Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

putyna
18. feb 2008

zuzana24 preco nepridas malu chceme aj tvoj pokladik vidiet 🙂

bambulka026
autor
19. feb 2008

Zuzi, tiez sa pridavam, chceme vidiet malu...
Sprav si album.... 🙂

Put,
vsetko naj k 5 mesiacikom 😀
Ale to uteka,vsak? Uz sedkate? Nas sa uz ako tak udrzi, no este ho vala...
Zubky nam este nejdu, no uz totalne nervacky obhryza vsetko co ma nadosah... 🙂

Plosti, ja som uz bola nachystana k Slavke na navstevu, no maly je zas chory... 😖
Boze to je dieta, musito mat po mne...
Ja som tiez bola stale chora ked som bola mala.
Kazdu chvilu behame po doktoroch, teraz sa mu vratili tie priedusky, tak uvidime ako to bude, lebo ho nechcu stale dopovat antibiotikami.

zuzana24
19. feb 2008

tak bambu nestiham dat viac fotiek dufam ze ta aspon tie potesia 🙂 ostatne dam neskor bude viac slubujem 🙂 😉

alinka76
19. feb 2008

ahojte dievčatá, ja som tu týždeň nebola, mala som pokazený počítač, ale už je ok. normálne som mala absťák 🙂 máme sa fajn, malý je stále zlatý, iba spinká a papá. konečne včera bola u nás tá pani z Popradu a bude mi brať mlieko. už som zúfalá, dávala som už aj susedke, nech ho dáva malej, čo už mám tak plno v mraziaku. Boli sme zase v poradni a malý váži 5650g v 7mich týždňoch a meria 61cm. doktorka bola v šoku, aký je veľký, ale to robí to materské mliečko. máme tiež Kmetonyovú, tá je veľmi zlatá, nemám s ňou vôbec problémy, môžem jej tiež kedykoľvek zavolať, ak máme dajaký problém.

Plostica, ja jem skoro všetko, malý nemal s ničím problém. Dokonca aj chipsy vyjedám, slaninu v pohode, skoro každý deň. Nejem akurát citrusy, zeleninu na K a strukoviny. A čokolády veľa, veľa, veľa 🙂 ale to kojenie mi pomáha, že sa mi to neukladá na tele, práveže dobre chudnem, hurááá

Bambu, ako že ste chorí? Však malý by mal mať z mliečka imunitu. Naša dcéra mala angínu a bála som sa o malého ale v pohode, nedostal ju. a ja mám teraz nádchu, takže dúfam, že to tiež nechytí.

putyna
19. feb 2008

bambu aj vam vsetk naj my sme boli dnes v poradni a mame 7,600kg hmmm
no uteka to riadne sme taky velky heh a tahame sa za vsetkym

ali no fakt si namm aj chybala

bambu uz jete zeleninu???nam strasne chuti mrkva 🙂

putyna
19. feb 2008

zuzana24 heh ale ste krasnucky normalne si mi spavila radost

inac bambu uz ste boli u doktorky aj z mocom??

putyna
19. feb 2008

ali heh kuk som album ste nadherny cela maminka heh

bambulka026
autor
19. feb 2008

Ali, aj u nas vcera bola a doniesla mi 10 flias na mliecko 😀
Dufam ze to stihnem naplnit...

Zuzi, ste naozaj zlatucky, no a ty si mi neskutocne povedoma....ale odkial... 😒

Put, my uz tiez papame mrkvicku, aj banan,len jablcko nam velmi nechuti.
Zato kasicky miluje, len tak otvara usta... 🙂
To ste uz poriadne velky, my sme mali ist do poradne dnes, no malemu sa vratil ten zapal priedusiek tak som s nim bola v pondelok hned rano.
Napokon zobrala len moc, a poradnu nam spravi ked bude zdravucky, lebo ho maju hned aj ockovat...
No ratam ze bude mat okolo 9kg, je strasne tazky a dnes ma i seklo ako som ho dvihala tak chodim ako chroma...

Plosti, viem ze Slavka bola u Vas, som jej volala...

alinka76
19. feb 2008

bambu, mne dala 7 a dve su uz plne. aspon mi zostane aj pre mna nejaka zasoba. a tebe sa este stale tvori tak vela, alebo ti uz klesa?

plostica2502
19. feb 2008

ali🙂))aj ja chudnem mam uz 52kg...len pol kila navyse 😀

bambu inak to je zaujimave,ze ked sa babo koji,je casto chore,chudatko male...my sme tiez prechladnuty non stop ako som sz porodnice dosla...no uvidime,poviem doktorke,ze stale nadchujeme 😖 ☹

plostica2502
21. feb 2008

ali ale zacala som brat antipopovicianku 😀 😀 cerazette...hadam nezacnem priberat,to je ta bez estrogenov

alinka76
21. feb 2008

no to si dobrá, že máš takú váhu, ja mám teraz 62kg a ešte by som sa rada dostala na 56kg, ale takú som mala pred otehotnením s dcérou. verím,ž e kojením by som sa na tú váhu mohla dostať, ale musela by som sa obmedziť v sladkostiach.
ja som bola tiež dnes na gynde na kontrole, i keď my už sme s mužom ťuťu-muťu robili rpedtým, nedalo sa odolať 😉 ale musíme používať gél, lebo som ako sahara vysušená 😀 ale vraj je to tým kojením. no čo, aspoň je počas predohry sranda 😀

putyna
21. feb 2008

heh no ai pekne ja ked sme to 1 krat po porode tak som mala pocit ze sa do mna ani nevopcha heh tak som bola stiahnuta ale zvladli sme to 🙂

ja vazim 50kg heh takze uz je uplne v poho 😀

bambulka026
autor
22. feb 2008

Ali ja uz plnim 6 flasu, tvorba mliecka mi uz trosku klesla no este stale v pohode odtriekam tak 1l za den...
Asi je to uz zvyk...

Plosti, ja viem ze by mal mat imunitu ked kojim, no pytala som sa doktorky a ta mi povedala ze niektore deticky su proste take, ze sa na ne vsetko nalepi....
A teraz ma chuda taku nadchu, ze ho musime nosit iba na rukach, a i v noci co sa mu neda dychat.
No ale to sme nachladnuty teraz vsetc,i i ja s muzom soplime... ☹

Babenky, ja vas obdivujem ze zvladate este obstastnit i manzela, ja padam do postele totalne vycerpana a nemam chut uz na nic....

vilkakatka
22. feb 2008

Ahojte 😉
Tak ja som z tej vyssej vahovej kategorie, teraz mam 69kg (stale 4 kg ako pred tehu 😝 ), ale bezne sa vyhovaram na tazke kosti 😀 😅 😔
Ale uz som zacala behavat, takze do leta budem ako lusk 🙂

Babulky, ako odsavate mliecko? Rucnou odsavackou? Lebo mne to nou vobec nejde, len rukami nieco odsajem ... ale to som len raz skusala, lebo mliecka mam tak akurat pre malinku 😵

putyna
22. feb 2008

vikakatka ja ked som zo zaciatku chcela odsat aspon trochu tak som to musea rozbehat lebo mi to neslo vobez inba rucne potom som to dako rozbehala ale natrapila som sa a neskor som sa na to vykaslala lebo moj maly ani cicku nechcel vydiet tak sme iba na umelom

alinka76
22. feb 2008

put, mne sa tiez zda, ze ma trochu viac doktor zasil 😀

bambu, ja odsajem tych 8dl, ale daco si nechavam pre istotu. a ak nepouzijem, davam svagrinej.

bambulka026
autor
24. feb 2008

Ali, a jej papa tvoje mliecko?
Ja som skusala dat susedkam ked stratili, no drobci im ho odmietali. A pritom mam tolko smotany na nom ... nechapem... 😅

Put, my sme boli v piatok v poradni a mame 68cm a 9.25kg a uz nam kazala papat prikrmy...
Teraz sme zase chory, je taky nachladnuty celu noc mal teploty tak sme boli rano na pohotovosti, no dala nam len kvapky do nosa a nurofen 😖
Vobec sa neda povedat ze by mu to aspon trosku pomohlo chudatku. ☹

vilkakatka, ja odsavam odsavackou mam to rychlejsie.

putyna
24. feb 2008

bambu heh a to este aj nosis na rukach ved mna s toho mojho uz bolia ruky a to iba prenesiem do kuchyne 🙂 no ved to aj my uz papame vsetko co mozne heh ale ked 1x ochutname tak iba tak divne zatvarime ale na druhy dden je uz v poho

zuzana24
24. feb 2008

dakujem dievcatkam ktorym sa pacil nas album,snazili sme sa 🙂 a bambu naozaj netusim odkial ti mozem byt povedoma jedine ze byvam v LH a vacsinou chodim sama kocikovat 🙂 puty som rada ze sme ti spravili radost.

loss
25. feb 2008

ahojte
zuzka album je milucky mala je ozaj zlatucka a inak sa drzkate? My sme boli v nemocnici uz ku vsetkemu mam tehu cukrovku super ze a to sa neprejedam pribrala som 9kg
kedy nas dojdete pozriet?
inak mala ma 1300g a 41cm a doktor povedal ze musime vydrzat este 6tyzdnov

zuzana24
25. feb 2008

ahojky neboj dojdeme vas kuk,my sa drzime a ostatne ked sa stretneme mam toho trosku moc zasa.chuda moje furt sa ti daky problem vyskytne ale neboj mala bude urcite zdrava a krasna.zatial ahoj 🙂 sa ozvem.

loss
25. feb 2008

zuzka dakujem a cakam vas uz sa tesim 🙂
mame novu sedacku na tu staru sme sa uz nezmestili 😀

zuzana24
25. feb 2008

mile sa mi bude aspon pohodlne sediet 😀

plostica2502
25. feb 2008

ahojte zienky,este sa vratim k tomu sexiku 😅 ...tak,

ali aj nam to ide tazsie,tiez treba gel a

bambu,tiez sa mi nechce,ani cez den,dokonca nemam ani chuti dako ...asi z vycerpania,az mi je muza luto,ked si predstavim,ze posledne dva mesiace tehu vobec a od porodu este len dva krat,si bude hadam aj mysliet,ze mam uz ineho 😖 😒 😢 ....ale,ked mu to nevysvetlis.....

jani,ako mas skolu,kazdy den chodis....

bambulka026
autor
25. feb 2008

Plosti, aspon nie som sama,co sa mi nechce.
Mne je ho tiez luto, no ja som mala rizikove tehu ak mi sme nesexovali od 5 mesiaca a po porode len parkrat co som sa ako tak premohla...
Ja som mu slubila, ze mu to vynahradim ked maly zacne spavat celu noc a ked sa aspon kusok vyspim... 😀
Aj tak sme zmenili plany, lebo doktorka mi neodporuca cakat 3 roky kym sa pokusime o druhe babo, kedze som mala uz teraz v tehu problemy...takze pockame kym prestanem kojit, da mi lieky a ideeme na to... 😅

Tanicka, vitaj a blahozelam k malinkej...drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.

Put, uz mam veru co robit ked ho drzim na rukach. Vy kolko vazite?

Ali, kolko flias ti dnes zobrali? ja som stihla vsetkych 10 a 11 mi doniesla.

putyna
25. feb 2008

no zienky my sme nesexovali od 2 masiaca ako som bola tehotna az kym som neporodila heh a ani dobre som nerobila tak bol nestastny ale co vydrzal heh

plostica no ja chodim kazdy den do skoly hmm az ma to tam unavuje a vycerpava to ani maly tak nie

bambu no my vazime 7,6kg

boze baby ja som zamilovana do vlastneho syna on je taky krasny ze s neho nemozem ja bysom ho aj zjedla keby ze mozem 😀

bambulka026
autor
25. feb 2008

Put, napodobne, ja ho furt len stiskam a bozkavam...kym sa este da.... 😀

loss
25. feb 2008

bambulka dakujem
o tejto teme mi povedala weja tak som sa prisla kuk 🙂

alinka76
26. feb 2008

Bambulka, prvý raz keď som švagrinej dala mliečko z mraziaku, tak jeden z dvojičiek nechcel, teraz už pijú obaja. najprv im ho riedila s čerstvým a teraz už v pohode. aj susedke som dala už pár fliaš a tiež malá neprotestovala.
včera mi vzal 7 a 7 mi dal. mám to tak akurát, aj sebe ešte odložím. a ak neminiem, dám zase švagrovej. nestratí sa,ale stále mám strach, že čo ak náhodou dostanem zápal alebo niečo iné sa stane. chcem mať takú železnú zásobu. mama mi tiež vraví, že mám menej piť, aby sa mi menej mlieka tvorilo, ale ja práveže chcem mať tak veľa mliečka, som ako taký mamonár, čím viac, tým lepšie, lebo sa bojím oň prísť 😀 včera v noci mi malý spal zase 4 hodiny, myslela som, že potiahne 6 hodín a tak som oba prsia odsala a za 1/2 hodku bol hore, tak som mu musela dať z fľľašky, ale nepocítil rozdiel 🙂 vypil 125 ml, takže nepije dajako veľa, ale asi mu stačí, lebo je také husté 🙂

put, to aj ja som taká maniačka do malého, strašne rada ho bozkávam, ale keď je taký mäkkkučký 😵 😵 😵

ja zase nemám problém so sexíkom, i keď nemôže ma prehovárať, keď ja nechcem, to zo mňa nie je nič, ale keď mám chuť, tak je to pohodka. ale tiež sa mi zdá, že chce nejak často 😀 mne by stačilo 1x za týždeň 😀 ale nie že by som bola unavená, proste tie hormony mám tak nastavené, že ma to nevzrušuje. jeeej a poviem vám, švagriná mi dala skúsiť elektrickú odsávačku a tá mi teda tak vzrušila prsia, že normálne som nechápala 😀 😀 😀 keby bol chlap nablízku, tak sa na neho vrhnem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre