Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

lenka85
24. feb 2010

wow zucha, gratulujeeeeem!!! TAk sa vam to konecne podarilo, super! A klobuk dole pred tebou, vazne ta obdivujem.. Ja mam teraz totalne dost aj s dvomi detmi, tretie si dovolim povedat, ze by som uz asi nezvladla...

martinaj
25. feb 2010

zucha gratulujeme aj my 😉
konecne sa to tu zacina rozbiehat 🙂

bocmanka
25. feb 2010

🙂 no ešte chýba s tehu centík, luculka a lucia a je to kompletné...
či som na niekoho zabudla??

ja keď som otehotnela, keď mal marko rok, tak som mala vyhliadnuté tandemové kočíky, ktoré teraz trošku vylepšili... /potratila som.../

http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...

príjemné tehuľkovanie dievčatá..

silvika
25. feb 2010

u nas takych beha hodne, jedna mala tiez ani nie po roku druhe dieta, a dalsie dve maju dvojicky, takze takch to dovjickovych alebo tandeomovych som tu uz videla dost modelov

zucha
autor
25. feb 2010

martinaj a ako zvladala Veronika prichod surodenca? Tie reakcie uz musia byt uplne ine, ako ked prisiel novy clen k nam pre rokom 😅

martinaj
8. mar 2010

zucha celkom fajn 🙂 ona sa z neho velmi tesi, ale nas neposlucha....... 🙄

lenka85
8. mar 2010

zucha mna napadlo. Ako spava kati? uz vo svojej posteli, s anou v izbe? Alebo ako to riesite?

zucha
autor
9. mar 2010

Lenka, Kati je uz s Anou v izbe. Dala som ju tam, ked mala asi 9 mesiacov. Je to fajn mat spalnu zas na chvilu len pre dospelych 😀

csikike
9. mar 2010

zucha, ty na com ficis?

lenka85
9. mar 2010

zucha a ako ste to docielili? Kati uz prespavala?

zucha
autor
9. mar 2010

Nie, este nepresti noc. Len posledne tri noci prespala. Ale ked som ju adala k Ani, tak aspon zacala pit menej krat v noci. V priemere tak 1x za noc.

zrzulka
9. mar 2010

Zucha a ako kocky kontrolujes aby nevyvadzali ked su uz osamotene?

janka1874
9. mar 2010

no zucha ja ťa fakt obdivujem
škoda že my nemôžme dať Sendy do vlastnej izby 😢 no čo už budem musieť najprv začať pracovať tak to ešte potrvá

zucha
autor
9. mar 2010

Zrzulka, ved tam same len spia. Su naucene zaspavat same. Samozrejme Aňa niekedy vystraja a robi Kati srandicky a to uz len pocujem z izbicky smiechoty. A kedze Kati este nevie chodit, stale je v postielke s mriezkami. Tym padom je trosku aj chranena pred pripadnym utokom Ani.

csikike
10. mar 2010

zucha a ana nevlezie ku kati? lebo nas vlezie do positelky malej... tak sa bojim ako to neskor, este jes nami v spalni, ale uz uvazujem kedy dam malu do detskej

lenka85
10. mar 2010

csiki aj nasa Hanka vlezie malemu do postielky len taky fukot. Zucha aj ja by som uz chcelaaa mat obe deti v izbe,len sa bojim, ze by maly budil Hanku. Co je dost pravdepodobne, kedze o prespatych nociach zatial len snivam. A to uz v noci ani neje ani nepije, mam pocit, ze je to tym prekliatym dudlom... aaaach boze

tinyleaf
11. mar 2010

lenka, co by som ja dala za dudel ☹ Ja tiez mozem o volnej spalni len snivat, u nas dokonca mala spi v postielke, len kym sa prvykrat zobudi, co je asi o desiatej. Potom ju uz nechavam v posteli, lebo aspon tak sa nezobudi pri prekladani. Keby sa tak casto nebudila, tak by som ju skusila dat do vlastnej izby, ale zatial o tom mozem len snivat.

lenka85
11. mar 2010

tiny a mozno by to pomohlo. Nam to pri Hanke vtedy strasne pomohlo. Skus to len na par dni a uvidis. My mame ten problem, ze mame len trojizbovy byt a teda len jednu detsku:(

tinyleaf
11. mar 2010

lenka minule som skusila, ze som si vecer nesla lahnut do spalne, lebo mala sa vzdy zacne mrvit, aj ked vojdem ako myska a do 20 minut je hore...tak som sla do inej izby, ale aj tak sa vo svojom case zobudila. Ale ked dam Mata k mame na par dni, tak ju skusim nechat samu. Teraz moc hlasno place, tak to nejde.

zucha
autor
12. mar 2010

Lenka, o vlastnej izbe pre kazde dieta mozem tiez len snivat:(. Kde bude spat tretie, to fakt netusim. Teda zatial bude s nami, ale potom.........neviem. Muz sa smeje, ze ked budem rodit tymto tempom, tak si bude musiet spravit vodicak na autobus a kupit vojenske trojposchodove postele a to potom v pohode natlacime do jednej izby aj 9 deti. No co na to mam povedat? 😕

janka1874
12. mar 2010

zucha a toto tretie bábo bolo tiež plánované? 🙂

bocmanka
12. mar 2010

🙂 zucha má všetky detičky plánované, že?..chcela to stihnúť do 35 a to možno stihne aj štyri a potom si budú musieť kúpiť 7-miestne auto..takže ak sa ešte jedno pritrafí, tak to bude iba bonus..

zucha ako sa máte?? 🙂

janka1874
12. mar 2010

som si aj myslela že všetko je plánované 🙂

lenka85
12. mar 2010

no co uz zucha, ved aj my sme boli traja a tiez sme mali len jednu izbu a sme tu🙂 LEn teraz je to nepohodlne, keby sme mali aj druhu detsku tak maly je uz 100% tam... co uz..
inak ta obdivujem, ale vazne, ja si dovolim povedat, ze tretie by som uz nezvladla - ani fyzicky ani psychicky.

janka1874
12. mar 2010

lenka ja som na tom podobne ja už teraz niekedy meliem z posledného a to teda musím uznať že sú aj podstatne horšie deti ako tie moje (myslím urevanejšie, nespavejšie, nervnejšie a podobne)

lenka85
12. mar 2010

jani aj ja... ale ked si trosku poreves bude ti lepsie.. hovorim z vlastnej skusenosti🙂

zucha
autor
12. mar 2010

Janka, ako vravi Boc, vsetky mame planovane a museli sme na nich tvrdo pracovat 😀 Vazne si dali na seba pockat. Sice az ked som teraz otehotnela, som si uvedomila, ze Ani nebude mat este ani tri roky, ked sa narodi tretie. To je fakt sila 😅 Ale moc sa tesim. Az za nejake 2 tyzdne mem ist na sono, tak dufam, ze je vsetko v poriadku. Zaciatky tehu su take cudne, lebo kym aspon necitit pohyby, tak clovek netusi, ci je dieta v poriadku.

silvika
12. mar 2010

zucha uz ste spat na slovensku? ja idem v utorok na meranie NT a potom az po velkej noci

bocmanka
12. mar 2010

🙂 veď som to minule písala, že zucha
je rekordmanka
tri deti do 3 rokov..
tak to teda sila je.... 🙂 🙂
ja som už týmto štýlom mohla mať 5 detí, v podstate, by som bola na tom ako zucha,ked mal marko rok, tak som otehotnela... a to mal matej tri roky..
a potom zase,
takže ja som už mohla mať vlastne päť detí
ale je to ok tak ako to je.
🙂 🙂
a teším sa, že sú zatiaľ zdravé..aj keď sa trolinku skôr narodili
ozaj zucha dokedy ste?...nepridáš fotočky..?

zucha
autor
12. mar 2010

Silvi, ono to vyzera, ze som v inom tt, alo je uvedend na konovi. Zrejme asi o tyzden, ci dva menej. Ale vsetko ukaze ten ultrazvuk.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre