Deti 2006

titkovamiriam
5. nov 2008

kedze chodim aj do junoviek aj augustoviek/tam som sa vtirkla/ a pise nas tam uz pomerne malo chcem zalozit temu na cely rok 2006-kto ma zaujem nech si pise aj sem ak ste proti nech sa tema zavrie 😀

lucinda7
5. jún 2009

čaute...

Laurike všetko naj k dnešným meninám želáme.... 😝

my máme tiež bicyklík ten malý s kolieskami ešte po Alexikovi ale Maximko zatial nejaví záujem.....ale trojkolkuje o 106 😀 😀 😀 😀 😀

nikola21
5. jún 2009

ahojte....

lucinda7 - ďakujeme za gratuláciu..... len čo vstala, že kde mám darčeky ??? 😅
neskôr pridám foto - toho vláčika - tortičky....

a an imalá moc nejaví záujem o bicyklík..skôr kolobežka alebo trojkolka nejaká ....

minkak -chvalabohu, že je všetko v najlepšom poriadku 😉 len tak ďalej.... a pospinkať si treba...ale ja so mto nikdy nerobievala, neviem prečo.... skôr ked zaspala, so mrýchl outekala si v klude vypiť kávičku vonku, ale pri PC... 😎 .. pretože ak onaschvál, vždy ked so mzalahla ja, tak v tom momente Laurika vstávala 😀
..idem od vás, kým malá pozerá rozprávky, musí msi spraviť papiere do robotky, a rozmýšľam , že malú niekam zoberiem.... škoda, že Zoo je ďaleko.... aj ked jej je najlepšie v maxe alebo tescu 😵

z.g.
5. jún 2009

nikola, s tou predĺženou materskou je to ako? kde všade sa to vybavuje? zdravotné poistenie a také veci platí štát, tuším?, je to do 6 rokov?

minkak, tak super, že je všetko v poriadku...pozriem neskôr aj fotečky...

my sme teraz u našich, tak sa deti tešia, že môžu behať okolo domu, aj keď natálka má trochu nádchu...
no,aj slniečko sa už konečne ukazuje, tak sa snáď už konečne oteplí...

prvé dni, ako sme sa vrátilil, som sa nemohla nejako zaradiť, ale už je to v pohode, veruže sa teším naspäť a aj za manželom...len sa budem teraz asi báť sadnúť do lietadla...
...a teraz písali, že tie trosky nepatria tomu lietadlu, že to musel byť rýchly proces, lebo nevyslali núdzový signál a z iného lietadla videli silný záblek ako padá do mora, takže sa predpokladá, že tam nastala explózia, no, celé je to divné...

elri
5. jún 2009

Laurike vsetko naj ku dnesnym meninkam 🙂

Nika, drzim ti palce, aby ti to vyslo s tou predlzenou materskou.

Minka, tesim sa s tebou ze je vsetko v poriadku. Drzte sa 😵 ...a veru spinkaj ked ti to bude vyhovovat, lebo ktovie ako budu spavat babetka, urcite budes trpiet nedostatkom spanku 😅

z.g. fakt je to zvlastne co sa tyka toho padu lietadla. 😔 Pravdu sa asi nikdy nedozvieme. A uz nato nemysli, aby si sa nebala letu 😉

....aj ja popozeram fotky, teraz idem doupratovat kym maly spinka.

Pekny dnik Vam prajem

🙂

nikola21
5. jún 2009

ahoj...
cesto na langoše kysne 😀 ..tak som dobehla.... a pridala som aj foto toho vláčika - zázračného 😉
elri - laurika dakuje 😀

z.g. - na úrade ti dajú žiadosť.. ktorú ti musí vypísať špecialsita - v našom prípade - imuno-alergologička.. poto maj obvodný lekár.. ked to máš, tak zanesieš na úrad späť... stým, že do mesiaca ti oni dajú vyrozumenie či to schvalujú,a či je to dostačujúce an to, aby dieťa bol odoma..a ty aby si poberala príspevok... a emdzitým to ešte hodnotí posudkový lekár.. len to ešte enviem, či ho treba navštíviť, alebo to už osunie úrad k nemu .. 😕

baby a viete o tom, že do nového roka má byť rodičovský vyše 8000 ,- sk... raz tolko ak odoteraz 🤐 teda ževraj.. už m ito viacerí spomínali...

z.g. - a nerieš lietadlo ..neboj nič dobre bude.... ja lietanie zbožnujem..a hlavne pri pristávaní, ked všetci zatlieskajú , že prežili 😀 😀

z.g.
5. jún 2009

nikola, takže treba na to mať dôvod?, ja som myslela, že sa to dá aj tak, ale príspevok sa nepoberá...

...žeby som sa dala na tretiu materskú? 8000 sk, veď to by sa mi ani neoplatilo ísť robiť... 😀 😝

grevab
5. jún 2009

Ahojte,
som Vás našla..
tiež mám 2 deti - prváčik Matejko a slečna Evka - august 2006. Do škôlky nastúpi v septembri.
Obaja radi jazdia - MAťko na bicykli a Evka sa hneď chytila - na klasicku trojkolku, čo má pedále v strede ako bicykel. Tak ma potešilo, že ako jej to ide.
A ako mamičky - čo sa vám končí materská, nie je Vám ľúto?
Ja sa už psychicky pripravujem na nástup do práce... Veľmi sa mi nechce, ale treba...
Môžem byť rada, že mi držia miesto... 🙂
Ale ten stres behať ráno do práce, potom behom po deti - škôlka, škola... ☹
tiež máte také všelijaké pocity?
Alebo sa tešíte do práce?

elri
5. jún 2009

Nika, aj mne sa cosi mari, co sa materskej tyka, ze bude vo vyske minimalnej mzdy.

Ahoj grevab, aj ja mam presne take pocity ako ty... je mi luto, ze tie takmer tri roky rychlo presli. ☹ Ja sa nemam kam vratit, firma v ktorej som pracovala, skrachovala 😖
A nechystas sa na dalsiu matersku?
Pekne meno ma tvoj syncek 😀 take ako moj 😀

z.g.
6. jún 2009

...aj mňa čaká nástup do práce...po tak dlhej dobe to bude trochu šok...tiež sa mi veľmi nechce, vlastne skoro vôbec...ale aj sa už doma začínam nudiť...

...ja mám skôr obavy, ako to budem stíhať...ráno vychystať obidve do školy a škôlky, natálka ide do 1.ročníka, na 7.00 byť v robote, potom ich vyzvihnúť, nakúpiť, natálku odviezť a priviezť z krúžkov, robiť úlohy, navariť, a ešte aj študovať večer...a na všetko budem samaaaa, lebo manžela mám v zahraničí, jedna babka je od nás 30 km a druhá 90 km, takže nemám nikoho po ruke...no, som zvedavá, ale čo už....ešte aj úrdžbára si robím sama... 😝 😝 😝 😝 😝
svokra sa prisľúbila, že mi bude chodiť pomáhať, tak hádam ju to skoro neptrestane baviť... 😀 😀 😝

pri prvej dcérke som sa ponáhľala do práce, teraz už nie, lebo viem, čo ma čaká 😀 😀 😀 😝

no, zase sa zatiahlo, tak to vyzeralo sľubne včera...

my sme teraz u našich, tak mám trochu veget od detí 😝 😝

ešte k tomu lietadlu, malé zase majú ohromnú show z toho, ako sa rýchlo liedalo rozbieha a vzlietne...tak bavili spolucestujúcich, pišťali a tak...
..za posledný rok sme leteli 10x a ešte v lete poletíme a možno aj v októbri ešte pôjdem s adrikou...jo, väčšie riziko je, keď človek sadne do auta...to ma prejde... 😝

tak sa majte, pekný víkend...

z.g.
6. jún 2009

..ja idem do roboty od decembra približne, tak ešte si to môžem doma užívať...

ozaj, je to aj teraz tak, že za materskú zarátajú nejakú dovolenku?..už presne neviem, ako to bolo, len priminulej MD som mala ešte 2 týždne dovolenky pred nástupom, hoci som si ju vyčerpala pred nástupm ma MD:.....

z.g.
6. jún 2009

...a ja idem do práce asi až od decembra, 14.12. bude mať malá 3 roky, tak my mám ešte čas...

...a už končím...

grevab
6. jún 2009

nie, tretie dieta už neplánujeme... zatiaľ... 😀

čo sa týka dovolenky - za MD máme nárok - to je toho prvého pol roka, ale to väčšine z nás dopredu dajú vedieť a málokto si to nevyčerpá pred MD.
No a za RD, čo sme teraz - žiaden nárok.

z.g. - dobre si to rozpísala - tú starostlivosť o deti, keď žena pracuje.
Ja som chodila do práce medzi materskými 1 rok, tak som si to tiež trochu vyskúšala.
Ráno viedol syna do škôlky muž, ja som bola už o 6:00 v práci a poobede som zase o 15hod utekala po neho.
Aj teraz skúsime nejako podobne, ako to bude fungovať.
A ako sa budú striedať s chorobami...

elri
6. jún 2009

ahojte,

co ste dnes robili? U nas bolo "nadherne pocasie" ....trcali sme cely den doma, ani volit sa nam nechcelo ist 🙄
Vy ste boli???

z.g. viem o com pises. Budes to mat tazke ked budes sama zvladat dievcata. Snad svokra dodrzi slub a s dievcatami ti pomoze 🙂 Ja som tiez bola na malu sama ked chodila do skolky, manzel pracoval mimo mesta. Rano som chodila na 7 do prace a mala uz musela byt o 5:45 v skolke, aby som to na tu 7 stihla, lebo som cestovala mimo mesta. Bola tam prva s kucharkou a skolnickou do pol 7 kym neotvorili skolku. Poodebe tiez odchadzala medzi poslednymi kedze som chodila po nu okolo 4. Sama ma zle spomienky na toto obdobie. 😨
Je to obrovske plus, ked pomozu s detmi stari rodicia, skoda, ze byvaju ti nasi mimo mesta a este pracuju.
Teraz uz manzel robi u nas v meste, takze budeme na deti dvaja.
No ked budu chori tak neviem ako to poriesime 😅

z.g.
7. jún 2009

...ahojte, ja som voliť nebola, lebo ako sme boli preč, tak som neboila vôbec zorientovaná, kto kadiduje...

grebav, v´daka, vôbec neviem, či som si vyčerpala tú dovolenku pred MD, ale mám taký pocit, že ani nie...to by som bola aj rada, keby mi ten nástup do práce vyšiel až po novom roku...

aj u vás padali včera krúpy? u nás zostalo bielo, smršť, našim to aj rastlinky poničilo v záhrade, rajčiny polámané, muškáty,..., susedom aj marhule popadali...

deti sme včera zobrali na ihrisko, potom do pizzérie, so švagrionu a sestrou...a tam nás zastihli tie krúpy...

za chvíľu sa chystáme domov, príde svokra s tetou, od príchodu sme s nimi ešte neboli...

...dievčence, no, nejako to už budeme musieť zvládať po nástupe do roboty...
...kto aj má rodičov blízko, ako elri, tak zase pracujú...
...a ďalšia vec...detské choroby...ja som volalávala tetu z BA, alebo sme išli k našim do SE a odtiaľ som dochádzala, niekedy som bola s malou ja doma...hlavne prvé dni...
...elri, no, chúďa malá, prvá a posledná v škôlke...čo už...
...človeku sa aj uľaví, keď to tu môže napísať a vidí, že nie je sám... 😝

...na druhej strane, keď nemám manžela doma, tak sme si vzácnejší a nehádame sa 😀 😀 😀..... ale nie... už sa teším, ako príde aj on na Slovensko...aj keď tie dovolenky tam sú fajn... 😀 😎

...tak pekný zvyšok víkendu

titkovamiriam
autor
8. jún 2009

ahojte!

ja som tiez volila 🙂 a doma sme oslavovali,milanov navrat,marekove narodky a priatelove meniny.

v sobotu bol strasny vietor a lejak-michal stanoval pri rybach 😅 -nic nechytil len vsetko priniesol mokre a zadymene 😀

elri
8. jún 2009

Miriam, oslavencom zelam vsetko najlepsie, hlavne Marekovi k 3 narodeninam...Ako sa mu pacil bicyklik?

Nika, vy ste ako oslavili? Pernikovy vlacik sa ti podaril, je to mile a hlavne rychle, malej sa pacil? Podarena je na tych fotkach kde pozuje ako modelka 😵

Minka teda tych fotiek mas neurekom, kukam na etapy 😀 Su pekne, vidim ze mas stale nejake aktivity a vobec sa s Veronikou nenudite 🙂

z.g. uz ste doma, ci este stale u starych rodicov? Dievcata nechceli u nich zostat?
Presne tak, nejako to po nastupe do prace budeme musiet zvladnut. Chce to len nejaky dobry system. 🙂

lucinda7
8. jún 2009

čaute...
aj od nás Marekovi všetko naj k 3.rôčikom 😝
ja som voliť nebola,nebol nikto za km by som sa hrnula ho voliť 😀 😀 😀 😀 😀

ja som si tiež ako Nika podala žiadosť o predlženú,tak každým dnom čakám či mi ju schvália 😖

nikola21
8. jún 2009

ahojte 😀
..ale ste toho popísali baby jedny 😎 ja nejako som tu nebola dlho... 😀 ... dnes so mazse vybavovala všetk omožné - na úrade.... ohľadom j tej predĺženej ...a tak...
doma čistá paráda 😲 ..ale malinká je o.k. to je hlavné 😵

vítam novú tvár....
titkvoamriiam - všetko naj. synáčkovi 😉

z.g. - tak pern éčasy ťa čakajú 😝 ..ale ty to zmákneš....

minkak - priberáš ???? 😅
lucinda7 - mám dotaz .... ked si bola zaniesť tú žiados ťn úrade , čo ti tam ovedali?? že čo dalej??? len čakať na vyjadrenie posudkovej ??? alebo ako ??

lucinda7
9. jún 2009

Nika,mne povedali že do 3 týždnov mi príde vyjadrenie poštou 😝
ked bude kladné mám nanovo doniesť vyspísanú žiadosť o rodičovský 😝

minkak
9. jún 2009

Ahojte kocky 😉
dakujeeeeem 🙂
vcera som bola na tom morf.sone,vseeeetko je v poriadku,dr. nam vsetko poukazoval aj pekne 3D fotecky mame 😉 isla som zase odtial cela vytesena 😵
tak najblizsie za mesiac ma caka ta sladka voda 😅

grevab vitaj medzi nami 🙂

no s tym RP-8000,to by nebolo odveci,ale tak netesme sa predcasne 😖 nam by sa to potom veru zislo pri dvoch,lebo budem dostavat len jeden-to je tiez vymysel-dve deti a rovnake peniaze 😝

z.g. no veru u Vas bola cez vikend riadna divocina,my sme boli akurat u svokrovcov,ale tam uz to bolo OK 😉 a domov sme isli radsej cez Jablonicu ako cez Kunov 😉

elri no veru nenudime sa a to tam chcem este nejake podokladat 😅

dodatocne vsetkym oslavencom vseeetko najlepsie 😵
veru nikol ten vlacik-paradicka-sikulka si 😉 no uz ano ,uz aj priberam,ved ani neviem kedy ako som isla min.tyzden k dr.som sa postavila na tu vahu snad 10x co sa mi to nezdalo,ze to kedy tak zrazu 😀takze 4kg uz mam-nejako mi to az teraz naraz vyskocilo 😉

Prajem Vam pekny dnicek 🙂

nikola21
9. jún 2009

ahojte 😅

minkak - že 4 kg... to je čo ???? nič 😀 ..ja som do 5 mesiaca schudla 2 kg..a všiestom so mnbrala 19 kg 😠 ..lebo ma zaliala voda... a do pôrodu dalších 19 kg... so mbola ako slonica... no hrôôôôôza 😕 ked so mišla rodiť som mala 89 kg ..... a moja váha normálna je tých 57-58 kg..... a do dnešného dna, i ked všetko oblečiem ,čo aj predtým..stále nemám tých 57 kg 😠 asi stále tá voda, je vo mne....

nikola21
9. jún 2009

kde steee 😠

dnes bolo teplúúčko.... aj ked strašne fučalo.. tak sme celý deň behali po vonku... a aj sme sa prepašoval ina kúpalisko u nás 😅 je síce zamknuté,ale maminy preliezli, a deti sme si hádzali 😀 ..ale nekúpal isme sa, iba čvachtali ....

aj nejaké foto osm pridala...
dobrú nôcku všetkým...

titkovamiriam
autor
10. jún 2009

dakujem za gratulacie-milan ma teraz zavereckovy tyzden 😀 ,vcera dostal certifikat prvej pomoci co potrebuje k vodicaku 😀

z.g.
10. jún 2009

...ahojte...

nikola, pekne malú obliekaš...

miriam, teda, už máš hotového chlapa doma...a dodatočne aj ja gratulujem najmenšiemu k narodeninkám...

minkak, veru, málo si pribrala...a pri dvojičkách...

chceli sme ísť dnes na bicykle,ale počasie sa pokazilo, tak nabudúce---

z.g.
10. jún 2009

elri, u našich sme boli len cez víked, v pondelok už išla natálka do škôlky, stále jej to je vzácne a som rada, že tam rada chodí...

grebav, ako ?

lucinda7
10. jún 2009

Nika,pekné fotečky...malá je kočica 😝 a ten vláčik fakt super nápad 😀 😀 😀 😀

Miriam,tak chlapa poriadneho máš doma....aj sa chystá do práce či chce ísť "von"???

grevab
10. jún 2009

ahojte,

ja mam pc len vecer a aj to nestiham kazdy den 🙂

Som sa už ohlásila v práci, že sa mi to kráti.
Dostala som optimistickú odpoveď, že sa na mňa v auguste tešia 😀

Teraz chodím so synom každý deň na plaváreň - vlani v škôlke v prípravke sa nenazbieralo dostatok detí, tak predplavecký kurz nemali. Potom som nechcela počas školského roka ho prihlásiť len tak súkromne, že čo keď ochorie.
Teraz na konci roka chodí aj s kamarátom - je to 3 týždne každý deň podvečer.
Veľmi sa mu páči. Vôbec nevedel plávať, prvý deň sa ani nepustil brehu 😀
Teraz po 1 a pol týždni mu to ide ako každému inému.
Ale aj prechladol, každý deň sledujem, či je to dnes v stave, že ešte môže ísť, alebo už nie...
Zatiaľ mojou zdravotnou prehliadkou prešiel, chodí aj do školy, ale kvapkám mu do očí, lebo sa mu trochu zapálili z tej vody, aj trochu má nádchu...
Nech vydrží aspoň do konca tohto týždňa! Ešte to majú aj ďalší týždeň...

Ja s dcérkou za ten čas čakáme a pozeráme na nich. Tá hodinka ubehne ako voda, akurát stihneme schrúmať tyčinky alebo keksíky, mňam 😝

Práve uvažujem, či zajtra nepôjdem skúsiť aj s malou - ale nemajú tam detský bazén, to by som bola ja vo vode po prsia a Evku by som musela stále držať ..
Jedna kamarátka s podobným dieťaťom vravela, že tam vôbec nechcel byť, iná zase opačne.
Treba vyskúšať.
Tak zajtra beriem koleso, rukávniky, plavky - pre slečnu iba gaťky, plavky pre ňu nemám zatiaľ.

Potom podám správu 🙂

titkovamiriam
autor
11. jún 2009

ahojte milan ide pokracovat dalej na skole,v july idme na dovcu a on potom na 3 augustove tyzdne na brigadu do holandska a dva t. bude s kamosmi cestovat po europe a minat co zarobi.
michal sa uz necia v pondelok maju klasifikaciu tak sa mu v tom krasnom pocasi nechce ani do skoly chodit ☹ .radsej by sedel na rybach

grevab
11. jún 2009

ahojte,
tak sme dnes plávali 🙂
Evka bola v bazéne 25 minút a nechcela von - ale mala pery fialové a zuby jej drkotali 🙂
Veľmi sa jej páčilo - mala aj rukávniky aj koleso.

A som sa Vás chcela opýtať, ako budete tráviť leto - Mirka Titkova už na túto tému začala 🙂
Ja tiež takmer celé leto (roky na materskej) trávim s deťmi sama kade tade, len nie doma v paneláku - na Slovensku - a ocko pracuje...
S deťmi sme ešte pri mori neboli a ani toto leto neplánujeme.

Dajte typy na leto.. 🙂

elri
12. jún 2009

ahojte dievcence,

Miriam, co bude studovat Milan? Ani Gabike sa uz nechce chodit do skoly, teraz maju same pisomky a testy.

Grevab, super, ze sa Evke vo vodicke pacilo. Ani mojmu Matejkovi sa nikdy nechce z vody von. Toho roku sa uz kupali v bazeniku u svokrovcov, tiez mal uz fialove pery a poriadne ho triaslo ale z vody nie a nie ist von.
Aj my travime leto vecsinou sami traja, chodievame do parku, ku mojim rodicom alebo ku svokrovcom, na kupalisko alebo len tak za panelak. Mame tam velku luku. Rozlozime deku a vegetime alebo hrame nejaku hru.
My sme tiez este pri mori s detmi neboli, ale toho roku sa chystame na 10 dni do Chorvatska. Uz mame aj nieco vybrate, pockame ci daju manzelovi dovolenku na ten termin, aby sme si to mohli zarezervovat.

Minka, je to nespravodlive, ked pri dvojickach a viacercatkach poberas len jeden rodicovsky prispevok. ☹
To je jedno kolko priberies, hlavne, ze su babetka v poriadku. Cim menej priberies tym sa to po porode lahsie zhadzuje. 😉

Nika, uz si vybavila predlzenu matersku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre