Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
14. máj 2009

kika zucha ma pravdu, ale aj tak to neovplyvnis. Ja som pri Hanke tijavascript:addEmoticon('😉','vBody')ez nepoznala co je to nevolnost a teraz pri Tomaskovi mi byvalo prve tri mesiace tak zle, ze som nechapala. Mozno tiez cakas chlapceka

lenka85
14. máj 2009

inak baby ja sem potom tiez budem musiet prestat chodit, my druhym chceme aj skoncit... 😀

ivka22
14. máj 2009

Kika, grataulujem...
mne byvalo zle aj pri prvom, aj teraz...aj ked teraz to prebehlo rychlejsie... 🙂
Viem, ze ak su velke nevolnosti a grcanie, tak na to davaju čapiky Torecan. Ja som ich mala doma tiez, ale nastastie som ich nemusela brat, lebo nevolnosti presli.

zrzulka
14. máj 2009

Jej Kika gratulujeme🙂)))))

csikike
14. máj 2009

este som pocula o lizatkach proti nevolnosti, dostat v lekarni...
ja som tiez pri tomikovi mala horsie, teraz pri hanke to bolo kus lepsie, ale mozno len preto, ze uz som vedela co ma caka, nemala som cas rozmyslat nad tym, ze mi je zle 😀
pre zmenu ma uz teraz trapi zaha, pri tomikovi to bolo ovela neskor

lenka85
14. máj 2009

csiki ja co som pocula, tak vacsinou pri chalanoch byva zle... Ale nie je to pravidlo..

simka9122008
14. máj 2009

Kika, supeeeeeeeeeeer gratulujem, no ale sa to tu rozrastá ako huby po daždi 😀 😀 😀

janka1874
14. máj 2009

kika gratulujem

ja asi ako zopár z Vás tu potom už nenakuknem teraz sme si akože dávali pozor a doteraz nevieme ktorá najskôr akurát nejaká kvapka sa ujala 😀 😀 😀

a na nevoľnosti je vraj dobrý aj pohár koly ale taktiež sp na to nejaké homeopatika

no a k tým príznakom mne ani teraz nebolo zle ani pri malej ale mám total iné chute tak uvidíme čo to bude nakoniec

tinyleaf
14. máj 2009

jeeej, dalsia maminka 🙂 gratulujem kika 🙂
ja normalne neverim, ako ten cas leti, obcas aj zabudnem v ktorom som tyzdni. Este ze mame konika, kde mi to vzdy ukaze 🙂 pri malom som to cele akosi viac prezivala, ale ved to uz tak asi byva pri druhom dietati, ze nie je cas uvedomovat si niektore veci 🙂

janka1874
14. máj 2009

a tinyleaf hlavne ak je taký relatívne malý rozdiel tak sa to nedá stíhať sledovať tak podrobne

bocmanka
14. máj 2009

🙂 a aké je poradie pôrodov?..
prvá to asi roztočí tiny...fíha, veď ty už môžeš pokojne porodiť už o 10 týždňov....
potom asi lenka, csiki,ivka, janka, kika...

bocmanka
14. máj 2009

aha ešte som zabudla bam a liluska

janka1874
14. máj 2009

no asi tak nejako boc

kika25
14. máj 2009

baby vdaka za rady, kupila som si homeopatika ale nezda sa mi ze by zaberali, najlepsie mi je vonku s Lenkou, to nemam ani cas mysliet na nevolnosti...

zrzulka
14. máj 2009

Boc vestica a ty kedy?🙂)))

tinyleaf
14. máj 2009

boc, veru som na rade ja, ak sa lenka nerozhodne ma predbehnut 🙂 Mam take obavy ako to budem zvladat, ze rozmyslam ze by som maleho dala aj do jasli. Obdivujem zuchu, ze sme tu nepoculi ani slovko staznosti, ze nieco nezvlada 🙂

tinyleaf
14. máj 2009

zrzulka a Vy kedy? 😀

tinyleaf
14. máj 2009

no kocky, dlho som tu nepobudla a idem spat, maly teplotuje, ma 39, ale nesoplikuje, asi mu idu dalsie zubky a stale sa budi, tak idem k nemu...dobru noc 🙂

zrzulka
15. máj 2009

Tiny neboj, zvladnes to🙂))) A my by sme radi surodenca ale pokym Miska nechodi tak si netrufam. A navyse s nou treba este stale velmi vela pracovat. teraz sa chcem sustredit hlavne na nu aj ked tuzba po dalsom mimi je obrovska🙂

bocmanka
15. máj 2009

🙂 zrzul, ja už ďalšie bábätko neplánujem, a ani už nemôžem mať...
a tiny keď zucha zvláda, prečo by si dávala malého do jaslí, len to nie ak to súrne nepotrebuješ, ja jasle moc neuznávam, tri roky sa treba dieťatku venovať...až potom vyžaduje kolektív a iné detičky..ale jasné, že si to každý naplánuje aj tak podľa seba

kika25
15. máj 2009

suhlasim s bocmakou, tiez by som dieta nedala do jasli, teda pokial by ma k tomu nenutili ine vazne okolnosti...
kocky, davate uz drobcov na nocnik? Lenka si obcas sadne na nocnik, ale bavi ju to iba ked je oblecena, zatlieska si a uteka prec 😝

janka1874
15. máj 2009

akurát dnes sme túto tému rozoberali v decembrovkách
sendy na nočníku sedí ale zázraky sa nedejú 😀

lenka85
15. máj 2009

tiny myslim, ze sa bojis az prilis, preco by si to nezvladala? Neboj, bude to pohoda, nehovorim, ze hned od zaciatku ale pozri na zuchu a ber si priklad, aj ja si beriem.. Niekedy mam aj ja obavy, ale to som mala aj pri Hanke a zvladla som to podla mna na jednotku 😀 😀 no a co ze som sa pochvalila sama 😀 😝 Joj a predbehnut sa ta nechystam, ja az v polke septembra sa chystam do porodnice

ajula25
15. máj 2009

boc moja mamina tiž tak vraví. Do troch rokov by malo byť dieťatko s maminou. Ona je učiteľka v škôlke a tie dvojročné detičky to sú vraj ešte bábätka, čo potrebujú maminu.... 😉

no tak nočník u nás je ee. Keď poviem, že ideme pišať do nočníka, tak povie ee a ukáže si na plienku. No nezabijem sa? Teraz som mu vysvetľovala, že pišať do plienky je bakané. To mi hneď začal že ba ba..... 😀 No ale do nočníka aj tak nič nespravil ☹

zucha
autor
15. máj 2009

baby, zo mna si priklad neberte 😀 😀 😀 Upratovanie v domacnosti nehrozi a ako uz je konecne lepsie pocasie, tak aj varenie a pecenie je ovela zriedkavejsie, ako predtym.
Co sa nocniku tyka, snazte sa nan deti naucit skor, ako sa narodi babatko. Ana sa uz dokazala pytat aj cikat, aj kakat, ale ako som musela ist cez jarne prazdniny do tej nemocnice, tak sa to vsetko pokazilo a az doteraz ignorovala nocnik uplne a konecne posledne tri dni don kaka. Tak som nadsena. Ale nevypyta sa sama. Ja viem, kedy zvycajne kakava a tak ju tam posadim. Ale problem je, ze ako naschval zacne vtedy Kata plakat a casto je to uplne neprijemne. Ona place v obyvacke a ja som s Anou v kupelni na nocniku. Otras.
K tym jasliam. Ja si myslim, ze to zavisi od toho, ake je dieta. Niektore sa nechcu od mamicky ani pohnut a niektore by najradsej zdrhli od nej prec. Ana ma nepotrebovala ako matku ani ked bola babatko. Prespavanie u babky jej nerobi ziaden problem od 10. mesiaca a ked den nie je medzi detmi, tak je taka zla a nervozna, ze az. Stale musime byt niekde na ihrisku, alebo s niekym. Ja ju proste nudim. Rozhodla som sa dat ju do jasli tiez. Nasla som take sukromne, kde je malo deti. Nastastie sa s nimi da dohodnut, ze tam nebude cele dni a ani cely tyzden. Mne to vychadza, ze by som ju tam dala na 3 hodiny 2x do tyzdna. Takze pre nu to bude naozaj len vyhratie a vybitie energie a nic take, ze by tam bola cele dni a vychovaval ju niekto iny. A tak malo by tam bola preto, lebo sa snazim, aby mala kazdy den nejaky program a len dva dni nemame nic fixne.
Ibaze nahoda chcela, ze sme tam tento tyzden nemohli ist a najblizsie sa tam dostaneme asi az buduci tyzden v stredu. Ale pozriet sme sa tam boli a musela som ju s revom odtial tahat, ako sa jej tam pacilo.
Ak sa nakoniec naozaj podari mi ju tam dat, tak vam dam vediet, ako to je.

aadula
15. máj 2009

zucha, darmo Anička je spoločenský typ dieťaťa 😉 my sme tak boli s Paťkou ..veľmi rýchlo si zvykla na jasličky a tiež sem tam aj plakala keď sme šli domov a tam bolo ešte viac detí 😀 ..uvidím ako to bude u Samka...po tom úraze, sme to odložili na september..zatiaľ

tinyleaf
16. máj 2009

zucha, to je super ze Ana vie na co je nocnik 🙂 nam sa podari rano akurat tak vycikat, aj to nie vzdy.
Tiez si myslim ze malemu by jasle mozno aj prospeli aspon na pol dna, on je ako vymeneny ked je s inymi detmi, pekne sa hra, ked sa okolo neho nieco deje, kdezto ked som s nim sama doma, tak je mrzuty, stale za mnou beha a sam sa hrat nechce. Potom som nervozna aj ja, a neviem si predstavit ako zvladat v pohode 2 deti. takze zucha ty si pre nas naozaj supermama, ktora to vsetko berie s prehladom 🙂

zucha
autor
16. máj 2009

tiny, ty aj ostatne sa mylite, ak si toto o mne myslite. Ale je pravdou, ze uz tak kvoli veciam nestresujem, ako predtym, ked som mala len Anu. Vsetko beriem viac s nadhladom. Aj u nas su niekedy otrasne dni,ked spim dokopy dve hodiny a deti vrestia v zasade naraz, ale co uz. Druhy den bude lepsi, si hovorim 😉

tinyleaf
18. máj 2009

ahojte maminy, ako sa mate?
My sme mali vcera na navsteve 6 mesacne dvojicky a normalne ma potom chytila depresia, ze zase ma caka mat doma male uplakane babo, nevyspate noci, zo zaciatku trapenie s kojenim...vobec neviem kde zmizol moj materinsky cit ☹ ☹
Ale vcera som sa aj trochu vytesovala z veciciek co som si pokupila v Rakusku na takej burze kde dostat vsetko od vymyslu sveta. Nakupila som same ruzove oblecko, a samozrejme aj malemu nieco, napriklad taky pult s naradim, nech si majstruje a zatial sa s tym celkom bavi 🙂

kika25
18. máj 2009

tiny neboj, uvidis ze ked budes mat v naruci malu ruzovu babiku cely svet bude krasny a ty budes ta najstastnejsia mamina aj ked budes nevyspata 😉
Tu burzu v rakusku poznam, raz som tam bola nakupovat a kupila som kopec oblecka, hraciek a kniziek...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre