Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
25. feb 2007

presne, to je na dlhsiu debatu, tu by mi admini hned zrusili pristup za taky prispevok...mozme potom pokecat...
balit? joj dajako sa mi nechce. Inak v utorok tu posledny krat spime a vies ako to u nas vypada? Ako uplne normalka, papiere, hracky, oblecenie po skriniach, po vesiakoch, po susiaku, topanky v skriniach, kuchyna normalka. Ako keby sa nechumelilo. Mala by som asi zacat, ja neporiadna....

sweetienka
26. feb 2007

ahojte babulky
barunka, uplne presne viem, ako si sa citila, ja som bola cez vikend u brata, prisli nasi tak som si oddychla, uvedomila som si, ze som vlastne stale len s diankou a skvele mi padlo, ze sa pre zmenu niekto staral o mna 🙂 ja si myslim, ze ked budu deticky vacsie tak sa ich tatinkovia budu menej bat, mam pocit, ze ma strach byt s nou sam, ze co ak by nahodou plakala, lebo by nevedel, co jej je, ci ju nieco neboli a tak
som minule videla na prechadzke tatinka s mozno mesacnym babom, ktore ocividne plakalo od hladu a on chudacik cely spoteny kmasal celym kocikom, nech je uz malinke ticho, totiz dostal nakazane, ze dve hodiny maju byt vonku 😲 to je uz tiez sila

barunka
26. feb 2007

ahojte baby,
tak som tomu môjmu hnusnému chlapovi odpustila, však on si niekedy ani neuvedomuje, ako ma dokáže takýmto niečím vytočiť. Treba mu to jemne naznačiť... Však chlapi.
Ale zato ma potom celú dobu rozmaznával, aj sa so Simi spolu pohrali.
Celý víkend sme boli preč a dokonca už máme aj nový kočík na tatinkovu spokojnosť. Neverili by ste, ako si ten chlap dokáže stáť za svojím....

nikolasko
26. feb 2007

Tak včera sa Ničko vrátil od svokrovcov ako z besnych vajec oni mu všetko dovolia a ja sa môžem potom aj zblázniť k tomu sa muž vyparil na 2 h.s kamošom ked som ho najviac potrebovala tak dostal výplach žalúdku a bol spokojný.
Baby nám sa akosi zmenil režim Ničko chodí spávať až okolo 22.00h ale spí lepšie a aj 5hodín vkuse čo bolo len mojim snom tak klop klop.Susedia si môžu myslieť že čo som to za matku ked mi deco ešte o 22hej vreští ale nech.
Barun tak šup sem foto nového kočíku 😉
U nás nasnežilo ☹ a teraz prší tak budeme asi tvrdnúť doma ach nech je už jar.

cairka
26. feb 2007

Ahojte. Aj u nás nasnežilo a teraz prší, ešteže sme doma zavreté 😎
Baby aj vaši sa tak rozkecali? Vaneska vkuse niečo reční, nie je jej teda rozumieť ani pol slova, ale vysvetľuje stále čosi 😀
My so spánkom problémy nemáme, odkedy spíme spolu, v podststate bez prestávky spí od 8smej do 7mej ráno. Teraz väčšinou ani nevie, že jej lieky dávam v noci (ATB) 😠 Len tie prvé noci choroby mala zlé, sa jej ťažko dýchalo.
Hanka, radšej choďte, nech malú popočúva DR, ja som tiež čakala do poradne, že len kašle a takto to dopadlo. 😖

sweetienka
26. feb 2007

nikolasko, nech si susedia myslia, co chcu, nicko si hlada vlastny rezim, hlavne aby bol on spokojnucky 🙂
cairka, ja som myslela, ze ste uz zdravucki...to sa mate, ze prespinka pekne celu noc, my mame rekord tusim 5 hodin vkuse, ale aj to je nieco 🙂
a k tym kompotom som sa chcela vratit, my este tiez nedavame, vsetky mame sladke

nikolasko
26. feb 2007

ani u nás sa kompty ešte nepapkajú práve pre ten cukor v nich.
Ničko reční o dušu same hatlaninky je to zlatučké len ked mu poviem mama tak pozerá ako puk a nie a nie to povedať fakt iba ked sa buchne som neštastná 😢 😢 😢 😉
Baby ak to HM-ko otvoria dajte vedieť na akej úrovni je vyrazíme na nákup 😉 máme pár vecí tejtro značky a som moc spokojná kvalitné pekné a aj cena priatelná dik

cairka
26. feb 2007

My kompóty máme síce tiež sladké, ale dávame raz za čas. Aj kašu jej sladím (abo dám kompót do nej) a papanie mierne prisáľam, ona mi totižto nechcela jesť také neslané. Veď aj v piškótach a umelej kaši má cukor. 😅
Skôr som minule rozmýšľala nad škoricou - môžem jej už dať? Na kašu, abo k jabĺčku strúhanemu a tak.

ivcap
26. feb 2007

Ahojte. Cairka presne aj mňa to napadlo s tým cukrom, je aj v pudingu,v Nestle keksíkoch, tak som jej skúsila dať ten kompot, lebo Saša pri obede vypije strašne veľa čaju- čo lyžička jedla, to hneď musí zapiť a keď som jej dala kompotik, tak čaj ani nechcela. O škorici som nič nepočula, tak neviem. Mne sa Saša tiež tak "rozkecala", strašne smiešne ganodrí a rozpráva mi to hrozne dôležito.A nám je z toho hrozne smiešne 😅 Dá sa povedať, že mi už začína rozumieť, čo jej rozprávam, no väčšinou ma ignoruje. 😒

barunka
26. feb 2007

ahojte, tak som pridala foto simi v jej novom kočíku. nedajte sa zmiasť tou spokojnosťou v jej tvári, vydrží jej len prvých 15 minút kočíkovania...
práve katapultovala dudlíky z postieľky a čaká či niekto pribehne...
to HM a CA a všetky ostatné tuším otvárajú 15.3. tak my sa chystáme až začiatkom apríla, lebo zasa tam bude kopa ľudí, že sa tam nebude dať dostať s kočíkom...

inak zajtra ideme k dr. simi je tak strašne vyhádzaná, že to je až strašné.

nikolasko
26. feb 2007

ja škoricu dávam a celkom mu to také bere inak už sa mi trožku rozpapal klop klop som rada.Zajtra chcem skúsiť Tekvicový prívarok tu je recept:
Suroviny:6pol.lyžíc najemno nastrúhanej tekvice,150ml.dojč.mlieka,kôpor,3lyžičky zemiakového škrobu,1lyžička rastlinného oleja,2 male zemiaky
Postup:podusíme domäkka tekvicu a pridáme uvarené zemiaky a postupne za stáleho miešania pridávame zemiakový škrob kým to nezhustne po odstavení primiešame doj. mlieko a posekaný kôpor
Uvidím čo mi na to zázrak povie potom vám dám vedieť
😉

hanka274
26. feb 2007

barun, snad to nebude ta rozeola-6-ta choroba....nejak sa nam tu tocia dokola choroby....mala je v poho vraj, dychanie ma ciste, priedusky to nie su. Ale kasel ma vlhky, hlboky, no strasny.....Dam jej od zajtra sirup Mucosolvan, snad to trosku pomoze.....
Aj my kecame, v sobotu dostala takeho jemneho plysaka (moc plysaky neoblubujem, kvoli roztocom a prachu a tak, vsetkych davam prec), ktoreho nechce pustit z ruky uz 2.den. Tak jemu dost nieco rozprava, ja jej nerozumiem, maco snad hej.
sweetienka-aj nas tato sa tusim "boji" malej, tiez som spotena ked idem nakupit do Tesca a to som len prec 10 minut....
Barunka, chlapi si stoja za svojim, to si pis. My sme zo zaciatku mali problem, chcel co najskor vymenit PP za hocico ine. Proste ta znacka je uplne nekvalit. a hrozna. Mali sme chvilu jeden nemecky golfac, ktory som isla reklamovat na 3 den. Nastastie. No a PP nam ostalo a po 3 dnoch skusenostiach s tym druhym kocikom nas tato si po nebesa vychvaluje ten nas PP.
Nikolasko aj my mame CaA a HaM, z Ciech z Brna, tiez som spokojna, aj cena je fajn a je to pekne, tiez tam hned nepojdem, lebo tam bude naval pubertiacok a inych ludi, takze tiez asi az po mesiaci....
Mala mi tiez zaspava medzi 9-10, neboj to je v poho. Postupne to po pol hodke skracuj a uvidis nebude sa ti uz budit, vydrzi spat 5 hodin, potom 5 a pol, neskor 6 a tak, chapes....
my nesladime a nesolime, mienim urcite az po roku a pol a aj to minimum. Kvoli zubkom, sladkosti nebudeme mat vobec doma, ovocia kolko bude chciet. Znamy maju 3rocnu dcerku a ta nepozna cokol, a ine. Aj ked to ma na stole a aj chipsy, ona proste len na to kuka tak divno a vypyta si banan, ci jablko....Takto to mienim nejako aj ja.
A baby ked sladite, tak radsej kockovym. Ten je zdravsi....ale to asi viete.
Tak pre dnesok asi vse. Zajtra ma caka celodenne jazdenie a prenasanie veci. Joj, tak myslite na mna s tym soferov. Dnes sa mi hodili do cesty taky 5 chlapci, si zmysleli, ze este stihnu prejst, tak som flekovala az mi ABS zaplo....potom som im vynadala, ci ich zivot omrzel. Na Gagarinke v BA, frekventovana ulica jak hovado a oni....a ja uz skoro za mrezami... 😢
tak packo, zajtra!

cairka
27. feb 2007

Ahojte. Sweetienka, malá ešte doberá ATB, ale už je dobrá, už sa len ráno prečisťuje po spaní. To drhne jak tuberák 😖
Barun, držím palce, aby ste dobre obišli u DR.
Hanka, to bol teda hnusný zážitok, asi by som zinfarktovala na tvojom mieste. A deti si tým dokazujú, aké sú odvážne 🤐
Ináč, ešte sa vrátim k tomu cukru a sladkostiam. Ja som taká sladká riť, že by bolo odo mňa vrcholne pokrytecké, keby som malej tajila, že niečo také existuje. 😅 Jasné, že teraz jej dám radšej do ruky jabĺčko abo banán, ako piškótku abo tie mackové nestlé keksy, ale vyskúšala už aj tie. A brániť jej nebudem, ak nebude pýtať na kilá sladkostí denne. To zase nie. Ono je to aj tým, že viem, že aj keď jej dám medzi papaním keksík, tak spapá pekne aj to hlavné papanie. 😵

barunka
27. feb 2007

baby, tak dnes ideme k dr. a ja práve terorizujem sestru cez icq. Od soboty sa simi po každom jedle (okrem sunaru a kaše) vyhadzujú na tele červené fľaky, najprv ich mala len na tvári, teraz už všade, postupne to vybledne, zmizne a po jedle sa to vyhodí zasa...

sweetienka
27. feb 2007

ahojte 😉
barunka a nepapala Simi nieco nove? mozno jej to nesadlo a zaregovala pokozka scervenanim, ved doktorka bude vediet, drzim palceky a napis ako ste dopadli
hanka, malej Hanke gratulujeme k desiatim mesiacikom 🙂 a Tebe s manzelom vela sil a energie na stahovanie
cairka, malinka nech sa rychlo uzdravi 🙂 ale este som chcela k tej soli a cukru, viem, ze mnohe vyzivy, piskotky, keksy atd obsahuju aj cukor, aj ked by nemali, ale ja by som pockala so sladenim minimalne do roka, to uz je tu raz dva a so solou tiez, jasne, ze to malej chuti viac posolene, ale oblicky este nema natolko vyvinute a zbytocne sa jej zatazuje telicko, ked to nevie spracovat...skus pockat a dat jej papat neskor, bude hladnejsia a urcite spapa aspon nieco aj ked neslane 🙂 nechcem mudrovat, len poradit 🙂
nikolasko, dakujeme za receptik 🙂 chutilo?

sweetienka
27. feb 2007

barun, este som zabudla, kocik vyzera super, a Simonka ako najspokojnejsie babo, dobre ste vybrali 😀

nikolasko
27. feb 2007

sweet za máličko a chutilo som rada že moja snaha už nekončí na WCku 😉
barun prajem vám aby ste dobre dopadli u Dr. a kočík je super 😉
ja sa tiež vyhýbam sladeniu aj soleniu radšej pridám nejaké bylinky a tak
hani ty cestný pirát 😀 čím skôr sa zabývajte aby si mala potom čas aj na nás 😀
a ak bude mať Ničko chute po maminke tak sladkosti majú poplach ja som schopná ranajkovať obedovať aj večerať čokoládu cukríky a všetko mnam ešte aj ked ideme s kočíkom tak mám v ruke niečo sladké a idem si dať aj teraz 😝

barunka
27. feb 2007

baby, taká som nasratá na tú našu dr. tak ona ma s tými vyrážkami odbila, že to je z mydla (a na to, že som jej oznámila, že žiadne nepoužívame, pre istotu nepovedala nič). a ja len nechápem, prečo to potom nemá po kúpaní, ale vybieha jej to cez deň a postupne mizne a objavujú sa nové. pridám vám do albumu fotky, je to rozmazané, ja neviem tú babu poriadne cvaknúť, pretože hneď útočí na foťák ale možno budete niečo vidieť.
Akurát ju tak odvážila a odmerala a frflala niečo o tom, že to je príliš veľa. má 11750g a 82 cm. Dostali sme očkovačku, poslednú sme vybrali z lekárne. Simi doktorku ocikala, opľula a pokúsala do prsta. Tak jej treba, načo jej tam pchá ruky.

Hanka, gratulujeme k 10 mesiačikom.
ďakujeme za pochvaly kočíka, neskôr napíšem niečo múdrejšie, teraz som príliš vytočená

cairka
27. feb 2007

Vaneska dnes urobila prvé 2 kroky! 😀 Ale je pravda, že som ju musela prekabátiť, aby si nevšimla, že ju nepridržiavam 😅

cairka
27. feb 2007

Barun, Simi má o 10 cm viac ako Vaneska. To je riadna baba 😎 Tie vyrážky má riadné. My sme mali niečo podobné z petržlenu, ale teda bolo toho oveľa menej. Dr. nám dala Holtovu masť a Infadolan - oboje v lekárni bez receptu. Len tá Holtova masť dosť smrdí, tak ak ponatieraš celú Simonku, tak vám asi bude tak troška smrdkať 😅 A ten Infadolan som si aj ja skúsila dať na ekzém a zabral pekne. tak ten Infadolan je na suchú pokožku, teraz čítam letáčik.

nikolasko
27. feb 2007

Barun ty čím skôr zmenDr. ved to chodíte totalnej tupani 😠
cairka Vaneska je šikulka blahoželáme
hani taktiež blahoželáme malej Hanulke k 10mesiačiku 😉
dnes je tu nejako mrtvo 😕

barunka
27. feb 2007

cairka, gratulujem ku krôčikom.
Simi už sama viac menej chodí, ešte padá na zadok, ale ide jej to poriadne, dokonca už tlačí aj kočík...

inak tie vyrážky už má po celom tele, a plus ešte červené fľaky čo vyzerajú ako ekzém a dve hodiny po panadole baby je zasa teplota 37,9. Len bohvie či to nemá z očkovania... 😖

sweetienka
27. feb 2007

cairka super, Vaneska je po Simonke druhe babo, ktore sa uz snazi same 🙂
barunka, ta doktorka je teda divna, vypytaj si odporucanie na kozne, nech sa na Simonku pozrie odbornik, ja poznam velmi dobru koznu lekarku v nemocnici v biskupiciach, boli sme u nej dvakrat, vysvetlila, pomohla....ak budes chciet poslem Ti kontakt
ak Simi dnes ockovali moze tu teplotku mat z toho, dufam, ze jej cim skor bude lepsie...a velky obdiv ma kocka malinka, ze jej to uz s tym chodenim tak ide 🙂 my sme sa dnes hrali s diankou s autickom, posuvali sme s tatinkom auto hore dole, ona len sledovala a potom mi zlaticko pritlacila to auto az ku mne, pekne po kolienkach a opierala sa len jednou ruckou, tou druhou tlacila auto, zlata bola 🙂

anika
27. feb 2007

ahojte, hanulka, vsetko naj a bocek od Branka
barunka, pekny kociarik, ved vies, aj ja nad nim uvazujem 😉 teraz budem mat od teba info z prvej ruky 😉 da sa polohovat az dolahu a ake je to madlo?je o moc drahci s tym madielkom? Ta farba puzzle je taka vesela a hlavne nie je okukana.Branulko je strasne ukecany, vyska a spieva a najnovsie aj TANY-TANY, drzim ho za rucicky a on sa pohupuje v kolienkach 🙂
Co ma vobec netesi je, ze sa zacal hadzat do zadu, robi to zatial len v nasej posteli, je jedno, ci stoji pri stene, ci klaci, hodi sa dozadu a je mu to ohromne vtipne.Bojim, aby to nezacal robit na podlahe 😠 Inak si bezne sada veeelmi opatrne, ako by mal ritku zo skla 😉
sweti, ta koziarka je naozaj dobra, len ma dlhe cakacie doby, ale aj to o niecom svedci.papa

sweetienka
28. feb 2007

ahojte 🙂
anika aj Dianka tak tancuje, staci jej pustit hudbu, dokonca aj na moje zvonenie telefonu sa hybe 🙂 a ked sa niekde postavi a chce si sadnut tak tiez veeeelmi opatrne, rucickou si isti podu pod nohami 😀
nikolasko, Nickovi zagratulujeme k desiatim mesiacikom uz dnes, kedze zajtra uz mame marec 😉 hlavne nech ste zdravucki
barunka ako Simonka? dufam, ze jej je lepsie

nikolasko
28. feb 2007

sweet dakujem 😉
tie detičky sú také zlatunké ked tancujú aj Ničko nám trsá o dušu chodí popri nábytku sem tam sa aj pustí ale končí to na zadku taktiež výska robí lalala no na zožratie ale ved to máte doma tak viete o čom píšem 😉
barun je mi lúto že máte trápenie so Simonkou skoré uzdravenie ☹

snilko7
28. feb 2007

ahojte kočky, trošku sa sem zamiešam, barunka dnes skončila so Simi v nemocnici, vraj si ich tam nechajú asi tri dni - do obeda totiž sa Simi vyhádzala na celej tváričke a normálne už vyzerala ako opuchnutá, tak išla s ňou znovu k tej našej krave, čo si hovorí detská lekárka a vraj ona také v živote nevidela /nechápem ako môže teda robiť toľko rokov detskú pediatričku 😠 / no a sanitka ich odviezla do Galanty...zatiaľ vraj doktor povedal, že to je asi alergia na jedlo, ale ešte nevedia...ak budem vedieť niečo nové, dám vám vedieť

sweetienka
28. feb 2007

snilko ahoj, dakujeme, ze si dala vediet aj sem, prave som si to precitala aj v maminkach...odkaz barunke, ze na nu veeelmi myslime, nech je to cim skor ok a urcite tu doktorku vymente

hanka274
1. mar 2007

barunka-drzime palceky a sikovnu doktorku vymente za normalnu !!!! uzdravte sa babulky!!!
dakujeme vsetkym gratulantom, pri tom stahovani som uplne zabudla....juj, sa hambim.... 😵
tak ja som u nasich v devinskej, ocino nas je v Ruzinove na byte, robi do vecera a rano je hned "v praci", tak ze naco bude cestovat cez celu BA a rano zase stavat o 5, kvoli zacpe, tak budeme par dni bez neho, 😢 😢 😢
ja pridem len s obedom, vezmen spinave veci, dam ciste a tak....
nikolasko, ja a cestny pirat? 😀 😀 😀 😀 😀 Jazdim na zenu bezpecne a chlapsky, hlavne bezpecne, to si neodpustim, ja namyslenec co? Celkom sa mi vzilo do krvi soferovanie, zaroven je to pre mna obrovsky relax. To som v zivote nevedela pochopit ked mi to mamina vravela. Ze ako to moze byt pre nu relax, ked sa musi sustredit a tak. No ale aj odbornici by mi dali za pravdu, ze je to fakt relax, kto si veri, ovlada to a tak. Proste vsetko robi podvedome. Mozem aj spat aj relaxovat aj "hocico" za volantom, nohu na plyn dam vtedy kedy mam a nohu na brdu vtedy kedy musim....joj, ale mam vytiahnuty nos dohora a som tusim aj podrastla.
Inak baby vravi sa, ze radsej trikrat vyhoret ako raz stahovat....Nieco na tom bude vam poviem....a to sme zacinali kazdy s jednou cest. taskou. A teraz, vsade sme my u nasich, vsade a to este mam plne auto, manzel dodavku, u kamosky mam veci....hruza.
Vaneska-sikula mala!!! kto bude dalsi?
Barunka, inak tiez som ti chcela pochvalit tie fotky z kocika....
som zabudla.
Tak kocky, idem mrknut tie dalsie fotky a idem spat, uz je zase stvrt na dve v noci....smutno mi je tu "samej" bez ocka nasho....
zajtra ma caka umyvaci den po malovke tak sa tesim. Taaaaaak velmi... 😝
Tak bru nocku!!!!!

ivcap
1. mar 2007

Ahojte babenky. Je mi hrozne ľúto, že Barunka so Simi skončili v nemocnici. Ja som bola so synom, keď bol malinký týždeň a bolo to hrozné. Dúfajme, že budú čím skôr doma.
Ináč Saša mi v poslednej dobe nechce zaspávať. Hneď sa v postieľke postaví, chvíľu je ticho a potom začne strašne a dlho plakať - nechce byť v postieľke. Aj teraz som ju dala spinkať a polhodiny vystrája a to je hore od trištvrte na šesť. Asi ju pôjdem uspať, nemám na to nervy. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre