Bábätká apríl 2006

alzbetka
26. sep 2006

ahojte, je tu niekto s aprilovym babatkom? 🙂

hanka274
6. mar 2007

s nami nespi mala z dovodu takehoto: bojim sa, ze bude velka a nebude chciet byt u seba, proste problemy pri odnaucovani a aj to, ze mala spi a my sme este hore. Nechodime spat s nou. A za druhe, ze sa bojim, ze spadne, mam tvrdy, teda iba trosku tvrdsi spanok...

anika
6. mar 2007

baby, ja to tu balim, uz nevladzem drzat viecka,bru nocku 🙂

hanka274
6. mar 2007

ahoj anika,
a alita si tu?

anika
6. mar 2007

a sladke snicky

hanka274
6. mar 2007

no tusim ste isli chrnet, idem aj ja, dost skoro 😎

alita
6. mar 2007

Musela som ist za malou,dat jej mlieko.Sorry za tu vYrozu,neda sa to opravit.

alita
6. mar 2007

Aby som to dokoncila Anika,tiez milujem ked sa ku mne tuli,ale na druhej strane mam rada pohodlie a pata v oku uprostred noci,ziadna vyhra.Manzel to vzdal a spi na zemi.
Hani uz nekojim,asi mesiac,pisala som to este na zaciatku.V skratke:mala ma zacala hryzt,bolo jej to smiesne a zo dna na den uz nechcela MM.

kvendolinka
7. mar 2007

Ahojky babuse 🙂 ja vas obdivujem byt takto dlho hore.Ja som vcera padla ako kon o 21:30 a stale nemam dost.Asi ide na mna jarna unava 😝 Cairka babike prajeme vsetko naj najlepsie k 11mesiacikom 😉 Barun poslala som ti cez IP udaje o Natali dobre?

cairka
7. mar 2007

Kvendolinka, ďakujeme 😵
Vaneska najnovšie spáva tak, že sa presunie celá na vankúš. To mi vyhovuje, lebo tam mám zboku postieľku, tak viem, že nespadne a ja mám celú posteľ pre seba. 😠 A keď sa preberie, tak sa tiež tak pritúli, že sa opre chrbátikom o mňa. 😉

ivcap
7. mar 2007

Ahojte. Vaneske všetko nej k 11mesiačikom 🙂 Saša spinká na šírku postieľky a nohy má vyložené a opreté o stenu. Hotová vegeťáčka 😉 Baby, ja Vás obdivujem, že dokážete tak ponocovať, veď ja by som bola na druhý deň hotová 🙄

barunka
7. mar 2007

baby, údaje do tabuľky doplním neskôr. nejako som ju v počítači zapatrošila aja koza ju neviem nájsť...
alebo to bol zasa manžel, čo tu obsmrdal a vymazával, lebo názov sa mu nezdal logický...

a Vaneske prajem krásne výročie... bože, už o mesiac budú mať tie naše deťúrence jeden rok..

nikolasko
7. mar 2007

Vaneske aj od nás všetko naj k 11.mesiačiku 😉 a peknučké foto
vankúš zatial nepoužívame.Ničko spinká so mnou a vyhovuje mi to stále sa často budí na papanie.Zase odmieta jesť iba MM mu bere ☹ a aby mi nebolo lúto tak dostal odomna aj soplisko 😠 nechce si to dať odsať a o kvapkách ani nehovorím jednoducho nosa ani chytiť.Máme aj novú zábavku sková sa a odtial hučí niečo ako kde jééé a ešte sa naučil stáť na jednej nohe aj to ho dosť baví je zlatý.
barun konečne normálne vysvetlenie len nech sa vám darí a ako prežíva Simonka-papáč tu hladovku?
ivcap super poloha cvakni a šup do albumu 😉

kittyna
7. mar 2007

Alita, chudák tvoj muž 😅 So mňou tiež malá hajá, ale našťastie sme si kúpili na vianoce veľkú posteľ, tak sa tam zmestíme všetci traja. Inak malá ti nehajká v postieľke? Máme aj postieľku aj výbavičku, ale akosi sa stále neviem ktomu dostať ju tam dať hajať... keď mňe sa s ňou tak dobre hajá, aj keď tie kopance v noci sú brutal, ale už som si zvykla..Miška si zvykla vykladať nôžky na mňa keď je o mňa opretá.

sweetienka
7. mar 2007

gratulujeme Vaneske 🙂 a rozkosne dievcatko je to, naozaj krasne fotky cairka
rovnako su pekne fotecky aj kacenkinho Tomaska, ze aky chlap, uz aj za volantom 🙂
baby, co sa tyka vankusa, vraj do 3 rokov hrozi riziko udusenia babatka, ked ma v postielke aj vankus, takze sa to neodporuca...my mame, ale len na okrasu, ked je upratana postielka, inac spava bez vankusa...a najnovsie aj ja 😀 som sa parkrat zobudila na to, ze mi vankus strasne vadil, tak som ho zhodila na zem
a ako tak nad tym rozmyslam, tak Dianka spava odokryta, teda nepotrebuje ani perinu, no neviem na co to vlastne mame 😀
barunka, som rada, ze to Simonka nema z jedla, tak nech sa uz nikdy nic take nezopakuje 🙂

alita
7. mar 2007

Aj my gratulujeme vsetkym,co sa prehupli do 11 mesiacikov 😉
Baby ja som rano unavena,ale skor ako o polnoci nezaspim,len sa tam prevalujem...
Kvendolinka uz mas upratane?Dnes bolo tak krasne,slnko nam svietilo do bytu a ja sa hrozim toho,ze musim umyt okna.Boze tak sa mi nechce,mame ich vela a z toho 3 balkonove ☹ Rada upratujem,ale toto je makacka.
Nikolasko,v sobotu sa chystam "k vam" na vystavu nabytku,bez malej so svagrom.Minuly rok som sa tam gulala s bruchom,nebolo to bohvieco,ale hadam tento rok to bude lepsie.Ja som maniak do designu a tak...
Barunka,to vysvetlenie doktoriek je tiez dost obsiahle,alergie sa strasne tazko zistuju.Zemiak a mrkva alergen?? tiez pocujem prvy krat.
Cairka ako dopadol karneval?
Kittyna ahoj,minule som ta zabudla privitat.
Sweetienka,moja tiez spi odokryta a ja co som zimomrava mam z toho mindraky.A to o vankusi a riziko udusenia som citala viackrat,myslim,ze je to prehnane(do 3 rokov),presne viem z ktoreho kontinentu sa to siri 😀
Ked si citam niektore americke stranky o detoch vela krat sa zabavam,ale aby som nebola nespravodliva je tam aj vela super veci.

hanka274
7. mar 2007

ahojte, tak mi sme tu uz tak skoro!
Vsetko najlepsie k 11. mesiacikom vsetkym na koho sme zabudli.
Baby, dnes som sa stretla so "sesterkou", zije s rodinkou v Parizi, tak dosla pozriet, a boli sme v Auparku, nechodim tam, moc mi s Polusom nesedi, ale je tam obchod Prostejov, tak som tam bola kupit koselu a viazanku pre stryka, ideme v sobotu na veeeelku oslavu 40tky. No a tak sme si sadli do jednej kaviarni co je pri vytahoch, vonku sa da sediet, byvale Ericcson Cafe. Tak sme si objednali a povedala som casnicke nech mi zohreje malej polievocku vo flasi od detskej vyzivy, tak mi ju zobrala s ksichtom, ze snad ju kolegyna nezabije, ze take daco ide ohrievat. Baby skoro som padla na rit....Potom pri odnasani vypitych salok, ktore boli na podnose a na tom podnose som mala polozenu tu flasku s polievockou, tak ona mi to dala na stol a podnos vzala. ..Nebudem vypisovat a rozculovat sa....do koruny som si nechala vydat. Vzdy je mi to blbe kvoli tomu, ci pochopi obsluha, ze to myslim tak, ze som nebola spokojna, alebo ze si snad nemyslia, ze sa zaokruhlovaniu nevyznam. Iba kvoli tomu mi je to v takychto pripadoch blbe.
No hruza, a potom na Parkovisku zase vedla mna zaparkoval taky velky cierny jeep tak, ze som sa ja nezmestila do auta mojii soferovymi dverami, som ich otvorila len tak trosku. Som musela ist od spolujazdca, tak som mu vystrela stierac, nech mu, alebo jej to dojde.
No strasne....
ponocujete niekto?

kvendolinka
8. mar 2007

Ahojte 🙂 Vy ste ale zase klabosili 😀 Ja nejak furt nic nestiham a asi to bude tym ze nas prcek vymysla take blbotiny ze sa mi az rozum zastane.No mam z nej dost toto je snad najhorsie obdobie medzi chodenim a lozenim ale inak je dobrucka.Alita chvalabohu uz mam upratane ale ten jemny cementovy prach stale pada tak priebezne zotieram 😝 Nikolasko presne toto robi aj Natali skryje sa a spoza gauca pocujem: a kde?Sranda je s nimi.Ked sa tak niecim sama zaujme a rozprava si tak vtedy ju idem zozrat 😅

cairka
8. mar 2007

Ahojte. Ďakujeme všetkým za gratulácie, aj pochvalu fotiek 😉
Na karnevale bolo fajn, len malá sa asi bála toľkých ľudí, tak som ju mala 3 hodiny na rukách v podstate. Štvornožkovať nechcela vôbec, a tak sme proti mojim zásadám chodili za jednu ruku. ale až som sa divila, ako jej to išlo. Už je celkom pevná, naposledy, keď sme to skúšali, tak asi 2 týždne dozadu, tak ju prehýňalo jedna radosť 😅 Pridali sme nejaké foto.
Kvendolinka, aj u nás je to teraz veselé, tiež len čakám, kedy sa naučí chodiť, lebo tak strašne chce a tak jej to nejde chuderke 🤐 A tých pádov 😢

nikolasko
8. mar 2007

Ahojte babulky 😉 prajem pekný den a užite si MDŽ 😀
alita užite si tú výstavu
😉
včera som kúpila protišmykové ponožky a dosť som sa pobavila ked som ich rozbalila okren malých nožičiek tam je napísané aj ABS.Čo výrobcov napadne 😀
baby už tu dávno nepadol žiadny recept 😝

barunka
8. mar 2007

cairka krásne fotky. Máte doma nádhernú slečnu, tatinko by sa už mal chystať na odháňanie nápadníkov 😀 😀

baby, ja som tiež nevedela o tom, že mrkva a zemiaky sú alergén, ale hovorila mi to dr (nie tá naša) a potom ma zoznámila s jednou mamičkou, ktorej dieťatko je na toto alergické. Našťastie toto nie je náš prípad.
Dnes sa odhodlávam otestovať dať Simi jogurt alebo nejaký jogurtový nápoj a uvidíme, čo to spraví.

Písali ste o spánku, tak Simi už má väčšiu postieľku, lebo v tej 120 x 60 sa vždy zasekla, keďže ona spí na šírku. Má v postieľke aj dva vankúšiky, ale neleží na nich, len sa k nim pritúli a tak spinká. Ležať zvykne na svojom zajovi.

Najnovšie Simi robí kaskadérske kúsky, vie vyliezť na našu posteľ, ale už týždeň sa ju snažím naučiť zliezať a to nevie ani za ten svet. Takže ak ju náhodou neustriehnem, hneď letí dole hlavou z postele. Akosi nevie pochopiť, že na to ide z nesprávneho konca... 😅

Hanka, to s tou reštauráciou ma moc neprekvapilo, vôbec sa čudujem, že ti to zohriali... jednoducho sa dnes neberie ohľad na mamičky s deťmi

alita
8. mar 2007

Barun aj Tamarka sa skriabe na postel a sedacku,tiez ju ucim zliezat nozickami,no len niekdy sa to podari.Len ta chcem upozornit,ze moj maly bratranec ked mal rok si zlomil klucnu kost,pri "zoskakovani" z postele.Doktor im povedal,ze je to velmi caste v tomto veku,mal to v sadre a hojilo sa mu to 3 mesiace,bola to katastrofa.
Hanka k tvojmu pribehu o casnicke moja esej.
Zila som 8 rokov mimo SR ,precestovala zopar krajin,domov chodila iba na dovolenku.Po tolkych rokoch som si zacala vytvarat urcity zidealizovany obraz o Slovensku,tak ako ked ste na dovolenke.Moj muz si to tu zamiloval.Po 1. mam uzasnu rodinu,po 2. stretavali sme sa s kamaratmi,papali vyborne jedla,navstivili krasne miesta...Preto sme sa dohodli,ze ked budem "v tom" tak sa tu usadime.Po 3 mesiacoch stravenych doma mi pomaly bledli moje ruzove okuliare,bola som zmatena a to hlavne vdaka podobnym situaciam ako opisujes.Vela ludi je tu nahnevanych,zavistlivych,zakomplexovanych a tak si to vylievaju na ludi okolo seba.Ja by som takym casnickam,sestrickam v nemocnici,pokladnickam,predavackam,uradnikom,autobusarom....odkazala:
Ak vas praca nenaplna a citite sa nedoceneni,ste mladi,tak zbalte kufor,slovnik,kupte lacnu letenku a popasujte sa s osudom.Teraz je tolko moznosti,svet je otvoreny a caka na sikovnych ludi.Ak na to nemate,budte mili a usmievajte sa,nikdy neviete koho mozte stretnut a kam vas to posunie.
Vies ako si myslim,ze by dopadla spominana slecna v tvojom prispevku?S usmevom by ohrievala nemeckej matke polievku pre babo alebo v americkom supermarkete ukazovala zakaznikovi kde najde naplaste na otlaky s hlasom ako keby vyhral loteriu...Nikde inde by jej totizto taketo naladicky netrpeli tak ako tu.
Uz viac ako rok sa snazim bojovat s usmevom lebo som stastna a nemam pricinu byt nahnevana,ale este vela rokov prejde kym sa tu ludia zacnu respektovat a byt k sebe mili aj bez priciny.
Tod moja FILOZOFIA,dufam,ze ste nazaspali.

barunka
8. mar 2007

alita, ja sa jej to snažím natlačiť do hlavy už vyše týždňa a nič z toho. Dnes tým asi poverím manžela, konečne príde domov o piatej a bude sa venovať tomu nášmu malému upírovi. Možno jeho poslúchne, veď je to jej obľúbený "tata" 😵

a k tej ochote. No veru, máš úplnú pravdu, len je veľká škoda, že sa s tým stretávame aj napríklad v nemocniciach. Keď som bola so Simi, tak tam bola kopa malých detičiek bez mám. Sestričky mali kopu roboty a sanitárky (česť jednej výnimke, s ktorou sme si aj super pokecali) sa o ne odmietli starať, pretože ich za to vraj neplatia... A keďže som aká som, tak mi nedalo nespýtať sa ich, za čo teda tie platy dostávajú...
Veď ak im nevyhovuje výška platu, tak nech s tým niečo robia. Nech pohnú zadkami a pričinia sa k zvýšeniu aj oni. Nie len sedieť, frflať a čakať, kto im kedy pomôže... Takto môžu čakať aj do konca života a svojím správaním ešte aj poriadne znechutia okolie.

nikolasko
8. mar 2007

Baby zlaté úplný súhlas ale my to tu asi nevyriešime žial ☹
barun a čo Simča už má zúbky vonku?

barunka
8. mar 2007

nikolasko, no teraz máme zubov dokopy 6. Hore jej vyšli štyri, ale slintá a hryzie ako havinko, takže možno ešte niečo polezie...
Možno vás raz aj dobehneme v počte zubov 😀 😀

nikolasko
8. mar 2007

to určite aj Ničko má 6 a slintačku má tiež 😀 máme za sebou aj horúčky aj hnačku tak už len nové zuby čakáme
a musím sa postažovať môj zákonitý mi zrušil plán o detskej izbe ,že je ešte čas, vtipálek je lenivý sa do toho pustiť 😠 budem musieť pritvrdiť 😀 a postaviť ho pred hotovú vec to vždy zaberie

pipo1777
8. mar 2007

Ahoj baby nebola som tu už stráááášne dlho, ináč Hanka díky za kupónik.Máte pravdu stou ochotou , my sme boli v pizzerii v Rotunde a čašníčka tie ksychty čo hádzala lebo stále jej niekto alebo niečo zavadzalo -bolo nás 3deti a ich rodičia tak si to viete predstaviť- no otras ku koncu sa vimenila s kolegyňou ,asi to nezvládla, však sme tam boli také 3hod. 😀.Počujta babenky aký darček na 1 rôčik?hm ja dumám aby to bolo niečo poučné ale aj na hranie ale neviem čo?poraďte.A aj tortu chcem upiecť doma ale nejak nemám námet.Chcela by som nejak pekne ozdobiť má s tým niektorá skúsenosť.Príp foto?

nikolasko
8. mar 2007

ahoj pipo tak predovšetkým Miške všetko naj k 11. mesiačiku 😉 nápady na
darčeky sme preberali na predošlých str.mrkni 😉 a skús aj mrk na mimibazár tam som tuším videla dosť dobré torty

nikolasko
8. mar 2007
ivcap
8. mar 2007

Ahojte. Tak ako sa máte? My sme boli celé poobedie von, neskutočne ma bolia nohy, som hotová. 😝 Mala by som aj žehliť, ale dnes to vzdávam, pôjdem do postele hneď ako skončia rodinné putá. Dúfam, že Saša bude dobre spať, lebo včera v noci nejak vystrájala a neverila som vlastným očiam, manžel ku nej dvakrát vstal. 😅 Tak som ho nechala. A potvorka Saša keď videla ocina, tak nechcela ísť ani na ruky, ani ku nám do postele. Len ju tatino pohladkal, dal jej cumlík a spala ďalej. A pri mne neskutočne vymýšľa. Asi bude v noci ku nej vstávať on 😉 Musím mu to navrhnúť. TAK Pá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre