Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

cimika222
autor
19. okt 2009

kde ste všetkyyyy???????
Môj bobak u spinka, dneska som mala rajony upratovala som lebo vo sobotu som nejako nedostihlaaa hruza....

lucia375
20. okt 2009

Ahojte.
Denisa tu uz nebola par dni. Neni ta uz nahodou mamickou?

Cimika vcera som stretla tvoju tetu Alu Svolikovu a ta bola cela happy z tvojho maleho. Ze je strasne zlaty. Ma pravdu. 🙂

zuzka1.
20. okt 2009

ahojte, veru aj ja som myslela na denu. mata nevies???? 😕

denisa82
20. okt 2009

Ahojte nie este som neni mamina 🙂 ale uz by som rada bola už nechodim ani von nevladzem ☹ a este ktomu mám už asi 5 dní (sračku) ☹ ☹ a neviem z čoho .................ale už to má zapar vo štvrtok idem na poradnu tak vám potom poviem čo a ako 😉 😉 😉

lucia375
20. okt 2009

Veru Denisa uz sa to blízi. Ja verím ze do týzdna to mas za sebou. Tie posledne 2 tyzdne su fakt brutalne, to uz len cakas a cakas ale neboj dockas sa. 🙂

fiona8
20. okt 2009

caute mamuše
zuzi tu chatu Ti zavidim, kde ste šupli Samka?
Deni Tebe velmi drzim palce, ta kakačka môže byt uz aj z toho že sa niečo začlo hýbať 😉 možno 😉

fiona8
20. okt 2009

azaj babeny ked ste boli na očkovani proti TBC ako to zvladli Vase deticky? namali horucky? ak ano co ste im davali???????

lucia375
20. okt 2009

Fiona myslis to prvé ockovanie? Lebo to sa robí v porodnici na 4. den. Ja s tym mam strasne zle skusenosti, nechcem strasit ale Barborke sa to dlho nemohlo zahojit, furt jej to hnisalo, prepichovali jej to, cistila som jej to , antibioticky pracod a 2. ockovanie jej okladali az o 2 mesiace a to som bola rada ze neskoncila na plucnom, lebo jej to hrozilo. Asi pred 3 mesiacmi bol v Mamine taký clanok o tomto ockovani ze aj horsie veci to sposobuje - uzliny detom sa zapaluju a tak. Som nasrana lebo tam pisali ze by sa to kludne mohlo ockovat aj neskôr ked deti absolvuju vsetky povinne ockovania, napr. v 2 rokoch. Tuberkuloza dnes nie je nejaka strasna choroba, da sa bezne liecit. Fakt nestrasim len som nahnevana, nic si zo mna nerob. 🙂

fiona8
20. okt 2009

luci nastrasila si ma lebo akurat vcera som bola u krsneho a maju malu 2mescnu.....cele sa jej to po očkovani zapalilo, ma tam obrovske bolestive vredy!!! a hrozi jej,ze jej to budu operovat!!! boze ja sa strasne bojim...... 😢 😢

fiona8
20. okt 2009

a luci ano to povinne prve ockovanie myslim...ale mne ho v LV neočkovali.....neviem preco 😠

cimika222
autor
20. okt 2009

Fion aj môjho maleho očkovali v nemocnici na 4.den ja som rodila v TO a navrelo mu to potom to same puklo vytieklo z toho plno hnysu a potom mu to doktorka ešte vyčistila dobre postlacala a uz to mame v poriadku inak dobre je nato davat framykoinovu masticku
Opýtaj sa detskej lekarky?

fiona8
21. okt 2009

no ved sa opytam...aj dake cipky na horucky pojdem kupit...ak nebude velice plakat zastavime sa v Tescu v lekarni

lucia375
21. okt 2009

A vas objednali niekedy inokedy na ockovanie ked vam to nepichli hned v porodnici? Ani v ZM v porodnici neockovali hned ale objednavali asi o 2 - 3 tyzdne. S Matom som taketo problemy nemala ako s Barborkou tak urcite nie kazde dieta s tym ma problemy. Dufam ze u vas to dopadne dobre. Drzim ti palce. Kedy idete?

denisa82
21. okt 2009

Baby ale aj Monika sa tu už dlksiu dobu neukazala .......................čo je snou ?????? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzka1.
21. okt 2009

ahojte,

Fion nas ockovali v zm, normlane v nemocnici, maly to mal ako vred, hojilo s amu to snad aj 7 mesiacov, teraz tam ma jazvu. Sledovali sme ci sa mu nerobi hrcka pod pazuskou, keby hej treba ist na plucne. nam co sa tyka hnisu povedali, ze nevytlacat, ani dr mu to nerobil, vytieklo same.
Lucka v zm ockovali, robila to doktorka Krauskova alebo primarka. Aspon teda, ked som bola ja.

Inak TBC byva dobre znasane, nemusis sa bat, jedine teda tento vred , ze sa moz espravit, ale teploty ee. to az po hexe, inej ockovacej davke, ta je tusim v 3.mesiacoch prva davka ci kedy.

Deni odfukujem s tebou, uz nech to je za tebou, v naruci s malou Emkou, jaaaj to budu Vianoce 😉

fiona8
21. okt 2009

boze Deni este si kinderko 😀 hybaj uz...uz sme zvedave 🙂 na Emušku 😉
luci
boli sme dnes v LV, ked ho ockovali iba zamrnčal, no ja som sa skoro......... 😢 a klbiky ma zatial ok, treba balit nasiroko a o 2mes na kontrolu
inak baby,v lekarni mi nechceli predat nic na horucku,ze take male babo nemoze...az od 3mes....a 7kg 😠

damiana
21. okt 2009

Ahojteeeee !!!

Tak ako????

Ja dako nemam cas na nic 😀 ,este stale robime s tou kuchynou. Dnes som bola robit aj ouperku synovcovi, apotom sme si boli s kamaratkou sadnut, dnes ma narodeniny, a dotrepala som sa domov o 19tej 😀 , hamba mi 😀 a v piatok pokracujeme, ideme na jednu akciu do Vrabel... Tak Dena Ty sa snaz uz porodit do piatku, resp.do soboty, aby mala Fernet Banda o dvovod viac oslavovat 😀 😉

zuzka1.
22. okt 2009

ahojte,
Fion mne povedali, ze od 5kg, ale je pravda, ze takych drobcov s horuckou riesia skor v nemocke alebo priamo pediater urci. ale neboj sa , po tomto ockovani TBC teplotku mat nebude.

vraj sa uz nemusi balit na siroko, ale ja som balila do 3 mesiacov, potom sme sli na sono do NR a povedal, ze netreba.

Mati takze v piatok vyrazas???len si pekne uzi.
ozaj vy aj snazilkujete, ci???

Deni etse v celku?

denisa82
22. okt 2009

Ahojte no ja este stale nič ked neporodim do buduceho štvrtku tak ma už hospitalizuju a potom sa uvidí 😉 😉
ja by som uz aj skor ale malej sa nejako nechce ist na tento svet 😒 😒 ...........................Mata to nevadi ked neporodim teraz aspon Ferntet Banda bude mat dovot ist oslavovat aj na buduci tyzden 😀 😀 😀 😀

monikapd1
22. okt 2009

baby nembojte ja som stale tu, ale nemam vela noveho teda mam, no sme 12,7 mm dlhy ale sme o tyzden mensi ako by sme mali byt, zajtra idem na krvne vysetrenie, zatial som v rizikovom ☹ ale nemusim sa vraj strachovat 😉 . 11.11. idem na dalsiu poradnu 😉

zuzka1.
22. okt 2009

monika nemusis, my sme meskali 2 tyzdne v raste az do 25tt, takze ziadne strachy. a od 25tt sme boli o 2tt vacsi zase.

fiona8
22. okt 2009

monika
to s tymi tyzdnami si nic nerob.....mne sa to tiez posuvalo o 2tt hore dole...podla MS som bola v uplne inom tyzdni ako podla sona........neboj 😉
zuzi
Jurko nema horucku, som rada 😉 len dnes sa rozhodol byt cely den hore od rana spinkal asi hodku...ja som este furt v pyzame a v zupane....akurat som jednu pracku vyvesala a ledva pizzu upiekla.... 😒
baby dajte daky tip na dobru veceru...a nejaky kolacik....v sobotu pride MM a neviem co nachystat

zuzka1.
22. okt 2009

kolacik ak sa nechces dlho piplat, kup v jednote, take mriezkove kysnute, iba hodis do truby, neach pol hodku kysnut take mrazene a pecies. su perfektne, ako doma hotove. jeden balik=13ks=1,3Eura. to je moje lenive pecenie, ked m mneico chce a mne s anechce vyberiem z mrazaku.

a veceru???co mate radsej???kuraicnku ci bravocvinku??nejake kuratko+ryza a hranolky.
ja sa chystam najlbizsie robit so smotanovo kari omackou alebo so smotanou a ananasom

fiona8
22. okt 2009

zuzi diky za tipy 😉
a ta kari omacka sa ako robi??

cimika222
autor
22. okt 2009

ahojte ja som bola dneska s malym na poradni ma 8440 g a 72 cm mame doma čo nosiť dr. nas pochvalila ze dobre vyzera a je to uplne zdrave dieta nič mu nechýba tak som velmi rada.
Dneska som objavila sportový kočík espiro magic 3 a rozmýslam ze ho pôjdem kupiť za 89€ a 47€ stoji k nemu fuska pekný zelenkavy tak mi padol do oka no musim ho mať.
fion rýchla večera - kuracie cestoviny na bazalke so smotanou je to výborné. rýchly kolac mas aj orechove rezy. to lubime

fiona8
22. okt 2009

cimi tak napis prrosim do IP RECEPTY DAKUJEM 🙂
JEEEJ A TO STE RIADNE VELIKY 🙂 🙂

zuzka1.
22. okt 2009

cimi ved to valibuk teda 😉

kari??smotana s kari+podravka, podla chuti, mozes dat aj ananas na kusky, zmiesat s orestovanym kuracim

fiona8
22. okt 2009

zuzi diky urobim to 😉

lucia375
22. okt 2009

Ahojte

Cimika tvoj maly je este vacsi od Barborky, ona ma uz tiez viac ako 8 kg a asi 70 cm. Tiez mam co nosit. Mato ked bol maly tiez bol velmi velky a ja som sa bala ze bude tlsty ale asi po roku sa mu to zastavilo a teraz sme na tom tak ze som rada ked volaco zje. Do neho volaco dostat je umenie, on by len sladkosti jedol. 🙂

Fiona ja som minuly vikedn robila burizonove gulky. Recept je na obale burizonov. Neviem ci to lubite ale je to rychle a moj muz zjedol naraz 15. Ale nebolo to bez nasledkov. Obzral sa, mal hnacku a na druhy den mal dietu. 🙂 Vsetko s mierou.

lucia375
23. okt 2009

Ahojte. Musim sa pochvalit ze Barborka uz vysiel 1. zubok. Zatial len taky kusticek zubka ale je tam. Uz cinka o lyzicku. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre