Deti narodené na jar a v lete 2005

krajcoanka
3. júl 2008

ktoré z vás majú deti narodene v tomto termíne? Rada by som sa s vami zdielala. 😉 🙂

capy
24. jan 2011

jeeej aj my mame tych autosedaciek. od vajicka, potom 9-18, dve 9-36 a tri podsedaky. co uz ked to musi mat kazdy v aute 😵 😵 😵

capy
24. jan 2011

a ma napadlo ze ked bere svokra alebo ocino tomiho tak to im prehadzujem sedacku z mojho auta. uz som odmietla kupovat dalsiu sedacku 😒

mmonika
24. jan 2011

no ja som zatial uspesne predala vajicko ,a snad sa mi podari coskoro aj tuto 😉 no a kedze sme v rodine jedini co mame auto tak uz mame problem so sedackami vyrieseni..

mmonika
28. jan 2011

Ahojky co mate nove???

my sme dnes boli s malym u zubarky ,mu trhala zubok .. alebo presnejsie len to co mu z neho zostalo .. ale maly bol statocny ani moc neplakal...tak sme nabehli do hrackarstva bo odmenu ,ked nas uz takymto systemom navstivla zubkova vila 😀 😀 😀 😀 😀 😀

capy
28. jan 2011

@mmonika a co sa stalo?

my nove dokopy nic. vikino sa tesi na zapis, stale sa ma pyta kedy to uz konecne bude 😀 😀 😀

mmonika
29. jan 2011

@capy preco myslis so zubkom?? ten si maly stihol vybit este ked mal cca rok a pol... sice mu zub zostal ako atrapa,ale postupne mu ociernoval a odumrel.. tak mal nakoniec zo zuba len kraje .. a teraz sa mu tam uz tlaci trvaly a maleho ho to dost bolievalo...tak ako sme boli na prehliadke ,som to spomenula zubarke ,a ta povedala ,ze to co zostalo zo zvysku mliecneho musi von .. tak mu len potrrela dasienka nejakym kremikom,to malemu umrtvilo dasienka ,potiahla a zvysok zubka mala von za cca 3 sekundy.. maly ani nestihol poriadne zaplakat, 😀

a vy idete az teraz na zapis?? ja stale cakam ,na papiere kedy mi pride ze ma odlozenu SD..bo to v skolke odo mna uz pytala riaditelka .

capy
30. jan 2011

@mmonika aj tomino ho mal vybyty a dali mu ho naspat, tak uvidime co bude cakat nas. tiez sme si ho vybili okolo roka a pol 😅 😅 😅

mmonika
19. feb 2011

Ahojky co porabate???
my dnes oslavujem maly nezbednik mal v piatok 6 rockov ,tak sa drobec vysantil na darcekoch ,aj na torte ... boze to tak leti ,este tot pred chvilkou bol male babetko a uz je velkyyyyyyyyyy chlapcek,... ach jo ...leti to ako besneeeeeee 😒

@capy nemame podobnych chlapcov??, ten nas stale daco vymysla ,a kolko krat vymysli taku hovadinu s prepacenim ,ze sa ani nestacime doma cudovat ... ale ako muz vravi mame ho doma ,aby sme sa nenudili 😀 😀 😀 😀 😀

capy
19. feb 2011

@mmonika prajeme vsetko naj...
to hovoris o tomaskovi? 😀
my sme dnes boli na vyletiku v hainburgu, na pizzu v pezinku a teraz lenosime pri telke. tomasko konecne odkvecol a vikinko je u babky 🙂

mmonika
20. feb 2011

@capy uha vam bolo fajn taky pohodovy vikend ... nasich babky beru malokedy spat ku nim .. ale viac menej uz sme si zvykli ... 😉

dnes som myslela ze toho mojho synatora namieste prerazim... dostal od babky taku modelovaciu plastelinu ,a on ju dnes skoro celu rozotrel na stene v detskej izbe ... samozrejme dole to slo ,ale zostali tam paradne mastne flaky ... 😒 😒 😒 a to maju izbu vymalovanu cca rok...a este sa maly tvaril ked som sa ho pytala ,ze kto to spravil tak on na mna tak skludnym hlasom ,ze to sa spravilo samo... 😀 😀 😀 😀 ze on len pomahal...

capy
25. feb 2011

ahoj ja teraz trosku nestiham. kamoske sa narodilo babenko tak sa teskam a super je, ze byva hned vo vedlajsom byte a druha mala termin 21 a stale cakam. ale dnes nepisala tak mozno uz nieco bude 😵 😵 😵
u nas trosku rusno, vikino ma zajtra meninky tak bol u jednej babky, teraz pred chvilou prisiel, zajtra k nasim v nedelu susedke a tak. no proste veselo 😀 😀 😀
@mmonika a maly podareny 😅 😅 😅

mmonika
25. feb 2011

@capy tak to mas ozaj rusno .. a gratulka malemu ku zajtrajsim meninkam 😉
nam sa akurat koncia jarne prazdniny ,tak sme sa s dcerkou troska ucili ,bo inak ani ciarku nespravila .. .no a maly vystraja stale ...naposledy dnes ked si rano dal do vlasov zuvacku ... 😒 a to som mu tri minuty pred tym povedala ,ze pojdeme ku holicke ,bo vlasy mal uz ozaj dlhe ...no tak je dnes ostrihany na vojacika 😀 😀 😀 😀 😀

capy
25. feb 2011

@mmonika tak zuvina vo vlasoch potesi 😀 😀 😀

mmonika
25. feb 2011

@capy to ano ... 😀 😀 😀 len mne pred kadernickou do smiechu nebolo ...

normalne som rada ,ze do skoly nejde,bo by nosil asi fakt same poznamky .. 😒

capy
24. apr 2011

😵 😵 😵 veselu velku noc 😵 😵 😵

mmonika
25. apr 2011

@capy aj Vam veselu velku noc 😉
u nas prebehla kludne ,nakolko moj nezbednik moc polievat nechcel ist ... 😒 ze on radsej bude pozerat rozpravky ... tak siel len babky popolievat a sup domkov 😉

capy
25. apr 2011

@mmonika dakujeme, my sme prisli pred hodinkou domov 😅

lenka3007
26. apr 2011

Ahojte baby, môžem sa aj ja pridať? nečítala som celú diskusiu, teraz som vás našla, tak zajtra to prebehnem... Moj malý je narodený 30.jula. Vypýtal sa o 5 týždňou skor, ale našťastie sme nemali žiadne problémy, teda okrem častých zápalov pridušiek. Tiež už riešime školskú tašku a podobné veci, tak budem rada, ked si ma tu necháte a budem mocť popismenkovať s mamičkami s rovnako starými deťmi 😉 pekný večer (alebo už noc) 🙂

capy
27. apr 2011

@lenka3007 vitaj medzi nami, my sme tiez boli rizikovy ale vydrzali sme to do 38tt.

lenka3007
27. apr 2011

@capy ahoj, no my sme boli bez komplikacii, do dnes vlastne mi nikto nepovedal, prečo sme sa narodili predčasne, ale chvala bohu, nemuseli sme absolvovať ani inkubátor ani nič podobne 🙂 Tvoji chlapci su podarený 🙂 a Viktorko tiež nastupuje do školy tento rok? ako to berie? teší sa? Lebo ten moj ani trochu, ale to bude asi tým že nastupuje do zahraničnej školy, kde mu nerozumeju a ani on im...Ale v školke si zvykol a nevadí mu to, už chytá aj zopár slov 🙂

syslica
27. apr 2011

@lenka3007 Hei, välkommen 😉 ! A Jurkovi dodatočne všetko najlepšie k meninám... bude to mať trošku zložitejšie, ale neboj, zvykne si, hlavne ak nejaký kamarát zo škôlky pôjde spolu s ním do tej istej triedy.

lenka3007
27. apr 2011

@syslica ahoj 🙂 ďakujem za privítanie a za gratuláciu, odovzdám. No už som trochu kludnejšia, ale asi tak 2 mesiace dozadu som bol z toho vystresovaná viac ako malý...teraz mám však stres z toho, že ho musim učiť aj pisať a čitať po slovenksky a v škole sa bude učiť norsky a bojim sa toho mišungu čo bude mať v hlavičke, ja by som to zaviedla až od druheho ročníka, nech sa najprv naučí norske pismenka a potom na ďalsi rok slovenske...

syslica
27. apr 2011

@lenka3007 Lenka, nerozumiem, prečo si myslíš, že ho musíš učiť písať a čítať po slovensky? Bude absolvovať v SK aj "rozdielové" skúšky alebo také čosi? S písaním by som to vôbec nevidela tak tragicky, veď Nóri tiež píšu latinkou až na pár špeciálnych znakov a čítať sa naučí postupne tiež, najprv nórsky, potom slovensky... vôbec sa nestresuj, ono to príde aj samo, postupne. Jergušík mi práve číta poza chrbát, čo ti píšem a obaja tu skackajú, lebo sa chcú ísť hrať na PC (ocko sľúbil, že môžu, aby som mohla ísť žehliť 😀 ), tak padám off...

lenka3007
27. apr 2011

@syslica ahoj, no ja si to nemyslím, podľa slovenského zákona, pokial je moj syn stále občanom SR sa musi učiť v prvom ročníku slovenčinu, neskor aj sloh a literaturu a dejepis, každý rok su skušky. Cez leto nám daju knihy pre prváčika, ale aj tak je to podla mna hluposť, lebo ja nie som študovaný pedagog, aby som ho učila všetko, čitať a pisať ani, ale tie ostatne veci, čo sa zo slovenčiny deti učia, o tom pochybujem. Už ho vidím ako po škole ešte bude sedieť so mnou s stále sa učiť... Podla mna je to postavené na hlavu....

syslica
28. apr 2011

@lenka3007 Vidíš, ja sa v tomto nevyznám, keďže my sme zrejme už natrvalo zakorenili na Slovensku, máš pravdu, to je poriadna záťaž pre vás oboch - aj keď na druhej strane uznávam, že Slovák by mal vedieť aj čo-to zo slovenčiny a reálií... nemáte tam nejakých Slovákov s deťmi v Jurkovom veku? Viacerým by sa možno učilo lepšie. A nebodaj ešte nejakú presídlenú učiteľku 1. stupňa? To je výhoda Slovákov v Maďarsku a Rumunsku, lektormi aj zakladaním škôl pomôže slovenský štát (v rámci možností), ale kto pomôže Slovákom v ostatných krajinách? No, rečnícka otázka, viem, že my to tu nevyriešime. Ale tuším v téme Prváčik 2011 alebo v téme o zápise tiež bola mama Slovenka niekde v zahraničí a tiež mala z toho, čo ju čaká, ťažkú hlavu...

lenka3007
28. apr 2011

@syslica dobre ránko... No to som bola je v tej teme, haladam všade možne. Mne hovorila riaditelka skolky, že Juraj má narok na výučbu rodneho jazyka počas vyučovania, ale kde tu najdeš slovensku učitelku? maximalne polsku 😀
a ty sa pochvál tiež, Jerguško už bol aj na zápise (necitala som celu disk. tak prepáč ak to už niekde bolo) teší sa do školy?

syslica
28. apr 2011

@lenka3007 Možno by stálo za to, spýtať sa riaditeľky, či náhodou o nejakej učiteľke nevie, alebo sa spýtať vo vašom okolí, komunite a pod. Jergušík na zápise bol, je júnový, odklad by nám žiadny odborník nepodpísal, lebo on sa na jednej strane javí ako prudko inteligentný (má ísť aj na IQ testy), len ja o jeho vysokom IQ dosť pochybujem, lebo mu napr. absolútne chýba cieľavedomosť a ten vnútorný pohon, ktorý tieto deti ženie dokončiť úlohy nehľadiac na prekážky...on sa skrátka veľmi skoro vzdá, keď mu niečo nejde, začne "mravčať", čím ma neskutočne vytáča a obviňuje za svoj neúspech všetkých naokolo... do školy bude chodiť tu v Bystrici, bez ohľadu na to ako dopadnú IQ testy, pretože tu má priateľov a mladšieho Ondríka tiež tu prijali do škôlky. Či sa teší? aj hej, ale nevie, čo ho čaká... mnoho vecí už vie, napríklad čítať, (písať písaným písmom som mu zakázala, aby ho v škole nemuseli preúčať), veľa o prírodných zákonitostiach, vesmíre...ale taký detail ako pravé a ľavé tlačidlo myši mu robí problémy 😝 - včera mali na PC nejaký problém, tak som mu od žehliacej dosky kričala, že stlač pravé tlačidlo na myši, lenže mu trvalo asi 10 minút pokým zistil, ktoré je to pravé 😅 .

lenka3007
28. apr 2011

@syslica jéééj ako by si pisala o mojom, že sa lahko vzdá a mrnčí, ked mu niečo nejde 😀 😀 😀 my sme mu kupili asi 2 roky dozadu ten detský notebook (škoda peňazí) a minule ho zapal, nešla mu hra, tak ho s kludom angličana doniesom do kuchyne a šmaril do koša, že mu to nejde. Horšie ked mrnčí a chytá nervy, ked mu dačo nejde, napriklad aj ked hráme človeče, tak to nikdy nedohráme, lebo ja tie jeho nervičky netolerujem, odidem preč radšej...
A už ste aj tašku kupovali? ja som chcela, ale on každý týždeň meni naroky, najprv to mala byť turtles, potom cars, potom toy story a teraz transformers... počkáme si len pekne do jula 😎 ... inak dobre su na www.sunce.sk aj vyzerajú kvalitne a je k nim veľa doplnkov...

syslica
28. apr 2011

@lenka3007 No, Človeče, Junior Scrabble a iné spoločenské hry sú u nás na dennom poriadku, Jergušík dokonca pre nás vymýšľa bludiská a hry s panáčikmi s vlastnými pravidlami. Zo zásady neexistuje také, že nechám ho vyhrať švindľovaním, len keď sa to ozaj tak vyvinie.... ale minule si chcel zahrať s Ondríkom, tak ho presviedčal, že neboj, nevyhodím ťa, len keď budem musieť, čiže nejaký cit pre fair play hádam má 🙂
Tašku sme ešte nekupovali, to si zaumienili starí rodičia a zrejme až tak niekedy v lete, pred septembrom, určite budú akcie aj na výbavu pre prvákov. Pozri do vyhľadávača, je tu na MK aj téma Najlepšia školská taška či tak nejako, spomínajú sa tam hlavne značky topgal, ale aj tieto z www.sunce.sk sú fajn.

capy
29. apr 2011

@lenka3007 ano aj my ideme tento rok do skoly. najprv sa strasne tesil, ale uz to akosi opada 😅 😅 😅
teraz vas akosi nestiham, chalani su chori, je hokej a este aj praca. o chvilu idem do prace a vobec sa mi nechce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre