Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzkafuny
21. apr 2010

😀 😀 😀

malalady
22. apr 2010

ahojte baby.. ako sa mi máte?

prajem vašim drobčiatkam všetko dobré k trom ročkom 😀

manka.. tak to mi je tiež lúto,čo sa aj Tebe stalo.. ☹ tak to ti poviem,že tento rok je velmi zlý.. 😔

manka
22. apr 2010

no my sme to nejako prezili. tebe ako sa dari ist dalej?

este sme si srandu robili, lebo akurat ked som isla povedat sestre ze som tehotna, tak ona predtym hovori, ze na tento rok hlasia same pohromy, katastrofy....tak sme sa zasmiali, ze prva je uz tu haha ha a potom o mesiac bac. no ale cas rychlo uteka, uz sme pomaly v polovici roku. tak nech uz je ten dalsi, dobry.

oslavy su nejake za nami, este aj pred nami. zatial nove foto su na fb a ked nebudem mat migrena dam aj sem.

melory
23. apr 2010

ahojte nam oslava dopadla dobre

mounty
23. apr 2010

mel, Stelka je uz ridna dievka, pomaly na vydaj 😀

salajcatko
24. apr 2010

Malalady - dúfam, že ti je už aspoň maličký kúštik lepšie, moc ti držím palce, nech si opäť šťastná a usmiata.

veru, naše dietky sú osobnosti od malička 😀 😝
ja som aj celkom rada, že je Simka ešte také typické "bábo" , Karin, tá bola od malička mudrlant, vždy bola popredu ako jej rovesníci,až mi to niekedy bolo ľúto. Simonka rozpráva ako "talian vo Varšave", rada sa pomojká, pije kakajko z fľašky a poviem vám kočky, že si to tak rada ešte vychutnávam...čoskoro bude aj z nej veľká baba, ako Kaja, a bude mi to ľúto. Tretie už nechceme, tak si ju ešte vychutnávam 😵 😵 🤐

melory
24. apr 2010

ale fakt je to osobnost, ako s nou len tak nepohnes 🙂

zuzpidka
25. apr 2010

ahojte.
tak aj my máme už po oslave. bola taká menšia, čisto rodinná, lebo 9. mája bude mať Dadka 1.sv. príjmanie, tak vtedy bude väčšia oslava spojená. 😉
veru, deťúrence sú riadne osobnosti. 🙂

salajcatko
25. apr 2010

no Mel, dík za povzbudivé slová 😀 😀 😝 😵
ved ja som už teraz niekedy v koncoch pri nich 🤐
psycho psycho 🙂

maaja
25. apr 2010

ahojte - aky bol krasny vikend, vsak ? ;)
az na vynimky - predstavte si, v sobotu sme mali ist na koncert Cechomor, vsetko vybavene, Marek u babky, dosla aj kamoska s priatelom, kedze isli s nami ... no a ked sme dosli na miesto, cakal nas oznam ze ZRUSENE PRE CHOROBU :( taka som bola z toho smutna ☹ lebo listky som kupila ako darcek k vyrociu svadby - presne v sobotu sme mali sieste 🙂

maaja
25. apr 2010

veronikap, Marekovi vsetko NAJ k meninkam 🙂

anielik
25. apr 2010

marekom vsetko naj 🙂)

maja, to je na figu :((

vikedn? bol pre nas rovnaky, stale v nutry, ale uz je matko OK, tak este doliecit misi a budeme konecne po velkej noci aj vysjt von 🙂))
normalne sa tesiiiim uz nech to jeeeeeeeeee

zuzpidka, krasna oslava 🙂

luminkasp
26. apr 2010

Ahojte, tak sa konecne po sto rokoch ozyvam aj ja, ziva a zdrava , vobec som nestihala net. Minuly vikend sme mali oslavu tereskinych narodenin, vlastne sme zacali uz vo stvrtok darcekami od babky s dedkom na slovensku, tie boli cez kameru , teda aby b +d videli ako sa tesi, potom v piatok sme jej kupili darceky od nas v granade, v sobotu som varila obed pre 12 ludi, to sme mali rodinnu oslavu u nas doma, rano sme este boli kupit tortu, no a nedelu sme ukoncili oslavou s kamoskami. Po tom peknom vikende som mala pocit, ze ako toho zasa strasne vela dostala a ako samozrejme ma na chvilu prejde nakupna horucka V pondelok sme zacali malovat dom, nastastie len z vnutra, lebo z vonka nam ho vymaluju, inak by ma asi slahlo... Dnu nam chyba este jedna spalna dolu a izba drobcov. Proste cely tyzden sme malovali, upratovali a takmer umierali od unavy:D, teda ja:D No v sobotu sme boli zas na nakupoch, mna opat chytila nakupna horucka, zas som minula, ze som sa zaprisahala, ze ma musi prejst ale koneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeecne som ja kupila prvu vec na oblecenie nasmu drobcovi, take malinke slabulinkomodre bodynko s bielymi oblaciky, a ktomu take iste tapusky. No, isla som kupit nieco malemu a nakoniec toho ma menej ako tere (iba tyzden predtym som mala vycitky, ze ju rozmaznavam..), ale kto by odolal nadhernym satam a gatiam, hlavne, v nedelu sme mali san marca, tak som to mala na co zvalit V sobotu som do 1 v noci zasa varila, lebo uz som pisala v nedelu bol san marco, vyzera to tu vtedy ako cez vojnu, je aj procesia a dom plny navstev. Tere toho zas vcera cela rodina v stankoch pokupila neurekom a my sme samozrejme neboli vynimkou, no ale ako odolat pokuseniu a nerozmaznavat vlastne dieta? Este som zabudla, bola som aj na kontrole, vsetko v poriadku, len tlak mam stale nizky, aj ked si predtym vypijem velku kavu No a mam +7 kg od zaciatku tehu

Pebe siel dnes po posledny material na dokoncenie nabytku pre deti, takze uz sa tesim ked bude hotovy, my zacneme hore prestavovat a malovat a zas nebudem mat cas aspon tyzden si nohy vylozit ani 5min.

Zajtra by sme mali mat uz okolo 30 stupnov, takze juhuhu juhaha pre mna sa zacina horuce potiacie a dychciace obdobie s flaskou v ruke

Este ste pisali, co vsetko uz deti vedia, tak nasa ovlada farby v pohode, v spanielcine rozlisuje aj rozdiely slaba, tmava, atd v slovencine ich este obcas popletie, puzzle staviame aj my uz velmi dlho, teraz ma nove macko puf 25 dielne a ide v poho. Pocitat vie predmety do 10, aj ich scitavat. Rozprava v oboch jazykoch uplne plynule a zrozumitelne, miluje knizky a noznicky 😎

mounty
26. apr 2010

lumi, ved Ty mi prides taka stastna tam na juhu, vies si vobec predstavit ze by si sa mala vratit do domoviny?........ked pridete na SK, co bude asi az narok, tak Ta prideme prepadnut na Oravu, uz sa musime stretnut 😉

luminkasp
26. apr 2010

mounty, uprimne neviem si to predstavit, uz som si tu zvykla, mala som stastie, pride mi, ze clovek po rokoch sa prestane citit cudzincom, aj mi chyba rodina a aj slovensko obcas. Na SK sa chystame az na rok v lete a dufam, ze uz sa stretneme 😉

veronikap
autor
27. apr 2010

ahojte, Marek dodatočne ďakuje za gratulácie a aj my želáme všetko naj Maji 😵 boli sme na víkend v TO, tak sme si užili krásne počasie
mel, ja by som malú už vôbec nespoznala 😎 zuzpidka a ani teba v tých dlhších vlasoch 😀
ja dnes riešim kiahne.. zinke sa urobili dva pľuzgieriky a teraz večer som jej našla dva pupáčiky na chrbte.. teplotu nemá, nesvrbí ju to.. tak uvidíme zajtra ráno ako bude vyzerať.. čítam tu na nete, že je zbytočné pátrať kde sa mohla nakaziť, keďže sa to môže prejaviť aj po dvoch týždňoch od nakazenia... ale v škôlke ich nemá nikto (ale možno už bude mať 😝 )
viete mi niekto povedať, či aj ja som prenášač, keď som už kiahne mala? jasné, že ak by ich Zinka mala, treba ju izolovať, ale príde mi hlúposť, aby sme sa izolovali celá rodina...

maaja
27. apr 2010

veronikap, tak ja sa do kiahni nevyznam a pevne verim ze sa nam nateraz nejaku dobu vyhnu :-/
ja som sice uz mala, ale ostatni/vsetci moji chlapi este ne ... Filip je este malicky, teda este ani poriadne nie je 😀 a Robo to tiez nemal a vraj v dospelosti ani nie je dobre aby mal - ale dovod neviem 😕
jedine Marek by akoze mohol mat, len by sme sa asi doma zblaznili 🙂
ale zrejme sa tomu casom, teda dufam ze casom, nevyhneme 🙂

veronikap
autor
28. apr 2010

no tak pupáčikov máme trochu viac, ale lekárka povedala, že nech počkáme ešte do zajtra ako to bude vyzerať... tak sme doma a momentálne zázračne spia obe deti naraz 😅
až keď som to včera napísala mi došlo aká to bola blbosť 😎 prenášať to môže len chorý človek, ja už nie, keďže som kiahne už prekonala.. u niektorých detí to má vraj dosť ťažký priebeh, vysoké teploty, svrbenie.. niektoré majú pár pupáčikov a to je všetko... a u dospelého človeka to môže tiež ťažko prebiehať, u mužov to môže poznamenať ich reprodukčnú schopnosť, takže žiadna sranda.. takže zatiaľ nič neriešime, lebo nevieme...
od piatku do pondelka mám ísť s kamoškou na výlet do Paríža, tak dúfam, že všetko bude v kľude a ja budem si to budem môcť v kľude užiť 😝 😎

mounty
28. apr 2010

Ahoj veronikap, ked chces poradit s kiahnami, zavolaj mi, my uz sme za tym, Johanka uz ma tiez iba chrasticky a vcera sme sli prvy krat von. .................je super ked si to deti odskacu este pred skolou, lebo vynechat tri tyzdne zo skoly nie je sranda.......a nastudovane uz mam vsetko: Ty ked si prekonala uz nemozes dostat ani nikoho nakazit tym padom, ale ak by si mala oslabenu imunitu a v minulosti si prekonala kiahne iba velmi slabucko, ze si mala iba par pluzgierikov, tak v tom pripade mozes dostat pasovy opar, co je dost nebezpecne. ALE ked si mala normalny priebeh, tak sa nemusis bat 😉 a vobec sa nemusis branit ani nakazeniu maleho Mareka, babatka to niektore znasaju tazko, ale vacsina uplne v pohode, aj nasa Johi mala sice teploty v noci tri krat ale vobec sa neskrabala a po tyzdni som uz aj zabudla ze ich mala............davaj Zinke tri krat denne Fenistil kvapky, keby ju to velmi svrbelo, mozes potierat Tano Hermal, a vecer urcite urob kratky kupel s Hypermanganovym roztokom............vela trpezlivosti,papa

mounty
28. apr 2010

a ked chces, pridte sa k nam pohrat aby vam nebolo dlho, my sa uz na ulici nebojime kiahni, aj susedia mali od nas 😵 pa

anielik
28. apr 2010

ahojte

aj my chceme kiahne, ale teraz chvilu nech je v skolke...sme mali 3tyzdnovu pauzu a 2je ATB :(( a misko ma este stale ATB...nejako s atoho nevieme zbavit :(

No u chlapov je to velmi zle ked nemali kiahne, Maji, nech sa da robo zaockovat aby ich nedostal,

veronika a marek bude kde, ked ides na taky super vylet???

my sme dnes mali zo skolky isli za konikmi, take to bolo super, dokonca matko sa sam vozil 🙂) teda vlastne vsetky deti sli, ale ja som myslela ze sa budu bat a oni v pohode sli a este by si to niektore zopakli 🙂 kuknite foto na fb

veronikap
autor
28. apr 2010

katka (mounty), zajtra volám a ďakujem za info a aj za ponuku... 😉 ja by som celkom prijala, keby to mal aj Marek, keď to už máme doma.. uvidíme..

katka (anielik), deti budú s ocinom a dohľad bude robiť aj babka 😀 tento výlet bol ocinov nápad, jeho prekvapko, tak sa teší, ako si s deťmi doma užije.. v sobotu mali ísť jeho sesternici na svadbu, ale smola, Zinka sa bude hrať na družičku doma

luminkasp
28. apr 2010

maja, ako sa mas? mna tak boli brucho posledne dni... uz nosim mobil vsade so sebou

manka
29. apr 2010

veronika tak su to tie kiahne?

my sme sa dneska boli dat zaockovat proti zltacke.

ps. aj ja som katka 🙂

veronikap
autor
30. apr 2010

jeej, tak je to tu samá katka 😀

katka (manka), včera sme boli u lekárky a sú to kiahne.. od krémovania tekutým púdrom sa už upustilo, nenatiera sa to ničím, ale my musíme lebo máme do toho ešte aj ten ekzém, tak chodí celá bodkovaná 😀 ale zatiaľ si to našťastie nešriabe..
Marek sa dnes ráno zobudil so zvýšenou teplotou, mal 37,3 a je trošku taký umrnkaný, tak uvidíme čo to budú kiahne alebo zuby.. my totižto nemáme ešte ani jeden 😝

tak všetkým želám pekný víkend 😉

mounty
30. apr 2010

Katka, tak to je parada s tymi konikmi, nas Niki by nechytil ani zajacika co mame doma na dvore, on sa strasne boji chytat zvery, ani plysaky nikdy nemal rad............zato Johanka zvery miluje. Dnes sme boli v Zoo, ani mi nespala doobeda, lebo musela pozarat 😵

melory
5. máj 2010

veronika kiahne? tie by som potrebovala pre stelku 😉
huo ma koncorocny vylet na ranc a prihlasila som aj stelku a mna na jazdu na koniku. uz teraz sa tesim.
skoda, ze my tu nemame daku dobru krytu plavaren, alebo ZOO.
pocasie nam nepraje, do rana prsalo a tusim sa aj ochladilo.

mounty
7. máj 2010

veronikap, ako to zvladas? My uz sme v poho ale detom ostanu zial jazvicky ☹ , inak Johanke vysiel prvy zub nieco pred prvym rokom, tak nebudes sama s bezzubym Marekom 😉

zuzpidka
9. máj 2010

ahojte.
dnes mala Dadka 1.sv. príjmanie, tak pripájam nejaké fotky. 😉 Rastík prespal skoro celú sv. omšu. 😉
Rastík je nejaký zachrípnutý, tak zajtra klušeme k lekárke. 😒

luminkasp
10. máj 2010

ahojte, aj ja som pridala do albumu nove aktual foto bruska, ak chcete vidiet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre