Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

melory
29. jan 2010

dnes ma mama zas naplasila, ze stelka nerozprava a to samozrejme nie je normalne, aby nevedela povedat vetu a basnicku. ja jej to vsetko verim, len viem, ze aj hugo nerozpraval a teraz ma slusnu slovnu zasobu. citam s nou,rozpravam s nou, ale nic nechce zopakovat. usmieva sa a vidim, ze s nou nepohnem. zas mi dala chrobaka do hlavy, ach ta mama.

veronika13
29. jan 2010

mel, asi bude taká ako aj Hugo,ale keď sa on už rozkecal, tak aj Stelka by sa mala, veď je baba 😀

u nás je asi 30cm nového prašanu, mám rada taký sypký sneh a tie krásne stromy, hneď by som sa v ňom vyváľala 😵

veronikap, nám indulona pomohla aj na začervenanie. Na jeseň mal Riško komplet celý chrbátik a hrudník červený, podrážený, rozškrabaný... nič iné nepomohlo, len indulova, mali sme dva druhy excipialu, na ten sa mi doktorka skoro zaprisahala, že určite pomôže a nič, žiadna zmena, potom sme natierali indulonou a už na druhý deň som videla, že sa mu to zlepšuje... ale u každého je to iné, možno vám nezabrala

mounty
29. jan 2010

ahojte........ja sa nezmestim do siat na svadbu, pomooooooooooooooc

co sa tyka lyzovania, tak ja som bola presvedcena ze svoje deti nepostavim skor ako v 4 rokoch....ALE!!! MOj synator ma uzasne silne nohy, vela chodime na turistiku, tak nema problem to ustat, ma malilinkate lyze a perfektne lyziarky.....on sa totizto nechce sankovat iba lyze, lyze, lyze........ako videl vleky a ostatne deti jazdit, tak koniec sankovaniu....ja ho zatial ale neberiem na vlek, iba ho vytiahnem na palicke a on sa potom spusti dole, kde zabrzdi. cestou hore na palicke dostane za kazdych pat jazd lentilku, tak aj to ma motivaciu 🙂

nas Niki sa rozhovoril tiez neskoro, tak Mel, nestresuj sa.......ak by ale este v styroch nerozpravala, tak navstiv odbornikov, vtedy uz to moze byt o niecom inom.........a co take sa Ti snivalo? Ozaj , podte k nam do Vlkaca!!

mounty
29. jan 2010

veronika13, a ako traktorik? Jazdite na nom a zhrnate sneh?? 😉

zuzpidka
29. jan 2010

ahojte.
tak aké boli vysvedčenia vašich starších detičiek? Dadka má zo slovenčiny, z prírodovedy a z vlastivedy 2 a ostatné sú 1. takže prospela veľmi dobre. celý týždeň bola doma, lebo je dosť prechladená, ale od utorka ide do školičky. ja sa už za ňu teším. 😀
u nás nasnežilo max. 5 cm, tak si užívame aj trocha snehu. 😒
prajem pekný deň. 😉 🙂

veronika13
29. jan 2010

mounty, traktor je 100 bodový, na sneh sa ale sním nedá ísť, na snehu mu prešmykujú kolesa, tak "rozhrňa" doma. Lyžicu sme zložili, aby sa mu lepšie vyberali zákruty. Už sa teším, keď sa zjarí a pôjde s ním vonku 😀

zuzpidka
29. jan 2010

veronika13, tak na jar a na prechádzku na traktore sa tešíme aj my s Rastíkom. 😀
dnes mi volala riaditeľka, že od 3.mája vezme Rastíka do škôlky. keď si nájdem prácu, tak ho vezme aj skôr. som sa potešila. 😉

janamed
29. jan 2010

ahojte maminy, ako sa mate?

aj u nás je kopa snehu, ako veronika písala 30 cm isto 🙂 baby sa šantia vonku stale, hádyu sa robia anielikou dookala, už máme celú záhradu vyválanu 🙂 Zajtra som im slubila že postavime obrovskeho snehuliaka, tak uvidime ako bude vonku... Inak jankurano trepem vždy o pol osmej pešo do škôlky zaniesť maťku, a dokola len počuvam ako ju nohy bolia, kedže je taka malinka ešte a žle sa jej po tom snehu a rannom snežení chodi. No ale aspon je sneh a nebudu deti tak stale choré, chodime aj 3x za den von.

Martinka má v utorok v škôlke karneval, konečne, aspon niečo... ked je to taka hororova škôlka, a v utorok už máme zápis do školy, ludia poviem mam zmiešane pocity, z toho že už školáčka a tie starosti...
U vás ako mel? aj Hugo ide do školy že? už máte tašku? my nie, ved načo,času ešte habadéj...

veronika13
30. jan 2010

fuuuu, vy už školu riešite, my ešte škôlky... ale aj tá škola tu bude čo nevidieť 😝

jani, neviem či vám snehuliak pôjde stavať, sneh je ešte dosť sypký, aspoň u nás hej

robím tortu kamarátke, už som mala absťák, poslednú som robila na 10.1. a už mi to chýbalo 😀

melory
30. jan 2010

mounty v sne som ta videla sediet na zemy, vlasy ti zakryvali pol tela a bol to velmi pekny sen, akoby sme boli u vas vo vlkaci {tak dakujem za pozvanie, pozvala si ma uz v sne!} 🙂dusan dnes beha po auto-bazaroch, tak snad dake auticko je aj pre nas pripravene na kupu. potom uz budeme ojazdny a budem vas pekne " otravovat " 🙂

janka zapis sme mali. nezdalo sa ti, ze dako vela chcu od deti? nasho skusali vsetko!!! ako prvaka na konci roka. bol sklamamy, ze to nevie a strasne sa to chcel doucit. no zlaty. prvy postoj ku skole o.k. {neviem po kom}
tasku ani nic do skoly nemame....casu dost ako hovoris.

ja lyzujem ako jedina z nasej skromnej rodinky 🙂 tak sa budem na rok hrat na instruktorku. tiez nedavam do 6rokov ani na korcule, ani na lyze.....ked sa dieta pyta je to ine, ale nebudem ho este zatazovat kvoli kotnikom. ani vloastne nemame teraz moznost, ked nemame auto.
zajtra idem na pol dna cvicit na kongres aerobic, step, power jogu.......a kopu inych ....drzte palce,nech zodpovedne zastupujem mamicky na materskej.

zuzpidka
30. jan 2010

ahojte.
Mel, tak len nás pekne zastupuj. aj ja by som si išla niečo zacvičiť, ale trepať sa mi kvôli tomu do Košíc vôbec nechce. tu u nás v Moldave otvorili fitnescentrum, ale cvičí sa tam len na strojoch. tak keď mi vyjde čas, pôjdem kuknúť aké stroje majú a možno pocvičím. radšej by som cvičila v spoločnosti aerobic alebo zumbu. zumba sa zapáčila aj šéfkovi. 😀
u nás od rána sype sneh, síce sypký, ale je ho dosť. cesty nie sú odpratané, tak musíme dávať pozor.
prajem pekný deň. 😉 🙂

melory
30. jan 2010

myslim si, ze zumba sa paci cvicit zenam a chlapom sa zas na ne pozerat 🙂

zuzpidka
30. jan 2010

Mel, presne tak. ale šéfko to aj cvičil tu v obývačke s nami. stiahli sme si z internetu a cvičili, aj sme sa riadne nasmiali. sami na sebe. 😀 😀 😀

melory
30. jan 2010

viem si ho zivo predstavit 🙂 ja na zumbu niesom stvorena, mne sa pacia krokove zalezitosti, alebo potom silove a jogove pozicie.

veronika13
30. jan 2010

až som sa zapotila, keď čítam tie vaše reči 😀 ale ruku na srdce, cvičenie potrebujem ako soľ, lebo sa na mňa lepí každý gram čo zjem 😖 nikdy som s tým problém nemala (teda pred tehotenstvom nie, po pôrode sa už na mňa všetko lepí 😝 ) teraz vážím ako pred pôrodom, tak si viete predstaviť 🤐 musím si naordinovať viac pohybu 🙂 a menej papanice ☹ 😀

melory
30. jan 2010

dlhe zimne vecere su ako stvorene na "vyzieranie" 🙂
dnes ma byt podla lunarneho kalendara post, lebo je spln.
vela ludi dnes boli hlava, co som vypozorovala a ja niesom vynimka ☹
dusan kupil dvd-cko parfem, uz sa tesim ako mala. knihu som "zrala" ako mala, pre moj precitliveny nos som sa dokazala vzit do tych voni. film si teda vychutnam tiez, aj ked kino je kino.
stelka zacina byt velka modelka a kazdy den si dava rozne varianty oblecenia na seba a konbinuje druhe cez piate. zlata, len sa mi to moc nechce spratavat 🙂

malalady
31. jan 2010

melory.. mojmu Tobkovi sa tiež nechce rozprávat.. ako ked chce tak zopakuje.. ale žeby nejakú súvislú vetu povedal tak to teda nie.. 😉 ale ja si hovorím,že to bude oki a začne rozprávat ked on bude chciet.. nič s tým si myslím nikto nespraví

melory
31. jan 2010

urcite bude rozpravat, hluchonema nebude a ked povie zakladne slovicka, tak pocujem, ze rozprava....nie je to stres, ale skor mi je smutno, ze nam s kym vykecavat a nie je doma rusno slovany, ale nahanackami a inymi blaznovstvami 🙂

malalady
31. jan 2010

melory tak aj mne je tak luto,že ešte nerozprava 🙂 bolo by mu lahšie rozprávat to čo chce ako ked ja sa dovtipujem a na všetko mi povie nie 😠 a potom sa začne rozčulovat 😀

veronika13
31. jan 2010

mel, tak spratávaj veci s ňou, nech si upratuje garderóbu 😉

veru- vyžieranie 😀

dnes sme boli pozrieť vo Vrátnej na pasekách, veru som aj chuť dostala na lyžovačku. Povedala som, že si dám na chrbát ceduľu " Chudnem " a vyšľapem si to hore peši 😀 ktovie, koľko ľudí by sa ku mne pridalo 😵

zuzpidka
31. jan 2010

veronika13, tak určite by sa niekto pridal. 😀
u nás je snehová kalamita a šéfko išiel pre bratanca do Košíc. cesty odpratané, ale neposypané, tak sú ako zrkadlo po Košice a v Košiciach neodpratané. proste kalamita. uvidíme kedy dojde vlak z Bratislavy, lebo stoja v Kysaku. držte palce. 😒 ☹

zuzpidka
31. jan 2010

tak šéfko je už na ceste domov.
tak vám všetkým želám dobrú noc a sladké sníčky. 😉 😔

veronika13
1. feb 2010

Zuzi, tak držím palce, nech to tam s tým snehom zvládnete 😉

zuzpidka
1. feb 2010

ahojte.
tak dnes je pravý opak včerajška. slniečko svieti a vetrík nefúka. boli sme celé doobedie vonku a teraz Rastík spinká. 😉
prajem pekný deň. 😉 🙂

veronika13
1. feb 2010

to sa utrasie s tým snehom, neboj 😉
ako som minule hovorila, že na lyže je ešte skoro, tak som sa pre to nadchla, keď som v nedeľu videla malé deti a mali také umelé ľahké lyže, čo sa pripnú na topánku. Neviem prečo, no ja som si to predstavovala, že by som mala Riškovi teraz obuť ťažké lyžiarky zapnúť do viazania a tak ho učiť 😀 takže také tie ľahké lyže schvaľujem a štvrtok to ideme odskúšať, naši nám donesú čo majú po deťoch 🙂

veronikap
autor
2. feb 2010

dobré ránko 🙂 my sme práve prespali druhú noc za sebou 😵 musíme sa pochváliť, lebo neviem ako dlho to vydrží 😀

u nás je to s rozprávaním naopak.. niekto mi povedal, že Zina má slovnú zásobu ako 10 - 12 ročné deti.. a to tiež nie je bohviečo.. posledný týždeň sa niekedy zakokce.. včera som si kúpila nové číslo časopisu mamina a je tam o zajakávaní jeden článok, podľa ktorého mi vychádza, že rýchlo rozmýšľa a snaží sa hneď všetko povedať, že sa z toho zakokce.. a vraj by to malo postupne ustúpiť, tak dúfam, že áno... nie je to nič strašné, niekto si to ani nevšimne, niekedy sa zakokce len raz, ale niekedy nevie začať vetu..

a včera som bola s Marekom v poradni, 68 cm a 7250 g 😵

deti sa už zobudili, tak idem
pekný deň 😵

ingrid78
2. feb 2010

Ahojte,ja som si dnes schrupla do 10.00 😀 mala isla do skolky. Sice uz som mala byt v praci, ale odlozila som nastup na15teho. Vsetci sa mi smeju, ze dovtedy mala v skolke zase ochorie, tak sa tesim. Uz je zdrava, tak ak nejaka super mamina neprinesie chore dieta, tak dufam, ze uz nastupim, lebo este som ani nezacala, a uz som doma koli chorobe.
No nic utekam pre chrusta, dufam, ze tentokrat nic v skolke nevyviedla, nie ako naposledy hlavu strcila do radiatora a nevedel ijej ju vybrat 😒

zuzpidka
2. feb 2010

ahojte.
Inka, čo urobila v škôlke Kajka? a to sa jej ako podarilo? kde boli učiteľky? nestraš ma, že v štátnej škôlke to tak chodí. ja takéto prípady z Dadkinej škôlkárskej dochádzky nepoznám. 😒
Veronikap, tak Marek pekne priberá a rastie. o Zinkinom zajakávaní si myslím, to čo si písala, lebo aj Dadka chvíľku koktala. hlavne keď sa ponáhľala niečo rýchlo povedať. stačí trpezlivosť a kľud. 😒 držíme palce, aby ju to rýchlo prešlo. 😉
prajem pekný deň. 😉 🙂

ingrid78
2. feb 2010

Zuzi, no hovorili ze vsade strka hlavu, je tvrdohlava a treba na nu davat stale pozor. Proste dala hlavu do uzkeho priestoru medzi stenou a radiatorom a nejako sa zasekla 😒

zuzulik22
4. feb 2010

Ahojte, obom veronikam všetko najlepšie k meninam, veľa zdravia, šťastia, lásky a nech vás deticky posluchaju🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre