Apríloví drobci - 2007 - II.

veronikap
25. apr 2008

takže týmto zahajujem novú tému (na odporúčanie admina).. 😉

lilu18
22. júl 2008

neplanujeme,kedy pride vtedy bude.Ani malu sme neplanovali.Som si myslela,ze mam salmonelozu a bola som skoro v tretom mes 😀 pretoze som mala normal menzes

mounty
22. júl 2008

hi hi, ze salmonelozu, som sa pobavila.....asi si dost grcala, co? 😒

Tak Ti teda prajem coskoro dalsiu salmonelozu tohto typu 😀 😀 maj sa pekne a drz sa u zubara, ja si idem na chvilu lahnut, maly spinka tak vyuzijem.....papa

lilu18
22. júl 2008

veru tak papa

veronika13
22. júl 2008

ahojte, no zubára by som mala aj ja navštíviť, ale akosi sa neviem dokopať 😝
k tej salmonele, som sa zasmiala 😀

zuzulik22
22. júl 2008

ahojte, len som vas prisla pozdravit, ja mam toho vela, varim, peciem, dnes budeme oslavovattt 🙂 🙂 🙂 🙂
a konecne som si kupila cisto cierne tenisky, ma muzicek zobral do viedne - sme boli vcera len my dvaja, to bol nezvyk. Tak sa majte krasne, este sa zastavim. papa

mounty
22. júl 2008

ach baby, ja som taka sprosta.........som chcela premiestnit kocik kde Niki spi na inu stranu domu lebo tam kde bol tak vrtaju.........a som ho zobudila tym 😠 dufam ze este zalomi, lebo ma slahne, to je jeho riadny spanok cez den a ked nespi dost tak sa o mna len ovaluje az do vecera.............normalne zacinam byt alergicka na vsetky motorove pily, vrtacky a ine chlapske hracky, sa tu neda ani na chvilu cez den pospat.......ach, kde je vlkolinske ticho ☹ ☹ tak by som tam sla..........

veronika13
22. júl 2008

mounty, úúúúúúplne ti rozumiem, tu je to tiež často, najhoršie, keď svokra chytí amok a niečo robí, nájde doštičku a potrebuje ju rozpíliť, tak samozrejme pustí cirkulárku čo je asi 10m od okne izby, kde spi Riško, síce ten hluk trvá asi len minútu, ale on už ma po spánku a ja nervy na krajíčku 😖 Normálne ma láka bývať na samote, ticho, robíš si ako chceš, potrebovala by som to aspoň na mesiac skúsiť, či by som sa tam nezbláznila, alebo by mi to plne vyhovovalo 🙂

mounty
22. júl 2008

samozrejme ze uz nezaspal a visel na mne az doteraz, tak som ho dala spat..........samozrejme ze doteraz bolo ticho a ked som ho dala do koca, zase zacali vrtat........asi mame daky snimac na kociku alebo co spusti susedovie vrtacku ☹ ☹ no co uz, nabuduce leto som odhodlana nebyt tehotna 😉 a byt cele leto vo Vlkaci 😉 Veronika pozyvam Ta......

melory
22. júl 2008

mounty veru, veru, nic nie je prednejsie, ako zivot dietata...aspon ta nemrzi kvoli pocasiu.

veronika13
22. júl 2008

mounty, príjimam 🙂 tento rok tam už vôbec nepôjdeš?

veronika13
22. júl 2008

akosi ma teraz chytilo pečenie, našla som super recepty na nete, tak pre inšpiráciu 😉 :

Medové rezy tmavé

Prísady: 2 PL medu, 60 g Palmarínu, 200 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 2 vajcia, 400 g hladkej múky, 2 PL kakaa, trochu mletej škorice, 1 PL sódy bikarbóny
Krém: 500 ml mlieka, 200 g práškového cukru, 1 vanilkový cukor, 60 g polohrubej múky, 250 g Palmarínu, 250 g masla
Poleva: čokoládová
Postup: Med, Palmarín, cukor, vanilkový cukor a vajcia miešame nad parou až kým sa cukor nerozpustí. Odstavíme z ohňa a pridáme múku, v ktorej sme rozmiešali kakao, škoricu a sódu. Vypracujeme cesto a rozdelíme ho na tri časti. Každú časť rozgúľame na papieri na pečenie a upečieme.
Krém: Z mlieka, cukru, vanilkového cukru a múky uvaríme krém. Do teplého zamiešame Palmarín, necháme vychladnúť a pridáme maslo.
Prvý a druhý plát natrieme krémom a vrch polejeme čokoládovou polevou.

Punčový rez
Prísady: 6 vajec, 6 PL práškového cukru, 6 PL polohrubej múky
Šťava:500 ml vody, 100 g cukru, 1 citrón, rum, punčová esencia, červenápotravinárska farba
Poleva:200 g Cery, 200 g práškového cukru, 4 PL maizeny, 6 PL mlieka, červená potravinárska farba
Postup:Bielka s cukrom vyšľaháme na sneh, pridáme žĺtka a múku. Upečieme piškótu. Po vychladnutí cesto pokrájame na tri pásy a každý dobre polejeme šťavou.
Prvý a druhý natrieme marhuľovým lekvárom. Zaťažíme a necháme postáť. Natrieme polevu navrch aj na boky.
Príprava šťavy: Vodu s cukrom a pokrájaným citrónom povarím. Citrón sa musí rozvariť. Šťavu potom precedíme, pridáme rum, esenciu a farbu.
Príprava polevy: Ceru roztopíme na ohni, pridáme mlieko, v ktorom sme rozmiešali cukor, maizenu a farbu. Všetko dobre spojíme.

Oblíž prst
Prísady:5 vajec, 200 g kryštálového cukru, 5 PL vody, 160 g polohrubej múky, 1 PL kakaa, ½ prášku do pečiva,
Plnka I:500 ml mlieka, 5 žĺtkov, 4 PL hladkej múky, 200 g kryštálového cukru, 1 vanilkový cukor, 250 g masla
Plnka II: 5 bielkov, 200 g kryštálového cukru, čokoláda na polevu
Postup:Žĺtky vymiešame s cukrom, po lyžiciach pridáme vodu, múku s práškom do pečiva, kakao a zľahka zamiešame sneh z bielkov. Upečieme . Po vychladnutí natrieme žĺtkovú plnku I, na ňu bielkovú plnku II a polejeme čokoládovou polevou.
Plnka I : Žĺtka, cukor, múku uvaríme s mliekom na hustú kašu. Maslo vymiešame a pridávame vychladnutú kašu. Dobre vyšľaháme.
Plnka II :Bielka s cukrom šľaháme nad parou na hustý sneh.

Tieto sa chystám najbližšie vyskúšať, potom poviem ako to dopadlo 😀

zuzpidka
22. júl 2008

ahojte. idem robiť puding, lebo šéfko má chúťky. 😀 😀 😀

zuzkafuny
22. júl 2008

Hoďte na mňa trošku chuti na varenie... 😖 😖 😖

anielik
22. júl 2008

ahojte ja idem robit brindzovu pomazanku a tiramisu, kto pride ? 🙂 😉

melory
22. júl 2008

anielik mat auto - zajtra tu klopem na dvere 🙂

chut na varenie mam, len to pecenie sa mi pri dvoch detoch absoluuutne nechce...a ked je teraz zmrzka, ani mi netreba.

veronika13
22. júl 2008

v novej Báječnej žene sú recepty na výrobu domácej zmrzliny, tiež sa chystám vyskúšať 🙂
zuzkafuny, veď ty variť nemusíš, máš na to lidi 😀

melory
22. júl 2008

my sme dnes boli na nakupe a kupili sme tu velku krabicovu zmrzku...tak uz mam aj tu navarenu 😵
inak ako sa mavate?

melory
22. júl 2008

ja tera pridavam fotky na facebook.com
mam tam dost znamych porozliezanych po svete, tak nech vidia ako si zijeme.

zuzulik22
22. júl 2008

ahojte, ja mam dnes 30 ☹

melory
22. júl 2008

zuzulik, to sa usmievaj na zivot...ved mas len 30...to je krasne, zas ti zacne ina etapa zivota a ja ti do nej prajem vsetko najlepsie, vela lasky od manzela, vela radosti od jakubka a stastie a zdravie a kopu dobrych priatelov. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

veronika13
22. júl 2008

veru zuzulik, prečo ten smútok? Všetko najlepšie..... 🙂

veronika13
22. júl 2008

mel, máme sa fajn, len počasie, keby sa zlepšilo

zuzkafuny
22. júl 2008

Zuzulik... všetko len a len to dobrééé 🙂 🙂 🙂
30 to nič nie je 😉 🙂 Moja segra najmladšia oslavuje tiež 30tku... ale až v auguste. Sa narodila presne 3roky po mne 😀 😀 😀 ups...!!! A ja už budem stará raketa... 😀 😀 😀
Veronika... no má mi kto variť... ale teraz nestíha... musím aj ja občas... aaah!!! Strašné 😀

veronika13
22. júl 2008

zuzi, tak Kristové roky 😉 každý ma toľko na koľko sa cíti

zuzkafuny
22. júl 2008

tak 20ttttsať...??? 😉 🙂 😉 🙂 😉 🙂

veronika13
22. júl 2008

nooooo vidíš, to si ani ja netrúfnem povedať 😀

zuzkafuny
22. júl 2008

čoby... však sme srnky všetky 🙂 🙂 🙂

veronika13
22. júl 2008

mladé žaby 😀

maaja
22. júl 2008

zuzulik, vsetko NAJ k tej 30ke 😉 a nebud smutna, ved to musi byt fajn, zasa nieco ine, nove ... 😀

maaja
22. júl 2008

... ked uz bola rec o tych zubarch - ja idem zajtra ... teda ideme komplet cela rodina, tak som zvedava ci kukne aj Marekovi do pusy ... nejak sa mu zasa rozrastli zubky ... ale bez akychkolvek problemov 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre