Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

bambulka026
autor
4. jan 2008

Prajeme Vam vsetko dobre v Novom roku, a nech tie Vase pokladiky pekne rastu a robia Vam len radost...

Put, my sme oli vcera na ockovani a maly dostal hned teploty, aj Timko mal horucku?
A na dalsiu poradnu nas objednala az 19.2. ked bude mat 5 mesiacov.
Vazil 7750g a meral 67.5cm l 😀 🙂

Plosti, ty sa kedy konecne chystas rodit? Uz by bolo nacase, som zvedava na toho tvojho drobca 😀

Ali maly je nadherny...

alinka76
4. jan 2008

Bambulka, už som tu, trošku dlhšie som to hľadala, som myslela, že ju založíš v regionoch. 😵

Keď sme boli očkovať s dcérou, tak sme hneď po očkovaní dali obklad z 1/2 dielu alpy, 1/2 dielu vody a to som jej dala na nožičku a stále vymieňala. Zmiernilo to horúčku, ale aj tak to bolo hrozné. Prečo nevymyslia menej agresívnu vakcínu? 😠

putyna
4. jan 2008

baby hehe uz mame dalsie na svete vola sa minko ma 47kg a 2990cm narodil sa 3.1.2008

no aj mi sme dostli telotu a aj mi ideme az v 5 mesiaci na kontrolu

bambulka026
autor
4. jan 2008

Put, plostica uz porodila konecne?

putyna
4. jan 2008

ano porodila heh a vraj je strasne zlatucky 🙂

putyna
5. jan 2008

baby kuk heh dosttanete zadarmo skatulua vnej bude vyziva a hami pre lepsi spanok http://www.mojedieta.sk/microsites/hami_sk/jide...

putyna
5. jan 2008

inac nepoznate dake dobre stranky o detoch??

plostica2502
7. jan 2008

😀 ahojte zienky uz sme home,som zvedava ako zvladneme prvu noc a kupanie,lebo placemeee...ked bude cas aj fotky dam,len sa zabyvat este musime,zajtra nam dojde doktorka a tak..este kusok ma bolia stehy 😠 ...a muzik zvladol porod bravurne 😀

bambulka026
autor
8. jan 2008

Ahoj Plosti, gratulujem k drobcovi.... 😀
Tak aky bol porod? dlho si sa trapila? Kedy sa vlastne narodil? Si rodila pred terminom vsak?
Napis som zvedava... 😉

putyna
8. jan 2008

zuzi pis pis pis sme zvedave hehe

putyna
8. jan 2008

zizi inac zmen si profil potom

plostica2502
9. jan 2008

no ano 😉 ..drobec prisiel 3.1. 17 min. po polnoci,tak bolesti som mala uz od rana,ale dali sa zvladnut take najhorsie boli nejakych 20,30 minut...porod bol celkom fajn,moc si z neho nepamatam 😀 😀 ...to skorej mino vie 🙂 ...drobec mal 2990g a 47 cm a je bohovsky,take grimasy hadze,no zlaty .... 🙂 ...dik jani,budem musiet 😀 ....inak,ale po porode som si pomyslela,ze viac sa nedam uz nahovorit,no ked som ho potom mala pri sebe,tak hadam este raz dakedy neskorsie 😀 a mala som aj super spolubyvajucu,tak to bol velmo krsny zazitok 😉

alinka76
9. jan 2008

ahoj plostica, blahozelam tiez k syncekovi. Drzkajte sa a kojte sa 🙂

ja som bola od piatku v teplotách, zapálili sa mi prsníky. Zaspala som s malým pri otvorenom okne a vtedy ma chytila zimnica. Trvalo to 3 dni, keď som zavolala do nemocky, čo mám robiť. Kázali mi prísť a dali mi hneď antibiotiká, keď doktor zbadal, že mám prsia ako v ohni. A pritom som ich stále odsávala, ale priam horeli a boli ako skaly. Ešte prvé dva dni som malého kojila, ale potom bol plačlivý a nervozny, akoby mu to mliečko robilo zle. Tak som našťastie mala v mrazničke zásobu, tak sme prešli na fľašku a prestalo to. Samozrejme že som to mlieko musela vylievať. Ale už tretí deň som bez teploty našťastie a aj malému už pomaly primiešavam do starého mliečka aj toto, nech si naň zvykne a zatiaľ reaguje dobre, v noci spinká 3 hodiny v kuse. Vypije mi 100ml mlieka. Bála som sa, či mi malý chytí prsník, ale zatiaľ som mu prikladala každý deň jeden a chytil ho. Len cítim, že ku koncu už tak neťahá, ako by mal. Našťastie je tam dosť mliečka, takže mu vystačí na jednu dávku. Na niečo boli tie teploty dobré, znížili mi množstvo mlieka na polovicu aspoň, lebo som mala neskutočne veľa mlieka. Teraz mám tak 150ml každé 3 hodinky z oboch. Jeden prsník mám ešte slabší, musím produkciu viac naštartovať, nech je tam tiež aspoň stovka, aby som mu ho mohla dávať.

Bambulka, ja už som si myslela, že začnem to mlieko tiež predávať, ale našťastie sa mi to už upravilo. Koľko ty denne odsaješ?

zrzuska
9. jan 2008

ahojte 🙂

zienky ako sa rodilo v porodnici v LM? velmi ma to zaujima ako to tam funguje. ked ide aj partner. ci je to vsetko tak ako pisu v casopise Mama a ja. 😕
a naozaj treba babatku vziat iba plienky? nic ine? ziadny kremik na ritku aspon alebo daco take? to tam vsetko oni daju?

dakujem vam za odpoved 🙂

bambulka026
autor
10. jan 2008

Ahoj Ali,
ja z jedneho odstriekam tak 180 a z druheho kolo 200ml.
Ja by som vsak ten zapal nebrala ani koli tomu, ze sa mi znizi tvorba mlieka, aj ked si uz pripadam ako pojazdna mliekaren, mohla by som si otvorit obchod s tym mliekom.
Mne sa robia z tolkeho take hrce, lebo maly tolko nevypije a odsavackou ani rucne to tak neodsajes...
Keby vypil viac, no on stiahne tak do 200ml a dost...

Zrzuska,
nic ti tam netreba pre maleho, len tie plienky a ja som si vzala este par svojich latkovych ked som ho kojila, a na prsniky ked mi moc tieklo mliecko, a nestacili mi tampony do podprdy... 🙂

Put, ako sa drzite?

plostica2502
10. jan 2008

ahoj ali🙂)...ja som tiez mala obavy,ze dostanem zapal v nemocke mi jeden cas dost stvrdli prsia,ale hned som sla za sestrickou a kazala mi odstrekovat a bola som so super zenou na izbe uz mala deticky,takze mi pomahala a poradila mi oplachovat si prsia teplou vodou a potom sa mi to ustalilo a myslim,ze mam tak akurat mliecka pre drobca teraz,asi by sa mi nechcelo odstrekovat a odsavat sa mi etse neda,lebo este mam bolave bradavky,som mala az ranky na nich krvave ☹ ..no a za chvilku mi stane drobec,tak bude pakat 😀 ...skoda,ze sme sa minuli v tej porodke a som rada,ze ste zdravy a,ze papate 😅

ahoj bambu,tak ako sa drzkate s malynkym,uz ste riadne narastli.... 😉 ...inak sme lezali na vasej 4 izbe 😀 😀 😀

ahoj zrzuska,nic ti netreba ozaj,dodali nam secko,ja som tiez mala len jednu svoju bavlnenu plenu na prsia,ale vyuzila som ju ako odkvapkavac na odsavacku,aj tych bavlnenych plienok nam davali dost na izbu...

zrzuska
10. jan 2008

dakujem vam. to som rada. lebo som nevedela, ze ci aspon masticku na ritku netreba alebo daco take. ale dnes som bola pozriet kamosku co nedavno rodila a tiez hovorila, ze tam vsetko maju.
ale este som sa neopytala tam ked budem mat babatko na izbe a teda je jasne ze si ho budem sama prebalovat tak ako to tam robia? pochybujem, ze tam davaju vlhcene utierky na ritku. budem babatko umyvat vodou a mydielkom alebo ako? 🙂

dnes som si kupila poporodne vlozky. boooze, to je hroza. vsak to je ako gaza. to si budem menit asi kazdych 5min 😅
a davaju tam aj nejake tie podlozky na postel aby sa nezaspinila plachta? ja som si kupila len dve v zdravotnickych potrebach a potom mi este donesu do nemocnice ak bude treba nasi alebo drahy. ale neviem, ak to davaju tak naco

putyna
11. jan 2008

zrzuska mala si si kupit v poliklinike tie vlozky am maju normalne vlzky len bez lepiacej pasky tie boli super take mala aj bambu heh a pod plachtu davaju taky igelit aby si nezaspinila celu postel tak nic ti tam netreba 🙂

putyna
11. jan 2008

zuzu heh inac aj ja by som povedala ze som nemala ziadne problemi hmmm a asi by ma trochu vyhecoval keby mi tak povedla hmmm

bambu ale drzime sa rastieme ako z vody heh no ked uz spominam vodu tak 2x sme sa kupali na posledy a do teraz sme milovali vodu najradsej by sme vnej aj spali a co tieto dva dni ani dotknut vody ty kokso ziapeme ako divi to ani dotknut vody neviem co sa mu stalo ty kokso to ho musim hned vytiahnut z vody lebo zipe ako nikdy ho ani nestiham poriadne umyt no uvidime dnes som zvedava inac budeme chodit spinavi ☹

putyna
11. jan 2008

inac ste si vsimli ze nas hodili do regionov???

putyna
11. jan 2008

zrzuska heh ty tych veci teda mas heh

putyna
11. jan 2008

plostica ako je mozne ze si este nedala na net svoje krasne male si ho chces nechat pre seba co??? heh aj tak pridem kuk tak ti neostane a vezmem zo sebou hehe

zrzuska
11. jan 2008

putyna vsak v nemocenskej som si kupovala. iba tam su (pokial viem) zdravotnicke potreby. a ta pani mi dala rovno tieto. a ja som si tie vlozky predstavovala ako tie obycajne tucne vlozky co mavaju aj v drogeriach. take daco.
ake mas ty na mysli? 😕 hadam by mi nedala ta tetka zle vlozky. ja uz neviem 😖 ale tieto co mi dala sa mi zdaju brutal 😲

bambulka026
autor
11. jan 2008

Ahoj zrzuska, oni sa volaju nejako na S myslim...

Put nepamatas si nazov?
Inak su lepsie ako tie gazove, tie som si ich kupila domov a fakt boli o nicom...
Ja som si kupila este 2ks tie jednorazove nohavicky do porodnice a boli super, take dierkovane, rychlo uschli ked som si ich umazala a pritom dobre drzali vlozku.
Aj doma som ich este dost dlho nosila a ked budem mat zas kramy tak ich vynosim... 😀

Plosti,
rychlo si najdite rezim, a potom si dame stretko u Slavky, aj tak ma stale vola kuknut ju.

Put, a neostriekala si ho nahodou, alebo nemal horucu vodu ked sa zrazu zacal bat vody?
Ma ani nestras, nas sa zatial kupe rad, ma lodicky vo vanicke a tam sa s nimi najskor hrame az potom ho poumyvam.
Mne uz Mato nechce ani za svet lezat, iba by sedel a stavia sa na nozky...aj Timko sa ti uz tak taha ?

Nasmu drobcovi sa zas nejak narusil rytmus spanku.
Pred tym som ho o 19.00 kupala o 19.30 papal a okolo 20.00-21.00 uz spal cca do 01.00hod.
Teraz mi kolo 20.00 zaspi a o 21.00 je uz hore a buntosi do nejakej 23.00.
Som totalne vycerpana ked konecne zaspi a to uz okolo 5.00 sa zacne vrtiet a do 7.00 to uz len driemka... okrem toho sa este budi na papanie... 😢 pomoooc
Chodim uz ako mumia, total nevyspata 😖

alinka76
11. jan 2008

tie vlozky sa volaju Samu a majú ich v poliklinike v Dr. Maxovi. Sú super, lebo neťahajú štichy po pôrode. Ja som tam v nemocke minula skoro všetky 3 balíky, lebo som to stále menila. A chodila som sa stále umývať, dokonca aj cikať som chodila do sprchy, aspoň to neštípalo a hneď som sa aj umyla. Neznášala som, keď to tieklo kade-tade. A tie nohavičky boli super, i keď som vyzerala strašne "eroticky" 😀

Bambulka, aj mne sa robia také hrčky ako hrášok na jednom prsníku, nebolia a nedajú sa ani odsať. ty s tým niečo robíš? ja mám v každom prsníku teraz cca 110-120ml, ale oba odsávam naraz každé 3 hodinky, ale dnes malý 2x papal priamo z prsníka. Nechcem ho moc dávať na prsia, lebo stále ma bolia bradavky, som už z toho zúfalá. ale ani nechcem aby prestal chytať. tak to musím dajako postriedať.

plostica2502
13. jan 2008

😀 ahoj zienky🙂))...ja som v porodke nemala tie speci nohavicky,ale bavlnene a aj tak mi zakazali nosit,ze sa s vlozkou mam naucit chodit,ze sa to lepsie hoji 😉 a tak a mala som tie gazove vlozky a neboli az tak strasne,prezila som,este stale ich pouzivam,kym neminiem balenie...ja som taka unavena zienky,ale dnes v noci sme konecne buvali,az nad ranom sa zas rozhodol kukat a kukat...chuda taky je este domotany,ale ja som to cakala,lebo aj v tehu kopal vecer a v noci a cez den len sem tam,no 😖 ...kym buva idem dat dake foto asi,za chvilu stane.... 😀

putyna
13. jan 2008

zruska ja som nemyslela v zdravotnickych potrebach dnu v lekarni maju take heh som normalne povedala ze chcem vlozky poporodne a ona my dala normalne bez lepiacej pasky 🙂

putyna
13. jan 2008

bambu no nie nepostrikala a ani horuca no normalne ked ho idem dat do vody tak ako nas ucili v nemocke tak reveme ako divy ale ako nahle ho posadim do vanicky takk je ticho takze neviem cim to bude

my zase kupeme sa o 20 a o tej 20:330 jeme 21:00 spime az to takej 3 dakedy az de 6 alebo 7 a vobedz sa nezobudime tak ja som spokojna ja ho chytim a dam llezat do postielky a robim si svoje vobedz ma nezaujima o tej 21 ze ci sme hore alebo nie a on sam zabuva pekne krasne

ali aj ja som chodila vsetko do sprchy aspon rychlejsie vypadali stychy a chodilla som tiez bez nohaviciek a iba do jedalne s nimi aj to iba dakedy 😀

plostica2502
13. jan 2008

😀 ahoj jani,aj ja sa stale sprchujem,vlastne uz cikam do vane,lebo ma to nebavi hore dole a studensou vodou,dakedy yz ani nekrvacam,len kusok....my sa snazime kolo 19tej kupkat....to uz ti pekne spinka,my este casto papame,tak vyzeram ako po opici 😀 iba sladke jem,aby som si energiu dobijala..no

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre