Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

abbi
10. jan 2010

v prvom rade Kika gratulujem velmi velmi k Filipkovi . Joj musi to byt uzasne mat v rukach opat take malicke babo 😵 😵 😵
no a to s tou epi to nechapem 😲 to akoze chyba v anesteziologovi???

anina1
10. jan 2010

aj my sa pripájame ku gratulácii a prajeme veľa radosti z oboch detičiek 😵

kika25
10. jan 2010

neviem kde sa stala chyba, skusali to 2 anesteziologicky a nepodarilo sa, ze sa to stava tak 1 zo 100 zien, mam skratka stastie...

bocmanka
10. jan 2010

🙂 gratulujeme filipkovi a táničke....bábätká voňavučké, len si ich užívajte maminy a ockovia..

janka1874
16. jan 2010

no kika fakt sila že 14 krát to by som asi už dávno vzdala 😀 ale základ je že všetko dobre dopadlo a ste obaja v poriadku 🙂 tak si užívajte krásne dni šialene to letí len nedávno som rodila a už mám doma skoro 3 mesačné bábo 😀

lenka85
19. jan 2010

ahojte baby, dlho som sa sem nedostala, darmo dve deti, malo volneho casu🙂... kika to je blbe, ja som ani nevedela,ze mi ju pichali, vobec som necitila bolest,ale aspon vidno, ze nie len takto to musi byt.. Uzivaj si babatko, je to nadherny pocit🙂
a my sme uz zacali prikrmovat, maly uz ma styri mesiace a kedze nie je kojeny tak uz davame aj normalnu stravu.. no normalnu ako normalnu... a dalsia velka vec, vcera presne na styri mesiace sa malinkemu prerezal prvy zubok!!! som v soku... ale sme si aj prezili par bezsennych noci:(

tinyleaf
19. jan 2010

no super lenka, tak ste nas s tym zubkom predbehli. Ale vcera som zistila, ze aj nam sa uz rezu dva spodne. Este ich na dotyk necitit, ale je vidiet take ciarocky. Ved mala je aj statocne mrzuta. Takze u oboch deti mi vyliezli rovnako, v piatich mesiacoch. Ja by som uz tiez rada dokrmovala, ale ked nasa slecna vobec nic do ust okrem MM nechce ☹

lenka85
19. jan 2010

tiny to preto, ze to jej chuti najviac🙂 neboj, snad sa to rozbehne.. a skusala si kasu?

janka1874
19. jan 2010

jeeej tak prvé zúbky tu máme

tiny možno preto tie neprespaté noci

lenka85
19. jan 2010

jani a u vas ako? uz je dobre?

martinaj
19. jan 2010

baby ja uz to chcem mat za sebou..... snad do 2 tyzdnov porodim, inak ma asi picne........ 38tt by bol super..mam strasny strach z prenasania.....

lenka85
19. jan 2010

mati neboj, ja som aj prenasala, bolo to teda o nicom, ale pozri aky lahky porod som potom mala... neboj, vsetko bude tak ako ma byt🙂)

janka1874
19. jan 2010

lenka už je to lepšie už je to len sem tam niektorý deň zato Sendy začala žrialiť jedna radosť ale aj to postupne ustúpi (verím si 😀 😀 😀 ) lebo ak nie tak si to hodím z 5 posch. 😀 😀 😀 ale nie to srandujem na to nemám dostatok odvahy 😀 😀 😀

mati pri tvojej Verči podľa mňa nemáš šancu prenášať 🙂

lenka85
19. jan 2010

az teraz ju chytila ziarlivost? Nas to chvalabohu preslo, tak isto aj sendy to prejde... to je super, ze uz mate po kolikach... este nech im rychlo a bezbolestne vyjdu zubky a bude super...

janka1874
19. jan 2010

jooj lenka pokoj asi už nebude nikdy teraz koliky potom zúbky, potom vzdor, potom škôlka následne škola potom si to hodíme kôli puberte atď. 😀 😀 😀

zucha
autor
19. jan 2010

no citam, ze to tu je pestre. V prvom rade gratulujem novym prirastkom a mamickam, ze su take hrdinske.
Ako pise Janka, stale sa u tych deti nieco riesi. Ked je zle, hovorim si, ze male deti, male starosti, velke deti, velke starosti. Jednoducho tym treba prejst.
U nas je to raz uplne uzasne, potom zas len striehnem, ako taka bacharka, nech si baby nieco nespravia. Raz sa smeju a bavia sa navzajom a o par sekund sa dokazu pobit. 😅
Ale vsetko toto je v konecnom dosledku nadherne. Mozeme byt spolu, ziadne vazne choroby nemame....tak sa s toho tesim 😉

martinaj
20. jan 2010

ju baby tak dufam, ze sa dozijem 😀 ja uz nemam energiu ..... ale na vikend bere muz malu svokre aj s nim, tak budem len lezat a papat 😀

lenka85
20. jan 2010

joj to je zivot, len si to vychutnaj kym mozes🙂)

tinyleaf
21. jan 2010

mati tak to uz budete mat coskoro doma opat male drobatko 🙂 Tie novorodeniatka su take zlatucke, ze vacsinu dna prespia. U nas to uz davni nie je pravda 😉

tinyleaf
21. jan 2010

lenka, kasu som skusala, tiez ju nechcela a este sa hned aj vyhadzala z tych par kvapiek. Ale co jej chutilo, bol Panadol sirup, taky sladky presladky jahodovy, vcera som jej ho dala na tie jej zubale, lebo ten vreskot sa uz nedal pocuvat. Ten stiahla z tej striekacky uplne v pohode. No a dnes som jej dala HA Nutrilon zmiesany s materskym mliekom 1:1, tak najprv ohrnula nos, ale potom to vypila. Takze postupne budem ten pomer znizovat a davat viac Nutrilonu. Dufam ze tak sa nauci. Tie zubky stale nema vonku, ani vlastne neviem ci jej fakt lezu, lebo nechce moc otvorit pusu, aby som si to dobre obzrela 🙂

janka1874
21. jan 2010

tiny a prečo ju vlastne už nekojíš máš málo mliečka? už si to nejako nepamätám možno sme sa o tom aj bavili 🙂

dnešná noc bola u nás nejaká náročná neviem čo sa dialo ale malá bola každú hodinu hore ale asi budem musieť aj ja sa viac preberať lebo keď začne plakať že je hladná tak ju vezmem ku nám do postele a kojím no a samozrejme pri tom zaspím a asi aj ona preto sa dobre nenapapá a potom je často hore no iečo musím vymyslieť 🙂

u mňa je to ako na hojdačke raz som hore čo je dobre a potom dole a vtedy si myslím že už viac nezvládnem no pestré to máme doma 😀 ale keby už konečne chcela Sendy aj niečo povedať vysvetľuje tak že vieme čo chce v tom nie je problém ale kedže vie že jej rozumieme tak nemá motiváciu niečo povedať ☹

tinyleaf
21. jan 2010

janka, ja stale kojim, len v noci je to uz otravne 2 krat za hodinu celu noc, mala to uz ma ako dudlik, ktory ked vyberiem, hned zacne revat. Ona uz potom ani netaha, len si tak dudlikuje a ja mam uz bradavky bolave. Budem kojit aj dalej, len vecer som ju chcela uspat flaskou UM, lebo sa tvari ze akoze zaspi pri prse a ked ju polozim do postielky, hned je rev. Takze ju chcem uspavat priamo v postielke. Posledne noci muz musi spavat s malym v izbe, lebo Sofia spi na jeho polke postele ☹

janka1874
21. jan 2010

aha no uvidím ako to bude pokračovať u nás

lenka85
21. jan 2010

boze tiny, to je hrozne, asi by som to nepredychala... musis byt vycerpana, ze dva krat za hodinu... v noci spi s tebou?

lenka85
21. jan 2010

inak tiny, ja by som ju neucila na flasu pri zaspavani, ked budes chciet ti hodim par linkou do ip, pripadne ti to vysvetlit, len teraz drzim maleho... ak chces tak napis ip

tinyleaf
25. jan 2010

lenka, mala najprv spi v postielke, ak sa mi nezobudi, ked ju tam polozim, ale potom v noci ju uz mam pri sebe. Je to nepohodlne, ani kojenie poleziacky mi nevyhovuje, ale tak aspon lahsie ostane ticho, ked trochu zaspi.
Ja viem ze zaspavanie pri flaske nie je spravne, dieta sa ma naucit zaspavat same, ale aj maly zaspaval pri flaske a vyhovovalo nam to, celkom to u neho fungovalo skoro do dvoch rokov. Aj teraz ma pred spanim mlieko, akurat, ze uz pri nom nezaspi. Nie je to idealne ani kvoli zubom, ze po umyti zubov ma zase sladke v ustach, ale u nas je to taky ritual, ze pred spanim mliecko. On zase ale v noci nikdy mleiko nepil, ked som uz nekojila.

tinyleaf
25. jan 2010

a mame maly uspech za sebou, Sofia po par dnoch konecne vypila cisty Nutrilon 🙂 Ale aj tak jej to k lepsiemu spanku nepomohlo, do 15 minut po zaspani bola hore. Ja uz neviem ci je to normalne, ze 5mesacne dieta nepotrebuje suvislejsi spanok ako jedna hodina, to sa jej niekedy v noci podari....a ja som stastna, ze do rana je opat o cosi kratsie.

tinyleaf
25. jan 2010

a co nove tehulky? O chvilu porodi Mata a ostane len zrzulka....ak som na niekoho nezabudla

zrzulka
25. jan 2010

ostanem tu sama ako kol v plote.... ale snad lucul sa prida... verim tomu.... april sa blizi 🙂

martinaj
25. jan 2010

no baby, malo by sa to tu rozbehnut 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre