Deti narodené na jar a v lete 2005

krajcoanka
3. júl 2008

ktoré z vás majú deti narodene v tomto termíne? Rada by som sa s vami zdielala. 😉 🙂

martinusa
29. aug 2008

Hi-akosi je tu ticho.Ja nejak nestiham. Ako sa mate?MIska uz je v pohode-v piatok mame ist este na krv, ale uz chodime vonku. Tomasko sa uz viac dozaduje pozornosti.Majte sa pekne.PA. 🙂

capy
29. aug 2008

ahoj martinuska. mame sa fajn tomino ma uz dva zuby takze mame veselo

je super ze miske je uz lesie 😉

krajcoanka
autor
29. aug 2008

tak ja sa tiež ozývam 😀
My sa mame dobre, v pondelok ideme do viedenskej zoo na cely deň a v utorok Lubko zarezáva do škôlky ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

fabiana
29. aug 2008

Ahojte!
Anka, tak to budete mať super výlet! Dali ste spraviť aj deťom pasy alebo ako chodíte? Poslúcha nové autíčko? Inak, ja sa aj teším, že ide Kristínka do škôlky, má perfektné tety učiteľky a rada tam chodí. 🙂

janna1830
30. aug 2008

ahojte,
som rada, ze ste ok 🙂 Ja nieee...som feeeest chora, akoze hruza, ja som typ cloveka, co ked je chory, je hrozne zly, lebo neznasam, ked nemozem nic robit a som nevladna 😝 Aj Sofi bola teraz chora, bolo to hrozne...tak radsej ja, ako deti..
Zelam pekny vikend 🙂

fabiana
30. aug 2008

Uf, my sme sa práve vrátili zo svadby mužovho kamaráta... Maťuško poslúchal, taký bol dobručký, s Kittykou to bolo horšie, vymýšľala hlúposti, ale som rada, že aspoň doteraz sme to zvládli.
JANKA, posielam veľké gratulácie vašej rodinke, Isabellke všetko najlepšie, najkrajšie k 1. narodeninkám, hlavne veľa zdravíčka... Get well, Janka! 😉

janna1830
30. aug 2008

dakujeeeem, Veronika, teda dakujeme. Tak som sa na to tesila a nakoniec oslava nemoze byt /teda nemohla byt dnes, kedze som taka chora. Prelozime, ked tu budu nasi ( povodne som chcela dve, taku mini nasu rodinkovu a potom vacsiu ...)...ale musim sa najprv dat dokopy.
Inak bolo dobre na svadbe?

krajcoanka
autor
31. aug 2008

fabi, hod nieaký svadob.koláč! 😀 😝 😀 😵

Jani a čo máš, chrípku?Prajem skore uzdravenie. Skús citr. šťavu+voda 😉 🙂 Oslavu môžeš urobiť neskorej. Dôležité je zdravie!!!!!

janna1830
31. aug 2008

aj ja chcem svadobny kolaaaaaaaaaaaac 😀 mnaaam, sladke to je moje, hehe

Anka, ani neviem....ale proste ma to zlozilo, dnes sa mi zda, ze uz lepsie, tak dufam... 🙂

janna1830
31. aug 2008

Zapečené zemiaky s kapustou

500 g zemiakov, 500 g hlávkovej kapusty, 100 g údenej slaniny, 1 cibuľa, soľ mleté čierne korenie, potlčená rasca, 1 lyžica tuku na vymastenie misy.

Umyté zemiaky uvaríme v šupke, scedíme, ošúpeme a pokrájame na kolieska. Kapustu zbavíme hlúbovitých častí a pokrájame na tenké rezance. Údenú slaninu pokrájame na malé kocky, opražíme, pridáme cibuľu posekanú nadrobno, opražíme, primiešame pokrájanú kapustu a znova opražíme. Potom osolíme, okoreníme mletým čiernym korením, posypeme potlčenou rascou a udusíme takmer do mäkka. Do vymastenej ohňovzdornej misy striedavo poukladáme vrstvy pripravených zemiakov a kapusty, vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 25 až 30 minút.

kocky, robite to? No ja nie a taku som chut na to dostala...normalne taka vidina, pecene zemiaky a kysla kapusta a takuuu mam chut, ze som az brazdila recepty na nete, hehe....dajte nejaky napad.

fabiana
1. sep 2008

Ahojte!
No na svadbe bolo celkom fajn, ale to je jasné, že sme si ju vôbec neužili, lebo MM naháňal Kittyku a ja som pestovala malého, kojila atď. Takže tak... svadobné koláče sme už aj zjedli... 😝 😅
Janka, ja robím zapečené zemiaky klasicky... vrstvím zemiaky, párky, vajíčka, všetko nakrájané na kolieska a potom to zalejem jednou šľahačkovou smotanou a upečiem pod alobalom a potom sa to zapečie. Ale inak sa medze nekladú, čo sa týka zapekania zemiakov, použi fantáziu, môžeš tam dať hrášok, syr, šunku, fazuľky, brokolicu, klobásu, tuniaka... no spústu vecí. Aj zapekané zemiaky s kyslou kapustou a klobáskou, prípadne mletým mäsom sú dobré... 😉 My sme zapekané zemiaky práve dojedli a dnes som spravila len "čínu" s ryžou. Vy čo zvyknete papať?

martinella1
1. sep 2008

Ahojte vsetci, prave som objavila tuto temu a som velmi rada, ze nieco take existuje. Aj ja mam dcerku, ktora sa narodila v auguste 2005, takze uz ma 3 rocky.

janna1830
1. sep 2008

fabi, no mna ti taka chut vcera chytila, ze do placu...ale bola uz neskoro a ja som bola ukaslana az do neskoreho vecera tak sa chystam na nieco podobne, ako si napisala, ked vyzdraviem. nechcem sa vyhovarat na chorobu, no ale faaaaakt....vcera muz robil plnene tortily s nejakym masom, kukuricou , syrom...zjedla som dve... 😝
inak mi proste velmi chyba slovenska kuchyna...( od mamy ) 😖 Cinu tiez lubim...davas aj kari? Ako ju pripravujes?...jedno z mojich oblubenych jedal...
martinellka, vitaj- Nela je krasne meno 🙂 Napis nieco viac...skoda, ze nemas fotky ☹ druhe babenko este neplanujete?

martinella1
1. sep 2008

Ahoj janna1830, no dakujem, aj mne sa to meno velmi pacilo, preto sme si ho s manzelom pre dcerku zvolili. Co by som napisala viac? Zajtra ideme do skolky, tak uvidime, ako to mala zvladne, aj ked mam pocit, ze si doma akosi zvykla. No ved uvidime. A druhe babo planujeme, jasnacka... 😉 no v prvom rade este musim ukoncit statnicovy rocnik a hned potom nieco naplanujeme. 🙂

krajcoanka
autor
2. sep 2008

martinella , ahoj!vitaj!
A odkial si?
Inak dnes sme boli s Lubkom 1x v školke, a ked som pre nho prišla o 12, tak sa ma pýtal či už ide domov. 😅
Takže asi sa ma dobre a zvlada to na 1. Len učka sa sťažovala, že ked mu chcela pomôcť zliezť dole, tak začal jej papulovať, nech ho necha tak. 😀 😀 😝 Tak som jej povedala že on to zle nemyslí, len chce byť samostatný.Doma je zvyknutý.

martinella1
2. sep 2008

Ahoj krajcoanka, ja som z Michaloviec. Aj my sme dnes boli po prvykrat v skolke. Mala sice bola uz aj pred prazdninami, ale tiez len tak do 12tej, dnes uz v skolke aj spala. Rano si ani nevsimla, ze som odisla. Cely den vraj bola velmi dobra, ani raz sa na mna nespytala. No ked ma zbadala vo dverach, ked som pre nu prisla, tak sa radostou jemne rozplakala. Ale hned prestala. Myslim, ze to zvladla skvelo, ani som si nemyslela, ze to takto dopadne. Ked som ju rano viezla, mnoho deti v skolke plakalo, tak som si myslela, ze aj Nelka " spusti ", ale akosi si to nevsimala. Uvidime zajtra.

krajcoanka
autor
2. sep 2008

no, u nas bolo to iste. Držal sa statočne, vôbec ani nemrnkol.ale pri odchode z dveri školky, ma začal objimať.Asi aby druhy nevideli 😀

capy
2. sep 2008

aj my chceme ist do skolky ☹ ☹ ☹

martinellka vitj medzi nami 🙂

krajcoanka
autor
3. sep 2008

capy a prečo Viki v škôlke? Nezobrali vas? 😕 😨

martinella1
3. sep 2008

Dakujem capy.....my sme dnes uz boli druhykrat a mam pocit, ze pohodicka, aj ked som sa obavala, ako to dopadne, kedze mala ma stale pocit, ze je tam len na vylete a ked povie, tak nemusi ist, ale bola v pohode...esteze tak 😕

krajcoanka
autor
3. sep 2008

😀 😀 😀 capy, zabudla som tam dopisať NENI v škôlke 😀 😀 😀 sorry!

capy
5. sep 2008

anka presne tak nezobrali nas. zevraj je vela deti. a najprv musia brat deti v predskolskom veku, potom deti ktorych maminy idu do prace a az potom nas pretoze som na materskej. to je ale nespravodlive. ☹ ale mame sa zastavit v polke septembra ze ci nahodou nevypadlo neake dieta. tak uvidime. a to sme boli v troch skolkach. 😒

martinella1
5. sep 2008

Ahoj capy. Práve som si prečítala o tom, prečo Vikinko nechodí do škôlky. No mám pocit, že je to akosi divne zariadené, že aj tie deti, ktoré už majú vek a chcú chodiť do škôlky, nemôžu. Nieje to podľa mňa fér , veď prečo nie. Oni by si to mali nejako zariadiť, aby zvládali kapacitu detí a neodmietať pre nedostatok miesta. Určite máš doma kopec práce s Tomáškom a pomohlo by, keby už Viki chodieval do tej škôlky... ☹

capy
5. sep 2008

cele je to divne. a namiesto toho aby skolky rozsirovali tak s nich robia centra volneho casu. tak ako pri nas. len to tam chatra a nic z toho 🙄 🙄 🙄

martinella1
6. sep 2008

tak to máš teda pravdu, školstvo by malo viac dbať na predškolské zariadenia a venovať deťom toľko priestoru, koľko potrebujú. Deti by sa mali rozvíjať a mám pocit, že škôlka je pekným začiatkom pre takýto rozvoj....ale ako vidieť, niektorým na tom nezáleží, radšej sa robia, že nič nevidia. Fakt divné

capy
6. sep 2008

martinella co mi s tym nic nenarobime. skoda

martinella1
7. sep 2008

To máš pravdu, škoda slov....čo máte inak nové?

capy
7. sep 2008

deti rastu a su zdrave. a inak kupila som si novu sedacku tak sa vytesujem. este neake drobnosti a budem mat obyvacku konecne kompletnu. a budem moct ist na detsku 😀 😀 😀

krajcoanka
autor
7. sep 2008

ahojte!
No, bohužial je to tak. Dnes ti nestačí ked si daš prihllašku o rok dopredu 😖 .Riaditelky to robia vyraďovacou metodou.Prene ako si popísala capy.
Náš Lubko by najradšej v školke aj nocoval.Mám problem ho dostať domov. Je rad medzi detmi. 🙄
V piatok v školke nespal, tak som ho dala doma a ked sa zobudil, tak chcel ísť do školky(zobudil sa o 17,15) 😀
Takže niekto dieťa nemôže dostať do školky a iny zase zo školky 😀 😀 😀
Ale viem , že sme na tom určite lepšie ako tá druhá skupina.

janna1830
7. sep 2008

ahojte,
neprispievam vela, lebo som chora, uz ani neviem ako dlho, ale snad dva tyzdne ( lebo si uz nepamatam, ake je byt zdravy ) 🙄 aj dievcata kaslu, tak super. Su len prechladene, tak ziadne antibiotika neberu, ale je to fakt uzas, vonku horuco ( sice sa blizi Ike hurikan a nevieme, ci nas minie ) a my 3 doma zavrete pozerame rozpravky 🙄 Dufam, ze sa dama cim-skor do poriadku, lebo o necele dva tyzdne priletia moji rodicia, strasne sa tesiiiiiim, nemusim ani hovorit, hehe 😵
Babulky, drzte sa zatial...mna napriklad uz trapi, ze Sofi este nie je v skolke, nevieme sa ale s muzom zhodnut v tomto 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre