Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

luculka
29. jan 2009
tinyleaf
29. jan 2009

csiki super, nebola som si ista ci v 13tt alebo 16tt, neviem s cim sa mi plietol ten trinasty tyzden. Nerada by som to presvihla ale takto mi hadam povedia na najblizsej poradni, kedy mam prist na krv

tinyleaf
29. jan 2009

dakujem luculka, skoda ze ta kocka nenapisala cenu. Ale neviem si predstavit ako by take velke posielala postou zo Sale, to by bolo asi drahe postovne. Maju ju mat v pondelok v Lidli, tak ju pojdem pozriet, lebo ideme asi naisto kupit zabranu na schody....tak pozriem ako vyzera aj ta zabrana na postel. Mne to pride dost kratke, ved nas maly putuje po celej postielke, tak bude asi aj po posteli. Mozno vymyslime neskor nieco ine, aby sa neskotulal.

luculka
29. jan 2009

tiny ja som aká,,,,,,,píííp šak ty si chcela zabranu do dveri nie na postel.... 😅 😀

csikike
29. jan 2009

tiny, do 13teho ma byt ten NT najneskor

tinyleaf
29. jan 2009

lucul, ja som uvazovala aj o zabrane na postel aj na schody, tak si to nepoplietla 🙂

tinyleaf
29. jan 2009

csiki, NT mi zmerala Dr. vcera, to uz mam

zucha
autor
30. jan 2009

tiny, ked si fakt detailne prestudujes tehotensku knizku, tak pri kazdej kolonke, do ktorej sa zzapisuju nejake vysledky su uvedene aj tyzdne, kedy sa ma co merat a zistovat.
Inak, a mam uplne inu knizku,ako som mala predtym a kamaratka, co je v tom istom centre, ale u ineho lekara, zas inu.

tinyleaf
30. jan 2009

zucha, ty si ale skoro hore 🙂 tak som pozrela to AFP v knizke a je tam ze sa robi od 14+0 do 15+6tt
Ja mam knizku sice taku istu ako minule, ale tentokrat mi na nu dali aj taky ruzovy plastovy obal s obrazkom babatka 🙂
Inak myslim ze kazdy doktor tam zapisuje ine udaje, mne napriklad nikdy nemerala a nezapisovala cervikalne skore

zucha
autor
30. jan 2009

to je pravda, ze kazdy lekar to robi uplne inak. Mne tam nieco o cervixe pise, ale nie je to skore, len to, v akom je stave. Dokonca niektori lekari robia ultrazvuk pri kazdej poradni a ta moja len nejake predpisane tri a z toho ten posledny je medzi 30 a 32tt, co mam teraz. Ale v tejto knizke je zapisany uzv aj v 36tt, tak to by bolo fajn, keby ho urobila, lebo by som mala aspon predstavu, kolko bude babo vazit, ked sa narodi. Sice tieto posledne nerania uz nie su uplne presne, ale lepsie nieco, ako nic.

alinka76
30. jan 2009

no dievčatá, ste zlaté, že sa takto rozrastáte. ale obdivujem vás, že tak skoro po sebe chcete druhé. ja som asi moc pohodlná, mne to takto vyhovovalo maximálne, jedno som si užila, vypiplala a teraz si zase druhé tak naplno užívam. mne by bolo asi ľúto že prvé je ešte malinké a už druhé, aby nebolo na druhej koľaji to prvé. ☹

zucha
autor
30. jan 2009

alinka vidis a ja mam naopak pocit, ze si to dieta viac uzijem, ked budeme mat doma aj druhe 😉

alinka76
30. jan 2009

no veď preto nás je toľko, že sme každá iná. to by bolo, aby sme boli všetky rovnaké ! 😅

lenka85
30. jan 2009

no na margo alinkynho nazoru - ja sa toho tiez trosku obavam ako to budem zvladat, ale ja mam opacny nazor, podla mna nie je bohvieco taky velky vekovy rozdiel -- ja som tak so svojimi surodencami. Mam brata starsieho o 9 a sestru o 10 rokov a poviem vam, ze sme si zacali rozumiet ked som mala asi 17. Dovtedy som im bola len na obtiaz. A sestra to ma teraz tak, ma medzi detmi 9 rokov a neter starsia ju tiez vnima skor ako zataz nie ako radost - to bola moja vystraha. Ale nemusi to byt vzdy tak. Poznam vela mamiciek co si chvali taky rozdiel medzi detmi. Ale musime uznat, ze to budeme mat narocnejsie. A Zucha, vy chcete po tychto dvoch hned dalsie?

lenka85
30. jan 2009

joj a este, ako vas tak citam tak aj ja si asi dam epi. Len sa bojim, ci tam nie su nejake velke rizika. Hovorili vam o tom lekari nieco? Kokso sa vypytujem ako nejaka neskusena prvorodicka, no co uz, teraz by som to chcela mat viac pod kontrolou a nechcem sa velmi trapit, tak toto mi pride ako najlepsia vec

zucha
autor
30. jan 2009

leni, ja by som bola za to, ze tretie tak do dvoch rokov od tej mladsej, ale to zalezi od toho, ci budu deti a aj my zdravi. Ale moja vizia rozhodne nie je, ze budem 10 rokov v kuse prebalovat pokakane plienky 😀 , tak radsej takto pokope a nech maju aspon zhruba tie deti rovnake zaujmy, teda skor na zaujmy rovnakej vekovej kategorie myslim, lebo tak sa to da asi lahsie zvladat, ked je deti viac.

lenka85
30. jan 2009

zucha este si tu? Na decembrovkach je to vymrete tusim

lenka85
30. jan 2009

no aj ja mam taky nazor... Mam svagrinu co ma taketo "schody" - deti po sebe a tri, a teraz ked ma to najmladsie 2 roky si to uz nevie vynachvalit. Vraj o nich casto ani nevie, pekne sa zahraju, aj sa pobiju,nehovorim aj s tym asi pocitame, ale hadam to bude ok. Ja sa bojim hlavne tych prvych mesiacov, hlavne toho rozdielneho spanku, to si neviem predstavit

lenka85
30. jan 2009

cha, inak minule som tak rozmyslala, asi ani tolko nepriberieme teraz, nebude tolko casu na vylihovanie. Ja som pri Hanke pribrala 15 kg, dufam, ze teraz to bude menej 😀

zucha
autor
30. jan 2009

leni, to som si myslela aj ja, ale paradoxne to u mna bude asi viac, ako predtym.
Co sa tyka tych prvych mesiacov, toho sa az tak nebojim, lebo male dieta spi aj vonku, ale Anna uz len vo vnutri, ale potom, ked uz to bude len tak 2xdenne, tak vtedy to bude rozdielne, lebo mensia 2x a Anna len raz a to presne na striedacku. Ale ak aj tak bude chciet mladsia spat v kociku, tak ani to nebude problem. Ale to sa uvidi casom. Toto su len teorie, ale prax moze byt uplne ina.
Najviac sa ale obavam prvych dvoch, troch tyzdnov, ked bude dozasivana a nebudem tak strasne moc vladat skakat okolo dvoch deti a aj domacnosti. A to este nebudeme moct chodit ani von, tak to bude narocne. Asi sa nakoniec nevyhnem tomu, ze bude s Annou niektora z babiek, kym prejde toto obdobie.

zucha
autor
30. jan 2009

lenka, si spominala v decembrovkach, ze to male asi nema rado kavu. Mam kamaratku, presne v takom istom tt a chodievame s detmi von a na kavu a ona teraz vobec nemoze. Uplne jej je z nej zle. Takze hovorime, ze ideme na kavu bez kavy 😀
Mne byvalo nevolno hlavne vecer. Nie nejak uplne zle, ale len tak cudne. Ale jest som mohla vsetko a hlavne vo velkom mnozstve.

lenka85
30. jan 2009

no aj ja spolieham bud na muza alebo na niektoru z babiek... Ja sa bojim presne toho obdobia, ked sa im budu striedat spanky. A este sa bojim, aby som si druhe dieta nenaucila spavat len v kociku, hm... A odkial vlastne si??

zucha
autor
30. jan 2009

lenka, tak ako ty, z BA

lenka85
30. jan 2009

mala mi prave vstala... Asi pojdem, dam jej obedik.

tinyleaf
30. jan 2009

vitaj alinka 🙂 mne sa velmi do toho druheho baba nechcelo ist, ked si predstavim ake budu tie prve mesiace kym si to druhe babatko vytvori rezim....ale ponali sme to racionalne, lebo ked sme sa rozhodovali, bolo to v case ked nasu firmu odkupovala ina firma a nikto nevedel co bude dalej. A asi sme spravili dobre, lebo niektorych ludi zobrali do tej novej firmy, niektorym ponukli miesto ktore bolo pre nich neprijatelne a vyzera to tak, ze ja mozno tiez pridem o pracu kvoli zruseniu firmy. Vsetko sa to ukaze vo februari. Takze tym ze som otehotnela som to vyriesila aspon tak, ze budeme mat druhe dieta, ktore sme aj tak casom chceli a nemusim hned riesit hladanie novej prace. A pravdupovediac uz ani nemam vek na to, aby som mala niekolkorocny rozdiel medzi detmi. Takto si to "odbijem" naraz a potom sa budem mat supeeeeeeer, ked sa deti budu spolu hrat 😀

tinyleaf
30. jan 2009

zucha, mne robila doktorka sono skoro na kazdej poradni, aj teraz mi robila uz oba razy, co som tam bola. Je to dobre, aspon som kludnejsia, ze babo sa hybe. Ale zase neviem ci ty nieco u Dr. platis, ja som vopred zaplatila za ultrazvuky 500 Sk a spravi mi vtedy ked treba, nielen 3 krat za cele tehu

csikike
30. jan 2009

tiny, ja som pri tomikovi platila za ultrazvuky 1050 a boli len 3 😕 , ako buducu prvoricku ma to trocha hnevalo, ze neviem co je s malym a tak, hlavne na zaciatku som miesto povinnych kazdych 4 tyzdnoch chodila len 1x za 6tt

zucha
autor
30. jan 2009

no ja som v takom centre, kde bud platis kazdu navstevu, alebo zaplatis rocny poplatok a asi su tie uzv potom v cene a este mam aj 50 percentnu zlavu na 3D ultrazvuky, takze sa mi to super oplati. A este maju kazde rano pohotovost s ich lekarmi, takze keby nieco, tak ak to nie je nevyhnutne, nemusim ist na nocnu pohotovost, ale rano rovno k nim.
Ale ak mi nebudu robit ku koncu uzv, tak sa opytam, ci sa to neda priplatit.
Este stale chodim na poradnu raz za 4 tyzdne, ale uz sa to myslim skrati na tie tri, ak rovno nie na dva, lebo pravdu poviem, zas sa citim, nic moc. Sranda, ze vzdy mi je cudne len v piatok a cez vikend a cez tyzden celkom v pohode.

tinyleaf
31. jan 2009

ahojte tehulky 🙂 ja mam dnes lezaci den, vcera som rano zacala spinit iba tak hnedo ale vecer to uz bolo normalne cervene. Aj som rozmyslala ci mam ist na pohotovost, ale nebolo to ake silne, tak som to nechala tak. Od rana lezim, muz sa stara o maleho, tak vyzera ze to preslo, dnes nic nemam, ale uvidim ako to bude v pondelok, ked budem zase behat okolo dietata. A muz si dovolenku nemoze zobrat, tak je to nafigu ☹

simka9122008
31. jan 2009

Ahojte tehulky no ja som fakt trafená až teraz som vás objavila že máte novú spoločnú tehulkovskú tému to je super, len sa držte nech to dotiahnete do úplného konca, sem tam tu nakuknem ako sa máte ak vám to nebude vadiť 🙂
Tiny dúfam že to bude o.k., snaž sa čo najviac oddychovať, neboj bude dobre, držím palce všetkým. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre