Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

nikolasko
1. mar 2007

takže takto Barunka so Simonkou dopadli moje zlatunké čím skôr sa nám uzdravte a tú čo si hovorí Dr. vymeniť čím skôr 😠
hani o tvojich šoférskych kvalitách nepochybujem 😉 aj ja sa snažím bezpečne ale cesty sú plné dementov čo si myslia že majú 7životov ako mačka aaa škoda slov 😉 ved to poznáš 🙂
ivcap tak už aj Saška vystrája ale taká mamča ostrielaná to zmákne 😉
baby u nás už 3 den prší už som z toho chorá stále doma ☹ ja chcem jar 😎

cairka
1. mar 2007

Ahojte. aj my držíme palce Simonke s maminkou, aby ich čo najskôr pustili domkov. K tej dr. sa radšej nevyjadrujem. 😖
Hanke oneskorene a Nikolaskovi načas gratulujeme k 10 mesiačikom.
My sme dnes boli u Dr. na kontrole, tak máme potvrdené, že sme zdravé. Už môžme ísť aj plávať v utorok. A o 2 týždne máme prísť na očkovanie 😒
Ináč, malá predvčerom sa ešte párkrát poobede pustila pár krôčkov spraviť a od včera ani omylom. Asi to zabudla, keď spala 😅

cairka
1. mar 2007

Ivca, aj u nás sa stáva zaspávanie nočnou morou. A to som ju vždycky za pár minút uhojdala, preložila spiacu do postieľky a bolo. A už cca. 6 dní je cirkus pri každom zaspávaní. Najskôr len večernom, teraz už aj dennom. Ona má dáky senzor v tele, čo ju upozorní, že má vstávať, že už je v postieľke. 🙄 A taktiež nasleduje hurónsky rev. Teraz som ju nechala v postieľke, lebo ju uspávam od štvrť na tri a neúspešne. a to už 2x zaspala na rukách a raz v postieľke, len ona si potom kontroluje každých cca. 5 minút, či som pri nej. A som už nebola. Teraz dokonca nereve, rozpráva sa s mackom. Dnes už asi spať nebude. A večer bude taká unavená, že bude zasa problém ju uspať 😒
Tak už reve, ale aspoň ja som sa trochu ukľudnila a "vykecala" 😅

nikolasko
1. mar 2007

tak aspom už viete ako je to ked máte nespavé dieta my to máme každý den už som si zvykla 😉
dakujem za gratulácie ste zlaté 😵
konečne u nás prestalo pršať tak sme naštartovali kočík a šli sme von krpko zaspal a ja som sa fain prešla už som to potrebovala

cairka
1. mar 2007

Nikolasko, najväčšia radosť - škodoradosť 😎
Ja dúfam, že to má niečo spoločné zo zubami a potom sa to upraví, lebo ma asi trafí, ak jej to zostane 🙄 Zas jej idú naraz 4 zuby 😖 Dvojky jej tak išli a teraz trojky. ale zo spaním zatiaľ nevymýšľala pri žiadnom zube 😖

ivcap
1. mar 2007

Čaute. Takže Saša mi doobedu zaspala po hodine, poobede som ju spať nedala,mali sme návštevu, to by bolo zbytočné. A teraz večer som bola pri nej trikrát. Ešte niesom z izby von a už stojí 😠 A to bola hrozne unavená, keď papala kašu, skoro mi pri nej zaspala. Nikolasko, ty hovoríš, že som ostrielaná mama, veď ja si pripadám po toľkých rokoch ako prvorodička 😔 .Takto mi vystrájal starší syn, jeho som uspávala do dvoch rokoch, stále som si musela k nemu ľahnúť, aj v noci spal pri mne. Mladší bol v tomto bezpróblemový,ten zaspával sám a Saša no uvidíme, akú budem mať pri nej trpezlivosť. Nechcem ju naučiť ako staršieho,aby so mnou zaspávala. 😢

hanka274
1. mar 2007

caves kocky!
Tak som dnes umyvala, upratovala s brachom po malovke, paradicka, pohodicka..... 😠 ☹ 🙄 vseeeeetko ma boli, oooooch!
aj prsteky, tak moc nenapisem toho, iba 30 riadkov...
neviem ci som sa pytala uz, ale neviete mi povedat pri tych farbach na textil, ci to mozem prat pri 30 alebo aj pri 40tke.
Je tam pisane, ze prat vo vlaznej vode alebo v rukach.....dik!

nikolasko, krasne 10-te mesiacikovske narodeninky, chi.
Moze sa to pomenovat aj takto nie?
tak kocky, idem, nech tu zase nestrasim dlho. Idem kuknut este do fora a pojdem pinkat. packo!!!!

hanka274
1. mar 2007

inak k tomu spaniu, mne mala zaspi pri kojeni a potom ked sa nahodou zobudi, tak jej prilozim toho jej najnovsieho maca a prilozi k nosu, nech sa tak letmo dotyka jeho nosu, mrmle si, teda pardon, asi sa mu stazuje....a zaspi hned....
a nove veci vieme: tak ja ju ucim 2 mesiace varila misicka kasicku....a nic, a dojdeme na par dni k nasim, kvoli tej prerabke, a nespravi to pred babkou, ma porazi. Tak sa tesila mamka.....joj, ale ved ja som ju to naucila, ha!
A este aj vie nono nono, aj si to hovori, aj ukaze s ukazovakom, a este aj nienienie, a toci pri tom hlavinou...zlata.... 🙂

nikolasko
2. mar 2007

baby chcem sa spýtať ako sa správajú vaše deti ked sú v cudzom prostredí alebo v prítomnosti cudzích ludí?Ničo sa ma drží ako kliešť a ked sa ostriela tak sa začne prejavovať v plnej paráde
hanka dakujem 😉
cairka nemyslela som to škodoradostne ak to tak vyznelo prepáčko 😉 ja každéj prajem aby mala to naj dietatko na svete 😵

sweetienka
2. mar 2007

ahojte maminky,
dnes by mali pustit barunku aj so Simi z nemocnice, neviem, ci viete, tak to pisem aj sem, kedze sme na nich vsetci mysleli a myslime, dufam, ze uz je simonke lepsie
hanka o tej farbe na textil neviem vela, len, ze kamoska to prala v rukach s gelovym praskom v normalnej teplej vode a tricko vyzeralo ok aj po niekolkych vypraniach...neviem sice aku farbu pouzila, robila si take vselijake tricka na vyske, ale vyzeralo to dobre
moja malinka najrychlejsie zaspi, ked ma drzi za rucku, ma aj taku babiku, ale vacsinou jej ju dam, ked uz spi, aj som ju cvakla, pridam foto 🙂
nikolasko, Dianka sa tiez najskor okuka a potom sa uz neboji, ked vidi, ze ju sledujem vystraja dalej, ale kontroluje, ci som nablizku 🙂
ked sme boli prvykrat na stretku tak sa hrala blizko pri mne, bola taka zdrzanlivejsia, ale neskor sa nebala a v stredu sa uz nebala inych deticiek vobec...boli sme na stretnuti a odporucam vsetkym, ktore to mate blizko, maminky aj deticky boli skveli 🙂

cairka
2. mar 2007

Ahojte.
Nikolasko, ja som to tiež zo srandy písala. 😀 Ináč, asi naozaj boli tie problémy so spaním spôsobené zúbkami. Máme novú stoličku - teda 2 hroty zo stoličky, na druhej strane má úplne opuchnuté ďasienko a obe horné trojky tiež má spuchnuté. sa vytrápi asi riadne zasa. Neviete náhodou poradiť, ľavú trojku má spuchnuté ďasienko skôr z boku, dúfam, že jej nevyjde zúbok tam. Čo potom robiť, ak hej? Nechať tak, abo ísť ku zubárovi? 😖
Dianka krásne búva s tou bábou. 😔
Aj Vaneska sa musí v cudzom najprv okukať, hlavne keď je veľa dospelých, vtedy jej dosť dlho trvá, kým sa znormalizuje = začne sa predvádzať 😎

cairka
2. mar 2007

Ešte sa ideme aj my pochváliť novými dovednosťami. 😅 No, no a nie, nie , nie robíme už dávno, veď je aj patrične staršia od Hanky. Vaneska predvčerom konečne pochopila, že keď jej ukazujem "tam" , tak sa má pozrieť za prstom a nie na mňa. A ešte sa naučila novú hru - podávame si všetko z ruky do ruky, a hovorí pritom daj - aj keď podáva ona mne. Zo začiatku to bola sranda, ale teraz ma to už tak nebaví, stále len daj, daj, daj 😅 Ale, čo už s ňou. Už občas podáva a hovorí ky - to akože díky 😀

alita
2. mar 2007

Ahojte,vcera sme sa vratili od nasich,ja som si naivne myslela,ze vyse 100km zvladneme bez problemov.Celu cestu jacala a stali sme asi 10 krat.Naspat som zobrala bratranca,co studuje v Ba,nech soferuje a ja budem pri nej,no a samozrejme prespala celu cestu 😠
Chudatko Simonka,dufam,ze je vsetko v poriadku.
Zaspavanie je u nas cim dalej horsie,ale vcera som malej tiez objavila 2 hroty zo stolicky.Vobec som ich necakala,ved ma len 4 predne.
Tamarka v cudzom prostredi sa musi otukat a potom je v pohode.Akurat jej vadia muzi s bradou alebo fuzami,to sa ma drzi ako kliest.No asi pred 2 tyz. som si vsimla,ze sa vie krasne hanbit,tak koketne 🙂
Novych veciciek uz vie dost,je to radost sledovat pokroky,kazdy den nas niecim prekvapi.Teraz ju bavi davat mi stipec na vlasy,aj sebe,skladat 2 kocky,"varit" v miske...Zo stvornozkovania teraz presla na chodidla a dlane,uz len cakam kedy sa z nej stale ozajstny Homo erectus 😀
Sweetienka mala s babikou je chutna.O akom stretku to hovoris,tu z konika alebo aprilove babatka??
Cairka,moja segra ma syna (15mes.)a zatial ma len 2 zuby aj to nakrivo,boli u zubarky a ta im povedala,ze to je OK,ma prilis pevnu celust.Ze casom,ked zacne rozpravat a viac hryzt sa mu vyrovnaju,vytlacia,tak neviem,uvidis.

ivcap
2. mar 2007

Baby, koľkokrát denne Vám spinkajú detičky? Lebo Saša dnes doobedu odmietla spať , vrieskala ako na raty, držala sa ma ako kliešť, keď som ju išla položiť do postieľky. Poobede zaspala až okolo poljednej a to len na hodinku. Keď sa zobudila, okamžite chcela ísť z nej von. Doteraz sa mi v nej ešte chvíľu hrala, niekedy som ani nevedela, že je hore, kým som ju nepočula, že sa hrajká. Noc sme mali katastrofálnu, bola hore od štvrť na dvanásť do pol jednej, aj to zaspala pri mne. Potom som ju preložila do postieľky a budila sa každú hodinu s veľkým krikom, keď som ju zobrala, hneď bola ticho. Takže celú noc som ju prenášala z jednej postele do druhej. O piatej ráno už bola hore vyspatá! 😠 Ja to nechápem.
No zdá sa mi to ešte skoro, aby spinkala iba raz denne, aj to len hodinu. Pôjdem s ňou neskôr von a som zvedavá, či mi zaspinká ☹

anika
2. mar 2007

ahojte 🙂
U nas je dnes cosi vo vzduchu,Branko dnes ma novy rekord, rano spapal o siestej svoje mliecko a potom si potiahol do pol desiatej 😉
Uz sa mi to nepozdavalo.Teraz zase spinka v kociku, lebo sme sa vratili zvonku.
Barunka, som rada, ze to bola "len reakcia na ockovanie".Asi jej vyhovovala ta starsia, ked na tie nemavala reakciu.Ale chce to kompetentnejsiu doktorku, uz nemas dovod vahat.
Nicolasko, Branko medzi detmi je vo svojom zivle, hladka ich, bozkava.Dospelakov si musi najskor pretuknut 😉 On je inak velmi ustretovy, taky smejko.To odmalinka, na kazdeho, kto sa nanho pozrel sa usmieval.

alita
2. mar 2007

Este som vam chcela napisat ako som sa rozculila.Nasi maju taku susedu,co ma o 3 tyzdne starsiu dcerku od Tami.Ta ked zbada moje auto hned sa nasackuje na navstevu.Prva jej otazka od narodenia je kolko Tamarka vazi.Jej mala ma teraz viac ako 12 kg a nasa ledva 9.Vzdy mi nezabudne povedat aka je mala chudulinka 😠 Najskor som si ju nevsimala,ale ked mi zacala rozpravat co uz papaju skoro ma porazilo.Ona jej uz nevari zvlast,ked malej tak chuti napr. vysmazane rezne,omacky,kolace....zuzle Horalky a lizatka,zmrzlina...a rovno predo mnou jej dala 4 lyzicky kavy.Co je kompletna?!Mne je jedno ako si kto dieta stravuje,ale toto ma dorazilo.Chuda dieta,ona uz teraz speje k obezite.A to nehovorim,ze za cely cas mala len sedela a ledva si dociahla hracku.Este nelozi a poriadne sa nepreguluje!Iba som jej objasnila moj nazor na stravovanie mojej dcery,bolo vidiet,ze ona si mysli o mne,ze som na hlavu.

anika
2. mar 2007

alita, to poznam, ked pocuvam nejake divotvorne sposoby stravovania, snazim sa EDUKOVAT, ale niekedy to skonci tak, ze si opacna strana mysli o mne svoje-ze nedoprajem. 😉 Tu kocikujeme viacere maminy a minule sme jednu stretli, co ma patmasacne, tak som sa teda spytala, co a ako papaju-zevraj vselico, aj pribinacik, termixy. A to jej dieta ma reflux ☹ No, co na to povedat. Smutne je, ze pracuje v zdravotnictve

cairka
2. mar 2007

Alita, skús ju nabudúce schladiť, že my kvôli tomu, že v 9 mesiacoch a týždni neštvorkovala máme cvičiť vojtovjku. Iné je, že necvičíme moc poctivo, lebo sa mi to nezdá potrebné - diskutovala som o tom aj s jednou kámoškou, detskou lekárkou a ani ona nevidela problém. Že keď lozí, tak je to v pohode. Keby tam nabehla v 11, že nelozia, tak tá naša neurologička by ju asi rovno do ústavu poslala. Iné je, ak to dieťa sa nevládze zdvihnúť, chúďatko 🤐

barunka
2. mar 2007

ahojte. tak sme teda nazad z nemocky, poobede nás pustili, no veru nikto nevie, čo Simonke bolo. Keď som dorazila k našej obvoďáčke, Simi už bola tak opuchnutá, že vôbec nevidela, lebo mala opuchnuté aj očká aj mihalnice, od strachu som skoro umrela a veru že aj dr. sa naplašila. Hneď volala sanitku a posielala nás do nemocnice a kým došla sanitka dostala injekciu a fenistil na zmiernenie reakcie. V nemocnici dostávala HA stravu (v stručnosti 4x denne HA mlieko ktoré mi akurát tak pľuvala do tváre a raz denne nejakú mrkvovú žbrndu) takže v kuse jačala od hladu a kade chodila, po každom pýtala ňam ňam.
Celkovo som šťastná, že sme už doma, pretože sa to tam s ňou nedalo vydržať, veď vysvetlite 10 mesačnému decku že toto hento nesmie, hentam nemôže ísť. Všetci sa len čudovali, aká je veľká na svoj vek, aká je ťažká a šikovná.
Keď nás prepúšťali, tak povedali, že to bola asi naozaj reakcia na očkovanie, pretože vo vedľajších účinkoch to má popísané, len sa s tým ešte nestretli. Takže každe ďalšie očkovanie infarixom nás čaká v nemocnici, plus kortikoidy a kopa ďalších liekov na stlmenie prípadnej alergickej reakcie.
So Simi je teraz jasnačka maminkin maznáčik, nechce si vziať jesť ani od manžela, a chudák, ani nevie čo s ňou robiť, lebo ak nie je mama nablízku, tak je cirkus ako hrom.

alita
2. mar 2007

Ahoj Barunka,som rada,ze uz ste naspat a v poriadku.Viem si predstavit ten stres.
Ivca,aj nam sa tie spanky nejako rozhadzali,neviem ci to bude zubkami alebo uz koncime s 2 spankami.Dnes napr. spala od 1 do 2 poobede a teraz spi od 7,co je na nu prilis zavcasu,normalne chodi okolo pol 9.Uz len cakam kedy sa zobudi a budeme ponocovat.
Baby na tu susedu kaslem,je mi len hrozne luto tej malej,taka nezodpovednost.Inak aj ona by mala cvicit vojtovu,ale zevraj pri tom hrozne place,tak to necvicia.

anika
2. mar 2007

ahoj barunka, to som rada, ze ste uz doma, ver, ze som na vas myslela 🙂 Ozaj, a tie infarixy nie su len tri?Ved to potom mate uz toto ockovanie za sebou.Alebo teraz pojdete kvoli kazdemu ockovaniu do nemocky?Chudatko.

Alita, este k susede- to jej tu sniclu predžuje? 😀 Chudatko male je to jej babo. 😔
Asi je to tak, koncime s dvoma spankami cez den,my uz len raz, ale zato dlhsie.

hanka274
3. mar 2007

ahojte, no kukajte, zase 2 hodky, Barunka super, ze ste uz doma, tak sa drzte!
spime tiez vacsinou iba raz a tiez dlhsie.
Alita, susedka-parada!!! no completo!
ja sa tu tiez niekedy "hadam" s babami na fore s kadejakymi divnymi nazormi...chudatka deti....
joj ocko nam chyba hrozne....som smutna a tak ani "nevladzem" pismenkovat.
alita, ja mam nastastie so sofer. uplne v poho, mozem aj na koniec sveta, vzdy mi mala zaspi, maximalne si nieco hundre, samozrejme neotacam sa za nou dozadu, skor nieco poviem, prihovorim. Ale to fakt malokedy, ako ju tam posadim, nastartujem a pohnem sa, z minuty na minutu zaspi....
Hlasime sa, ze sme OK, nasi si malu vychutnavaju dosyta, spi s nou v izbe, samoska mala v postielke. A ja som sama v mojej byv. dievcenskej izbietke, teraz pracovna.....a tak ma aj ten PC drazdi....ale uz idem spat, vedla tlaciarne, faxu, sanonov....
bru nocku!

kvendolinka
3. mar 2007

Ahoooooooooooooj babulky 🙂 booze ja som tu nebola 100rokov 😀 ale nie iba 2 tyzdne.Vymienali sme na celom byte okna tak sme mali odpojeny PC.Ale poviem vam uz ma mrle zrali 😖 Vobec vas nestiham citkat ale postrehla som ze Simi bola v nemocke. ☹ Chudatko malinke 😕 Dufam ze sa jej to uz nezopakuje.Inak ja tu mam taky bordel este z tych okien ale sa mi do toho vobec neste ked uz mam PC zapnuty 😀 Inak Natali uz prejde aj par krockov sama a potom baaaaaaaaaac na zadok.Posledne tyzdne sa z nej stal neuveritelny spekulant.A vy co mate nove?

cairka
3. mar 2007

Ahojte. Kvendolinka, vitaj opäť medzi závislákmi 😀
Barunka, tešíme sa s vami, že už ste doma. Ale teda tie očkovania vám nezávidime. A tie ďalšie lieky.
Nám sa spánok zasa dostáva do normálu, zaspávame zasa v pohode a spíme pekne 2 spánky, dokopy 2-3 hodiny, ako kedy. Dávam jej chamomilu, tak asi trocha zaberá a ukľudňuje ju.
Dnes sme od pol šiestej hore, to sa nestalo už ani nepamatám. 🤐
Aj Vaneska je riadny špekulant. A začla hádzať xichtíky a žmurkať, ale len na mamu. 😎 Nechce ani pred foťákom, asi sa mu hambí 😵

barunka
3. mar 2007

baby, potrebovala by som poradiť. Dnes poobede príde domov manžel a zasa musíme ísť so Simi na pohotovosť, teraz to našťastie nie je stav taký vážny ako v stredu, malá nie je opuchnutá, ale vracajú sa jej tie červené fľaky.
Teraz neviem, či je to spôsobené tým, že jej prestali podávať lieky, pretože sa vyhádzala hneď včera večer na rúčkach, dnes ráno to už má aj na nôžkach. Alebo či je to z toho, že v nemocnici dostávala HA mlieko a doma jej už dávam normálne.
Ako sa prejavuje intolerancia laktózy? Ak by nám náhodou určili chybnú diagnozu a namiesto reakcie na očkovania to bude neznášanie mlieka...

Navyše jej idú ešte aj zuby a aj pri prvých bola vyhádzaná, tak ja teraz neviem. Som už úplne na dne, ani nedokážem normálne uvažovať. ☹

hanka274
3. mar 2007

barun, paneboze! neviem ti vobec poradit, skus este sa opytat inde na fore, boze moj, vydrzte to!

cairka
3. mar 2007

Barunka, vy sa teda idete vytrápiť 😖 Neviem, či vždy, ale kamarátkina malá má intoleranciu laktózy a oni mali problémy s bruškom - malá jej vrackala a hnačkovala po každom mlieku. Ale za pokus nič nedáš, keď vyskúšaš kúpiť HA mlieko. Držím palce, nech ste čo najskôr v poriadku.

cairka
3. mar 2007

Práve som si pozrela Simonkine fotky. Má to teda strašné, chúďatko. 😢
Pôvodne som sa tu išla posťažovať, že Vaneska vstala ráno hore zadkom, ale už ma to aj prešlo. Čo na tom, že mravčí a furt na mne visí. Hlavne, že je v poriadku 😖

nikolasko
3. mar 2007

barunka pevné nervy myslíme na vás obe ☹ a držíme palce nech ste čím skôr O.K.
baby aj u nás idú zrejme zuby Ničko má 39 teplotu boli sme celú noc hore a nechce nič jesť 😢

barunka
3. mar 2007

baby, tak som dostala upozornenie, že to môže byť aj z plienok. Doma som používala tesco a v nemocnici lidlové, tak sme utekali kúpiť a skúšame. V pondelok ideme k dr. tak tá snád poradí...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre