Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
16. jan 2009

No Evi musim sa priznat,ze popri Vahu som este nekocikovala, musim to vyskusat. 🙂

zrzuska
16. jan 2009

paskova mne mala ameli koliky az do boze nejakeho tusim 6-7mes ☹ az potom som si uvedomila ze vlastne uz presli. a nam zaberal iba espumisan. tie sab simplex nam nepomahali vobec. aj teraz asi pred mesiacom sa mi minul a dala som sab simplex a 0bodov 😒
tak ak by aj vam nezabrali tak vyskusaj. espumisan sa moze aj dlhodobo davat a nezatazuje brusko tak preto som si ho aj kupila. poradila mi to kamoska. lebo tie sab simplex mi dr predpisala a kazala davat iba tyzden 😕 tak neviem

aj ja som stretla katku. mala je zlata. som videla iba ocka, nostek a velikyyyyy cumel 😅
aj na nasej vyzeral cumel taky obrovsky 😅

mala je uz mrzuta. musim ist ku nej.

ali maly je podareny chlapcek 🙂 😵

zrzuska
16. jan 2009

a este som chcela velmi nam pomahaju na ukludnenie homeopaticke cipky viburcol.

evi vyskusaj ich. ja som minule dala malej 3 za noc a dobre spala 🙂
lebo nurofen nam dr zatrhla

a mozno by som tie cipky skusila aj ked mala tie koliky na ukludnenie keby som o nich skor vedela. neviem ale ci prave pri kolike pomozu 😕

paskova
16. jan 2009

zrzuska vdaka za radu, ja som mala Imfacol ale tiez su o nicom. Uvidim ako zabere Sab, nevies ako caso za den sa mozu davat a v akych intervaloch? A nestras, ze tak dlho budu trvat ☹ ☹ ☹ ja ratam iba 3 mesiace, a to neviem ci ma dovtedy neporazi.

zrzuska
16. jan 2009

neboj. ze su dva druhy kolik. to som sa dozvedela az dost neskoro. jedna baba to pisala na fore.
ze jedna kolika je ta co byva vecer a v pravidelnych intervaloch a druha taka co byva hocikedy cez den. my sme mali presne tie druhe. hocikedy cez den, cez noc. proste hocijako. tie byvaju rozne dlho.
tie vecerne by mali 3mes odozniet 😉 tak neboj.

mne sa zda, ze sa mozu davat aj pred kazdym kojenim. precitaj si v letaku alebo zavolaj dr co ti povie. ked bola ameli malinka tak nam ak si dobre pamätam ale dr kazala davat ich tyzden 3x za den. asi. ale uz nepamätam presne. 😒

paskova
16. jan 2009

Vdaka, asi zavolam v pondelok dokine.

lila794
17. jan 2009

Ahojte babule, tak asi to naozaj bude tymi zubkami, noci uz mame ako vy, Evi. Hryzie ako sialeny - uplne vsetko!!! Vcera kakal len raz. Chvala Bohu! A virus to nebol ziadny. Este cakame na dalsie vysledky.

Regi, Davidko mal tiez ten druhy druh koliky - hocikedy. Trapili sme sa s tym dlho - do nejakeho 7 mesiaca 😀

ewusiklm
17. jan 2009

ahojte babenky,ako sa mate?prosim vas poradte mi,je to normalne ked mi samko nechce vobec nič jesť?a ak zje tak len dve-tri lyžičky a potom už nechce?tak ho musím krmiť mliekom...inak by bol hladný,myslíte si,že to môže byť zúbkami?

jastericka
17. jan 2009

ewusik: podľa mňa to môže byť kľudne zúbkami, možno ho to viac svrbí alebo bolí, keď papká normálnu stravu a mliečko len prehĺta, kto vie...

lila: som zvedavá, koľko zúbkov Davidkovi naraz vylezie, keď tak hnačkoval chúďatko...

Luci: dnes som kúpila ten Viburcol, tak som zvedavá, potom napíšem

dobrú nôcku 😉

lila794
17. jan 2009

Ewusik, my mame to iste - uz tyzden nic nechcel, iba sme sa kojili. Dnes zjedol polovicu presnidavky - uspech. Tak to moze byt zubkami. Nam vraj ide 6 😝

zrzuska
19. jan 2009

evi a kde si ho zohnala? ja uz ho zhanam dost dlho a nikde ho nemaju ☹
iba z martina mi mamina doniesla. a tak si chcem do zasoby kupit ked to konecne u nas budu mat. kamoska mi to dala objednat do tej novej lekarne v priore ale je stale zatvorena 😒
inak vcera tusim to mala taky zly vecer. hrooozne bola nepokojna tak som jej dala tu cipku a po nejakych par minutach sa ukludnila a konecne zaspinkala a potom uz dobre aj v noci spala.

ewusik aj mne ameli nechce jest ked ju bolia zubky. sa divim ci nie je hladna za cely den. 😖

lila794
19. jan 2009

Regi, dnes som ta stretla, len som ta nechcela rusit, lebo si bola s nejakou pani - ta ti vozila malu. A ja som bola so segrou. Pri policii. 😉

zuzana24
19. jan 2009

ahojte kocky tak uz sme doma zajtra popisem viac ale let bol hrozny.ale pochvalim sa ze saska mozno bude mat surodenca 😉

lila794
19. jan 2009

Jeeeeeeeeeeeeej 😀 😀 😀

paskova
20. jan 2009

lila to som bola so svokruskou. Ale kludne ma nabuduce vyrus. 😵 😵 😵 😵

zrzuska
20. jan 2009

jeeej zuzi tak gratulujem. a zaroven ta obdivujem.
ja chcem druhe dieta dost neskor po ameli 😔 chcela by som ist na 3-5rokov do prace po materskej a az potom mat druhe babo. sice mama mi vravi ze len aby bolo. ze ak chytim dobru pracu.... ale neviem si predstavit mat hned po ameli druhe ☹ hlavne nie v tychto podmienkach v akych momentalne sme (svokrovci, stara mat draheho.... dom v ktorom sa neviem ci niekedy budem citit doma.... no proste nanic)

ewusiklm
20. jan 2009

ahojte dakujem 🙂 zuzi tak gratulujem 🙂 tiez by som chcela mat druhe ale tiez neskor ako pisala zrzuska 🙂
paskova-malicka ti krasne rastie a je uplne zlata 🙂 a inak to sedatko fisher price mame aj my a je uplne super

ewusiklm
20. jan 2009

pridala som pár foto

jastericka
20. jan 2009

zuzi, ahooooj, aj ja Ťa obdivujem 😉

aj ja som chcela najskôr hneď druhé po Martinke, ale keď ona je taká živá a tie noci.....preto radšej počkáme, ako píše Lucka, tiež by som chcela ísť do roboty, ale aj pre peniažky, lebo keby som šla za materskej na materskú, tak dostávam len rodičovský a to je bieda

paskova
20. jan 2009

No co sa tyka mat dve deti tak vam mozem povedat, ze je to uuuuplne jedno kedy sa pre ne rozhodnete. Medzi mojimi zabkami je 8 rocny rozdiel, myslela som si, ze Natalka je velka kocka, ale stale je to este dieta. A sice je len tretiacka ucenia ma dost. My sa hlavne ucime vecer, lebo ma kruzky a Sofi vecer je ako cert, tak je to niekedy na palicu. 😒 Ale je to super pocit ked vidite ako rastu a ze tu po vas nieco zostane. 😵

bambulka026
autor
20. jan 2009

Zuzi, tak gratulujem.
Ja si ale tiez neviem predstavit dalsie dietatko, kym Martinko nepojde aspon do skolky.

Tiez mame zle noci, no tlacia sa mu stolicky chudatku, tak sa necudujem.
Od zaciatku roka sme na Podbrezinach u nasich, tak nanho aspon nie som sama.

Paskova, mala je zlatunka.
Drzkajte sa... 🙂

bambulka026
autor
20. jan 2009

To lehatko mame i my a Matko sa v nom doteraz rad hojda. 🙂 🙂 🙂
Je to super vec.

paskova
20. jan 2009

My zatial to lehatko moc nevyuzivame, mala tam vydrzi len kratucko potom zacne mrnkat, ale hadam si zvykne. 🙂 🙂

lila794
20. jan 2009

Bambu, tak to sa musime stretnut!!!!

bambulka026
autor
20. jan 2009

Lila, som za, ale len cez vikend, lebo zajtra ideme domov.
Prideme zas v piatok vecer, a zostaneme do pondelku, ak sa nic nezmeni. 🙂

jastericka
20. jan 2009

Regi, je to ťažké v každom prípade starať sa o dve detičky, ale tak som myslela, že keď máš dve maličké, tak sú to ešte také "teliatka" 😅 a dávať pozor na jedno, na druhé, takto keď je druhé už staršie, tak aj pomôže, netreba dávať až tak pozor, ale s tým učením máš pravdu, treba sa jej venovať....

zuzana24
20. jan 2009

ahojte kocky v pondelok idem na gyndu tak vam dam vediet co a ako.kazdopadne sa tesim na male uz a my sme ani daky moc vekovy rozdiel medzi deturencami nechceli palnovali sme tak dva roky zhruba.uvedomujem si ze to bude tazke ale ja si zasa neviem predstavit ist do prace a pak zas na matersku raz teraz.sak nejako to zvladneme 🙂

jastericka
22. jan 2009

to máš tiež pravdu Zuzi, ale Ty si šikovnica, Ty zvládneš v pohode aj dve detičky
🙂

paskova
22. jan 2009

Ahoje baby, no veru zuzi budes mat co robit s dvomi drobcami. Ja som vzdy obdivovala maminy co maju taky maly vekovy rozdiel, ale ked si clovek zadeli cas tak sa da. Ja mam napr. Natalku cely den prec, chodi domov az okolo piatej, ale na nestastie ☹ krpata prave vecer je uplakana, takze vtedy sa to vsetko naraz na mna sype. Cely den som sama s nou, a tou doobedu spinka na balkone, poobede ideme na prechadzku alebo ku svokre, takze sa to da. Budem ti drzat palceky. 😉 😉

putyna
22. jan 2009

ahojky zuzi aj my gratulujeme mi tiez chceme maly vekovy rozdiel cize tiez tak o 2 roky . ti zavidim to brusko heh

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre