Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

titkovamiriam
autor
23. jan 2009

ahojte tak u nas je vsetko roztopene a vcera cez obed 8 st,merak bol s babkou vonku do pol siestej ,aj ona sa vytesuje ze nieje zima. 😀

z.g.
23. jan 2009

čaute,
adrika spala celú noc, nie je možné...

u nás podobne- včera nasnežené, dnes ani stopy po snehu

elri- to bol regionálny ikongres-prednášky u nás v meste,
musíme sa vzdelávať, zberáme body za to

2 dni som nebola poriadne doma a všade prach- tak sa môžem do toho pustiť a do prania...

titkovamiriam
autor
23. jan 2009

za dva dni to je u nas na tri pracky 😀 ,uz nech je leto lebo teraz tie svetre mikiny...-dam tri veci a preacka je plna 😠

z.g.
23. jan 2009

u nás je to na manej, keďže nemám mužíčka doma, ale aj tak,
už sa jedna práčka perie...

ankam
23. jan 2009

ahojte u nas je dnes pocasko kao v jari...
z.g. my sme si dnes s manzelikom vymenili ulohy-on prach a vysavanie a ja som mu umyla auto,kedze je tak pekne-som este chora,ale uz ma to tahalo vonku 😒

anjelik85
24. jan 2009

ahojteee, jooooj, dnes je krásne. ako na jar. normálne mám taký pocit. ale malej je ľúto, keď ešte sem tam, kde slnko nesvieti, sú fľaky snehu. tak ťahá sánky. ešte by sa zišlo nasnežiť. ja konečne sedím, som doriadila. ešte aj riad, čo ostal po kare včerajšom, som naschvál umyla. (ja som totiž nemohla na pohreb, lebo by nemal kto ostať s malou) a nik ma na kar nepozval. najviac ma trápilo, že ani len manžel tú prdel nezdvihol a neprišiel po mňa. 😢 tak mi bolo ľúto. celá rodina tam, aj on. akoby som do rodiny nepatrila. 😢 neviem, či poznáte ten pocit. nešlo mi o to, byť na tom kare. ale o ten princíp. a to máme kulturák 100m od domu. veď ešte čúrať k nám chodili domov všetci, lebo tam ešte nie sú wc spravené. tak som bola "hajzel baba". mala som po 30centov vyberať. 😖

z.g.
25. jan 2009

anjelik, tak to teda vôbec nebolo pekné od nich
a s tým WC- 😀 😀 😀

máš pekné kalendáriky v albume, odkiaľ si sťahovala kity?

anjelik85
25. jan 2009

z.g. ďakujem.
kity som sťahovala aj z baby-cafe.cz a aj z digiscrapdepot.com a aj bambucha 😉

z.g.
25. jan 2009

vďaka,
môžem sa ešte spýtať, aj si si ich dávala vyvolávať? A4 formát?, koľko vyšiel jeden?

ja som dávala robiť také malé stolové kalendáriky, ale nie som moc spokojná s kvalitou fotiek- teda nie je to zlé, ale za tú cenu by to mohlo byť lepšie, ale aj tak mali úspech u rodiny
tak uvažujem, že na rok si niečo vyrobím sama, teda ak sa na to odhodlám, lebo som doteraz urobila asi 3 scrapy, a skoro som nervy pri tom nechala 😀 😝 😠

my sme boli dnes s "deckami" na karnevale na ľade, boli sklamané, že nezískali cenu za masku, ale vysvetľuj to deťom, tak sme išli aspoň do cukrárne
js by som seny vôbec neudeľovalal, lebo deti sú potom nahnevané a je to vlastne aktivita rodičov,
masku mala len natálka- tá staršia a sesternica, adrika sa len pozerala

anjelik85
25. jan 2009

z.g. dávala som ich robiť. aj iné maminy si objednávali, takže dokopy šlo do tlače asi 20 kalendárov. tlač jedného (čo je 13 strán) ma vyšla na 220sk. kvalita bola perfektná, ako pri normálnej foto. 😉

my akurát papkáme kakao a dúfam, že zaspinkáme. tatika nám odvolali do nočnej, tak sme teraz samé. (svokrovcov nerátam, tí sú vo svojej izbe) 😉

titkovamiriam
autor
26. jan 2009

ahojte! 😀 tak u nas bol nadherny vikend.marekovi som odokryla pieskovisko a vikendovali sme na nom,vobec nechce ist ani na prechadzku,len do piesku. 😀 rano ale uz dnes bola riadna kosa 😠

z.g.
26. jan 2009

anjelik, tak to bola super cena

moje dieťa dnes nie a nie zaspať na obed, pol hodiny som ju uspávala, skoro som zaspala pri nej, nakoniec sme museli ísť von a za chvíľu vedieme zase tú väčšiu na angličtinu, uf...
už ma to vcelku nebaví, ráno sa všetky tri obliekame- svetre, šály, čapice, rukavice, čižmy, na obed, keď adriku uspávam, potom ešte poobede, keď idem pre natálku do škôlky, už nech je jar...

ankam
26. jan 2009

ahojte
aj ja uz cakam jar-ked zisiel ten sneh-tak dufam ze uz nenapadne 😒
z.g. uz na tom karnevale mohli dat aspon kazdemu po lizatku,nie?

anjelik85
26. jan 2009

ankam, už nechceš sneh? naša malá chudiatko ešte sánky spod schodov stále ťahá. 😀

ankam
26. jan 2009

joj co ja viem?tak na posankovanie hej,ale aby zase ta claptavica z neho nebola.
Vies co nasa mala minule urobila?Boli sme na dvore vonku a ona vytiahla klzak co bol pod pristreskom,hodila na zem do blata-sadla na neho a samoska ze sa nevymerala a sadla do blata 😀 😀 😀 Ze ona sa ide sankovat 😀 😀 😀 a vysvetluj jej ze nieje sneh teraz,ked ona sa chce sankovat 😀

titkovamiriam
autor
27. jan 2009

tak ja sneh ani nahodou ,ja chcem kvetinky a vodicku na jazere 😀 .marek este na sankach nesedel,doma mame dokonca jedny nove sane co som v praci dostala a este neboli na snehu.pred tromi rokmi sme este mali stare a tieto cakaju 😀

bejula
27. jan 2009

ahojte maminy, ak tak sa pridávam aj ja k Vám 🙂 ja mam dcerku narodenu február 2006 😉 idem si Vás prečítať, čo tu píšete 😎

elri
27. jan 2009

aj ja uz chcem jar 😀

elri
27. jan 2009

bejula, vitaj 🙂

elri
28. jan 2009

Dobre ranko 🙂

bejula
28. jan 2009

aj ja sa pripájam pekný deň 🙂 , čo sa u nás povedať nedá v Košiciach fuka neznesiteľnýýýýýýýý vietor, brrr 😠

erli, ďakujem za privitanie 😉

z.g.
28. jan 2009

bejula, vitaj

kto ste kde? v poslednom čase je tu nejako prázdno... 😉

aj u nás fúka silný vietor, je chladno, a ja , takže si na tú jar ešte počkáme 😠

včera išli malé neskoro spať, ráno sa im nechcelo vstávať, ani mne, dalal som budík na 7.15, v stredu ráno máva natálka tréning fonematického uvedomovania, tak aby sme to stihli,
už som bola aj nakúpiť, za chvíľu ideme na klzisko, poobede máme prednášku v škôlke o školskej zrelosti, takže dnes budeme mať nabitý deň

mimochodom- máte ešte cumeľ?
moja malá sa ich len tak ľahko nezbaví, máme aj 5, jeden v puse, 2 v jendej ruke, 2 v druhej,
ale snažím sa jej ich dávať len pri zaspávaní, a potom cumeľ vyťahujem,
my jednoducho potrebujeme "didi"- to je u nás cumeľ, "ihi"- to je malý vankúšik a "pepe"- nejakého macíka

bejula
28. jan 2009

z.g. dakujem za privitanie a z toho, že či máme cumel, tak moja na zaspavanie ma ho dodnes a nechavam jej to, ved ked bude druhé na svete tak dufam, že pochopi, že už je veľká na cumlik 😀 Inac mas dost nabitý deň 😉 inak to fonematicke uvedomenie to je niečo z rečou taka príprava pred školou ??? dik za vysvetlenie

titkovamiriam
autor
28. jan 2009

ahojte!vidim novu tvar 😀 vitaj 😀 ,vidim ze mas termin 23.maja-to ma narodky moj otec 😀

minkak
28. jan 2009

ahojte 🙂
anka tak ste si to pekne s muzom vymenili,musel byt spokojny ,ze mu auto umyvas 😉
z.g. tak to je ozaj divne,mohli vsetky deticky nieco dostat 😒 mas aj fotecky ?idem kuk 😉 my cumlik nemame uz od roka,uz som to tu tusim pisala...ako sme sa prestali kojit,tak sme aj bez dudlika 😉
a poduska je u nas bačka a ponzky bočky-bačky ako kedy 😀 a maco je maco 😉 ale inak uz jej normalne nestihame co taaaa blaboce.... 😉 😵
ja by som sniezik este prijala,na sankovanie,predsa len toho bolo malo 😖 anka aj nasa Veronika stale chce brat sanky 😅 no tak to si mala radsot ked si prala,ze? 😀 😀 😀 ale tiez sa uz zaroven tesim na jar,fuuuka u nas ako blaznive 😒 vsetky zuby ma bolia ☹ taka som nejaka prefukana a to sa teda statocne obliekam!!!!!

Bejula vitaj medzi nami 🙂

minkak
28. jan 2009

z.g. no uz som kuk fotecky🙂)))) no podarene boli obe 😵 😵 😵 no skoda,ze ste nic nedostali...ale aspon si to ty mamina zachranila v tej cukroske 😵

ankam
28. jan 2009

z.g. my sme cumlik nikdy nemali.Ale kupila som aspon 4,xixi
minkak-ja radsej auto umyjem akoby som mala varit...........

z.g.
28. jan 2009

nó, pri vstupe dávali na tom karnevale deťom kokosovú tyčinku, ale mohli radšej každému hoci nejakého plyšového macka, než 10 väčších cien
ale preto sme ich zobrali aspoň do tej cukrárne 😝

to fonematické uvedomovanie- spočiatku sa učili rozkladať slovo na slabiky, potom sa učili rozoznávať prvú a poslednú hlásku v slove, príp. krátke slová rozložiť na hlásky, aby to mali ľahšie v škole
...a to už je do inej témy 😝

adrika ešte hovorí málo, len jednoduché slová, ale minulý týždeň povelala "granko", to som sa potešila, mala som vianoce, a každému som to hovorila 😀 😀 😀,
...ale robíme pokroky v poslednom čase

rozmýšľam, čo by som si vybralal, či um,ývanie auta, alebo varenie, tak tiež to umývanie auta 😀 , ale krátko po svadbe to bolo opačne, vtedy ma ešte varenie bavilo 😝 😀

idem ja haj-haj, lebo som unavená, prišli sme až o ôsmej domov, a je aj dosť hodín ako pozerám

anjelik85
28. jan 2009

bejula vitaj

z.g.- s tými cumľami je to aj u nás presneee ako u vás. má ich na spanie. ale ona ich potom sama odstráni. len v noci, keď začne plakať a pýtať dudu, tak nemám srdce jej nedať. 😅

ty jo!!! včera sme sa s mužom a svokrom čúraliiiiii, jak malá svokru odfajčila. spravila som také posedenie s obloženými chlebíkmi, slanými somarinkami a sladkými a nejaké likéry a malinovky, lebo drahý oslavoval kristove roky. ešte tortu chcem dodatočne. no. tak jedli sme chlebíky a malá si brala chlebík a povedala chcem. (učíme ju pekne, že prosím, ďakujem, páči sa, ale ešte jej občas vyklzne) no a svokra (vždy zastarená) jej povedala, že nie chcem, ale prosím si. a malá na ňu zazrela a povedala jej nie, ty máš. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 my sme nemohli. svokra bola zahanbená, my sme sa čúrali a malá nechápavo pozerala, že či nám šibe. 😀 😀 😀

oki, idem aj ja do hajan, lebo ráno budeme musieť vypadnúť do obývačky, nakoľko náš tatik zase bude po nočnej buvikať. joj, tak neznášam dni, keď je po nočnej. sa mi nechce v tej obývačke byť. svokra tam furt čumákuje.

titkovamiriam
autor
29. jan 2009

tak rano u nas pekne snezi no je teplo tak to asi do 10-tej nevydrzi aby to videl aj marek ☹ .normalnechrumkavy snehuliakovy sneh-3roky taky nepadal.v blave bude urcite kalamita 😀 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre