Budúce mamky a miminky Zlaté Moravce

cimika222
18. nov 2008

ahojte všetky buduce mamky a miminky je tu niekto z okolie ZM?

monikapd1
14. júl 2010

@lucia375 @jojina11 nasa mala ma tiez potnicky, nad lopatkami ako lezi, na lickach co mala jej uz zmyzli. mala tiez nevie v tomto teple spat, a ked je hore tak len place, tak sa snazim ju vsemozne uspat aspon na hodinku, aby som si porobila to co treba

jojina11
14. júl 2010

@monikapd1 dnes mám lepší deň aspoň doteraz, malá mi zaspala už po tretí krát, síce len tak na pol hodinku ale aj to je niečo a hlavne nie veľmi na rukách ale v postieľke 😀 , bola som u vás na pošte, ešyteže to auto existuje , kúpila som si z babybazáru detskú váhu takú obyčajnú, nie digi, a odvážila som ju , 4150 g som rada, za dva týždne od poradne 350 g, to je výkon

nanulik
14. júl 2010

ahojte, neviem či si pamatáte ale ešte dávno pradávno som sem občas zašla 🙂 pozerám že je tu nová tvár 🙂 pekne
my sme boli dnes na poradni, a je všetko v poriadku tak sa tešíme a pekne rastieme, teda zatial to vidno iba na mojom bruchu a zadku 😀
ticho závidím všetkým čo idú na dovolenku, je jedno kam. my ideme na maltu 😀 lebo sme kúpili byt a prerábame. dúfam že všetko stihneme kým sa maličká narodí.
mám ešte jednu dilemu, už som sa na to pýtala, a nechce sa mi čítať dozadu. kedy sa má ísť zahlásiť k detskému dr.? a nemám ani potuchy komu by sme išli. nechcela by som doktora/doktorku ktorý hned capí antibiotiká, a takého ktorému môžem zavolať napr aj o desiatej večer a nevynadá mi ale poradí. a ešte nechcem dr. ktorý má ísť zajtra do dôchodku, môžete mi poradiť niekeho dobrého?

jojina11
14. júl 2010

@nanulik ahoj, no ja som si doktorku vybavila ešte pred pôrodom, proste som sa jej opýtala, či nás vezme do starostlivosti, ked sa maličké narodí, pretože v pôrodnici sa potom pýtajú koho máme detského lekára, Ja chodím k dr. Kováčovej a som spokojná, tiež som počula chvály na dr.Krištofíka, hlavne čo sa týka tých informácii po telefóne, tak ja neviem, je to na tebe,neviem aké majú skúsenosti iné baby tu, ja sa nemôžem sťažovať 🙂

monikapd1
14. júl 2010

@jojina11 aj my dnes robime pokroky, mala dnes spala 2x a to cele 3 hodinky, a aj teraz zaspala, ale dalo mi pracu ju uspat, cez den mi zaspinkala bez problemov, ale teraz vecer nie. som ju musela na rukach nosit a utesovat bo nie a nie prestat plakat a to bola napapana a aj dost cajiku vypila, som zvedava kolko bude v noci spat, som ju zabalila na noc do plienocky a nie do perijnky ako doteraz, tak uvidim ci prespi celu noc tak ako doteraz.

monikapd1
14. júl 2010

@nanulik ahoj amo pamatame si ta 🙂 🙂 ako vidim bola si u nas v Bojniciach 😀 ja mam tiez dr. Kovacovu a som tiez spokojna. i ked tiez som pocula chvali aj na dr. Kristofika, ale napr. moja svagrina s nim az tak spokojna nie je, ale to je vec pohladu a to co od neho ziadas, niekomu vyhovuje, niekomu nie.

nanulik
15. júl 2010

@monikapd1 a tá doktorka Kováčová nie je nejaká stará? lebo ja nemám potuchy kto to je a nechcem chodiť k doktorke čo pojde o rok na dôchodok a potom začať k inej. ale hádam sú vaše odporúčania dobré🙂

jojina11
15. júl 2010

@nanulik má niečo okolo 40, NIE JE STARá,. ona stále vyzerá ako dievčatko 🙂
@monikapd1 dnes sme boli v NR na kontrolu na nožičky, všetko je dobre, máme ísť až o dva mesiace, ževraj pre istotu, keďže bola maličká,,Išli sme ráno a dobre sme urobili, bolo teplo a po nás prišlo veľa detí, my sme boli asi štvrtí.doma sme boli o 11 a to sme sa ešte boli ukázať Kováčovej, tak nás po prvýkrát pochválilla za pribratie, no ved sa aj snažím. Dnes má malá royhádzaný deň , keďže sme boli preč, a teray nie a nie poriadne yaspinkať, už aj , zasa začal rozhlas vyhrávať, vyhnala som k nej manžela, má spať na gauči, môže aj pri nej, aspoň nemusím ja behať a dávať jej dudel.Idem si uvariť kávu, normálne mi po nej duša piští 😀

Všetkým dievčatám pekný deň a nech sa nikto neuvarí 😎

monikapd1
16. júl 2010

@jojina11 my ideme az v auguste na kontrrolu. aj ja som bola dnes v nr, sme boli na nakupy a mnazel na krv na gastro. noo tak vas chvalim za pribratie 😉

jojina11
17. júl 2010

@monikapd1 ahoj, nevieš dokedy bude ešte takto horúco, už aj v dome pod 28° nejdeme, to je strašné, posledné dni sme tu zadebnení, a otvárame len zavčasu ráno a neskoro večer, ked sa trošku ochladí vzduch, malú mám cez deň polonahú a v noci ani neprikrývam, začína sa otáčať, vôbec je nerobí problém, musím dávať pozor, lebo aj v postielke sa vie tak potočiť, že je hneď úplne opačne,neviem ako to robí. *Nad ránom ju vždy nákdem pri nohách postele a ked ju nakrmim a dám do postielky za 5.min, je naprieč postielkou, čo sa tam krúti.Včera mi zaspala večer asi o 19,00 na posteli tak som ju ani nekúpala, len som ju potom o 21,00 prebalila a prezliekla , nakrmila a spala ďalej. Nechcem nič zakríknuť, ale myslím si, že nám končia tie veľké plače, čo sme mali každý deň, aj spánok cez deň sa nám zlepšil.Dúfam, že o tak aj ostane 😅

monikapd1
17. júl 2010

no ja mam malu na volno este straasne malo, je vacsinou v plienocke este na pevno uviazana, teda na noc urcite a cez den ked sa nevie ulozit, co nam robi este problem i ked tiez nechcem zakriknbut, ale robi pokroky a uz sa vie ulozit a aj prespat nejaku tu hodinku, niekedy aj viac a aj ked nespinka tak je ticho v postielke a sleduje co sa deje. jej musim kupit kolotoc nad postielku aby sa nenudila 🙂 no ale ticho je len dovtey pokial niekoho nezazrie. no a aj nasa sa tak posuva, ze az, teda hlavne v kociku, bo v postielke je vacsinou ako som vravela na pevno.

jojina11
18. júl 2010

Odložila som všetky zavinovačky, už nebalím, nemá význam, narástla a je telo, 🙂 cez deň zaspinká aj na našej posteli, len musím obložiť vankúšmi, lebo sa začína pretáčať huncútka malá 😀

monikapd1
18. júl 2010

@jojina11 noo tak to ti tisko zavidim. 😉

jojina11
18. júl 2010

@monikapd1 neboj to sa všetko spraví, aj tie plače nám prestali aj viac spinká, aj ty sa dočkáš, len tým musíš všetkým prejsť 🙂

monikapd1
18. júl 2010

@jojina11 spinka mi dobre, prespi celu noc no teda od tej deviatej do tej 4-5 rana. no a tie place, no hej tym musi len prejst.

jojina11
19. júl 2010

jáj to bol zasa deň, 🙂 🙂 🙂

monikapd1
19. júl 2010

to bol, malu nie a nie od tej perinky, resp. plienocky odnaucit, uz neviem ako na nu, nepomaha ani vyplakat, ani ju pestovat, len zabalit a to uz je taka mrzuta, ze uz aj potom mi to da pracu ju uspat ☹

jojina11
20. júl 2010

@monikapd1 asi ešte na to nie je zrelá,aby bola nezabalená, netráp sa s tým, to príde samo, naraz len zbadáš, že pekne zaspí aj bez perinky, zatiaľ to nechaj tak, 🙂

monikapd1
20. júl 2010

@jojina11 o to dufam 😵

jojina11
23. júl 2010

ahojte, kde ste všetky 🙂 🙂

monikapd1
23. júl 2010

@jojina11 noo ja som tu a kde zvysok to neviem, asi dovolenkuju 😀

jojina11
24. júl 2010

@monikapd1 ešteže sme my dve v kontakte aj niekde inde 😀

monikapd1
24. júl 2010

@jojina11 noo veru tak 😀

lucia375
24. júl 2010

Ahojte, som tu po dlhšej dobe, lebo sme mali pokazeny internet, asi nam do neho udrel blesk pri minulotýzdnovej burke alebo co, lebo nam uplne odiesiel a aj technik bol z toho v soku, ze este nieco take nevidel.
Dovolenkovat sa nechystam - muzovi operovali koleno a zvysok prazdnin bude marodit.
Vidim ze sa vam dari, deti rastu, to je fajn. 🙂

jojina11
24. júl 2010

@lucia375 Ahoj zdravím, videla som ťa minule aj s deťmi.,sú chutné. my sme išli cey Lovce z Moraviec a ty si išla aj s mamimou 🙂

lucia375
26. júl 2010

@jojina11 Môze byt, asi sme sli do obchodu, deti radi chodia so starou mamou do obchodu, aspon ju môzu trochu vycicat. 🙂

Keby nieco dr. Kovacová ordinuje tento tyzden od 10.15 do 12,00 a aj to ju zastupuje nejaka ina pani doktorka, velmi prijemna a mila. Dnes som bola s Matom, bol sa kupat v podhajskej a chytil infekciu na nohe, 3 prsty ma zapalene, cele cervene a v sobotu mal aj teplotu z toho. Dostal antibiotika a mast, ale uz je na tom lepsie ako cez vikend. 🙂

07111980
26. júl 2010

cau te baby ozivam sa po dlhej dobe,joji ako tak citam co pises tak len spominam na malu ze aka bola zla ked sa narodila teraz je to lebsie uz mame dva roky.kojila som len dva mesiace lebo ked som dala prikrm tak ma odmietla.davala som nutrilon a tiez mi vracala tak som po roku a pol skusila klasicke mlieko.pri malom som davala bebu skus potom toto mlieko.mali je na prazninach u mami machulinciach tak mam trochu volno.ale uz chiba. 🙂 🙂 Jojina11 dobehnite niekedy?ozvi sa.

lucia375
26. júl 2010

@07111980 Tiez som davala Matejovi bebu aj Barborke som chcela davat Bebu ale tej vobec nechutila, s nou som mala dost problemy lebo mlieko jedla malo, nakoniec som vyskusala viac znaciek ale jedine co jej chuti je to najlacnejsie z DMky - Babylove 3. O Bebe som pocula ze je velmi dobrá na zuby, ze deti ktoré jedia Bebu maju dobre zuby a menej sa im kazia, o Matejovi mozem potvrdit - napriek tomu cukriky zasadne pohryzie a je ich vela, zuby ma stale dobré, hned si zaklopem. 🙂

jojina11
27. júl 2010

@lucia375 no to je smola,.ale stáva sa to často, dík za radu ohľadom doktorky, my sa chystáme až 11.8. ak sa nič nestane

jojina11
27. júl 2010

@07111980 ahoj moja, no musela som pozrieť, kto to píše, pretože som si nebola istá, malá sa polepšila ale teraz tu máme búchanie , zbíjačku a všeličo, ani trocha kľudu, tak bohvieako cez deň nespí, aspoň, že ťeraz, ale ja som taká vyčerpaná., že sa mi nechce vôbec spať a čo deti zdravé sú?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre