Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

zuzpidka
23. nov 2009

ahojte.
Inka, našu izbu upratujem len keď je Rastík hore, lebo tam spí. ináč sa to nedá. ostatné izby upratujem keď Rastík spí, lebo potom mám toho pratania oveľa viac. on mi pomáha a pritom narobí viac roboty. 😉
prajem pekný deň. 😉 🙂

maaja
23. nov 2009

marek ma zasa teplotu cez 39 !!! o 14.15 mam termin u Dr tak som zvedava ze co nam povie ...

luminkasp
23. nov 2009

maji, drzte sa

zuzpidka
23. nov 2009

Maji, držte sa a potom zreferuj, čo povedala Dr. som zvedavá. 😒

malalady
23. nov 2009

ahojte ☹ no tak pohlavie babenka neviem .. ukazalo mi ritku fnuuuuuuuk 😔 😔 😔 len terazky neviem kedy ma čaka dalšie sono neviete? nepamatate si to?? 😅

veronika13
23. nov 2009

v 30tt 😉

Maji držte sa 😉

kedysi som väčšinu prác robila, keď Riško spal, keď spával ešte 2x, tak sa to dalo, teraz sa to nedá všetko stihnúť, lebo spí len hodinku, hodinku a pol, tak robím aj keď je hore, niekedy sa zabaví, niekedy narobí ešte viac roboty ako píše zuzpidka.
Ale musím obmedziť internet, lebo ten mi zaberá dosť času 😖

maaja
23. nov 2009

malalady, presne ako pise veronika, dalsi UZV je v 30 tt
ach jo, ty si taka nedockava ,,, a predstav si, že nase maminy nevedeli co budu mat az do dna porodu !!!!
bud trpezliva, ono sa to uz aj tak nezmeni, co mas v brusku to tam bude aj o 10 tt aj o 20 tt 😵

vravim jak keby ja sama som nebola zvedava, vsak ;)
inak musim povedat, ze mi to je fakt asi momentalne jedno ... len nech je zdrave, pri tolkej chripke 😒

maaja
23. nov 2009

no Marek ma teploty stale ☹
nasa Dr nas poslala na Kramare, na infekcne - vyzeralo to tak ze tam Mareka nechaju ... nastastie ale NE !!! inak neviem si to dost ani predstavit, bo moj muz je chory, ten by s nim nemohol a mna tehu by na infekcne tiez nepustili ...
ale ziadna infekcia, ani prasacia chripka sa neukazali ...
tak nas poslali na ORL, ze ci nahodou to nema zo zapalenych usi .... uska su v poriadku ...

takze sme v stave, ze nikto zasa nevie co mu je, preco mu nezaberaju antibiotika, preco ma stale teploty ☹

ten maly mi NIC NEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

veronika13
23. nov 2009

Maji, pri teplotách hlavne nech veľa pije, to bude nejaká viroza, neboj prejde to, ale viem, že sa bojíš, ja by som sa tiež 😔

veronika13
23. nov 2009

chápem malalady, že chce vedieť pohlavie, ja som sa tiež nevedela dočkať, a tiež nechal na seba dlho čakať, neviem či až okolo 25tt mi nepovedali 😅

maaja
23. nov 2009

ja som pri marekovi vedela uz niekedy okolo 21 t ze na sto percent bude chlapec - vysledky z genetiky 😎 boli sme na amniocentezu ( odber plodovej vody )

maaja
23. nov 2009

hej, viem ze by mal vela pit, vraj az liter za den ... lenze tolko donho nedostanem ... ale spapal pol misky polievky kuracej ... aspon nieco

anielik
23. nov 2009

majusik drzte sa 🙂

ja upratujem ked matko spi...misko bud spi alebo pomaha :D a vecer a na net nakuknem stale 😉 a zehlit sa mi nechceeeeeeeeeeeeee pomooooooooooooc 😀

baby ja vam tak zavidim to tehu 😉 nech mate batozteky cim prv pri sebe...ale v termine 😉

nas 7kilovy batoztek sa uz otaca 🙂 z bruska na chrbatik 😉 keca jak stara baba a krasne sa smeje, taha hracky a poskuluje po matkovom legu...myslim ze sa mu pacia tie co blikaju..sanitka/policajti

maaja
23. nov 2009

anielik, som sa zasmiala na tom zavideni tehotenstva - lumi by ti zrejme povedala, dost sa v julovkach stazuje ze jej je spatne ☹ mne je uz nastastie ok, nejak som prestala vnimat ze som opät tehu ;) aj brucho jak narastlo sa niekam stratilo 😕

ozaj, zehlenia mame tiez neurekom ... kto mi to ozehli ?!

maaja
23. nov 2009

boooze, ja som zasa hladna ☹

anielik
23. nov 2009

maji tak sa napapaj, kamoska mavala pri posteli rozok a vodu 😲

mne nebolo zle ani pri jednom...ani 1x...vlastne raz ano ale to sme mali crevnu virozu vsetci 😀

veronikap
autor
24. nov 2009

ahojte, maji dúfam, že vám bude skoro lepšie

ja som kedysi chcela aspoň 4 deti, ale už chápem maminy, ktoré si povedia už aj po prvom, že jedno je dosť.. 😝 😅 mne tiež bývalo dosť zle, keď som čakala Mareka a venovať sa popritom Zine, udržovať domácnosť.. no fuška aj na mňa .. ešte že človek vie, že to skoro skončí 😀
pri Zine sme vlastne až do pôrodu nevedeli na 100% či to bude baba.. stále sa vrtela a nikto za to nechcel dať ruku do ohňa.. no a Mareka som vedela isto už od 20 tt 🙂

my máme teraz také divné obdobie.. Marek je zlatučký, vysmiaty, zvedavý, aj keď trochu lenivý (dvíhanie a držanie hlavičky mu zatiaľ veľmi nejde).. len to spanie cez deň je des... včera zaspal až po ohromnom reve o tretej (myslela som, že už skolabuje ako doslova hučal) .. pritom unavený je, oči mu padajú.. ani do postieľky ho uložiť, ani na rukách uspať, ani hojdačka nezaberala (max. na 10 min.), v kočíku už tiež vreští.. vždy keď ideme von, tak vie o tom polovica Petržalky... v nedeľu spal za celý deň asi dve hodiny a aj to tak na 5 častí... ale večer spí chvalabohu krásne (klop, klop), napapá sa a spí ďalej...

ideme sa chystať do škôlky... som zvedavá.. doteraz by tam bola zina každý deň a posledné dva razy tak vyvádzala, že ona tam nechce ísť, jej sa tam nepáči, plače veliké... ale keď som odišla, tak vždy do 5 min. bolo dobre a keď som prišla po ňu, tak sa jej nechcelo ísť domov... najťažšie bolo ju presvedčiť, aby sme tam vôbec išli... nemusí tam síce chodiť, ale nechcem nič pokaziť, keď už tam chodiť začala a odrazu ju tam nedám len preto že ona nechce.. aby sa nestalo, že už tam bude musieť bývať každý deň a nebudem ju tam vedieť dostať... ak máte nejaké rady, uvítam 😅 rozmýšľala som, že v decembri by sme si dali pauzu, veď aj tak to bude "krátky" mesiac kvôli sviatkom...

no idem už pekný deň všetkým 😵

malalady
24. nov 2009

veronika jak je mu fajne v tej hojdačke je zlatunký velmi 🙂 joj 🙂))

luminkasp
24. nov 2009

tak mne teda byva statocne zle ☹ , nevraciam sice, ale ak nieco zjem, je mi zle, ak nejem, zas zle 😝 , mat pri tom cely den teresku a vsetko stihat.. 😝 a pc nemozem vidiet ani 5 min, este aj muz mi vadi, ked za nim sedi (vadi mi pc, nie muz 😎 )

zuzpidka
24. nov 2009

ahojte.
Luminka, prečo ti vadí PC?
mne bolo pri Dadke tak zle, aj som veľa zvracala. ale to len do prvých pohybov a potom už nič. 😉 musíte len vydržať a ono to prejde, aj keď je to ťažké. držím palce. 😉
Maji, Marekovi posielame veľa zdravíčka takto na diaľku. držte sa. 😉
u nás je zlé počasie, hmla, mrholí a ja musím ísť okolo 12,45h. po Dadku do školy. tak musím dávať ešte väčší pozor v takej hmle.
prajem pekný deň. 😉 🙂

veronika13
24. nov 2009

ja som sa pred chvíľou vrátila z mesta, bola som na vianočných nákupocho darčekov, tak zčasti sú už doma ešte asi polovica. Aj u nás je podobne ako u vás na východe zuzpi...
u nás vracal počas môjho tehu muž 😀 teda raz, v noci mu prišlo zle, ja som vtedy len tušila, že som tehu 😀 inak mi bývalo tiež zle, no nie každý deň, ale keď už, tak celý deň 🙄

veronikap, ako to zvládaš ty, že Zinka je v škôlke? ja sa toho strašne bojím, že ako to zvládnem, či nebudem stále rozmýšľať, čo tam robí, či neplače, či papal... ešte teda neviem kedy ho dáme, ale bojím sa toho 🤐

zuzpidka
24. nov 2009

viete koľko žehlenia mám? veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeľmi veľaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. vôbec sa mi do toho nechce pustiť. stále si hovorím, že budem žehliť priebežne, ale nikdy sa tak nestane. 😠

veronika13
24. nov 2009

zuzpi, my dve máme akosi veľa spoločného, aj ja mám kopu žehlenia a už to odkladám vyše týždňa, ale dnes sa musím prinútiť, lebo zas sa hromadí pranie a potom ma naraz pritom šľahne 😝

ingrid78
24. nov 2009

Ahojte, u nas je take zvlastne pocasie. rano prsi a je pod mrakom potom sa vycasi a svieti slniecko. Dnes sme sa boli prezliect do tenkej bundy, tak bolo teplo.
Ja mam tiez depky zo skolky, v januari zaciname a vobec sa netesim, ze sa nam konci materska. Ked nastupim do prace, tak bude casu strasne malo. Teraz Kajka vsava medzi 9.tou a niekedy aj o 10tej. Tak rano sa dlho pelesime v posteli 🙂
Myslime na mareka, snad uz nema teploty. Tak sa drzte a vela slniecka aj na vychod posielame 🙂

zuzpidka
24. nov 2009

tak snáď do zajtra to slniečko dojde na východ. 😉 chcem upratať obývačku, okná, záclony atď. tak dúfam, že počasie dovolí a umúdri sa. 😒
idem sa ja pustiť do žehlenia. 😒

luminkasp
24. nov 2009

zuzpi, neznesiem pc lebo mi je pri nom zle, uz len z toho zvuku ma boli hlava 😝

ingrid78
24. nov 2009

No ja sa tie chystam na okno, lebo je strasne spinave.
Lumi vidis aka je priroda mudra, sama zariadila, aby na teba neposobili skodlive vplyvy

maaja
24. nov 2009

caute kocky
no dneska Marek uz vobec nemal teplotu !!!! tak sa strasne tesim ... dokonca vecer sa troska aj napapal ...
teraz spinka, lebo cez den vraj pospal len hodku ... ja som bola poobede v robote a vraj cely ten cas za mnou reval jak pavian ... nechapem co sa mu stalo 🙄

ingrid78
24. nov 2009

Maji super, tak sme sa asi vymenili,Kajka ma od poobedia teplotu a nic jej nie je. Ja uz neviem, asi uz prestanem s nou vsade chodit, som ju nesetrila a chodili sme medzi deti, a takto to dopadlo, z 1 do druhej choroby 😠 Ale co mam s nou doma sediet?

maaja
24. nov 2009

jeeezis, Ingrid ... snad vam to nebude trvat jk nam ...
ne ne, urcite nesedte len doma !!! to je des aj pre to dieta ...
prave sme dneska konstatovali, ze nas maly je prakticky celu jesen zavrety doma, ani von nebol poriadne ... a chory je aj tak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre