Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
19. apr 2009

Veji my sme boli tiez akurát tento týzden v poradni, doktorka nás pochválila, ze sme sikovní 🙂 , malý sa na nu este patricne pousmieval, ako keby vedel, ze od toho zálezí jeho hodnotenie 🙂 Ale presne ako vravís, je uz strasne tazký, má uz skoro 9,5 kg, tak ja som bola rada uz aj ked sa zacal plazit a trochu sa aj sám vyhral a tiez nám velmi pomohol tak velmi zatracovaný chodák, malý v tom lieta ako drak, dostane sa sám kam chce, aspon zcasti ho to zabaví, lebo dovtedy len mrncal, stále by sa nosil na rukách a ja uz som fakt s chrbtom nevládala. Takto ho chvílu nechám lozit, chvílu behá v chodáku a dáko sa prehráme a potom uz zasa spíme. Akurát sme dali matrac v postielke dole, lebo uz som sa fakt bála, ze jedného pekného dna alebo noci my z nej "vyskocí", tak som zvedavá, ako bude na to reagovat. Tak sa potom ohlás, ako ste pochodili 🙂

Veji mozem sa este spýtat, tú trojkolku ste kupovali tu v LM, alebo niekde cen internet. Dakujem. 🙂

vejinka
19. apr 2009

ahoj..tu trojkolku mu kupila segra vcera na burze na nabrezi 😉 stala 4€ 😵

vejinka
19. apr 2009

teda ona kupila.. ja z vdacnostou zaplatila 😉

vejinka
19. apr 2009

ved mi este rano volala ze je prva na rade (este nevpustali dnu) a v dialke vidi taku uzastnu modru trojkolku tak som jej povedala ze ak bude stat do 15€ tak ju ma kupit..a kupila 😉 len klaksonik chybal ale to som rada aspom mi tym usi nebdue pilit.. 😉

vejinka
19. apr 2009

renca gratulujem k 8cke 😉 my ju tiez budeme mat co nevidiet 😀

vejinka
19. apr 2009

skusim tu trojkolku najst cez uja googla.. 😀

rencalm
19. apr 2009

Waw, tak tomu sa hovorí super kúpa 🙂 🙂 🙂 Lebo tiez sa po niecom podobnom obzerám, ale bud to nemá ten pás okolo a bojím sa ze vyletí, alebo to nemá striesku, vzdy tomu nieco chýba a táto sa mi celkom pozdávala, vyzerá taká pevná a bezpecná. Tak super, nech vám slúzi, tiez som na tú burzu chcela íst, ale voláko nevydalo... 🙂

vejinka
19. apr 2009

no nieco taketo..ale ta cena ma teda polozila na zem 😖

vejinka
19. apr 2009

len ako pises strieska chyba..ale este pogooglujem

vejinka
19. apr 2009

no nenasla som nic uz 😒

vejinka
19. apr 2009

no ja som velmi spokojna...o takomto vozidne sa mi ani nesnivalo a vies aky je maly rad ked ho vidi? a on v tom stoji ani nie ze sedi..on xc stat a kedze je to pevne nebojim sa ze vyleti...a ta strieska je bombova ked je teplo 😉

vejinka
19. apr 2009

no prajem ti aby si nieco nasla..ci uz na nete alebo tu v LM 😉

rencalm
19. apr 2009

Dakujem Veji si strasne zlatá, ze si si robila námahu s tým vyhladávaním, ja som uz tiez kukala na MMB, ale to sú vacsinou nové veci, cize rovnako drahé ako v obchode, ale este daco pokukám. Ved leto este len zacína 🙂 Este raz dík a pekný den 🙂

bambulka026
autor
19. apr 2009

My sa ideme ockovat v utorok, takze som zvedava kolko zacvakam. 🙂

Put, dnes nam maju presne 19 mesiacov...ubehlo to ze?

Renca blahozelame k 8 mesiacikom.

Paskova, moc sa neutesuj s tym spanim, mne Martinko spaval cez den tak po 20 minutach, potom bol 2-3 hod. hore, potom zas nejakych 20 min.,a v noci som kojila kazdu chvilku.

Teraz uz 3 den spi takmer celu noc, zobudi sa kolo polnoci na caj, vypije, a spi az do 5 rana, dostane caj, cicku, a spi este asi hodinku.
Potom uz ma den... 😖

Ja mam taky spankovy deficit, ze tej unavy a kruhov pod ocami sa uz ani nezbavim.

rencalm
19. apr 2009

Bambulka dakujem 🙂 Aj vy ste narodeni 19.teho??? Tak to tiez blahozelame k 19.mesiacikom 🙂

lila794
19. apr 2009

Ahojte, Veji, tu trojkolku mame aj my, je super, len je to take hrkatko 😝 a na tej strieske mi vadi, ze na maleho nevidim, tak ju ani nemame tam, lebo on ju aj tak sklbe dolu.

Matko, Timik vsetko naj!!!!!!!!!!!!!!! Ochvilu mate 2rociky, ani sa nenazdate! Reni, aj malemu vsetko dobre!

Evi, skoda, ze si aj s malou nebola, uz som si chcela vidiet tu moju nevestu 😀 dufam, ze uz teploty nie su!!!

Maly chytil nejake sopliky, tecie mu to hrozne, odsavat sa to neda, lebo to je cista voda. Najhorsie je, ze mu tecu popri tom slzy a to prudom, dufam, ze sa nam nevratili problemy s ockami. Hadam to ma len z tych soplikov, lebo su to iba slzy bez hnisu. Ale pre istotu zajtra skocime k dr. sa ukazat, nech nejake kvapky predpise. Inak, vysli mu tri zubky v priebehu tyzdna a stvrty je na ceste, tak nevieme, ci to nema z toho.

Bambu, Put, ako sa mate? Chlapi uz musia byt velkiiiii!

rencalm
19. apr 2009

Lila dakujeme 🙂 Tak zubky vam vychadzaju ako huby po dazdi? No konecne, ved sa maly dost natrapil, vsak? Tie sopliky veru budu asi z toho.

ewusiklm
20. apr 2009

ahojte maminky aj my mame tu trojkolku a je to super

paskova
20. apr 2009

ahojte babenky 🙂

my dnes ideme prvykrat plavat, som zvedava ako to zvladneme. So spanim je to stale des, sme hore kzdu hodku ako kuvik. Cumel nechce, cmucka mna, zaujimalo by ma ako to bude ked prestanem kojit. 😉 😉 Ani nechapem ako dokazem fungovat, asi na zotrvacnik, lebo nastastie unavu necitim, klop-klop. 😀 😀 Dnes sa mi vracia domov aj manzel, teraz pobudne s nami aj tri mesiace doma. Jupiiiiiii, no nie je na svete krasne?!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵

vejinka
21. apr 2009

paskova ako bolo na plavani?? 😉

paskova
21. apr 2009

Ahojte kocky 🙂
no to plavanie je super. 🙂 Sophi troska mrnkla ked sa napila vodicky, ale inak bola v pohode. Boli sme tam s kamoskou najmladsi, teda nase deti 😀 , ale zvladli to na vybornu. Dalsiu hodinu mame vo stvrtok, uz sa tesime. Dufam, ze bude lepsie spat, troska sa jej aj to brusko premasiruje, ved uvidim.

vejinka
22. apr 2009
rencalm
22. apr 2009

Vejinka tak blahozeláme k malému sikovníckovi, je to super, ked uz je dietatko v takom období, ze ani sama nevies co vykoní, ale v konecnom dôsledku si nanho strasne hrdá, vsak? My sme tiez odchádzali z poradne podobne nadsení z násho "malého" ako vy. Tiez máme skoro 9.5kg, nás nemerala, ale ja ked som ho merala, aspon v rámci mozností, ono sa to velmi nedá, ale mal uz 75 cm, takze tiez je riadny. Ale ty si aspon kus zeny, ale co ja- 1,5m a 50kg, mám uz veru co robit celý den s ním 🙂 O chrbre ani nehovorím. Mozno mu skús miesto piskotiek dat aj také susienky od Sunarky, sú velmi dobré, nás sa za nimi ide zadrhnút, obsahujú medík, banán a dáke vitamíny, vhodné od 6.mesiaca. Sú síce trochu drahsie, ale ved ked zje 2-3 za den, tak to vydrzí dlhsie. Ja mu ich popucím a vmiesam do jogurtu aspon je taký hustejsí a malý to má strasne rád, este ked mu tam pacnem dáke ovocie, no mnam-mnam. 😝 A to rozprávanie, ani my nevrav 🙂 Nás sa tiez tak rozblabotal, húka do vsetkých hraciek, do susiaka, do prácky, do vsetkého, je to strasne zlaté, az kým nezacne pistat a vrestat, to uz sa chytým za hlavu. 🙂 Tak sa drzte a raste dalej do krásy 😉 😉 😉 Nech máme z tých nasích junákov radost. Akú máte doktorku? Nie náhodou Gábrysovú?

andreako
22. apr 2009

ahojte baby, neviete mi poradiť nejaký obchod s tehotenskými vecami v LM, RK alebo PP? Potrebujem nejaké 3/4 gate teraz na leto. vdaka za info

paskova
22. apr 2009

andreako, skus v Sylvii, tam som videla na figurine tento tyzden. Alebo ked mas cestu do Poradu, tam v Maxe sa daju kupit skvele elastacky na leto, ja som v nich chodila este aj cez jesen. 😉

No baby vy mate riadnych sikovnickov doma, gratulujem. 😀 Renci aj mna ledva vidno od zeme, Natalka ma za 1-2 urcite prerastie. Sophi uz nevladzem teraz, hlavne ked sa knej zohnem akosi tazko vstavam, zeby to bolo aj vekom? 😝

putyna
22. apr 2009

Bambu to uteka riadne rychlo ja sa ani nestihavam spametavat.

putyna
22. apr 2009

lila no ten moj je uz riadny nechapem kam sa tak ponahla stou vyskou.zachvilu budeme len plakat ze nam uz idu deti do skoly a ze kde su tie zlate casi ked nas tak velmi potrebovali ☹

rencalm
23. apr 2009

Regi no máme to tazké, coskoro nám tie nase deti budú doslova skákať po hlave 🙂 😉

vejinka
23. apr 2009

putyna nemyslis vazne...sak maly ma byt po kom nie? sak michal je teda poriadne vysoky a rodicov ma vysokych myslim...no poplacene si asi navzajom na pleciach ked ja erika budem vyprevadzat do skoly 😀

renca ano mam gabrysovu a je to najlepsia doktorka aku poznam..je strasne zlata a baby mi ju tu odporucali ked som este bola tehotna ze vraj nad nu nieje..a veru suhlasim zlata zena..a navyse byva kusok od nas byvame na jednej ulici..ale okrem poradne ju nestretavam len minule nam kyvala zo zahrady ked sme sli okolo 😉

a ja mu davam keksiky sunarku ale nie s medom lebo sa mi to zda ako jeden z velkych alergenov takze ja pockam do roka..ved mam kupenu aj nemliecnu kasu sunarku s medom a rozhodla som sa ju dat az po roku..ale tie keksiky sunarka mu velmi chutia v udusenom jablcku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre