• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Február 2009 III.

23. júla 2013 
no, aj ja tak bubu, neberiem teraz, na co - co tam uz s nami dneska urobia :grinning:
3. feb 2009 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ludika
dakujem za link :wink:
kvietok
drzim palce !
dakujem lulusy :wink:
3. feb 2009 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suseda drzim palcek aby si ta nechali uz tam :grinning: :dizzy_face: a cakam na noveho suseda :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face:
no som naozaj zvedava, co mi povie...
blahozelam marke a malinkej Laurike :wink: nech su zdravucke !
3. feb 2009 o 11:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
idem varit polievocku, majte sa tu pekne a kebyze som sa neozyvala, tak je to kvoli zmene internetu a ak uz medzi tym nebudem 2v1 dam vediet :wink:

paaa
3. feb 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
drž sa :wink:

aj ja už idem na obedík, urobiť so seba poločloveka a vyrážam.... majte sa tu krásne a poobede sa hlásim... papa

a gratulujeme marrke a malej Laure :wink:
3. feb 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulusy... ano aj moj ma nozicky hore vlavo... ale hlavicku a chrbticu ma na pravej strane, a preto vacsinou citim tlaky alebo krce na pravej strane zo spodu... ja idem tiez zajtra do poradne, ale az vecer...

janula... no ty kokso... tak to su riadne neludski skusajuci... ja si pamatam, ze moja spoluziacka, ked bola tehotna, tak sama povedala, ze ani nevie ako skusky spravila, ze boli velmi tolerantni ku nej... no vidis... asi treba mat stastie aj na skusajucich... ale TY TO ZMAKNES - SI SIKULKA :wink:
3. feb 2009 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
BLAHOZELAM MARRKE a jej LAURINKE JUPIIIIIIiiiiiiiiiiii :wink:
3. feb 2009 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katulik no vsak to som si aj ja myslela videla som ako za roky boli spoluziacky tehotne len akurat teraz mame takych ze ti napisem len tolko ze mam sakra stastie :angry: :angry: :angry: :angry:
3. feb 2009 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte bambulky,práve som vstala :sweat_smile: a zase máme bábatká no tak super super a to čo som si to prečítala o pôrode čo písala marya až som bledla závisťou....takže niečo na tej dedičnosti asi bude,to ja sa teda môžem pripraviť na pomalé a dlhé otváranie! :angry: Lebo to zas máme v rodine my eeeh!

Janula ty tu strašíš? ja som ti nechcela písať na skype že nebudem rušiť :grinning:
3. feb 2009 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muriel nechce sa mi tak ti poviem :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
3. feb 2009 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cafte kocky, aj evkastipka je od vcera v nemocnici, tak na nu myslim nech ma tiez cim skor karinku pri sebe :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
3. feb 2009 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čo treba vybaviť po narodení bábätka
Sociálna poisťovňa
Asi do 15 dní od narodenia dieťaťa treba podať:
 Žiadosť o materské
 Žiadosť o odvody na dôchodok
 Žiadosť o odvody do II. Piliera
 Vyhlásenie, že som matka starajúca sa o dieťa do 3 rokov
K tomuto je potrebné doložiť:
 Občiansky preukaz
 Kópia rodného listu dieťaťa
 Kópia kartičky s číslom účtu v banke
 Kópia sobášneho listu
3. feb 2009 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravotná poisťovňa
Ihneď treba vybaviť kartičku poistenca pre dieťa. Potrebné je doložiť kópiu rodného listu dieťaťa.

Úrad práce
Rodinné prídavky
Vyplniť tlačivo na úrade práce. K tlačivu je potrebné doložiť: občiansky preukaz, kópiu rodného listu dieťaťa, kópiu kartičky s číslom účtu.
Príspevok pri narodení dieťaťa
Vyplniť tlačivo, ktoré ti dajú na úrade práce. K tomuto je potrebné doložiť:
 Potvrdenie od detského lekára, že dieťa sa dožilo 28 dní
 Potvrdenie od gynekológa, že je to prvé dieťa
 Kópiu rodného listu dieťaťa
 Kópia kartičky s číslom účtu v banke
 Občiansky preukaz
Manžel si v práci môže od narodenia dieťaťa uplatniť daňový bonus vo výške 550,- Skk . Tento daňový bonus si môže uplatňovať iba jeden z rodičov, ale keďže matka je na materskej, tak si ho automaticky uplatňuje otec. K tomuto je potrebné doložiť kópiu rodného listu dieťaťa.
3. feb 2009 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Po 6. Mesiacoch (28.týždňov), prechod na rodičovskú dovolenku:
Sociálna poisťovňa:
 Nie je potrebné nič.

Úrad práce:
Treba vyplniť tlačivo na úrade práce – žiadosť o vyplácanie rodičovského príspevku.
Toto tlačivo musí potvrdiť sociálna poisťovňa – od kedy do kedy vyplácali materskú a v akej výške.
K tomuto je potrebné doložiť:
 Občiansky preukaz
 Kópiu rodného listu dieťaťa
 Kópiu kartičky s číslom účtu
3. feb 2009 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
krasul heeej? a ona už má naplánovanú tú sekciu? pozdrav ju silnoooo vidíš ma to vôbec nenapadlo že sa neozýva na skype... :sweat_smile:
3. feb 2009 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej no myslime na nu na ansu evusku :dizzy_face:

muriel niektore veci tam niesu tak ako maju byt...zdravotnu karticku pre maleho netreba hned vybavit....ale do 60dni :wink:
3. feb 2009 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janul,nevadí,mne to poslala kamoška a mám to také orientačné,som si to teraz vytláčala aby som potom na nič nezabudla a vidíš jak sa nudííím ? Mala by som aj žehliť ale sa mi nechce,leje tu oooo :grinning:
3. feb 2009 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muriel ty si zlata, ze si to sem dala, ze co do kedy treba. inak aj u nas leje ako sproste. vcera bolo krasne ako na vianoce a dnes je hnusny april. a aj zajtra ma byt ze vraj tak isto. :frowning2:
3. feb 2009 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muriel hej hej len aby si nebezala maleho zaevidovat hned zo stichmi len preto som napisala ze nie hned :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

no veru hnusne pocasie idealne na nemocku a porod :grinning: :grinning: :grinning:
3. feb 2009 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ludika tak myslela som že to ešte možno dakomu pomôže,mne teda určite lebo všetko by som si nepamätala a nechce sa mi potom stresovať či mám vybavené všetko čo treba ale poviem ti,dosť je toho,už teraz sa mi to nechce keď to len vidím :grinning:
3. feb 2009 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pri natalke vybavoval vsetko tato, tak dufam, ze sa aj teraz podujme. mohol by, lebo s malym sa hned trepat po uradoch je chore.
3. feb 2009 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
janula
no už ma vidíš ako s natrhnutou pinou hneď volakde utekám!!!!
To pošlem aj tak Peťa,vlastne som to viac menej vytlačila jemu aby v tom nemal chaoz,tak čo ,ja to porodím,on nech má tiež dáke zásluhy! :grinning: :grinning: :grinning:
3. feb 2009 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muriel... dik za uzitocne info :wink:
3. feb 2009 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katulík neni zač,šialene sa nudím
už to zašlo tak ďaleko že si chystám veci do postieľky,keď už si ich tam nemôžem dať aspoň to ožehlím a tak...juuu a našla som aj hračky čo som stihla pokúpiť,dáke hrkálky,kľúčiky s hudbou a také naťahovacie slniečko čo tiež hrá :grinning:
3. feb 2009 o 13:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muriel stale ti muz nedovoli nacancat postielocku?
3. feb 2009 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
muriel... ja som zatial nestihla zistit, co je nuda.. takze Ti v tichosti zavidim :slight_smile:
3. feb 2009 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok