Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

luminkasp
23. máj 2010

verca, jedina, jedina 😀

maji, no ja tlacim furt, zle mi je tiez niekedy, ale sa necudujem, ked sa nezastavim v jedeni

luminkasp
23. máj 2010

hodila som aktualne foto 😉

mounty
25. máj 2010

lumi, ja sa tak tesim ze bude dalsie babatko u vas..........je to krasne vidiet ze zeny chcu deti 😉 a nielen karieru........

malalady, ak si obcas citas, tak myslim na Teba velmi, ako sa dari zit.........verim ze Tobiasko pomaha prekonavat toto obdobie aspon trosku s usmevom......pa, drz sa!!!

veronikap
autor
26. máj 2010

ahojte, dodatočne ďakujeme za gratulácie... my sme kiahňovali.. po Zinke to dostal aj Marek, len ten mal asi 300 pupákov, hlavne na hlavičke a teploty cez 39.. včera sme boli na kontrole, už má len chrastičky, tak je to ok.. a vraj na to, že majú obaja aj ekzém, tak to dobre zvládli.. medzitým mala Zina zvýšené teploty, tak je s nami doma, ale zajtra už ide do škôlky.. tak sa už teším, že vyrazíme trochu von.. sa cítim, ako keby som mala domáce väzenie 😀
medzitým čakáme na Zinkine výsledky z alergológie... ešte musíme vyzdvihnúť vložky do topánok, ... takže tiež stále niečo, Katka 😒
dúfam, že sa už máte lepšie..
a všetkých tu pozdravujeme 🙂 Marekovi sa nejako nechce spať, tak idem

mounty
26. máj 2010

mysme dnes boli v Bibiane, decka sa obe tak krasne prehrali, az som bola prekvapena, asi tam budeme choditcastejsie, najma za tu super cenu: 1,40eura..........Johanka sa neskutocne dotahuje za Nikodemom, nestiham sa cudovat. Zato Niki melie stale nezrozumitelne pre mnohych..........dokonca sa zacal aj trochu zajakavat lebo chce nieco velmi rychlo povedat, potom ale zacne Ja, ja ja........no, verim ze je to len docasne obdobie........

veronikap, verim ze mas toho vela, ale ked uz bude krajsie tak sa snad podari, my mame aj tento rok vstupenku celorocnu do Zoo, tak tam raz tyzdenne urcite zbehneme..........

luminkasp
27. máj 2010

mounty, dakujem, aj my sa uz velmi tesime a nevieme dockat, tere stale rozprava o bracekovi 😎

keby ste vedeli ako som sa ja vcera bala, som si myslela, ze skoncim v nemocnici. Baby, ja som isla dolu po schodoch s nasou malou a ona skocila, vravim jej, tereska neskac, lebo spadneme a ona skocila znova, baby, uz mi letela po schodoch, ja vlastne ani neviem, ako som ju v tom lete strhla, len proste skoncila na mne a ja som zostala sediet na schodoch, nemohla som sa ani pohnut, to bola bolest a tak ma pichalo, ja som myslela, ze asi umrem, najskor som ju upokojila a potom poslala po mm, baby, ani chodit som nemohla... tak som si pekne odlezala az do dnes rana, vobec som nemohla spat, ani sa pohnut a stale bodava bolest. Dnes som mala ist vybavovat papiere, ale samo som nesla, stale ma to este boli, ked mam chodit, tak aby som zbytocne neprepla.

drzte sa vsetky, idem pozerat s malou rozpravku na ntb, dnes kludovy rezim

mounty
27. máj 2010

ej lumi, tak to si teda davaj pozor a fakt lez, lebo take odtrhnutie placenty je jasny porod.......sice uz by to nebolo nebezpecne pre babo, ale aj tak...............moja sestra spadla minuly tyzden vonku, sa smykla na blate a cele koleno rozrazene, tiez trpla celu noc ci neporodi...........radsej ozaj LEZ!!!

Niki je krasne ostrihany, vyholeny na leto, len to slnko sa dako boji vyliezt.........

veronika13
27. máj 2010

lumi, radšej choď ku doktorke, aby to nebolo vážne, keď máš stále bolesti ☹

anielik
27. máj 2010

ahojte,

no ja nemam nic nove...resp. nic pozitivne nove. Matko aj Misko dobrali 3tie ATB a 2he ATB do nosa.... Matko je uz ok, aj cely tyzden bol doma, tak snad v utorok uz pojde do skolky, na mesiac.... 😲
Misko...no je mi do revu, neviem co to male storenie komu spravilo. Tak po tolkych atb mame aj pneumokoka aj moraxelu...inak na pneu sme zaockovani...odporuca sa zoskrabat nejaka cast mandli, ale kedze ideme na buduci tyzden na imuno tak rozhodnu oni ako sa bude dalej postupovat....
a nic pozitivne vam nedokazem napisat ... prepacte, ☹ ☹ ☹

lumi prosim ta chod k lekarovi, nic ta to nestoji a budes vediet ze ste obaja ok
mounti, to je fajn ze uz su taki partaci... a neboj Niky sa rozkeca, skus s nim byt co najviac v kolektive, pripadne sa tvar ze mu nerozumies, nech sa viac snazi...

veronikap som rada ze uz mate za sebov, uz nech ste len zdravucki... 😉

maji ako sa mas?
mel sa nam stratila ci je na FB???

maaja
28. máj 2010

lumi, tak schodov sa aj ja strasne bojim, hlavne ked idem s Marekom ...
ale lumi, mala by si pre istotu ist k Dr, hlavne ked citis bolest ...
a rychlo sa ozvi, aby sme vedeli ze si aj s babetkom OKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anielik, no ziadna slava ☹

maaja
28. máj 2010

inak ja zatial ok, ale tasku uz mam pripravenu 🙂
niekedy mam pocit ze uz mam vsetky priznaky na porod, ale asi si len namyslam ;)
a veru sa aj troska bojim ☹

anielik
28. máj 2010

maji prave si v tyzdni kedy sa mi narodil misi 🙂))

luminkasp
28. máj 2010

dakujem, baby, v pondelok idem na gyndu mam kontrolu, tak sa im priznam co sa stalo a snad ma nezdubu, ze som nesla hned, ale uz mi je omnoho lepsie

konecne som dnes vybavila papiere na matersku, v spanielsku by vas aj porazit mohlo, hlavne, ked za tym chodite dva mesiace...

a uz som konecne aj nieco kupila.

maji, no ja tasku nemam, stale si hovorim, ze casu este dost, v pondelok chcem este dokupit nejake veci a potom sa snad uz zacnem aj ja pripravovat 😉

veronika13
28. máj 2010

anielik, tak to fakt je už moc... snáď na ten imunologii budú múdrejší 😔

lumi a ty si spadla z tých schodov či si sa zviezla na ne, alebo si sa len preľakla?

zuzpidka
29. máj 2010

ahojte.
tak ja od včera pracujem tu u nás v obchode Coop Jednota. Rastík nastupuje od 1.júna do škôlky, tak uvidíme ako to zvládne. držte nám palce, aby sme to zvládli. 😒
luminka, veru mala by si ísť k lekárovi, lebo to nie je žiadna sranda. držíme palce, aby všetko dobre dopadlo. 😉
prajem dobrú noc. 😉 🙂

maaja
29. máj 2010

zuzi, tak super s tou robotkou 🙂
rychlo si zvyknite na novy rezim 🙂

anielik - aj si vravim ze keby sa teraz narodil tak snad poho, ale nebolo by mi vsetko jedno veru ...

luminka, super ze ti je lepsie 🙂

luminkasp
30. máj 2010

verca, tazko sa to opisuje, my mame totizto tocene schody, takze asi tolko k tomu, po normalnych schodoch mam strach ist, tak si predstav tieto v tehu 😔

prehliadku mi prelozili na zajtra, ale uz sa citim dobre, tak verim, ze vsetko bude v poriadku

maja, mam nove foto v albume, uz mam snad vacsie brucho ako ty, mne takto vykuklo zo dna na den 😎

zuzi, super, ze mas robotku

maaja
30. máj 2010

lumi, no väcsie asi nebude, ale porovnatelne urcite ;) mne totiz zasa nejak akoby prestalo rast 🙂
inak ja uz asi aj kontrakcie citim ... takke slabucke ... k Dr idem v utorok, tak som zvedava co povie ...

veronika13
31. máj 2010

Lumi, a Terka nezíde sama po schodoch? Asi si bábo trochu ponatriasala a začalo sa viac vypúčať 😀
Zuzpidka, tak veľa zdaru v robote a Rastík nech si rýchlo zvykne na škôlku... cez prázdniny máte škôlku otvorenú? lebo tu býva asi len mesiac aj to podľa záujmu a to neviem ako sa dá skĺbiť... podľa mňa škôlky by nemali mať prázdniny

luminkasp
31. máj 2010

veronika, zide, chodi sama, lenze ona skocila

baby, dnes som bola na poradni, tak ma sledovali kvoli tomu padu skoro 4 hodiny, ale nastastie je vsetko v poriadku, len sa vdaka tomu nestastnemu padu otocil naopak, cele tehu bol pekne dolu hlavickou a teraz... Pekne pribral, vraj bude chudunky, ale pribera dobre, dlhy je o 2 tyzdne do predu, no a kontrolu mam 21., ak sa neotoci, naplanuju mi uz cisarsky.

mame strasne horuco, som totalne unavena a zacinam puchnut z toho tepla

veronika13
31. máj 2010

lumi, hádam sa dá do správnej polohy ešte..
by som to teplo asi na chvíľu menila, tu máme hrozne, stále prší, teplota ledva 15, ešte sa má ochladiť... no des... ja už chcem slnkoo 😎

luminkasp
31. máj 2010

veronika, ja by som brala par stupnov menej 😎

maaja
1. jún 2010

lumi, super ze je to takto v poriadku ...
a to otocenie - mozno sa este zvrtne ;)

ja idem do poradne zrovna teraz 🙂

zuzpidka
1. jún 2010

ahojte.
ja dnes idem do práce až poobede, tak sa chcem s vami podeliť o náš začiatok škôlky. ani si neviete predstaviť ako veľmi Rastík plakal už doma, v škôlke to bolo ešte horšie. pani riaditeľka nám ho vytrhla, lebo sa zakvačil o nohavice a povedala nám aby sme odišli. hodnú chvíľku sme sedeli v aute pred škôlkou a potom sme išli popočúvať či ešte plače a on ešte stále reval. mala som chuť vojsť dnu a ho vziať, ale rozum mi kázal ho tam nechať, nech si zvykne. už sa bojíme zajtrajška. zatiaľ nám nevolali, tak ho asi utíšili. chudáčik môj zlatý. 😢 😢 😢
varím obed, trošku upratujem a na 12,00h. idem do práce. u nás hrozne leje a fúka silný vietor. 😒
prajem pekný deň. 😉 🙂

veronika13
2. jún 2010

zuzpi, musí to byť ťažké pre vás všetkých... úplne s tebou cítim, tiež by som to ťažko niesla 😔 dúfam, že dnes už bolo lepšie a že to o pár dní bude už ok, že Rastík sa bude do škôlky tešiť a tebe sa bude ľahšie robiť, že nebudeš musieť stále myslieť, či neplače 😔

maaja
2. jún 2010

zuzi, neboj to sa spravi !!! pre neho je to sok ... zrejme vsetky deticky tym tkto prechadzaju, u nas to trvalo mesiac !!!! a veru tiez mi nebolo jedno ... treba to len vydrzat !!! ;)

v poradni vsetko OK 🙂

ingrid78
2. jún 2010

No ahojte baby, po dlhsej dobe sa ozyvam, ale nejako to nestiham, vkuse v jednom kole.

Anielik, totalne ta chapem, ja som v podobnej situacii, aj ked ty to mas dvojmo. My chodime tyz, do skolky a 3 sme doma a tak dokolecka dokola. Najhorsie to je teraz, lebo uz mesiac kasle a nic nepomaha. Dr. jej dala bronchovaxom a tak sa jej zhorsil stav, ze sme skoncili na plucnom. Aj moraxelu mala, na roznych vys sme boli a proste ani 1 lekar nevie povedat dg. A teraz po mes zacala teplotovat, dnes mala 40. Ja som uz z toho zufala. Take mam nervy na skolku, ze keby som vedela, tak ani do prace nejdem. Ale ORL lekar mi tvrdi, ze ten uvodny rok chorob by si odbila aj keby neskor nastupila, tak ja uz neviem, skusila som aj vsetky altrenativne veci, od imunoglukanu, kolostra a neviem co vsetko este. Tak nech su uz prazdniny,skolka je 2 mes zatvorena 😖 taksnad v septembri uz nebudeme tolko chori.
Ozaj Zuzipi, som nejako nepostrehla, ze si zacala pracovat, kde si si nasla pracu, taky maly zazrak tam u nas. neboj, ta skolka sa sparvi, ja som to tiez velmi tazko znasala, horsie ako Kajka, revala som kazdy den.

Vsetkych pozdravujeme 😵 Pa

mounty
3. jún 2010

Ahojte, ked tu tak citam o tych chorobach, tak veru asi ani nelutujem ze mi Nikinka nezobrali do skolky. nasa Johanka chyti vsetko, tak to by bolo blbeeeeeeee..

veronika13, buduci tyzden sme cely hore, ideme zajtra, tak ked sa Ti bude chciet, pridte!!Maj sa 😉

zuzpidka
3. jún 2010

ahojte.
už je to s tým plačom ráno lepšie. plače keď ho nesiem ja, keď šéfkova teta ho nesie tak si spievajú celou cestou do škôlky a je bez plaču.
Inka, prácu som si našla tu u nás v dedine v predajni Coop Jednota.
u nás znova leje a hladina potoku pred bránou stúpa, tak asi znovu budeme mať pernú noc. budeme dávať piesok do vriec a vrecia budeme dávať všade, kde bude treba. ☹
prajem pekný deň. 😉 🙂

maaja
3. jún 2010

juuuj, zuzi, tak vy ste na tom s tou vodou az tak nebezpecne ??? ja ta vcelku chapem ... my mame potom za domom, na konci dvora ... standardne je to maly potocit, ale teraz je z neho rieka... sice nehrozi aby sa nam vylial do domu, ale zahradu by zaliat teoreticky mohol ... horsie vsak je, ze nam odplavuje z brehu a hrozi ze by mohol podmyt zahradnu chatku ktoru mame na konci dvora ...

VYPNITE UZ NIEKTO TEN DAZD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre