Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

ivka22
12. aug 2009

Abbi nam sa to tak akosi najviac hodi k Sebimu.... 🙂 tak snad bude spokojny aj krpec az bude dospelaaaak....

abbi
12. aug 2009

no pred 10 rokmi ZRZUL sme dali meno Tobias .. a zrazu je ich tolko .... a potom druhy mal byt Simon ale ja som vzdy chcela Adama a muz bol pri porode a ked videl to moje utrpenie, po narodeni zahlasit, ze to je Adam 🙂 a tak mam mojho Adamka 😀 😀

lenka85
13. aug 2009

tiny tu epi by som si na tvojom mieste vybavila dopredu - podla mojich info ti ju daju len po pouceni a zaplateni, takze riskovat asi moc netreba a ty uz mas termin pekne blizko... ja som ju bola zaplatit dnes, takze uz kludne mozem ist 😀 😀 😀 aj ked je este hadam cas....

tinyleaf
13. aug 2009

lenka, ved po ukonceni 36tt je to uz ok, takze kludne sa mozes aj predo mna predbehnut 🙂 Alebo mozme ist naraz, aby sme boli spolu na izbe 😀
ja si myslim, ze moja Dr. by mi epi urcite vybavila aj bez poucenia, keby bolo treba, ale ved uvidim v najblizsej poradni. Mozno sa konecne sa niecom dohodneme

lenka85
14. aug 2009

jasne, ked je znama, tak asi ano, ale aj tak si myslim, ze nie je nic lahsie ako si to vybavit a oni ti potom vratia peniazky...
inak ja som sa este ani nezbalila do porodnice, takze maly musi este pockat 😀 😝

zucha
autor
14. aug 2009

fuha, tak uz druha, ktorej sa to velmi blizi.
Tiny, kazdy raz, ako zapnem pc, tak idem hned kuknut, ci uz nahodou nerodis 🙂 😉 Dufam, ze sa mat taky telefon, aby si nam z porodnice mohla sem napisat, ze to uz prislo. Uz tam mas 39tt. Ja som Anu porodila tak, ze posledny den39tt som isla do porodnice a prvy den 40tt vykukla 😵

csikike
14. aug 2009

baby, normalne vam zavidiim, ja uz by som sla tiez, lebo mala je az prilis divoka, uz sa ani nepamatam kedy som spala v noci... 😅

tinyleaf
14. aug 2009

lenka, tak mas akurat najvyssi cas na pobalenie..len tak pre istotu 🙂

tinyleaf
14. aug 2009

csiki uvidis, ani sa nenazdas a bude uz aj ty kazdym dnom ocakavat kedy budes double maminou 🙂

tinyleaf
14. aug 2009

zuzi no tak taky telefon s internetom zrovna nemam, ale urcite dam vediet, poslem Ti spravu 😀 Ale dufam ze to bude najskor buduci tyzden. Taky stvrtok by sa mi pacil, to by som akurat zacala 40tt a aj ten datum je celkom dobry 🙂 Ale maly vydrzal az do dna pred terminom, tak to bude mozno aj neskor. Aj ked je zase pravda, ze pri nom vobec nemozem oddychovat a brucho mi tvrdne uz dost casto. No uvidime.

lenka85
15. aug 2009

no ja sa chystam vydrzat este aspon dva tyzdne, Hanku som rodila po termine, takze mozno to bude az za tri tt... ved uvidime, Tomasko sa sam rozhodne, kedy to bude...
csiki moc nezavid, lebo ty to mas tiez za par... Inak myslim, ze teraz sa vyspis aj tak viac ako ked sa malinka narodi 😀 😀 😀

simka9122008
15. aug 2009

Kočky, vám sa to tu už riadne kráti, držím palce, vždy na vás myslím, držte sa všetky 🙂

ivka22
15. aug 2009

no pomaly, ale iste pojde jedna za druhou....

csikike, viem o com pises...maly v bruchu tiez riadne vyvadza a niekedy je to uz poriadne bolestive 😒 rebra ma hrozne bolia, ale to som mala aj pri Sebim, tak neviem len ci sa mi roztahuju pod vplyvom dietatka alebo co....a krize...ach jo...nie nadarmo sa hovori, ze tie posledne tt su najhorsie....

simka9122008
15. aug 2009

Baby vydržte to do úspešného konca, viem že tie posledné týždne sú niekedy neznesiteľné, už vám veľa nechýba do konca

simka9122008
17. aug 2009

Ahoj tiny, ako sa cítiš, ešte si 2v1?

tinyleaf
17. aug 2009

ahojte kocky 🙂 tak som sa vratila z poradne a vyzera to tak, ze zajtra poobede nastupujem na cisarsky. Jooj to je taky zvlastny pocit vediet kedy sa mala narodi. Bojim sa toho viac ako prveho porodu, lebo viem, ze to nebude nic prijemne tie prve dni. Ale zase co by sme nespravili pre ten pocit drzat v naruci babatko 🙂 Este si to mozem rozmysliet a posunut porod na stvrtok, ale asi pojdem zajtra, tak mi prosim drzte palce, nech vsetko dobre dopadne. Idem este dat prat a pochystat si nejake veci, neskor sa mozno este ozvem.

aida
17. aug 2009

No tak Tiny drzim pasticky 🙂

simka9122008
17. aug 2009

Jééééééééééééééj Tiny to je super, už sa tešíme na malú babuľu, držíme palce a budeme na teba od rána myslieť

zrzulka
17. aug 2009

Jej tiny tak som ta tu este stihla🙂)) my o chvilu odchadzame do soboty prec.
Budem na teba zajtra mysliet... Sofi bude mat pekny datum narodenia.18.8 Tak sa drzte babulky🙂))
Ozi a preco nakoniec predsa cisarsky?

glorita
17. aug 2009

jeej TINY no a co tak nahle sa rozhodli?inak mala bude mat narodly ak to vyjde hned za mnou,cize si to zapamatam,kedze ja oslavujem dnes 😀 drzim palceky.... 😵 😵 😵

simka9122008
17. aug 2009

Tak ďalšia oslávenkyňa Glor, všetúčko najlepšie prajem 🙂 😵

glorita
17. aug 2009

simi.tak aj tu sa vsupnem sice ako netehula a poviem ze dakujem... 😎 😵

tinyleaf
17. aug 2009

zrzulka, cisarsky preto, ze aj prvy som mala a dohodla som sa s Dr. ze aj tento bude, nechcela by som riskovat rupturu maternice pri normalnom porode

tinyleaf
17. aug 2009

glor, vsetko najlepsie k narodeninam 🙂
pre zajtrasok sme sa rozhodli, lebo Dr. ma sluzbu, tak povedala ze ak chcem, tak to moze byt zajtra. A nechcela som riskovat ze ma to chyti samo niekedy v noci...aj ked mam tu teraz mamu, takze o maleho by sa postarala...ale aj tak

simka9122008
17. aug 2009

Och Tiny, tak zajtra je váš veľký deň D, aké máš z toho pocity?

tinyleaf
17. aug 2009

simka, veru je to zvlastny pocit, ked viem dopredu kedy to bude. V tomto bol ten prvy porod lepsi ze som nevedela kedy to pride. Teraz rozmyslam o tom ci to bude take iste, ci som na nieco nezabudla a trochu sa aj bojim. Ale hadam to dobre dopadne

simka9122008
17. aug 2009

Neboj sa všetko dobre dopadne a kedy ideš na cisarák o ktorej?

janka1874
17. aug 2009

tiny budeme držať palce nech všetko dobre dopadne

a ako tak čítam tak ďalšia potom na rade je lenka

glpr všetlko naj naj k narodnák a aj Leovi k meninám neboli sme doma tak musím dobiehať len neviem čo skôr 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zucha
autor
17. aug 2009

tiny super, presne 5 mesiacov po mojej Kati tu bude dalsie babo 😉 neboj, aj pre vas ta 18 bude stastna, tak ako pre nas 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre