Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

luminkasp
23. jan 2009

Ahojte,

mounty, tak budem na vas mysliet.

anad si chce dat vyvolat porod😀, som ja mala tak teresku a to bola klasika porod, takze aj na nu myslim 😎

zuzulik aj na teba myslim, isto to za chvilku prejde a vsetko bude ok.

LILU, sak ja viem, ze vypadam jak decko 😎 , uz som asi pisala, ze moj muz ma dve dcery, jednu velku a druhu malu 😀 😀 😀 😀

maji, laringitida, oj, to bola moja choroba, hlavne mu nedavaj do mlieka med a ani cubolovy sirup. Hod ku posteli vlhky uterak a uvidis ako rychlo bude fit.

anielik a uz tu nie si?

luminkasp
23. jan 2009

inak, pekny prispevok mi vysiel, cislo 7171 😎

melory
23. jan 2009

majka nic prijemne s tym kaslom, ze to je velmi dusive....sused matko z toho az modral.

dnes nic moc, vonku otrasne, stela dnes nespala, len sa prevalovala v posteli dve hodinky a ja s nou....k nicomu to nebolo, len co ja som si trosku oddychla po dlhom case.

luminkasp
23. jan 2009

mel, ja som bola intubovana a parkrat vezena do nemocnice napojena na kysliku, ale ked vies, co robit, da sa to zvladnut

luminkasp
23. jan 2009

dohodila som este nejake foto 😉

zuzpidka
23. jan 2009

ahojte. 😉 😀

maaja
23. jan 2009

baby nestraste ma !!!!
to moje dieta je ozaj chore 😔 stale ma teplotu vysoku - uz sme ho aj uterakom vlhcili a dala som čipok homeopaticky Viburcol ... a tak plytko dycha ... zaspal mi uz o pol osmej, pritom spal od pol jednej do tretej ... ale som ho este prebrala a troska okupkala nech mu zide teplotka ...
mame v spalni zvlhcovac vzduchu ... med mu nedavam 😉 nikdy ...

ozaj, ked som ho kupala tak mal take mramorove nozicky, teda stehna, dufam ze to nic neznamena ...

veronika13
23. jan 2009

maji, neboj, keď ťa Dr. uistila, že je to normálny priebeh, tak sa neboj. Teraz má akú teplotu?

maaja
23. jan 2009

no pred kupanim o tej pol osmej mal 38,7 ... meriam mu pod pazuškou 😉
teraz spi ... urcite ma teplotu ale sa mi uz nezda taky horuci

veronika13
23. jan 2009

neni presnejšie v ritke a odpočítať 0,5 stupňa? neboj, prejde mu tu

maaja
23. jan 2009

co ja viem ? nemeria sa v riťke len preto že dieťa nevydrží držať teplomer ??? ved aj my si meriame pod pazuškou, nie ? 😵
ale gtiez si myslim ze v ritke je to presnejsie ...

veronika13
23. jan 2009

neviem možno aj preto

veronika13
23. jan 2009

akurát som v inej téme natrafila na toto: ak si merala v ritke, tak po roku to uz skresluje, lekarka mi vravela, ze treba uz merat pod pazuskou , a ak sa meria v ritke, tak treba odpocitat viac, az 0.8 stupna, ale mozno to vies

anad
23. jan 2009

joj Maji, to su riadne teploty, tak uz nech je len lepsie ;) super ze ti tak drzi teplomer, to by u nas este asi nepreslo 🙂
inac s tym teplomerom v ritke sa odpocitava pol stupna ked meras obycko a 0,8 ked digitalom.

anielik
23. jan 2009

caute,

som zaspala pi matkovi :D
nam to lekar nepovedal a to meriame stale len v ritke,

Veronika sa nasla 😉 😉 😉

anielik
23. jan 2009

ahj Dani, ty tu co robis? este stale 2v1?

ja stale odpocitavam -0,5 a lekar nikdy nic nepovedal :((( ale aj tak ked uz mal horucku tak to bola riadna takze 0,3 stupna kludne mohlo byt hore dolu.

Maji a mas diazepan, dava sa detuskam nad 38,5, aby nedostali krce

maaja
23. jan 2009

hm, to som nepocula ze by po roku bolo meranie skreslene 😕 ani som sa s Dr na tuto temu nebavil ...
no pod pazuskou mi drzi len teraz je uplne taky apaticky, ked je zivsi tak nechce drzat ...

juuuj diazepam nemam ☹ myslis tie krce co raz pisala andreafa ? aj sa nejak volaju, ze ? no tak dufam ze s k nam nedostavia, lebo to by som asi fakt nezvladla ... nespomenie si ako sa volaju tie kce ? by som kuk ze co v takom pripade robit 😖 .... pre istotu

dani, ty co nemas Tomaska doma, ze si furt na nete ??? ale sa tesime ze si tu 😀 😉

anielik
23. jan 2009

Maji, mozu ale nemusia, volaju sa fibrilne krce. Preistotu mu zmeraj teplotku. Mas este nieco na stiahnutie teploty?

veronika13
23. jan 2009

to som o tom digi ani ja nevedela, že pri ňom sa odpočítava 0,8 stupňa 😕
anad, ta kamarátka čo som ju spomínala, že prenáša už porodila, včera, dievčatko-Sára-4400g a 53cm, tak kus baby, teraz si ty na rade 🙂

maaja
23. jan 2009

noo vedela som ze nak defibrilne sa volaju 😉
mam Panadol Baby sirup, ten mu zabera dobre ... neviem preco som mu teraz dala ten cipok ... pockam este do polnoci a ked stale bude mat nad 38 dam mu ten sirup, aj ked len po 4 hodinach 😒

teraz som mu merala, ma 38,5 ... pod pazuskou

inak ja si myslim ze mala Anetka len caka na pekny datum a narodi sa zajtra 24.01.2009 🙂 paci sa mi 24ka 😉

veronika13
23. jan 2009

maaja, čípok by mal zabrať rýchlejšie, ale asi ako komu. Skús mu v ritke odmerať a odpočítať ešte
švagrinej malému tiež skôr zaberie sirup

maaja
23. jan 2009

nechcem ho budiť 😖

anielik
23. jan 2009

maji po 4roch hodinach mozes kludne dat panadol a kup si zajtra aj brufen sirup to mu mozes potom dat hned 2 hodiny po panadole aby sa stiahla teplota. Tak nam povedal lekar a zabera to.

keby ste mali nad 39 tak ho osprchuj vo vlaznej vode, ku koncu mozes aj viacej shladit (riadna rychlovka) a poriadne zababusit a sup pod perinu aby sa dobre vyhrial

veronika13
23. jan 2009

hádam mu už nestúpne 😔

maaja
23. jan 2009

no idem sa poradit s robom ze co 😒

anad
23. jan 2009

mam ho doma stale 🙂 ale ja uz viac posedavam a dnes som ani nevarila, tak som viac sedela. Ja mam pocit ze Anetka rozmysla co teraz 🙂 Uz citim ze vobec nema miesto. Inac ja som 24 ;) len v lete. Tak uvidime. Ale uz moc nevladzem ani ani...
Veronika, tak to je teda naozaj kus baby, som zvedava aky budeme my, lebo velkost nam vobec neodhadovali. Ale som aj rada, lebo malokedy sa trafia.
Maji na zrazenie teploty mozes stiredat panadolovy sirup s nurofenovym aby si mohla dat uz po 4 hodinach tusim, aby nebola vysoka teplota prave kvoli tym fribrilnym krcom.

veronika13
23. jan 2009

anad, normálne pociťujem také vzrušenie z toho čakania 🙂 najväčšia "sranda" bola, že ta kamoška vôbec nepociťovala kontrakcie, len keď ju vyšetrili, lebo bola už hospitalizovala, a zistili, že je na 7 palcov otvorená....

anad
23. jan 2009

ja zase naopak, stale nieco a vlastne stale nic 😀 vzdy nacvicuje v noci tak uz som dost nevyspata a rano si to rozmysli ked sa zobudi tomasko.
ona rodila prve ci druhe?

veronika13
23. jan 2009

druhé, pri prvom tak isto, necítila kontrakcie, až keď ju napichali oxytocínom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre