Zina tulkala, mojkala, skoro stále sa smeje... dúfam, že nám to dlho takto vydrží 🙂 😉
a odkedy sme ju dali do jej izbičky (august 08), tak zaspáva sama aj cez deň, aj večer.. asi dve noci najskôr protestovala, ale je to múdre dievčatko, hneď pochopila, že inej cesty niet 😀

práve som dovarila rizoto, tak idem papať

veronika13
7. jan 2009

mounty, ale ešte sa môžu tie cysty vstrebať, nie?
anielik a prečo si si zrušila tt z pasu? som rada, že ste ok, len tak ďalej, všetky tehulky nech sa majú ako v bavlnke 🙂

mounty
7. jan 2009

veronika13, mali sa vstrebat uz doteraz ale sa ne.........tak snad po porode, bude musiet byt ale malinka sledovana lebo by jej to mohlo tlacit na dake centra mozgu alebo aj rast, potom by to riesili operacne........radsej nad takymto scenarom ani nedumam, ja verim ze bude zdravucka a krasna ako Nikinko 😉

anielik
7. jan 2009

ahojte,

mounty budeme silno drzat palceky aby ste boli OKi, uz vies kde budete rodit?

veronika13, lebo som chodi kamoska, a chcem jej to povedat osobne 😉 ale az po prvom trimestri 🙂) Potom urcite dohodim 😉

veronikap rychlo sa k nam ponahlaj 🙂 aj ked augustovky uz asi nestihnes 😉

veronika13
7. jan 2009

mounty, tiež budem na vás myslieť, nech ste zdravučkí 🙂

zuzulik22
7. jan 2009

ahojte, tak som vas narychlo precitala a akoby ste mi z duse pisali. Aj u nas obdobie vzdoru graduje, kubko hlavne vyvadza takto pri romanovi. Ja mu nedovolim, lebo ked chyti hysak a zacne vsetko hadzat a kricat, tak sa otocim a odidem a o chvilu pribehne a prestane. Roman stale na neho rozprava, vysvetluje mu, a to maleho este viac rozzuri. Tak uz sme v plnom kolotoci, vecer prichadzame domov okolo 18.25, potom idem este rychlo cvicit, kupat a krmit maleho a ulozit ho spat a potom veceriame my, upracem kuchynu a uz sa mozem ist pomaly sprachovat a spat. No este to musime nejako skorigovat, ale cez tyzden nestihame doma nic. Tak uvidime, snad sa to trosku utrasie a budeme chodit skor. Inak sa mame fajn, byva sa nam super, aj kubko si uz zvykol bez babky a dedka a hanky a miska, aj ked za nimi casto chodi, ale uz ked ho berieme domov od nich tak ani neplace. Nastastie uz vyzdravel a teraz spava pekne celu noc, tak sa aj my vyspime.
Anielik vratila som sa do TAM, ale z backoffice som presla na vnutornu kontrolu. Este sa len zorientovavam, ale strasne mi chybate, najradsej by som sa cez den prihlasila na net a pokecala si s vami, ale nemozem, lebo taketo stranky mame zakazane, ale za to myslim na Vas kazdy den.
Tak sa majte a zase sa zastavim.
Este raz anielik - tesime sa a mounty tebe velmi drzime palce, budeme sa za Vas modlit. papa

melory
7. jan 2009

anielik, to je dobra sprava, ze bude babatko...mna si takto nasla kamoska, ktorej som to tiez chcela osobne povedat, lebo chcela byt naraz somnou..... 🙂 teraz ma tri deti a uz sem nestiha chodit.
mounty vydrzala si najhorsie, toto urcite dopadne dobre....drzime palceky.

melory
7. jan 2009

a co gulicka???

salajcatko
7. jan 2009

ahojky

Mel, s guličkou som nedávno volala, maju sa fajn, ale priznala sa, že je to zaberačka a iné, ked už su dve deti. Domček im už stojí, tak je rada, tuži sa už presťahovať, čo je verim a držím palce. Sme sa aj o vas bavili, ale nemá čas sem chodiť, lebo Paulínka je moc aktívna, tak musí striehnúť 🙂

Zuzulik, na teba som myslela, že ako sa ti darí v práci - verím že si rýchlo zvykneš a budeš spokojná 🙂

ja by som už tiež šla do práce, ale len kvôli prachom, tie svinuchy chýbajú stále viac a viac, ale neviem si predstaviť že nebudem s tou mojou malou vzdorovitou opicou 😀

tak pekné sničky prajem 🙂

veronika13
7. jan 2009

ahojte, zuzulik som rada, že Kubko to tak dobre zvláda a aj vy, myslím na teba, že ako v práci, tak dúfam, že sa rýchlo zabehneš 🙂

fíha, tak guličke už stojí domček, to je fajn, sme na stretkách spolu vždy riešili domček, keď sme sa boli prejsť a im už stojí a nám..... no comment 😔 ale prajem im to, nech už sa sťahujú a napíše ako to je super 🙂

lilu18
8. jan 2009

hops na prvu stranu 😀

veronika13
8. jan 2009

lilu, ty nás len vyťahuješ zo zabudnutia 😀

maaja
8. jan 2009

jaaaaj babule, prave som si citala diskusiu HIE 3.stupna... je to v kolonke "babetka" ... ja nechapem naco take smutne veci citam 🙄

idem si asi precitat dovolenky 2009, nech sa potesim ... no len aby som aj z toho nebola smutna 😀

a sup hore 😵

lilu18
8. jan 2009

😀 😀 😀 -na rozveselenie

gulicka
8. jan 2009

Ahojte dievcata a aprilovcatka,

tak to je nahoda, ze som tu koooonecne dnes zatulala, ked ma salajciatko spomina, esteze len v dobrom 😀
chcem vam vsetkym zazelat skvely novy rok, nech sa vam len same uzasne veci deju a ziadna negativna predpoved, kt. nas v novinach castuju nech sa vas nedotkne... a hlavne vela zdravia.

veru, nie je cas tu chodit, lebo Pauli je riadny lotor, stale cosi vyvedie, az mi je obcas do revu a maly by bol dobry, ale je z nej nervozny, lebo on je strasne spave dieta, ale pri nej sa neda... v tomto malom byte ho neschovam, len ak na balkon.

Mame novinku, od februara by mala ist Pauli do skolky, tak snad to vyjde, tak potom tu skocim castejse, dufam, som sa tak rozhodla, aby som si aspon trochu uzila matersku a maleho a seba, ja uz ani neviem, ako vyzeram v zrkadle, no fakt pri dvoch detoch nemam vobec cas na seba. Od septembra asi budem aspon dva dni v tyzdni pracovat, lebo mame fakt strasny uver, tak sme sa rozhodli dat Pauli do skolky uz skor, o nu sa nebojim, jej praveze deti chybaju a ja na nu nemam tolko casu ako predtym...

maly je zlaty, ale dost urevany, vsetko si vydobija revom a musim povedat, ze ma ohromnu vydrz, najradsej by sa cely den prenosil na rukach... odchadza mi lava ruka a chrbtica... nehovoria o vlasoch, tie zas z kojenia... ale inac je zlatunky, ovela viac pritulny ako Pauli, je to moj manznacik 😉 a to som chcela mat dve dievky 😎

ale nestazujem sa, sme stastni, ze ich mame, s tym, ze to nebude jednoduche som ratala, ale realita vzdy trochu zaskaci, vsak ano 😉 , jedine, co mi vadi je, ze si odovzdavaju bacily a od maleho narodenia sme kazdu chvilku chori, nie na ABT, ale nebolo tyzdna aby nebol niektory z nich bez soplikov, vratane mna... a to kojim, imunita vsak zlyhala na celej ciare... uvidime, co Pauli prinesie zo skolky 😝

majte sa tu krasne, novym tehulkam (äteda stiham precitat len tuto stranku, takze viem len o anjelikovi) veeeelmi blahozelam a drzim prstiky, nech vsetko vyborne dopadne papa

melory
8. jan 2009

ahojte ja som a dnes donutila vstat o piatej rano a ist na gynekologiu.
dopadlo to dobre....este v pondelok na prsniky a sme hotovo na dalsie roky, no budu ma pravidelne sledovat, kvoli rakovine v rodine.

veronikap
autor
8. jan 2009

ahojte všetci 😵
mel, ja sa už tiež chystám na gyndu, pred rokom som mala ísť na cytológiu a ešte som nebola, aj poisťovňu som si menila, tak by som jej to mala nahlásiť.. som si povedala, že jej to oznámim osobne a nie telefonicky... len teraz má prísť červená návšteva, tak až potom.. problém je v tom, že som starý kalendár vyhodila bez toho, aby som si pozrela poslednú menštruáciu... tak teraz rátam len tak po pamäti 😀 z čoho mi vychádza, že cca 3 dni meškajú, ale ani sa neodvažujem dúfať... počkám ešte do pondelka.. 😎 😝

guli vitaj 😵 verím, že máš teraz fofry a určite je to riadna makačka, ale ja sa už neviem dočkať, kedy to aj u nás tak bude 😀

no a čo sa dovoleniek týka, tak my už máme od včera tú letnú objednanú... už sa tešíme na 14.6., tento rok si zopakujeme Turecko, ale iné stredisko.. pôjdeme aj so segrou a ich malou... hotel má aj vlastný aquapark a lunapark, tak sa tešíme, ako sa tam vybláznia.. 😵 a ak by sa nám nááááhodou podarilo otehotnieť, tak to aj tak celkom dobre vychádza ... uvidíme 😝 😅

ideme so zinkou vyrábať také dózičky na hračky (z prázdnych plechovíc od čaju), tak zatiaľ sa majte

zuzulik22
8. jan 2009

ahojte, ste strasne zlate ako na mna myslite, a myslite dalej, lebo to potrebujem. Ja cely den ani nevyjdem z kancelarie, uz mi z tych zakonov sibe a jedna moja kolegyna mi robi zle. Ona robila vo firme na tom oddeleni co ja teraz a je nahnevana, ze ja budem veduca oddelenia a ze s nou nikto neratal. Tak mi to teraz osladzuje ☹ . Ale ostatni su fajn. 🙂

zuzkafuny
8. jan 2009

Zuzi... závisť je závisť tá sa skrýva v každom z nás 😀
Ale úsmevom a milým slovom keď na ňu pôjdeš, tak ju zlomíš :o)))
a ešte aby ste kamošky neboli :o)))

melory
9. jan 2009

ahojte, u nas v detskej izbe to po vianociach vyzera vseliako, poterebujem daku skrinu na hracky, alebo co!!!

konecne mam baby antikoncepciu, vcera som si ju zaviedla. je to vaginalny kruzok. celkom sa mi to pozdava. zatial ziadne zmeny, ale budem sa pozorovat.

zuzulik, to mas s "takymi: kolegynami vsade. vzdy sa jedna najde....co je proti tebe. to uz je tak vo svete urcene.
mne sa najlepsie robilo v muzskom kolektive, na vysielaci, tam nebol problem.

dovolenka - este neviem co a ako, ale zatial sa nam crta USA ale dako to moc penazi stoji, mam tam kamosku a pozvala nas.
potom pozerame po egypte...pre nas dvoch a po grecku pre celu rodinku....ale v celom grecku sa nemoze fajcit, si neviem predstavit, ze vyleziem z vody na deku a nezapalim si svoju malborecku.
ak to tak je, bude len taliensko, alebo chorvatsko.
najviac ma vsak laka USA, je to na ostrove, kde sa chodi surfovat.

luminkasp
9. jan 2009

Ahojte babulky,

ja nestiham citat.

anielik nehodis link na vas kalendarik, pozrela by som sa. Vy mate vzdy take pekne fotecky 😉

ja sa z toho nasho tiez stale strasne vytesujem a to nehovorim o tereskinej babke s dedkom a o prarodicoch 😀

no letim, snad sa mi tu zas podari nakuknut

mounty, verim,ze johanka bude vuplnom poriadku

melory
9. jan 2009

mounty ked budes vediet co a ako?

mounty
9. jan 2009

ahoj mel, budeme vediet az po narodeni, kedze som nebola na amniocenteze, ale ja tiez verim ako luminka ze Johanka bude super zdrave dieta ako Nikodem 😉 vsetkym ale vdaka za podporu, obcas na mna pride strach...to je asi ludske.....ma to ale vyhodu ze sa tym padom vobec netrapim nad porodom ale aby sa mala narodila zdrava 🙂 papa, idem si dat spenat so zemiakmi, mnam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre