Dalšie tehotenstvo mamičiek z decembroviek 2007

zucha
25. jan 2009

ahojte mamicky, kedze pomaly, ale isto sa nas pocet rozrasta, zalozila som novu temu. V ziadnom pripade nechcem opustat nasu "staru" partiu, ale v niektorych pripadoch sa to obracia na prispevky nie o nasich malych decembrovciatkach, ale na temy o tehotenstve.
Tak v skratke vysvetlenie, preco nova tema.
Ako prva tehulka z decembroviek Vas tu vsetky co najsrdecnejsie vitam. Rada zodpoviem a podelim sa o skusenosti s dalsim tehotenstvom, s radostami a aj so starostami, ktore ma stretli pocas tehulkovania a aj to, ako to zvlada moje starsie dieta, ako ja, ako muz a rozne ine temy, ktore s tymto vsetkym suvisia. Ono tehotenstvo je krasna vec, ale predsa len je to uplne ine, ked uz doma mate jednu, ci viac ratolesti, o ktore sa treba tiez starat a zabezpecit vsetko tak, aby sa necitili odsunute kvoli dalsiemu prirastku do rodiny.

Tak hor sa sem 🙂

tinyleaf
31. jan 2009

simka vitaj 🙂 To sa mi paci ako sem nakukaju aj netehulky 🙂 Mozno sa Vam u nas tak zapaci, ze sa rozhodnete pridat k nam. Simka, ved do tretice vsetko dobre 🙂

zucha
autor
31. jan 2009

no tiny, ja som zas vcera mala na male, neist na pohotovost. Zas kontrakcie a bolesti, ale dnes rano ok, a ja "tapa" som isla na velky nakup a potom poobede zas to iste. Tak uz tiez teraz polihujem. Este beham okolo malej, teda behala som, ale len tak zlahka. Teraz uz je v postielke, tak budem poctivo lezat pri telke.
Dufam, ze ty budes ok, ale ked pocitivo beries tie lieky, tak verim, ze ano.

tinyleaf
31. jan 2009

zucha, no dufam ze aj ty budes v poriadku a tie kontrakcie su len tak skora predpriprava. Ja som kontrakcie nikdy nemala, iba mi tvrdlo brucho. Teraz ked uz mame doma deti, o ktore sa treba starat si asi rozmyslime, ci poletime hned na pohotovost alebo budeme verit ze to nie je nic vazne. Urcite by si nas nechali v nemocnici, keby sme tam prisli s nejakym problemom a to si neviem predstavit. Asi by som musela zavolat mamu, aby bola s malym, inak neviem ako by som to riesila. Dufam, ze to ale nebude potrebne a zvladneme to aj bez nemocnice 🙂 Ja som dnes ok, to lezanie pomohlo, len sa bojim ako to bude v tyzdni. Pri Matkovi sa mi to stalo v 10 tt, ale vtedy to bolo ovela silnejsie, tak teraz som to neriesila. Ved v nemocnic som mnou nerobili nic, len mi dali duphaston, ktory uz aj tak beriem, pichli mi jednu injekciu a musela som lezat. A to som urobila aj dnes doma. No nejako som sa rozpisala, tak to uzavriem 🙂 pekne oddychuj, nech babo este vydrzi v brusku 🙂

zucha
autor
31. jan 2009

tiny, pri prvom som ani ja nemala kontrakcie, len to tvrdnutie, ale len take normalne, ze som nemusela brat magnezium. Teraz musim brat megadavky a este aj napriek tomu aj tvrdnutie aj kontrakcie, tak preto mi to je take cudne. No, hadam do stvrtku vydrzim, kym budem mat poradnu, tam sa popytam, co a ako

zucha
autor
2. feb 2009

kocky, kde ste vsetky zmizli? 😕 😕 😕 Hadam ste este tehotne 😨

tinyleaf
2. feb 2009

cau zucha, no dufam, ze som este tehotna 🙂 Cez vikend mi uz nic nebolo, tak to bola dufam len jednodnova zalezitost. 2 dni predtym mi Dr. brala vzorku na cytologiu, tak sa mozno porusila nejaka cievka a z toho som to mala. Neviem a do poradne idem az koncom februara, tak to sa este nacakam. A ty sa mas ako? Brusko poslucha?

kristinaanna
2. feb 2009

ahojte, baby, dúfam, že nebude vadiť keď sa k vám pridám, mam Kristínku, bude ma 14 mesiacov a dnes som si testom potvrdila že som tehotná

zucha
autor
2. feb 2009

tiny, tak to je super. Hadam to bola naozaj len ta cievka. U mna stale nic moc, ale zas nie tak zle, ze by som bezala k lekarovi. Dnes budem trosku relaxovat, lebo mala je u babky a tam bude aj spat.
Inak to cakanie na poradnu len raz za mesiac je naozaj otras. Nech uz sa tie kontroly konecne zhustia, nech som trosku kludnejsia 😝

kristinaanna
2. feb 2009

ahoj, moja švagrina chodí teraz každé tri týždne

tinyleaf
2. feb 2009

vitaj kristina 🙂 Teda Kristinka je Tvoja dcerka, ty sa asi volas inak 🙂 Gratulujem a nech ide vsetko bez problemov 🙂

zucha
autor
2. feb 2009

kristinaanna, vsetky mamicky su tu viiiiiiitane. 😉

tinyleaf
2. feb 2009

zucha, ja som chodila od zaciatku do poradne kazde 3 tyzdne, ale teraz ma v ten tyzden Dr. dovolenku, tak idem az po styroch. To sa cudujem, ze uz v takomto vysokom tyzdni nechodis castejsie, ja som vtedy urcite chodila kazde 2 tyzdne a od 36tt kazdy tyzden. Ale asi to zavisi od doktora, ta moja je dost opatrna a asi ma volala castejsie, kedze som mala na zaciatku problem. Tak dnes mas klud, tisko zavidim. Mna zachranil panelak, odkedy pustili dalsi seriu, muz uspava maleho 🙂

zucha
autor
2. feb 2009

tiny, myslim, ze to je standart, ze prvych 7 mesiacov chodi kazde 4 tyzdne, potom kazde tri, potom dva a od 36tt asi kazdy tyzden. Inak pri malej som posledny tyzden bola na kontrole 3x. Doktorka uz nic nechcela nechat na nahode

kristinaanna
2. feb 2009

baby, a bolo vaše tehotenstvo plánované, lebo ja som chcela druhé dieťa, a najlepšie s dôjroným rodielom ale teraz ma to riadne zaskočilo, neviem či sa mam tešiť alebo čo, ☹ Mam také zvlášne pocity, že ochudobním o niečo Kristínku, plánovala som sa vrátiť aspoň na rok do roboty, penižky chábajú, s priateľom nie sme manželia a už druhé, ako to povedať ďalej, a tak nejak sa neviem tešiť ale hádam to plrejde,

zucha
autor
2. feb 2009

nase planovane bolo a velmi intenzivne 😀
Neboj, urcite malu o nic neochudobnis. Bude ale zalezat na tom, ako ty k tomu pristupis. Deti su radi s inymi detmi a Kristinka bude prichadzat do veku, kedy sa zacne hrat s babikami a bude ta krasne kopirovat v tom, co budes robit s babatkom. Len ju treba k tomu viest.
A to, ci je otec deti aj tvoj manzel, alebo len priatel nie je tak dolezite. Ak sa k tomu stavia zodpovedne, urcite to bude fajn.

kristinaanna
2. feb 2009

no dúfam, že bude, zatiaľ je zodpovedný, len som zvedavá na jeho reakciu, zatiaľ som mu to povedala len cez telefón, musime sa stretnúť a predebatovať to,

zucha
autor
2. feb 2009

a byvate aspon spolu?

kristinaanna
2. feb 2009

no tak akosi, priateľ má prácu inde chodí na týždňovky, ja som u otca, ale "domácnosť" máme spoločnú myslím, s priateľom

tinyleaf
2. feb 2009

my sme tiez druhe dieta planovali, aj ja som chcela dvojrocny rozdiel, ale podarilo sa nam hned, tak to bude o 3 mesiace menej. Kristinaanna, asi je to u Teba este moc cerstva informacia, neboj urcite sa budete obaja s priatelom na babatko tesit. Drzim pace aby ste to spolu zvladli, ved ste uz skuseni rodicia 🙂

kristinaanna
2. feb 2009

sme už spolu osem rokov, predtým sme sa snažili dva roky 😉 a teraz tak rýchlo 😀 som to nečakal

kristinaanna
2. feb 2009

veď práve, že je to také čerstvé, ešte to musím nejak spracovať, a najlepšia pecka je že aj brat čakajú teraz v júni a ja som im už všetko sľúbila požičať 😀 no budem im musieť povedať že naozaj len niečo,
vy ste už boli u doktora, mne sa ešte veľmi nechce ísť asi počkám ešte aspoť dva tri týždne

zucha
autor
2. feb 2009

kristinaanna, zmen si udaj v pase o tehotenstve. Mas tam zly rok a tak ti ukazuje zly tt.
osmy tyzden je naj na to, aby si uz videla na ultrazvuku aj srdiecko, tak chod tak

kristinaanna
2. feb 2009

no uvidim ako sa mi bude daž od malej odísť, min. tehotenstvo som bola až v trťťom mesiaci, beriete nejaké vytamíny alebo mam počkať nech mi predpíše lekár, predtým som myslim bral kys. listovú, bez predpisu

tinyleaf
3. feb 2009

ja beriem cistu kyselinu listovu, o nejaky tyzden ju dominam a potom prejdem na vitaminy Calibrum mami. Pri minulom tehotenstve som brala len kys. listovu prvy trimester a potom uz nic a vsetko bolo aj tak ok. No vlastne este potom zelezo, ale to mi predpisala doktorka. Myslim ze tu kyselinu listovu mozes urcite brat aj bez predpisu doktora, preventivne to len pomoze.

kristinaanna
3. feb 2009

ahojte, volám sa Anna, kľudne Anina
moja svagrina chodí do poradne každé tri týžne má aj takú teh.knižku, inak aj ja som predtým chodila každé 4, potom každé 2 a posledný mesiac každý týždeň,
zajtra si zbehnem kúpiť dáke vitamíny, asi calibrum,
už som to preddýchala a už sa teším,

csikike
3. feb 2009

ahojte, vitaj anina 😉
ja idem k dokimu zajtra, volala som mu a on mi navrhol tento termin, ja tiez beriem listovu este mi zostalo z prveho tehu, mam aj ten calibrum, ale moc sa nechem dopovat vitaminmi, radsej si dam cerstve ovocie

kristinaanna
3. feb 2009

ahoj, csikike,
ja tiež neobľubujem umelé veci, ale apoň, tú kys. listovú že treba, lebo tej je málo v strave,

csikike
3. feb 2009

jo, ale snazim sa jest hlavne spenat, ten mame vsetci velmi radi, v nom je listovej vela, ale tabletkove papam tak 1x za dva dni

zucha
autor
3. feb 2009

ja poctivo tabletky zabudam brat. V lete mi to nevadilo, lebo dolo na trhu vela peknej zeleniny a ovocia, ale teraz uz je to horsie 🙄 V prvom som vobec kyselinu listovu nebrala a mala bola uplne ok, takze ci tieto vitaminy maju nejaky vplyv na zdravie, alebo je to jednoducho genetika, tazko povedat.

kristinaanna
3. feb 2009

baby, mne od vtedy ako som sa to dozvedela behá po rozume, také veci že ako to budem riešiť s prechádzkami, ako si zariadime spanie a tak vy už ste nad tým uvažovali?
kojíte ešte drobcov?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre