Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
20. okt 2008

kazde babo daju do inkubatora aby si zvyklo na teplotu..pomaly mu tam znizuju teplotu...najprv ho vyhreju

lila794
21. okt 2008

Babule, zacali sme davat zeleninku a maly zase nechce kakat, teda, nejde mu to 😝 co robit? Inak, uz sa nam asi deru zubky, lebo gelik vzdy zaberie, aspon to! Ale cez den je besny!!! Az ziape, ked ozuva a to vyslovene hryzie. Uz ma aj dasienka riadne prekrvene a su uz nizsie. Noci su uz dobre.

Poradte, volali mi zo skoly, ze ci by som mohla na plovicny uvazok ist ucit. Lebo nie su spokojni so zastupujucou ucitelkou, ze deti polavili. Nic ine, len oducit 2-3 hod denne. Ja by som si rada privyrobila, materska uz skoncila, aj by sa mi ratalo na chvilu sa odreagovat. Ale ked neviem kvoli malemu.

Ali, Klinko - zijete?????

Zuzi, Bambu, Put, Leni, Veji - ako drobci? Uz ste zdravsi?

lenocka80
21. okt 2008

Tak s tym kakanim sme na tom rovnako ☹ Ako zacal papat prikrmy, tak sme skoncili...uz mi ani dzusy nepomahaju. Som sa chcela aj dr. na to spytat a zabudla som...asi jej zavolam, co mi poradi. Tie zubky to urcite budu Lilka, inak Marek este robil aj take pohyby s jazykom akoby nieco mal v puske, take akoze nieco mu tam zavadzia a stale jazyk vyplazoval 😝 😀

S tym ucenim by si to urcite zvladla a mas pravdu aspon trosku odreagujes mysel. A kto by sa ti na tu chvilu staral o maleho? Lebo to je asi najdolezitejsie. Ked bude v dobrych rukach, tak budes v pohode zvladat aj ucit deturence.

No a maly uz je zdravsi, sice sopliky stale aj sem tam zvysena teplota, ale predpokladam, ze to je tym zubkom, ktory sa hlasi na svet 🙂 Inak vcera mal tolko soplikov, ze som mu to chudatku nevladala vysat, tak som sa nahnevala a objednala som odsavacku na vysavac 😀

paskova
21. okt 2008

lila presne ako lenka pise. Na 2-3 hodky si to kludne zober, ak mas maleho na koho nechat.

alinka189
21. okt 2008

ano, Regi, všetky detičky idú na chvílu do inkubátora, kým si ako tak zvyknú. môj drobček bol asi len zo 3 hodinky a som myslela, že bude ovela dlhšie, ked je predčasne narodený. ale plúcka aj všetko ostatné fungovalo ako má, tak ho nenechávali zbytočne. potom ho už vyhrievali len pod perinkou nejakým vankúšikom.

lila794
21. okt 2008

No, nechala by som ho segre, tej asi najviac verim 😀 akurat o tyzden sa vrati z UK. Uvidime, ale chcela by som. Do skoly by som chodila autom, takze by som aspon nebola na spoje viazana.

Leni, hej, robi take pohyby, akoby nieco prezuval - aj smiesny mi je! Kukala som do pusy, ale este nic. Zavolaj dr. a daj vediet. Ozaj a pozerala si to znakovanie? Ja sa k tomu neviem nejako dostat.

lila794
21. okt 2008

Inak, Leni, Marek na tej predposlednej fotke - cela ty!!!!!! Aj ja chcem!

lenocka80
21. okt 2008

Tak to su urcite zubky Lilka, ja som tiez stale kukala malemu do pusky a nic...az predvcerom som tak nahodou kukla a pozeram, ze co to tam ma za ciarocku, a to zubok sa tlaci 😀 Este v nedelu tam nic nemal.
To znakovanie som este nepozerala, ale som to poslala Andrejovi, nech mi to vytlaci.
A ozaj Davidko sa zasa na teba podoba na tej prvej fotke co mate v druhom albumceku 🙂 Takze maaas. Ved chlapci su cele maminky,nie? 😀

lila794
21. okt 2008

No, neviem....u nas to asi neplati! To vsade pocuvam, to je cely ocino!!! Ale dufam, ze aspon dievcatko bude po mne, teda, ak sa zadari. Alebo druhy syncek?
Ozaj, Leni a ako buvate? Furt to iste? Este kocikujes?

vejinka
21. okt 2008

ahojte kocky..my sa mame dobre a veselo kakame..skopirujem co som pisala vcera vecer
...musim to sem napisat lebo nzaspim
vsetko som si pripravila na kupanie pred kupanim som mu spravina velku masaz a troska sme dvihali hlavicku..proste som ho vytrapila
volam muza ze ideme kupat a on ze dobre ale dnes budeme aj kamerovat maleho pri kupkani..tak som si dala ozaj zalezat aby som neodbihala mimo kameru aby vsetko bolo po ruke
zaciname kupat ocko zapol kameru a kupeme..najprv hlavicku potom krcik..rucicky a nozicky...brusko a suo otocka..ramienka chrbatik ...zadocek a gulicky s pipiqom
vybrala som ho z vanicky..do osusky..utieram hlavicku postupne tvaricku krcik rucicky brusko neviem ako vy ale ja davam olejcek na krk pod pazusky a dole z vnutornej strany stehienok...no a ked som sa dostala az tam..olejujem a zazu pfffff..on sa mi posral. muz rychlo vypol kameru a ratoval a ja som sa zvyjala od smiechu 😀 😀 😀 😀

zuzana24
21. okt 2008

lilus ja som napriklad velmi casto s malou cvicila nozickami a pili sme aj dost fenikloveho caju ale nie ten granulovany ale normalne sypany vyzera ako rasca a pomohlo nam to hlavne pri prikrmoch,skus davidkovi vzdy po jedle ho dat nemusis po kazdom a uvidis a ak nie tak uz len trubicka rektalna.

regi a preco snim niesi spokojna?je divny to je fakt ale je lepsi ako Boda,aspon pre mna.a k zene som moc nechcela ist.

lila794
21. okt 2008

veji 😀 😀 😀

jastericka
21. okt 2008

vejinka: 😀 😀 😀 😀 😀 , som sa zasmiala heheheheeee, to je dobré

Zuzi: ani mne Boďa nesedel, bleee

Leni: gratulujem k prvému zúbku 😉 Inak aj moja Maťka tak divne robí s jazykom 😀

lila: aj ja by som šla učiť, chýbajú mi deti, ale ja by som Maťku nemala kde nechať a ešte keď je na mne tak závislá, že nevie sama zaspať ☹ Ale privyrobenie si počas MD je fajn - schvaľujem 😉

putyna
21. okt 2008

lila ja som timuskovi kupila take masirovacie zubne kefky v dm su 3 v baleni heh celkom dobre
inak na akej skole to uckas a kde a co??????
mame sa fajn len nas dako moce s antibiotik chodime ako opity hacikde spadneme a uz mi to ide aj na nervy uz rozmyslam normalne malemu kupit aj prilbu aby nemal taku obitu hlavicku

jastericka
21. okt 2008

put: stále hnačkujete?

lila794
21. okt 2008

Put, ucim v Pribyline na ZS - slovencinu. 😝

Evi, aj ty si ucka? A kde si ucila? A kde si studovala?

stankalm
21. okt 2008

lila...ak mas niekoho spolahliveho, u koho by mohol byt maly a hlavne aj Ty aby si bola spokojna, tak chod...ved tie 2-3 hodky nie je az tak vela...a predpokladam, ze to bude doobedu, tak vtedy aj tak spinka, ci nie?

A urcite to budu tie zubky, skus tie kefky, co pise putyna 😉

A co sa tyka toho kakania, kojene deti tak casto nekakaju, je to normalne, my sme mali tiez taky problem, niekedy nekakala aj 4 dni a pytala som sa na to furt dr. a povedala, ze max. moze nekakat tyzden...

ewusiklm
21. okt 2008

Ahojte babenky...ako sa mate?my sme dnes boli s tymi fliačikmi na ritke a cikulke u kožnej lebo sa nám to ešte zhoršilo a vraj to je z plienok,vraj niesme jediný prípad...tak nám dala mastičku nejakú tak to už hádam pomôže a zmizne...
a inak babenky ten sirup na spanie normalne pomáha...Samko mi už normálne zaspí o 21:00 a zobudí sa až ráno o 8 a zobudí sa už len tak raz aj to mu dám čajík a spí ďalej...konečne sa normálne vyspím 😉
takže put máš u mňa čokoládu za pomoc 🙂

vejinka-som sa pobavila...ešte je malinký Erik a už si s rodičov urobí srandu 😀

ewusiklm
21. okt 2008

zuzka a jastericka....a co sa vam nepaci na Boďovi?ja ku nemu chodím a som celkom spokojná

lenocka80
21. okt 2008

veji presne ako pises 😀 ...toto sa nam stavalo tiez, ked bol Marecek mensi 😀 tieto drobne nehody, ale ma slo porazit, taky cistucky, vonavy, teplucky uteracik....a drb a bolo po parade...a Marek usmev na tvari 😀

Lilka stale kocikujeme 😝 uz som skusala aj na obed s nim spat, ze hadam pomoze...ale nic, spal pol hodku, potom 15 min. sa hrajkal a znova zaspal na pol hodiny...ale budem to skusat, ked sa uplne pokazi pocasie, teraz zatial chodim von, nech sa vyspi, kym moze 😀 😀 😀

Ozi baby uz ste nejaka vyskusala ten sirup, teda okrem ewusiky? Ja som o tom nasla aj temu na konovi, ale tam prevlada, ze je to hlupost, ze to nepomaha...

vejinka
21. okt 2008

ale muz vystrihol kupanie a tu je vysledok 😉

jastericka
21. okt 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 jeeejo, ale som sa zasmiala 😀 😀 😀
super veji, ale si sa aj zľakla, že????hehe
Erik je krásnučký

ewusik: noo, ja som tiež s ním bola spokojná, kým som neotehotnela....v treťom mesiaci som od neho odišla s revom, nemal svoj deň, tak si vybíjal na mne zlosť, správal sa ku mne, ako keby som prišla z osobitnej školy, ešte teraz mi je zle, keď si na to spomeniem 😠

lila: PdF Prešov - 1.-4. ZŠ - učím na ZŠ 4. apríl na Nábreží hehe

paskova
21. okt 2008

vejinka mna mala tiez raz statocn okakala. Vopchala som jej do ritky teplomer lebo sa nevedela vykakat, pokrcila som jej nozky a o chvilu taka sprska na mna, ze som nevedela ci sa mam smiat alebo plakat. Vtedy som este nosila brilky, a ked som ich dala dole vyzerala som neskutocne. 😀

Ja som sa dnes nadrela ako kon, menili mi balkonove dvere aj okno v spalni, tak sa uz tesim, ze si konecne vylozim nohy.

lila794
21. okt 2008

Veji 😀 😀 😀
mne tak Davidko okakal svokru 😀

Evi, sranda, som nevedela!!! A si spokojna tam na skole? Ja som studovala PdF v BB 😀

lenocka80
21. okt 2008

veji kraaaasne videjka 🙂

zuzana24
21. okt 2008

ewusik ja mam podobny zazitok len trosku horsi s nim 😠 a to asi sem nepatri uz.

alinka189
22. okt 2008

vejinka aj nám sa to už stalo 😀
alebo ked ho prebalujem, všetko už má čistučké, ritku natretú už chýba len plienku zapnúť a zrazu prd a s prdom aj nejaký ten obsah 😀
inak, keby ste vedeli, čo ten náš krpček stvára...dokina mi hned ako ho videla povedala, že bude velmi čulý. no nečakala som, že tak skoro, ved poriadne nemá ani 2 týž. a zmeny pozorujem už tretí deň...ked mu umývam ritku v umyvadle, normálne sa mi postaví na nohy a to predsa ešte nemôže, tak sa len ja staviam na špičky (kedže som krpec), aby ich nemal opreté. a včera ked sme sa kúpali, prevracal sa tak nabok, akoby mal už niekolko mesiacov a ked je na brušku, tak sa posúva, hlavu dvíha odušu...no sranda. ale musím velký pozor dávať, lebo aj vo vani vystrája a ked je taký šmyklavý. a aj ked ho prebalujem, tak sa vrtí velmi až sa mu plienky dole zošmykujú, tak musíme nanovo, joooj. 😀

ewusiklm
22. okt 2008

vejinka-som sa pobavila hehe si sa riadne zlakla,že? 🙂pekne videá

jastericka,zuzanka-to som nevedela že on vie byť aj taký,pri mne je vždy kludný...fííí,takže od neho môžem čakať čokolvek... 😒

vejinka
22. okt 2008

nooo a nebolo to tam pocut? jeziis 😀 😀 😀 😀 veru srdce mi bilo o dusu.. a muz hned vypynal kameru a siel preprat osusku..a to som mu ani nekazala..fuj on vzdy robi spinavu robotu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre