Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

salajcatko
3. aug 2008

len 2O minut a ešte nespí??? uf, to by moja nevydržala...sranda, aké su tie deti rozdielné že?

zuzkafuny
3. aug 2008

Sali už konečne zadrichmal... otočila som mu postielku a nevie z nej vyjsť... 😀 😀 😀 tak furt sa pýta cikať, a potom zdrhne... dám ho do postielky a on ssa pohoršene drží medzi nohami, že jemu treba cikať...?! nie...?! a dám ho, on zasa zdrhne... 😀 😀 😀

zuzulik22
3. aug 2008

caute

salajcatko
3. aug 2008

teda mišiačik je prefíkaný od malička...no ale ber to tak zuzka že takým dnes patrí svet 🙂 😉

zuzulik čauko moja, ako máš????

zuzulik22
3. aug 2008

ahoj, docela fajn a ty?
Len maly teraz posledne dni nejako vymysla a ponocuje ☹

zuzulik22
3. aug 2008

sali, inac ani nas maly sa na serblik alebo wc vobec nechyta, dokonca, ked zbada serblik, ze ho chceme na neho posadit zacne plakat

salajcatko
3. aug 2008

u nás to ujde, simonka je posledné dni milá, dobrá, dúfam, že to neprekecnem bo ma porantá...ale stoličky jej vyšli, možno to bude aj tym.
no a včera sme prešli na nové mlieko, tak mám z toho zmiešané pocity, ma akurát jedna známa tak "odsúdila" že nerobím dobre 😖

zuzulik22
3. aug 2008

a na ake mlieko? Neboj sali, ved uz je velika, menit mlieko sa nedoporucuje malym babatkam a nie nasim uz "velkacom" 🙂
Co ste dnes robili? Aj u vas bolo tak teplo?

salajcatko
3. aug 2008

no ten šerbel, to je sila teda...dnes som ju naň síce s menším bojom posadila, ale len preto, že som jej ukázala jej milované cumlíky, že ked si sadne tak jej ich dám..tak si sadla..ale ked ich dostala do ruk, už aj bola hore, postavila sa, spravila dva kroky a šup mláčka 😝 😖

zuzulik22
3. aug 2008

ja som to uz vzdala, ked ho posadime, bud hned utecie a ked ho nechcem pustit tak ma pokuse alebo place a utecie aj tak. Ono to chce asi cas, tak to neriesim. Ale ked kaka resp. ked dokaka tak povie ze ehm (akoze potlacil),len to vzdy az po. No co uz.

salajcatko
3. aug 2008

no prešli sme z nutrilonu na normálne mlieko, zvolila som tatranské polotučne BIO mlieko...ale vraj aspon dvoch rokov treba náhradne sušené, je to pre zdravie dieťata, a ked som už chcela prejsť tak určite na plnotučné, polotučné vraj takmu malemu je nevhodné..a také bla bla, ona je zaťažená na racionalnu a zdravu stravu, jedia všetko čo je vraj naj pre organizmus, samé bio, domáce a čo ja viem čo...tak mám po tom jej maily také akési výčitky....ale si tak vravím, že mliečko kravské ešte nikoho nezabilo, tak moju simku hádam tiež nie..a robili jej aj testy na kravské mlieko a vyšlo to ok, tak ja už fakt neviem 😔

zuzulik22
3. aug 2008

my mame teraz taky problem, ze vzdy ked je roman doma, tak maly ked vidi, ze sa vzdiali hned zacne plakat. Bez neho ani na krok. dokonca aj v aute, ked sedime a roman vybehne, tak maly hned place. Ale ked roman nie je doma tak je ok a ide aj za hocikym cudzim a nikto znamy mu nechyba. neviem, ci je to tym, ze roman je cez tyzden velmi malo doma resp. ked pride domov, tak maly uz pomaly ide spat alebo preco 😒 Ale ma to jednu velku vyhodu: cez vikend rano ked sa zobudi, vzdy taha z postele romana a mne da pokoj, dokonca aj ked chcem vstat, ze nech sa roman vyspi, tak nie maly bude vyvadzat az kym nevstane tatinko 🙂

salajcatko
3. aug 2008

Simonka je tiež celkom dost za Petom, ale zasa nie až tak, ako píšeš o Kubkovi. Ale však je to pekné, ked im tatinkovia tak chýbajú..a nech si ich aj ocinkovia užijú, no nie? 😉

zuzulik22
3. aug 2008

ja robievam malemu krupicovu kasu do plnotucneho akehokolvek mlieka a dobre je. Takych BIO ludi mam najradsej. Ako u nas, my mame vsetku zeleninu a ovocie zo zahrady bez postrekov - cize BIO, ale byvame nedaleko slovnaftu - takze mame BIO slovnaft. A neverim tomu, ze ked je na nejakom vyrobku znacka BIO, ze to vzdy je BIO. Ked Simonke nic nie je tak by som si vobec nerobila starosti 🙂

zuzulik22
3. aug 2008

tak tak, ved my sme s nimi cele dni. Ale uz niekedy vidim na romanovi, ze uz by aj pokoj doma chcel mat, no co uz, slobody uz mal dost. Ale on je rad, prave v piatok mi hovoril, ze aky je rad, ze kubko je ok, ze cakal na kramaroch a ze videl vela chorych deticiek, tak si uvedomil, ze co ma doma. Aj ked ten nas je certisko teda riadny. Robi zle stale 🙂

salajcatko
3. aug 2008

tak ja dúfam, že to tatranské BIO bude dobre...ale ja som veěmi mliečna a ak mám pravdu povedat, naliala som si do poharika toto bio a tesco mlieko a cítila som rozdiel...
a že Bio slovnaft, to bole dobre 😵 😝 😀

a to vieš zuzi, chlapi chcu doma mat vždy klud 😉 to nevieš, že len oni tvrdo makajú a my nerobíme nič? 😉

zuzulik22
3. aug 2008

hej hej ako pises, makaju len chlapi. 🙂
Ja mlieko moc nemusim, ale tiez chutnam, ked davam malemu do kase, ci nahodou nie je kysle, ale to plnotucne je tiez ine ako nejake nizkotucne. Ja davam plnotucne, aby ho viac zasytilo, ale ked nemam tak mu kludne uvarim aj z polotucneho 🙂

zuzulik22
3. aug 2008

mne zase moja svagrina vycitala, ze maleho hyckam, lebo mu varim a nic ine ako varene nechce teda mam na mysli, ze nechce tie hotove jedla - ako hipp a pod. Ze v jeho veku uz moze jest vsetko a poburilo ju, ked maly nechcel hranolku a horalku, ze co je to za dieta, ze kazde dieta predsa lubi mc donald iba nase nie 😀

zuzulik22
3. aug 2008

inac nas kubko neznasa sladkosti. ked mu niekto chce dat cokoladu, tak v momente, ked ju zbada odvrati hlavu, co mna nesmierne tesi, lebo stari rodicia by ho stale cpali cokoladou, takto tento nas "rodinny" problem vyriesil kubko sam. Neotvori pusu a hotovo.

salajcatko
3. aug 2008

jaj tak to simka zasa áno, ona aj čokoladku,aj horalku, aj hranolku..ale ona papa vetkého tak málo, že si nerobím ešte kvůli tomu starosti, ona skor koštuje ako naozaj papa..čo ale pekne zje je croasant, či ako sa to píše, to ma fakt rada 😵
a miluje čerstvé uhorky, dneska zhedla normálne celu velku šalátovku nakrájanú na kolieska 😲

zuzulik22
3. aug 2008

nas ochutna vsetko okrem cokolady a cervenych veci - melon, broskyna, paradajka, paradajkova omacka - to neee 🙂
a najradsej ma spenat

salajcatko
3. aug 2008

moja sa chodi sama pást na ribezle, máme krásne dlhorodiace lesné jahody, tak v nich je stále, aj dynu lubi, aj paradajku 🙂 ...ona sa takýchto veci celkom napapá, ale ako píšem, všetkoho dost malo

no ja idem do hajan, rozbolela ma hlava 🙄 😅
pa pa a pekné sničky

zuzulik22
3. aug 2008

papa idem ja pod sprchu 🙂

luminkasp
4. aug 2008

Zuzi, tak to sa ti skvele tie geox podarili, tu su baby za 60 eur, takze ja som ich nekupila. Nasej som kupila jedny k satockam od chicca za 30 eur a druhe kozene sportove tiez za 30 eur, takze som tych 60 eur aj tak minula 😀 😎

lilu18
4. aug 2008

ahojte,kusok vas citkam-tak kazde dva riadky 😀
co sa tyka jedla pre malu-to som na noze so svokrou aj svagrinami ☹ ze jej nic nedovolim,ale miesto coko dam radsej banan,jablko...a tiez prazenicu,omasteny chleba,hranoky,chipsy a vselijake udeniny ozaj nemusi.Tak som im od duse vykricala,ze je to moje dieta a vychovam si ju ako ja chcem 😠 tiez som im do ich vychovy nekafrala
a to mliecko...no este nedavam kravske,ani do varenia.Dokym jej bude sus.mlieko chutit dam jej ho aj do 3 r.
A znacky sa uz mozu menit,nie su mimca. Ked je v akci Beba dam tu ked Nutrak,alebo Hipp dam to.Nastastie mala nevybera,papa vsetko aj ovocie,zeleninu,len musim na drobno nakrajat 🙂

lilu18
4. aug 2008

este..mame novy zubok-hornu stolicku-hura,uz bude hadam lepsie spat 🙂
tiez mame tyzden problem so zaparenym zadockom ☹ uz som vyskusala hadam vsetky kremiky a zlepsenie len o kusok,tak neviem...mala si to uz skriabe a tym to zhorsuje. 😒

veronika13
4. aug 2008

ahojte, no v poslednom čase som tu dosť málo, tak vás stihnem len prečítať dozadu. Nám sa znova vrátila tá hnačka, tak sa zas liečime, už mám aj tie probiotika bio gaia, tak dávam tie, dúfam, že to čoskoro prejde,že mi zas toľko nepochudne.

čo sa tých sladkostí týka, tak to je u nás tiež problém, obe staré mamy, hlavne svokra by ho furt cpala niečim sladkým a aj moja starka, teda Riškova prastarka😀 ta tiež. No chodime k nej menej, tak to mi až tak nevadí. No a Riško je za sladkým ako divý, tak keď mu ukáže, viac mu netreba a ide sa za tým zabiť. Takže sa mordujeme aj s týmto. Nočník zatiaľ 0 bodov, no už začal horoviť aj oco(oto) tak som rada 😀 lebo som začala mať kvôli mužovi výčitky, že len mama hovorí 😀

zuzpidka
4. aug 2008

ahojte. tak ja som si tu teraz sadla a čítam.
Rastík tiež sladkosti ľúbi a nočník 00 bodov. aj dnes opišal Dadke posteľ, tak som prala malý vankúšik a prehoz z postele. ☹ ale trpezlivosť musím mať, keď ho to chcem naučiť. teraz ešte spinká. vyšúchala som aj koberec z obývačky, lebo už bol špinavý. tak som hotová zo šúchania. až som kefu na šúchanie polámala taká som bola náruživá do šúchania. 😀

zuzpidka
4. aug 2008

Veronika13, ani Rastík nehovorí okrem baba, mama a Dada nič. tak som skúšala tato, ale zatiaľ nula bodov. šéfko už tiež je z toho na nervy. 😒 😉

veronika13
4. aug 2008

ale on hovorí okrem mama a oto aj iné, len to ma už trápilo kvôli mužovi, že oco nechcel povedať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre