Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

danaja
21. feb 2010

Luci, ja davam malej Sunar, zacali sme s nim, nemali sme ziadne problemy, kazdy den sa pekne vykaka, tak sme pri nom zostali, rano vypije cca 2,5dcl a niekedy potom zje este kusok chlebiku, cez den jej uz moc nedavam, len niekedy vypije asi 1,5dcl a večer vypije 3dcl. V noci sa uz casto nebudi, niekedy vydrzi az do rana, ale ked sa zobudi, tak jej dam napit (len cistu prevarenu vodu, caj nechce) a ked nezaspi, tak viem, ze je hladna a idem jej este zarobit mliecko. A vy ste ako na tom?

laurajana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia375
22. feb 2010

Danaja ja davam Bebu a Barborka vypije za cely den max. 300 ml - 150 ml ráno a 150 vecer a aj to ju musim vseliako zabavat a vselico jej ukazovat lebo inak by vypila mozno pol deci. Skusala som jej vymenit Bebu za Hipp ale nezjedla o nic viac. Teraz som si kupila Sunar a ked doje nacatu krabicu tak skusim jej ho dat ci jej nebude chutit viac. Lebo je to málo mlieka co ona zje. Co som citala tak by mala za den vypit 500 ml. Tvoja Natalka vypije dost. Inak s jedenim nemam problemy, zje vsetko co jej dam. V noci sa uz nebudi vôbec. To mlieko ma trochu hnevá lebo Matej ten doteraz vypije ráno aj vecer plnu flasu a má pekné zuby hoci jedáva vela cukrikov a sladkosti.
A koľko ti Natálka spáva?

danaja
22. feb 2010

Luci, ja som zacala malu davat spat len raz cez den, ale niekedy spi este aj 2x, dokopy spi cca 2-3 hodinky, vecer ide spat medzi 19.30-20.00 a spi do pol osmej, ale este sa v noci budi, okolo 5. hod, ako kedy...

Ja som si myslela, ze moja mala pije malo mlieka, zda sa mi, ze aj na obed malo zje, ty čo davaš na obed? Alebo ake prikrmy davaš? Aj nejake kupuješ?

lucia375
23. feb 2010

Ja jej uz davam v podstate beznu stravu, uz nevarim zvlast ale jedlo nekorenim a ani nesolim alebo jej odoberiem pred tym ako to osolim a okorenim. Ja s nou nemam problem, ona zje vsetko. Davam jej este instantne mliecne kase, ovocie vacsinou cerstve, niekedy detsku vyzivu, jogurt alebo milacik. Inak tie jedla co byvaju v poharikoch som jej zo zaciatku kupovala hlavne ked sme niekam isli ale moc jej nechutili. Ved uz bude mat rok tak pomaly prechadzam na normalnu stravu. 🙂
Barborka spi tiez uz len raz za den, max. hodinu. Vecer chodi spat o pol osmej a vstava okolo siedmej. 🙂

lucia375
25. feb 2010

Dnes je vonku krasne, škoda sediet vnutri. Ideme von. 🙂

veronikazm
26. feb 2010

ahojte maminy,,, no dnes je strašné počasie, dufam že to do zajtra prejde lebo chceme ist starej mame na celý den.
Von sa nepojde asi ked neprestane pršat tak aspon poupratujem a zajtra budem mat pokoj. A vy čo?

fiona8
26. feb 2010

ahojte
nám zajtra konečna príde ocino tak sa už tešíme....budem robiť marlenku🙂 mnam 😉
Jurko je zlatunký, krásne sa rehoce, rastie nám ako z vody....🙂 pekne papká čo mu dávam, teším sa z neho 😵 😵 😵

gerlinda
26. feb 2010

Kooonecne sa mi podarilo zaregistrovať sa 🙂 som tehulka zo ZM a rada si tu sem tam pokecam. Takže čaute.

monikapd1
26. feb 2010

gerlinda vitaj a v kolkom tt si?

gerlinda
26. feb 2010

som v 25 tt termin mam stanovený na 10. júna

gerlinda
26. feb 2010

... vyzerá to na dievčatko 🙂 A zatial neviem aký kočík kúpime, zajtra ideme pozrieť do Bambini v Trnave

monikapd1
26. feb 2010

ja mam na 28.5. a aj u nas to vyzera, ze to bude dievcatko a ake mate meno vybrate?? my sme si uz kocik zajednali v PE, je tam dobry obchod. urob si pas v nastaveniach 😉

lucia375
27. feb 2010

Ahojte

Fiona tu marlenku som videla v receptoch, vyzera fakt chutne ale zlozito. Dá sa to v pohode spravit?

Gerlinda vitaj. 🙂

gerlinda
1. mar 2010

monikapd1 aj my este nie sme na 100% rozhodnutí, aké meno dáme. Drahý si vybral Lucku a Adrianku, ja som si vybrala Sabinku a Anetku no a Adrianku na 90 % 🙂 Najlepšie by bolo keby sa narodila už s menom 🙂 Keby to bol chlapec tak Samuel po otcovi, dedovi a pradedovi, tuto to máme jednoduchšie.
A ake meno by ste chceli dať vy?

Ten obchod v PE nepoznám, ale bola som pozrieť kočíky v Hlohovci, Leviciach,Nitre a teraz ako som písala v Trnave, možno ešte PE zvládnem 🙂 ako sa volá ten obchod, nájdem ho aj na nete?

gerlinda
1. mar 2010

a lucia375 ďakujem za privítanie 😉

monikapd1
1. mar 2010

gerlinda no my mame vybrate mena rebeku a natalku, ale asi dame natalku. a ak by to bol chlapec tak matusko.

ten obchod v PE sa vola baby dream a je to aj na nete a maju tam celkom fajn vyber a su tam aj ochotne predavacky.

tu mas aj link http://www.babydream.eu.sk/uvod/

nanulik
2. mar 2010

prajem dobré ránko 🙂 môžem posilniť rady tehuliek zo ZM? 🙂

monikapd1
2. mar 2010

vitaj nanulik 🙂 a si priamo zo zm??

nanulik
2. mar 2010

pochádzam z dedinky kusok od zm ale momentálne tu žijem.

monikapd1
2. mar 2010

a z ktorej dedinky?? hm

fiona8
2. mar 2010

ahojte nove tehulky🙂
lucka ta marlenka je strasne lahka, ja medove platy nerobievam, nemam cas sa z tym piplat, takze ich kupim a krem mam zachvilu a je to vynikajuce!!! dobry recept mas napisany aj priamo na tych kupovanych medovych platoch...: salko si uvaris 2 hodinky, do vychladnuteho pridas 250g masla, rozšlahas, pridas nasekane oriesky a natries tym platy....mne z tejto davky vyjde krem na dvoje platy..je toho dost...mnam 😉 navrchu to mozes posypat podrvenym platom, alebo kakaoom

nanulik
3. mar 2010

slažany 😉

monikapd1
3. mar 2010

nanulik tak to z velcic co by kamenom dohodil skoro 🙂

nanulik
3. mar 2010

teraz bývame v ZM a chceme kúpiť dom v tes. mlynanoch, ale to je ešte stále okres ZM 🙂

monikapd1
3. mar 2010

v tes. mlynanoch ma mm rodinu

zuzka1.
3. mar 2010

ahojte kocky, vidim ,ze sa to tu rozrasta o nove clenky a za chcilu aj babatka.

fion tu marlenku skusim aj ja, ja to strasne lubim, som si to vzdy davala v bowlingu. Ako s ama Jurko??,prikrmy chutia??

monika sak ty par tyzdnov a budes mamina uz original teeda to leti.

Lucka ako Barborka, zubky rastu ako som citala.

Damiana nezvestna, dena???sa vytesuje z malej, pozeravam fotky na FB, uz je to velka baba.

nanulik vitaj, gerlinda vitaj. si priamo zo zm?

monikapd1
3. mar 2010

zuzka no veru uz len par tyzdnov a rodim, uz aby to bolo, malinka sa vzdy tak zavrta pod rebra, az je to neprijemne 😝 ale tak co narobim, vydrzim 😎 sa na nu veelmi tesime. zuzi ako ju najdem na FB?? hm aj ja by som si kukuc fotky jej, posli ip ak sa da

lucia375
3. mar 2010

Fiona vďaka za typ. Toto určite vyskušam. Možno aj tento vikend. 🙂

Moja spolužiačka vyšky mala dnes rodiť, strašne som zvedavá ako to dopadlo. Včera mala stresy tak som ju trochu podporovala. Mne sa už lahko rozdavaju rady ked som si zažila svoje ale vedela som si predstavit co preživala. 🙂

lucia375
5. mar 2010

Dnes má Matej narodeniny. V nedeľu bude menšia oslava. Upečiem mu medové rezy a ešte dačo slané. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre