Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

veronika13
14. dec 2009

pekná myšlienka, ale bola by škoda len po školách, aj školy by ste mohli zahrnúť, prípadne ešte nejaký krúžok v škole raz do týždňa, bola by to pre vás stabilná "zákazka"

veronika13
14. dec 2009

píšem ako tatár... malo tam byť, ---škoda len po škôlkach---

melory
14. dec 2009

idem aj ja spinkat,mne uz super star skoncila 🙂

veronika13
14. dec 2009

tvoja superstar už asi odkráčala do spálne, čo? dobrú noc 😉

maaja
14. dec 2009

fiha, vy co ste mali, nocnu debatu ???
skoda ze som nenakukla, som vypinala PC tiez okolo jednej ...

inak dneska mam oblecene tehu nohavice a tehu top ;) sranda, ze aka som uz tehotna 🙂 hi hi hi

maaja
14. dec 2009

jeeej, mel, som nevedela, ze mas talent na hrnciarstvo ;)

maaja
14. dec 2009

inak viete co, ja nemam narok na matersku ☹
normalne nebudem 6 tyzdnov pred porodom vypisana na matersku !!! jedine na co mam narok, je rodicovsky, ale ne v tej zvysenej vyske, odo dna narodenia dietata ...

bo ja si mudro neplatim nemocenske poistenie ... sak naco by som si aj ... som chcela zacat ze ked budeme planovat bejby, no ale bejby sa naplanovalo samo, tak sme takto dopadli ☹

anielik
14. dec 2009

ahoj maji,

ako to ze nemas narok sak si zamestnana, ci na zivnost?

melory
14. dec 2009

ja som bola po hugovi na predlzenej materskej a potom narodenim stely som presla na rodicovsky prispevok ktory trva tri roky.

anielik
14. dec 2009

ja mam matersku 6m a dokonca sa ma tyka ak schvalia to zvysenie.. a potom rodicak

zuzpidka
15. dec 2009

dobré ránko.
u nás je dnes zima, mráz, ale snehu nikde. 😒
Rastík sa práve zobudil a už sa aj hraje s registračnou pokladňou. 😉
ja som tiež pred Rastikovým pôrodom podnikala na živnosť a len tak, tak mi vyšla materská. je to dosť na prd, takýto systém. 😒
prajem pekný deň. 😉 🙂

veronika13
15. dec 2009

zuzpi a čo si robila?

zuzpidka
15. dec 2009

mala som obchodík s hračkami, darčekovými predmetmi a s umelými kvetmi. len nebola dobrá lokalita. 😒 tak som to zrušila a ukončila. ☹

veronika13
15. dec 2009

tak to je škoda ☹

kat22
15. dec 2009

ahojte kukulienky 😀

mrzi ma, ze nestiham casyejsie sa stavit, mam pocit, ze tych 2 a pol roka akoby ani nebolo

chcem vam zazelat pekne sviatky, plne pohody a stastia a hlavne vela adosti v detskych ocickach
v novom roku vela zdravia pre vsetkych

tehulkam blahozelam a drzim palce a novopecenym maminkam srdecne blahozelam 🙂

melory
15. dec 2009

ahojte, dnes cely den susim v trube 6kg ovocia 🙂 citrony, pomarance a grepy....ako ozdobu na stromcek. vyhodila som drevene ozdoby, lebo uz sme ich mali ozaj vyse 10 rokov a vela sa z nich nezachovalo. ostali mi krasne slamienky, a idem dokupit hackovanych anielikov a velke maske. som zvedava na efekt, na tej nasej metle umelej 🙂

janamed
16. dec 2009

Ahojte maminky 🙂 my sme včera zamiesili medovničky z dvojitej dávky a dnes nás čaká vykrajovanie a pečenie 🙂))
a deti prave ozdobujú stromček 🙂)) tolko radosti pokope 🙂) krááása, tancuju a spievaju pri tom, no zlaté su...
tak pekný dnik prajem a ozveme sa ako sme doapdli s pečením 🙂)

inak včera som bola s martinkou u očného, hlava ju strašne bolieva, krv ma ale dobru vraj, a očka chvalabohu tiež, tak ešte budeme musieť asi na neurologiu...aby sa zistilo čo to...

janamed
16. dec 2009

a mel..perfektný nápad s tým ovosím a anielikmi, to musi byť krása, vždy som túžila po takom stromčeku, len ked vidim tie ceny hačkovaných anielikou..ufff a kolko ich treba, tak si to nikdy neuskutočnim 🙂 jedine žeby som sa hačkovať naučila : 😀
ako pečieš to ovocie v rure?? myslim na plechu klasicky poukladaš koliečka a sušiš pri akej teplote?? kolko?..

a ešte mám nové: v piatok minulý týžden som bola na chirurgii, mi šili prst, som si ho skoro odkrojila 😖 😔 ,na elektrickom krájači som krajala... a v ten den som si planovala umyvať okna v celom dome, ale akosi som si k tomu dopomohla, že nemusim 🙂)
ale nie, nejake som zvladla aj s rukavicou na ruke, a ostatne ked sa zahojim 🙂 mam 3 stichy a v piatok idu vyberať... dovtedy aspon nejake pečenie a stromček, take čo sa dá, nech potom nemam toho moc...

veronikap
autor
16. dec 2009

ahojte 🙂 človek sem pár dní nenakukne a akurát vtedy sa tu píše vo veľkom.. som vás len rýchlo prebehla, čítam, že už vianocujete.. mne to tento rok nejako nedochádza, inokedy mávam "vianočnú horúčku" už od novembra.. darčeky mám síce pokúpené už dávno, len ešte nič napečené.. piekli sme len jednu várku medovníkov, ktoré išli na stromček, tak snáď cez víkend už niečo upečiem.. Zinke sa najviac páčilo "cukrovanie", rozumej múčenie cesta pred vaľkaním.. to si stále namáčala ruky do múky a tľapkala.. potom vykrojila asi 5 kúskov a zahlásila mi, že ju ruky bolia 😀 😀 😀

tak aby sme si urobili vianočnú náladu, včera sme si urobili stromček, kúpili sme nový, 150 cm a 150 svetielok, krááásny je... dokonca ešte krajší ako ten 180 cm, čo sme mávali doteraz (ten si dáme na dom).. my dávame, mašle, medovníky, sušené ovocie (tento rok len citróny, iné sa mi nechcelo) a zopár gúľ

jani, ešte že si si ten prst nodfaklila celý... 😀 😅 dúfam, že sa ti to rýchlo zahojí... našej starej mame (zinkinej prababke) sa podarilo včera spadnúť v banke a hneď v noci jej museli vymieňať bedrový kĺb ☹ dúfam, že sa z toho rýchlo pozbiera..

inak, u nás teraz krásne poletujú také väčšie snehové vločky a aj na chodníkoch už trochu vidno ten sneh... obe deti spia.. ešte si urobím kávu a idylka najväčšia 😎

veronikap
autor
16. dec 2009

no tak káva je hotová, len mladšie dieťa sa už zobudilo.. 😀

veronika13
16. dec 2009

veronikap, to zíram, lebo tu snehu veru nie je 😅

janamed veru, stráž si prstíky 🙂 ja som si raz tak hlboko zarezala, až kosť ten nôž zastavila, to bola boleeeeesť, tak si viem predstaviť, ako ťa to bolelo 😖

maaja
16. dec 2009

ahojte,
dneska som bola na UZV ;) babetko je v poriadku, cakame len jedno 😵 a podla UZV som o tyzden menej tehu ako podla menzesu ... takze pocitam ze koniec juna alebo zaciatok jula to isti ... ak nebudu problemy samozrejme 😖

inak ja ani len nemam pomyslenie na Vianoce ... ja mam tooolko roboty ze absolutne nic nestiham ☹

zajtra by som mala ist do Prahy, na Vianocny vecierok firmy pre ktoru robim ... straaasne sa tesim, no vyzera, ze Marek bude zasa chory ... chudiatko ... snad to este nejak do konca tyzdna vydrzi 😎

mounty
19. dec 2009

ahojteeeeeeeee, kiahne sme nedostali, moje deti maju skratka konsku imunitu, malo su chori a kiahne ignoruju 🙂

mam ale problem: vlani som si tu odniekoho odpisala recept na gulky rafaelo a tento rok ho neviem ani za nic najst, mozte mi ho niekto poslat? Prosiiiiiiiiiiiiim, dik

zuzpidka
19. dec 2009

ahojte
ja som sa práve vrátila z kostola, bola som na sv. spoveď. som sa tak rozhodla toho roku pred Vianocami, že sa dám vyspovedať. som rada.
Rastík sa hraje a Dadka sa išla sánkovať s kamarátkami. len neviem ako sa obliekla, lebo oteplovačky má v skrini. tak uvidíme keď sa vráti domov. 😒
prajem pekný zvyšok dňa. 😉 🙂

veronika13
19. dec 2009

mounty, zrejme ich dostanú, keď budú najmenej vhodné 😝
skús hodiť aj do googlu guľky rafaelo a vyhodí ti určite kopu receptov

zuzpi, duchovná očista dokáže človeka veľmi odbremeniť 😔

mounty
19. dec 2009

veronika`13, ved ja viem ze je milion receptov, aj som viacero skusala, ale tento bol najlepsejsi.......co uz...

inak ja uz mam napecenych 7 druhov a normalne som na seba hrda lebo pri dvoch detoch a BEZ starych mam je to podla mna celkom fajne.........no, musela som sa pochvalit, aj ked Vianoce su o inom, ze ano? 😉 Nasa Johanka napriklad nic nedostane od nas, lebo akosi nam nic netreba, okrem plienok 😅

mounty
19. dec 2009

veronika13 este cosi, traktor je uz vo Vlkaci 😉

veronika13
19. dec 2009

mounty, šikovnica si 🙂 ja som začala s pečením len včera

viem, dostala som IP, pôjdeme preň asi v pondelok, no ešte dám vedieť presnejšie, lebo sa to môže zmeniť. Super, že ste ho tam dostali, veľmi nám to pomohlo 😉 Napíš či korunky poslať na váš účet, alebo ich nechať tej sesternici 😉

maaja
19. dec 2009

v Prahe bolo super 😉
marko je zatial zdravy, aj ked troska soplikuje ...
a absolutne odmieta chodit von ... sme teraz prisli z TT, boli sme kuk vianočne trhy, a ten maly mi cely cas reval ze chce ist domov !!! je normalny ??? ved vonku je tak kraaasne !!!! sniezik sa nam chumeliii - som zvedava co bude na Vianoce ;)
ja este pon a ut idem do prace a v stredu dam predvianocne akozeupratovanie 😀

veronikap
autor
19. dec 2009

maji, aj naša Zina nechce chodiť von a Marek jak by dal.. stačí, že ideme do obchodu, tak prvá vlna revu začne pri obliekaní, druhá keď ho dám do kočíka a tretia vyvrcholí v aute, potom od únavy zaspí... som zvedavá, kedy sa to zmení.. ale inak je straaašne zlatučký, stále sa usmieva, keď sme celý deň doma, tak ani nepípne..

Zinka išla s ocinom dnes na výlet do TO, tak my dvaja sme piekli.. úžasný bol, celú dobu len pekne "sedel" v kresielku, pozeral na mňa, usmieval sa a žužlal si ruky 😵 😵 😵
ja mám hotové linecké kolieska, vínové koláčiky, také sušienky, medovníky a ešte chcem urobiť grilážky, Michal ich zbožňuje, len nemám oblátky a v obchode normálne nemali 😠 😒 zdá sa to byť veľa, ale časť dávam svokre, tak toho veľa nebude, ale bude to pestrejšie 😝 čím menej tým lepšie, lebo Zinka by stále pišťala, že ešte jeden chce ochutnať a tak stále dokola 😀

dnes som balila posledné darčeky. prvý krát som volila taktiku "odkladania".. t.j. keď som Zinke kúpila napr. niečo v októbri, ale zase až tak súrne to nepotrebovala (knižky, plastelínu, svetrík, ruksak a pod.), tak som to schovala a dostane to na Vianoce.. neuveríte, ale môj manžel naozaj túži po tej klasike (trenírky, pyžamo, ponožky), tak to dostane 😀 no a keď každé zabalíte zvlášť, tak je z toho riadna kopa darčekov 😀 😀 😀

som sa pobavila, keď sme boli kupovať to pyžamo, ocino sa jej večer pýta, že čo sme robili, kde sme boli a ona hneď na neho aké krásne modré pyžamko sme mu kúpili 😀 😀 snažím sa jej vysvetliť pojem "tajomstvo", ale zatiaľ jej to veľmi nejde 😀 o tajnej skrýši, kde sú všetky darčeky už vie každý, kto u nás za posledné dva dni bol 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre