Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

plostica2502
24. jan 2008

ahoj jani,aj my uz mame nove fotky,konecne fotakom...kukala si🙂a kedy pridete

plostica2502
24. jan 2008

jani a odkedy ste sa uz spolu s dobcom kupali vo vani.....

baby,ja som dnes taku hnacku dostala 😖

vejinka
24. jan 2008

dakujem babenky..za rady 😉

putyna
24. jan 2008

no pred mesiacom sa misko 1x s nim a vcera ja heh zatial iba 2x sme sa

bambulka026
autor
24. jan 2008

Put,
nam doniesol hracky do vanicky Jezisko, mame ponorku, lodky a zvieratka, no do vanicky dostal len lodky a kacku ostatne strasne rad obzuva... 😀
Aspon je chvilku ticho v ohradke 🙂

Martin uz ani v kociku nechce lezat ked sa zobudi, musim ho dat tak do polosedu aby videl von inak nervaci, a najradsej by uz behal, vtedy je najstastnejsi ked ho drzime a on akoze chodi...

A noviny a casopisy to je tiez jeho zabavka, a cim viac sa daju potrhat tym lepsie 😅 😀

Plosti inak gratulujem ku 3 tyzdnom. Vsak to rychlo uteka?
Mate krasnu modru supravicku na vonku...

bambulka026
autor
24. jan 2008

Ali aj Vam blahozelam k 4 tyzdnom 🙂

putyna
25. jan 2008

bambu no aj my by sme behali my sme dostali zvieratka do vane take gumene co striekaju ked vodu do nich napustis
vcera sa timi s ockom isiel kupat a hodila som mu tie hracky do vane a kym som prisla s timim do vane tak misko sa hral s hrackami striekal 😀 s nimi na vsetky strany heh vecie dieta nez timinko

hmmm posledny tyzden uz spavame super od 9 do 9 rana hmmm

bambu cim uz krmis maleho???

bambulka026
autor
25. jan 2008

No my mame stale divny rezim spania...
Dnes bol od 3.30 hore az do 5.30 a potom o 7.15 vstaval. Hrozne daco, vyzeram ako zombie... 😖

My uz papame kasicky na obed a to mliecko na noc Hajaja.Potom ho este dokojim a spinka.
No dnes mu uz idem skusit za lyzicku jablcka zotriet, nech si pomaly zvyka...
Tak o 2-3 dni mu skusim kustik banana a tak pomalicky.
Sice mi doktorka povedala davat prikrmy az od 6 mesiaca, no jemu moje mliecko nestaci i ked ho mam dost.
On mi potom kazdu chvilku visi na cicke co je hned hladny....

vilkakatka
25. jan 2008

Ahojte 😉

Babulky, mozem sa opytat, ci neviete nieco o baby plavani v LM?

alinka76
25. jan 2008

ahojte, my sme si kúpili domov digitálnu váhu, lebo sme nemali žiadnu. chcela som vážiť aj seba aj malého. Ja mám už len 5kg navyše 😉 to som rada, aj tak aspoň 4kg mám v prsiach 😀 a malý už váži 4700g, pribral nám za mesiac 1kg. doktorka nás hádam pochváli 🙂

Bambulka, dáš mi do IP kontakt na ten Poprad? Na nate som to nenašla. Mám zúfalo veľa mlieka, tak by som to skúsila predávať im ho. Nevieš koľko minimálne by som im musela dávať? To oni si poň chodia? Neviem ako to vôbec funguje.

plostica2502
25. jan 2008

ahoj 😀 vilkakatka ...ano viem od 3.mesiacov v janosiku,aj ja asi budem chodit 😀

ahoj ali,aj ja vam gratko k4 tt...ja mam 2kg navyse,to sme na tom dobre 😀

ahoj bambu,dakujeme za pochvalu a gratulaciu 😉 😀 ...inak to dobre robis,ze uz ho pomaly ucis....mama mi vravela,ze nas od 2.mesiaca tenkym krajickom vianocky napchavala a dala potom cicku 😀 😀 ...nepocuvaj doktorku,od 3 mesiacov,bez soli varenu zeleninku...sprav mu spenatik so zemiakmi a popuc spolu,aj mrkva varena so zemiakmi je dobra

ale to uteka rychlo zienky ☹

alinka76
25. jan 2008

no ja by som to radšej s tými príkrmami nepreháňala. deti by mali začať jesť tuhú stravu odvtedy, ako vedia prehĺtať a aj sedieť. a to je až po 5. mesiaci. Pri Lenke je pravda, že som začala od 3. mesiaca, ale to bola len mrkvová šťavička, také tuhé veci až po 4. mesiaci, aj to preto, že nebola kojená. takéto pokusy ako vianočka od 2. mesiaca si myslím, že nie je 2x rozumné pre taký malý organizmus, mama vám mohla dobre ublížiť. ja určite vydržím od toho 5. mesiaca minimálne. a tiež by sa malo začínať zeleninkou, lebo ovocie je sladšie a na to si dieťatko skôr zvykne ako na zeleninu, takže aby potom neodmietalo zeleninu (ako mne malá), tak sa má začínať mrkvičkou, zemiačikom ... ináč, mám veľa receptov pozbieraných, ak chcete, hoďte mi do IP mailík, pošlem vám.

putyna
26. jan 2008

ali mas pravdu naco dietatu zatazovat skoro zaludok ja tiez trochu este vydrzim ved vtedy nebolo tolko chemikalii a aj ja viem ze sa ma zacinat zamiakmi a zeleninou a zo stladkostami sa ma pockat az do 1 roku inac posli mi tie recepty Putyna@azet.sk dakujem

zuzi a nevies kolko stoji to plavanie ???lebo ja som tiez chcela chodit ale neviem oo nicom okrem toho co tytvrdis a viem ze to dost stoji

zrzuska
26. jan 2008

ahojte.

babenky poradte mi ohladom oblecka z porodnice. v com ste isli vy domov?
bude mi stacit toto: zatepleny overalik a pod to bodinko, ponozticky, tepla ciapocka a teple rukavicky. pojdeme vo vanicke certifikovanej co sa da priputat a v nej bude fusacik a ten vrch zatepleny co byva na kocikoch (nanoznik). mam malej dat aj dupacky? ci staci toto co mam? 😕

inak mate zlatunke babatenka. krasnucke 😉 😅 aj ja sa uz teskam na tu nasu krasavicku. som zvedava ako bude vyzerat 😅

plostica2502
26. jan 2008

jani 🙂 no dost,ratam,ze dakych 2000 na mesiac,ci ako to je

bambulka026
autor
26. jan 2008

ahojte, aj ja by som chcela chodit s malym plavat a tiez som pocula o Janosiku, no povedala som si, ze este ten mesiac-dva vydrzime.

Ali posli tie recepty i mne prosim na sue@ magnetcity.sk a poslala som ti IP...

My sme skusili to ovocie no moc sa nam toho spapat nedari, stavu vypije a duzinu vypluje 😀
Ostavame na kasickach zatial, po tych lepsie spinka...

Zrzus, radsej nech mu je teplo ako zima....

plostica2502
26. jan 2008

ahoj ali,aj mne posli...plostica2502@azet.sk

putyna
26. jan 2008

mnev skole spoluziaacky kupili knizku o strave pre babetka ale tam je az vetsinou od 6m a tam su recepty

inac pecivo dietamoze az od 6 mesiaca lebo tam je lepok

alinka76
27. jan 2008

Zrzuska, my bežne von chodíme takto: bodynko, dupačky alebo overalík, na to svetrík flisový, tenká + flisová čiapočka, teplý overal (taký macko) a potom už len do fusaka a do vaničky. Aj z nemocky sme tak išli a malý nie je ani spotený, ani mu nie je zima.

plostica2502
28. jan 2008

no ahojte zienky,ako sa vam drzkaju dietky...my rastieme tak rychlo,boooze,uz je asi o sest centy vatsi 😅

ahoj jani,tak kedy nas to pridete kuknut,ako ti inak ide skola,ja som si dala ziadost na externe,ale uz to vraj do 1.skusky tento rok nestiham,tak do augusta im dat vediet ako chcem studovat bud.rok....to su druci,jasne,ze externe 😀 ,som zvedava,ako to budem s malym zvladat

ahoj zrzus,my sme sli z nemocky v kupenej bavlnenej vybavicke(ciapka,kosielka,reklik a dupky)mali sme este svetrik,rukavicky a pletenu ciapku s ponozkami,potom do vankusa,do deky do fusaku a do tasky z kocika🙂...teraz si ho uz dam len do hrubsieho obleka na von(flisoveho),dalsiu capicu,rukavicky,ale ma to na obleceni,co ma dnu 😀 hej 😀 😀 do deky a fusaku a do tej fusako tasky z kocika a este sa pripne tym kritom na kociku 😉

ahoj bambu,ja som sa aj so slavkov rozpravala kusok o tom plavani,mozno by aj ona chodila,len my este musime pockat dva mesiaciky a potom...len treba pozistovat kedy presne a kolko to stoji a pobereme sa vsetky naraz🙂))))taka banda s kocikmi 😀 .....zalozime si novu mafiu 😀 😀 😀 😀

putyna
29. jan 2008

heh ja by som tiez chodilana plavanie len my uz teraz nemame s coho zit hmmm 😀

zuzana24
29. jan 2008

ahojte babenky vie mi niekto poradit odkedy mozem s malou chodit plavat do bazena a v lete na kupalisko? 😉 mame 9 mesiacov.

zrzuska
30. jan 2008

ahojte.

dakujem za rady. ja som pribalila este overalik bavlneny a rozmyslam aj nad svetrikom. 😅 ale keby som ju dala v tom zateplenom overaliku do vankusa, to by uz bolo asi moc nie?

a u nas nieco take ako dojcenske kupanie funguje? neviete? alebo na permone? neviete daco o tom?
ja by som rada chodila plavat s malou 🙂

baby kolko vase babatka vynosili c. 56???
ja som dostala nadherne dva overaliky zateplene (mam ich v albume tom druhom) ale su to newborn tak sa bojim, ze mi to mala ani nevynosi 😨

putyna
30. jan 2008

zruska ja myslim ze by to mala vynosit mi sme vsetko nastastie vynosili aspponsom sa tak snazila aj sa snazim kazdy denn mame nieco ine na sebe heh inac su aj cvicenia pre maminky s babetkami tam sa chodi od 4 mesiaca myslim ze

bambulka026
autor
30. jan 2008

Ahoj PLosti,
tak Vas pockame a pojdeme plavat spolu. Ja som to uz kukala na nete ci nepisu ako, kedy a kde sa to chodi plavat s babatkami, no nic som nenasla....
Ani na strankach toho nasho materskeho centra...

Zrzus my sme boli velky, tak sme 56 nosili asi 2 tyzdne, este stastie ze som si kupovala vacsie vecicky.

Put, uz mu davas nejake prikrmy? Ja len kasu a aj to z flasky taku redsiu, lebo lyzicou toho do neho vela nedostanem.
Put a tie cvicenia su kde?

Zuzi, to neviem, ale v 9 mesiacoch by to uz nemalo vadit, a v takom detskom bazene by to malo byt celkom bezpecne.
Mojej susedky maly mal 6-7 mesiacov a oni s nim chodili na kupko do Jana.
A kde s nim chces chodit plavat?

Baby ake plienky vy pouzivate?
Ja som doteraz Pampersky a Happy, no skusili sme kupit tie tesco fialove co si tu zienky na fore chvalili a su celkom fajn. Akurat, ze v noci ho musim prebalit, lebo ju precura.

putyna
31. jan 2008

bambu tie cviceniasu tam dakde ako je bovlig neviem ci aj v tej budove nie hmmm zistim no my tiez pouzivame tescofialove ale ja ho neprebalujem od tej 9 az do tej 8 rana a v pohode
inacskusala som u dat zemiak ten nammoc nechutil ale co uz musi si zvykat a potom som kupila tu vyzivu ze mrkvu so zemiakom kedze sa ma zacinat zeleninou

plostica2502
31. jan 2008

no ahojte moje maminky zlate 😅 ..TAK A UZ MAM CISLO NA TU ZENU,CO ROBI TO PLAVANIE V JANOSIKU 😀 😀 😀 ...este,ze tam robi znami prevadzkara...vola sa mrazikova a cislo je 0905651610,ak by ste sa daktora chceli sama informovat,tak dufam,ze sa pojdeme spolu s drobcami cvachtat 😉 ....

bambu🙂my mame pampers sleap and play

zuzi🙂uz sa mozete kupkat

zrzus🙂uz mame skoro mesiac a stale nosime,ked sme sli z porodky este nam bolo totiz velke 😀

jani🙂sprav to ako ja,vzdy ked mam dake prasky,daco odlozim a bude na cvachty 😀

alinka76
1. feb 2008

ahojte baby, ako sa máte? snažím sa vám už 3 dni poslať tie recepty, ale stále to nechce prejsť, asi je to dosť veľké, alebo čo. iba bambulke to prešlo zatiaľ, ... teda dúfam 😉
bambu, volala som tej pani v pondelok, v utorok mala prísť sa dohodnúť o to mlieko a stále neprišla ☹ už nemám vôbec kde to mlieko dávať, ak by dakto chcel, normálne ho predám aj inde.

Zrzus, my doteraz nosíme 56, mala som len 3 dupačiek a 2 overalíky a bolo to dosť málo, tak som si ešte dokupovala. aj bodynka nosíme 56, a keď moc pregrcká, tak dávam aj 62, ale bodynká sú dosť voľné okolo krku ešte. Tiež dávame tesco plienky a sú v pohode. Mám ešte doma 2 balíky, ale asi prejdeme už na midi, lebo má nejaké otlačené nožičky. Dúfam, že to domíňame. V poradni sme mali 4850kg po mesiaci, domov sme išli a mal 3600g 😵 je riadny cvalík ten náš maličký.

plostica2502
1. feb 2008

😀 ahoj ali,aj nam sa na tych od 3-6kg uz otlacaju ,ale musim dominat,este mam 2paklele pampersiek,ked tak riadne pribral,vies aky je pusko,ale kukam,ze aj vy ste riadny 😀 my sme mali 2830g,tak pondelok uvidime v poradni okolo 4kg bude mat

zrzuska
1. feb 2008

no to ste ma potesili. takze ak bude malicka normalne babatko tak ma sancu tie overaliky vynosit. 😅 ja som sa bala, ze ak to vynosi tak cca 2tyzdne tak dovtedy ktovie ci sa s nou dostanem vonku a dnu by to vynosila akurat tak ked ju dam spinkat k otvorenemu oknu.
ci vy ste isli rovno vonku?
ja mam hrozne malinko bodikov 56. takze je mozne, ze ich tiez budem mozno dokupovat 🙂

a vy chodite na tie cvicenia? ja by som chcela nieco take tiez navstevovat ak sa bude dat. no teraz byvame mimo LM tak neviem ako to bude.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre