Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

melory
19. mar 2009

tak to ano, to je pekne....len ten moj skor do knih pozera ako roboty by sa chytal.
ale vzdy sa mi to pacilo a drevene hracky zboznujem {okrem kociek}

veronika13
19. mar 2009

no tak to áno, keď je dobrá doktorka, ja na našu nemôžem nič zle hovoriť, len mám ťažké srdce na to, že je tu 3x do týždna na 2 hodiny, tak sa dosť náhli, keď sme u nej a aj si dosť často berie dovolenku, tak nikdy nevieš, či nebudeš musieť letieť do mesta k doktorke. Pre mňa s autom to až taký problém neni, no je tu hodne ľudí, čo auto doma nemajú... obec to vôbec nerieši už dlhé roky.... to len taká moja úvaha....

už ani nepamätám, kedy sme si takto spolu pokvákali 🙂
Riško zas rád aj robí, aj knižky má rád, myslím, žeby sa mu to páčilo, asi to objednám, aj poštovné majú dosť lacné, ešte tam pokukám, možno niečo pekné ešte nájdem

melory
19. mar 2009

tazko - 100 lekarov 100 nazorov

melory
19. mar 2009

nerozumiem, preco ta neposlala na imunoalergologiu, ved ona je vseobecna.....mie?

melory
19. mar 2009

hugo chce teraz {ale je vacsi} na meniny taky lietajuci tanier, kde su tela mimozemstanov, ruky, hlava a k tomu je hmota, z ktorej sa vytvori telo. to mu kupim urcite, aby tvoril. to budem podporovat vzdy.
teraz dost ficia na tej super farebnej plasteline, uz maju rozne nastroje k tomu. je to original ze kadernictvo, ma kreslo a take hlavy, ktore maju male dierky a ten stroj pretlaci tu plastelinu a hlave narastu vlasy. daju sa strihat, cesat, no sranda. stelka ma odtlacok a to si nevie vynachvalit, je tam totizto konik, nie sice "modry" ale je ocividny a to je z toho happy. potom to kraja a robi gulicky. prehraju sa a hlavne SPOLU. ja som len dozor a taky nasepkavac co a ako.

melory
19. mar 2009

moja stelka uplne odmieta knihy, ano pozrie obrazok, povie ako vie a to je koniec, mrzi ma to, hugo presedi hodiny pri knihe a ona nic, ale vobec nic.

veronika13
19. mar 2009

neviem prečo, asi sa jej to nezdalo vážne, možno nemal také vysoké hodnoty

veronika13
19. mar 2009

každé dieťa je iné... aj pri súrodencoch.. tá plastelína zas nechytá Riška, ale chcem s ním robiť také tvorivé veci

melory
19. mar 2009

mozno, mojmu vysla 200 nasobna alergia a alergici maju tak 15-20% ale zas bol vtedy v kritickom stave po jogurte.
ved uvidis co dalej, ak by sa opakovalo ochorenie, prve je sopel, kasel dusivy, teploty, vracanie a zapachajuce hnacky - sama sa vypyaj pre istotu.

melory
19. mar 2009

treba aj kombinovat napriklad naradie a plastelina.
stela ma riadiky a plastelinu bavi ju robit tie gulky a placy na tanieriky a do poharikov.

melory
19. mar 2009

kazde dieta je ine a vynimocne.

melory
19. mar 2009

napriklad hugo sa rad blazni a jasi, ale nikdy nebol vo svojej podstate dieta, hned bol taky daky mudrc ci co.

veronika13
19. mar 2009

nám už doktorka povedala, že môžeme pomaly mlieko skúšať, ale ja sa ešte bojím, tak najskôr skúsim to kozie

melory
19. mar 2009

teda moja si nikdy nedovolila povedat ako mam pokracovat nechala to vzdy na odbornika. sa aj cudujem. pisem otvorene, snad je to o.k.

veronika13
19. mar 2009

možno bude nadaný, také deti akoby hneď dospeli. Včera v modrom z neba jedno také bolo, veľmi za zaujímal o Egypt

veronika13
19. mar 2009

je to ok, ale si ma aj trochu vyplašila, či naša Dr. niečo nezanedbala, no je zvláštne, že asi dva dni dozadu rozmýšľam, že by som na alergologiu s ním nešla, predsalen pre istotu, síce Riško nebýva často chorý, akurát teraz sme mali také obdobie, keď sme z choroby do choroby chodili...

melory
19. mar 2009

hned som si to pozrela na nete. mi aj huga pripominal, tiez neobsedel a vsetko chcel vediet a akurat mi dnes hovorila ucitelka, ze maju mesiac knihy, tak maju v skolke "kniznicu" a ze ho nemoze z nej dostat. co sa necudujem, viete co robi moj teraz? myslim muzicek? c i t a knihu 😀

veronika13
19. mar 2009

knihomoľ 😀

melory
19. mar 2009

to je jedno z druhym, alergia velmi oslabuje imunitu a preto dostane vsetko co sa okolo neho mihne. ak budes mat dake podozrenie, alebo siesty zmysel radsej chodte. neviem ake ste mali leukocity, ale my hrozne - ako pri leukemii. ked mi povedali, ze mu budu brat odber z kostnej drene, hned na chodbe som snad schudla 5 kg zo stresu. ale nastastie antibiotika zabrali. takze ziadna rakovina ale alergia....stastie v nestasi.

melory
19. mar 2009

moj muz ano vyzera to aj na syna. dnes doniesol dve nove knihy a tak nenapadne ich vsunul do kniznice, ze len cakam, kedy sa prizna, ze zas neodolal a vies co je sila, ze o egypte. moja muzik sa uci aj hieroglifi 😵 vie napisat moje meno a take srandy este.
odriekaneho chleba najvacsi kus - ja aby som si zobrala knihomola? kostolaka? matfyzaka? cccc a hop a je u mna na gauci s knihou.

veronika13
19. mar 2009

ostatné hodnoty mal vraj v poriadku, ja som tie čísla nevidela, ani sa im nerozumiem, ale snad, keby mal niečo hraničné alebo zlé upozornila by.
No ak teraz najbližšie zas ochorie, tak sa budem pýtať na tu alergologiu, mi to preblesne, že či by sme nemali ísť. No nemám šajnu aké vyšetrenia sa tam robia, že sa testuje na čo je alergicky nejakými pásikmi na kožu, či ako?

melory
19. mar 2009

najprv sa berie krv, ci ma vobec alergiu a na co do troch skumaviek na lacno. po druhe sa berie krv do jedne skumavky, ze ked vyjde mlieko, tak na aku zlozku v tom mlieku ma alergiu a nakoniec sa robia aj tie pasiky, ale to je len na travy

melory
19. mar 2009

ak mal ostatne hodnoty dobre je dobre, ale ktore mal zle?

veronika13
19. mar 2009

neviem, to si už nepamätám, ona ma upozornila len na tu intoleranciu

melory
19. mar 2009

hmmm....to uz ja neviem u neho sli podla zapalovych hodnot v tele cize leukocitov

veronika13
19. mar 2009

zrejme tie nemal, keď o nich nehovorila

melory
19. mar 2009

veronika - medzi nami laikmi - ja som kupila hugovi caj od bylinkarky, ktory lieci alergiu na mlieko. neviem ci to je nahoda, alebo naozaj tak zafungoval, ale od kedy ho douzival kpol -klop. na oslave ho svokra nacapala jest pravy domaci kremes so slahackou a jemu nic nebolo. cakala som celu noc, ze co sa bude diat a nic.
ked som sa jej pytala {bylinkarky} ci sa moze vyliecit - kukla na mna, ze samozrejme. ak by si chcela, mozem ti ho ist zobrat a poslat.

melory
19. mar 2009

chvala bohu ze nemal.... 🙂 to je len v zaciatkoch a da sa to stopnut. je urcite dobra, ak mu to zistila uz teraz....lebo na to sa pride vo vysom veku.

veronika13
19. mar 2009

stačí, keď mi napíšeš aké bylinky sú v tom čaji
to by bolo super, keby mu to tak zabralo pri jeho vážnosti alergie

melory
19. mar 2009

to sa neda, lebo to je uz zmes byliniek, ktore si ona zrejme strazi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre