Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

zrzulka
17. nov 2009

dakujem kocky,
lilus podrzim do jula, potom predavam stafetu dalsej v poradi🙂)))

jani ja som tiez olejcekom natierala alebo mastou na ritusu. este ma napadlo ci nepijes bublinkove napoje. Aj to niektorym babetkam zvykne vadit....

janka1874
17. nov 2009

zrzulka nepijem pijem len čaj na kojenie, medovkový čaj a kojeneckú vodu nič iné
ďakujem žienky

zucha
autor
17. nov 2009

zrzulka, to je krasna sprava. Aj vekovy rozdiel budete mat krasny 😉

simka9122008
17. nov 2009

Jééééééééééééééééj Zrzilka, supiš gratulujem, nech to prebieha bez problémov 😵 😵 😵

simka9122008
17. nov 2009

sorry Zrzulka, preklep

zrzulka
17. nov 2009

dakujem zucha, presne ako medzi mnou a segrou... a verim ze to bude dalsia baba do particky🙂))

jani vyskusaj este ten feniklovy, neskusala si? vraj pomaha. ja som neskusala lebo som bola v tom case s malou v nemocke. Lekari a sestricky si uzili malu ako plakala a ja bezradna lebo som nevedela ako jej mam pomoct:(((( poznam tieto pocity. verim ze si z toho na nervy,z tej bezmocnosti:((((aj ja som bola ked za mnou kazdy doliezal s ironickymi poznamkami typu a vraj dievcata nemavaju koliky.... islo ma z tych reci rozhodit.....

zucha
autor
17. nov 2009

janka, ta nasa prerevala prve 4 mesiace kvoli brusku. Davala som Sab simplex. Pomahalo to ale len na par minut. Bola to uplna hroza. Fakt som nejedla nic, co naduvalo.........otras. Az potom mi lekarka vysvetlila, ze to je jednoducho vyvoj traviaceho traktu a dietatko to boli a ze aj keby som pila len vodu, aj tak to bude mat. Tak som prestala obmedzovat veci a jedla som normalne. Plakavala uplne rovnako ako, ked som nejedla nic. Jednoducho to muselo dozriet a bol pokoj.
Ale este stale bojujeme s refluxom, takze stale pekne grcame

bocmanka
17. nov 2009

🙂 gratulujeeeeeeem zrzul,
🙂 🙂 🙂
super, tešíme sa všetky decembrovky..že baby?????
a rýchlo nejakú parťáčku, šak nebude mať štafetu až do júna sama...
😀
snívalo sa mi v noci s medveďom...
ale ten tehotný asi nebude 😀 😀

takže ja vidím na centíka alebo lucul...príp. abetku

simka9122008
17. nov 2009

Uff Jani, no fakt ti nezávidím, takto sa trápiť, no rada by som ti poradila, ale fakt neviem, ja som sa s týmto problémom u mojich detí nestretla
Veľa síl vám prajem, trpezlivosti a pevné nervy

bocmanka
17. nov 2009

😵 a samozrejme, zucha teba nesmiem zabudnúť...
keď bude abetka čakať tretie, tak aj teba to neminie, aby ste mali duet.. 😀 😀

simka9122008
17. nov 2009

Ja typujem Luculku

zrzulka
17. nov 2009

Simi dakujem🙂))

Inak nechcem byt zla ale nie su vsetky tie kvapky na jedno kopyto???? My sme potom davali este nejaky liek na prirodnej baze ale uz si nespomeniem na nazov.... nam SS ani espumisan nezaberal vobec. Ako tak zabral Infacol a potom ten prirodny . A este ako abet poradila tak vyskusaj probiotika ale myslim ze od narodenia je len Dophilus. Biogaia je az od 3 mesiacov....

ajula25
17. nov 2009

zrzulka aj ja gratulujem.... 🙂

janka1874
18. nov 2009

zucha ďakujem normálne si ma povzbudila lebo včera som sa už bála najesť

lenka85
18. nov 2009

zrzulka gratulujeeeem... Jani minule to aj bolo v nejakej relacii, ze preco mavaju deti koliky - kvoli nedozretemu traviacemu traktu. Normalne by vraj dieta malo byt v brusku az rok, no telo zeny by to nezvladlo, takto to tam hovorili... neboj to prejde..

csikike
18. nov 2009

Zrzulka, gratulujeme 😵 ja tiez tipujem babu 😉

kika25
18. nov 2009

Vitaj v klube Zrzulka, najma nech je babatko zdravucke a uzi si tehotenstvo, lebo veeelmi rychlo ubehne;)))

zrzulka
19. nov 2009

Dakujem dievcata, ste mile ze nam vsetky prajete🙂))
Csiki sestra mi dnes telefonovala ze sa jej snivalo ze sme mali chlapca🙂))))))Zeby prorocky sen?🙂 Uvidime..... ked tak pozeram ako v teme takmer kazdej vychadza parik tak myslim ze by sa ten sen mohol aj naplnit🙂)))...

abetka
19. nov 2009

boc- neprovokuj 😀 😀 😀 😀 . Keby islo o mna, tak mam uz tri, ale MM je racionalny typ a on to vsetko ma naplanovane, tak ja predpokladam, ze este 3 roky minimalne si pockam 😝
zrzul ja tipujem babu

zrzulka
20. nov 2009

tehulky kedy vam prestalo byt zle. Skonci to po prvom trimestri???? Nech viem an co s apripravit. Pokial s anenajem tak mi byva cely den zle. stale musim nieco do seba tlacit. Aj teraz som zjedla celu bielu redkovku doooooooooooost velku.... ufff

martinaj
21. nov 2009

jej zrzulka gratulujeme 😵 to je super 🙂 drzime palce nech je vsetko OK 🙂

kika25
21. nov 2009

zrzulka, uvidis ze po prvom trimestri sa Ti ulavi, ja som dovtedy tiez bola stale unavena a trocha mi bolo aj zle,ale s 2 trimestrom som chytila druhy dych;)

lenka85
21. nov 2009

aj mne to preslo a tusim este skorej ako po tretom mesiaci... neboj. Inak sa hovori, ze byva zle pri chlapcoch, mne to aj vyslo... 🙂) ale to su len babske reci.

zrzulka
21. nov 2009

dakujem kocky, dufam ze mate pravdu🙂)) dnes mi je lepsie lebo muz je doma tak ja oddychujem🙂))) ale nechcem to zakriknut.....

tinyleaf
22. nov 2009

zrzulka, aj ja gratulujem 🙂 Som rada ze ste ok, je to super, ze Miska bude mat braceka alebo sestricku 😉

zrzulka
24. nov 2009

dakujem Tini.
Kocky kedy ste hlasili to ze ste opat tehotne zamestnavatelovi? je to potrebne nahlasit???? Poradte!!!!

martinaj
24. nov 2009

zrzul, ja som nikomu nic nehlasila 😉 teda uz som im to povedala, ale az takto neskor..... nemyslim si, ze to treba hlasit, ale potom ked pojdes na "matersku" asi budes musiet znova zaniest ten papier.... aspon myslim, naozaj neviem 😖

janka1874
24. nov 2009

zrzulka ja som hlásila hneď my sme dobrá parta v robote aj so šéfmi počnúc takže my sme sa vytešovali spolu oni mi aj pri Sendy strašne fandili po mojich zdravotných problémoch čo som predtým mala

ale vážne vraj treba hlásiť a potom klasika pred nástupom na materskú odnieť papier od dr. o nástupe a po pôrode rodný list a neviem čo ešte to ti upresním v pondelok lebo ideme aj do roboty v pondelok odniesť koláčiky z krstín tak budem múdrejšia 😀 😀 😀

zrzulka
24. nov 2009

dakujem kocky...ja zatial tiez este velmi nechcem rozchyrovat... predsa 1 trimester, vselico sa moze este stat...

janka1874
24. nov 2009

ešte máš čas oznám až potom po 1 trimestri

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre