Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

klementina
10. feb 2009

ja som mala planovany cisarsky, tak to bolo v pohode, v pondelok som nastupila do nemocky a v stredu o osmej ma operovali, mohla som si vybrat anastezu, tak som vybrala tu spinalnu, bolo to v pohode pocas porodu ma nic nebolelo, malu som hned videla, vsetci v nemocnici boli velmi mily, bola som strasne prekapena,lebo podla story tu kona som bola pripravena na co najhorsie a fakt lekari hrozne mili aj sestricky-teda az na jednu zmenu. ale fakt kramare by som len odporucila. prve dva dni som bola na standarte a po porode na nadstandarte -ten bol super, ale aj ten standart sa dal.
najhorsie na celom porode bolo to, ze som musela po tej spinalke lezat 24hod na chrbte na pooperacnom, nemohla som sa pohnut, ani zaspat, z celych tych 24hod som spala len pol hodiny, cely cas som ratala, kolko este hodin do zobudenia, vedla mna lezala baba, co mala celkovu anastezu a ta mohla vstat uz po 12hod. tak som jej zavidela,ze som si radcsej mohla vybrat celkovu. ona bola aj dost ospala po tej celkovej tak celych tych 12hod. aj tak prespala.
mlieko som dostala az po styroch dnoch, pila som len caje pre tehotne a vineu, mala som aj tie homeo, ale tie neboli treba, lebo mam dost mlieka aj tak. zatial. klop,klop,klop. musela som si kupit aj odsavacku, lebo mala tolko nevypila, dost som tie prve dni aj odsavala, aspon bolo aj pre deticky v inkubatoroch, co ich maminy nemohli kojit. som sa aj obavala, ze si budem musiet odsavat stale, ale mam taky pocit, ze uz sa mi tvori menej.
v porodke som bola aj s bubatenko, maly adamko je krasny, len som bola s nou den po jej porode a zatial stale spal.

lenk30
10. feb 2009

V noci som mala od 1 do 4 riadne kontrakcie. Ráno som bola dohodnutá na pásy a aj s pôrodníkom, že podľa nich uvidím. O tej 3 už som posúvala ručičky na hodinkách. Pásy mi dal hneď na pásy, už som bola otvorená na 6, čo bolo super a myslela som, že to bude rýchle a "bezbolestné"..................Celé to trvalo od 10 do 15, teda rýchle, ale o to horšie....... Nechcem strašiť, tak neopisujem....................to potom spolu. Ale jednoznačne odporúčam epidurálku. Ja som robila hrdinku, tak som nechcela. Ale keď už som sa plazila po stene, tak som ju o 13 vypýtala. Ale ten neopísateľný pocit, keď mi ho priložili to hneď premohol. Bože, je taký krásnučký, nemôžem sa stále na neho vynadívať

klementina
10. feb 2009

dakujem 🙂
s kvietkom som nebola, iba bubatenko mi hovorila, ze mala cisarsky.

janula10
10. feb 2009

ja to neviem to cs baby co to je no ja nemam poslickov neotvarala som sa minuly pondelok teraz idem stvrtok az do poradne budem mudrejsia......

nikolette ty si das vyvolavacku pred terminom???

janula10
10. feb 2009

baby super.....tesim sa s vami ze v pohode..... 😵
teraz musite drzat palce nam 😀

nikollette
10. feb 2009

Termin mam 18teho, a 17teho mam poradnu.. a ak do tej poradne nezacnem sama rodit, t.j do tyzdna, tak utorok, ked tam pojdem do poradne, mam uz ist s vecami, aze si ma tam hned neha.. uz to nebude pred terminom, ak tak, jeden den 😉 ja som uz netrpezliva jak neviem co, takze som aj rada...
A som utla, bala som sa ze babo bude moc velke na mna, co zatail neni ,ako doki vravel, ze neni velke, ale tak, akurat.. a keby boli komplikation, tak cisarsky to je jasne..

klementina
10. feb 2009

som pozerala, ze riadne sa zaplnila tabulka za ten tyzden co som tu nebola. to bol asi "najurodnejsi" tyden,nie?uz je vas tu len par. tak drzim palce 😉

nikollette
10. feb 2009

Inak robili vam uz EKG??? teraz pred terminom.. mne este nie..
Ako sa to robi?? neviem fakt 😅

muriel293
10. feb 2009

hah že pár ja by som povedala že pomaly som tu už len ja a Janula! 😀 😀 😀 😀 😀 Poctivo furttehotné! 😀 😀 😀

lenkahrehusova
10. feb 2009

AHOJTE 🙂
tak mi už sme doma 🙂 dnes nás prepustili 🙂

janula10
10. feb 2009

nikolette hej to musis mat urobene je jedno ci na zaciatku tehu alebo pred porodom mne to robili v 1 trimestri uz to sa ma keby nahodou cisarak bol

janula10
10. feb 2009

ahoj leni vitaj.... 😉 my tu este strasime bez naznakov veskerych 😀 😀 😀 😀

clarissa
10. feb 2009

lenka mala je krasnuckaaa 😵 tu sa tusim rodia same vlasate deticky 🙂

janula10
10. feb 2009

hej aj ja pozeram krasnucka 😵 😵

clarissa
10. feb 2009

muriel uz som si kupila na lusine odporucenie ten krem lipobase a zatial sa mi luuuuubi 😉

krasulka
10. feb 2009

vitam vsetky maminky doma z porodnice 😵 😵

lenka ty uz mozes malej zapletat copy, aka je vlasata 🙂 🙂 jooj ale je to krasne.

muriel293
10. feb 2009

clariss
keby som nebola lemra a zašla by som do lekárne tak by sa mi ináč žilo! 😀 😀 😀 Ale v poslednom čase sa mi ozaj nič nechce a nie ešte dakde chodiť! 😀

Lenka teba zvykla velmi páliť záha? Ja len tak či mám tiež čakať pankáča ! 😀 😀 😀

clarissa
10. feb 2009

aj krasul budemat potom take vlasate...ju to velmi trapilo ze???
mna tuto nost masakersky palila...fuj 😠

lenkahrehusova
10. feb 2009

baby ďakujem 🙂
som rada, že už sme doma 😉 aj keď všetci v pôrodke boli super 😉
o týždeň imi budú vyberať štichy 🙂 ale inak som OK. už na druhý deň som behala ako divá 🙂

Lenulka nám robí radosť. Dnes ju očkovali proti TBC, tak je trošku zlostná, ale teraz spinká 😉

clarissa
10. feb 2009

tuto noc som myslela

clarissa
10. feb 2009

to sa vyberaju stichy???to niesu take co sa ti vstrebu???

lenkahrehusova
10. feb 2009

pálila ma záha 😉

lenkahrehusova
10. feb 2009

neviem, doki povedal, že mám prísť na štichy. aj ja som myslela, že sú to také, ale asi nie

krasulka
10. feb 2009

no tak ak to je ozaj tou zahou ja musim nabalit do porodky pre malu aj pukacky, lak na vlasy a gumicky 😀 😀

clarissa
10. feb 2009

krasul 😀 😀 😀 😀 😀

clarissa
10. feb 2009

kdeze je ta Sue..hadam ju volakde nezavialo 😅 ..inac snehu ako kvalitne..u nas vsetkobiele ako v rozpravke..ani na vanoce tak pekne nebolo 😠

krasulka
10. feb 2009

claris presne aj u nas..ako na horach...som to musela odfotit drahemu a poslat mu foto 😀

muriel293
10. feb 2009

no a preto by mal teraz prísť Martin na bielom koni!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

clarissa
10. feb 2009

krasul uz len rozpravkove babiky do takejto rozpravkovej krajinky nam chybaju 😵 boze to moje trdlo islo dnes do nemecka a v takomto pocasi..som uplne nekludna,,juuuj

krasulka
10. feb 2009

muriel 😀 😀 😀

clariss, neboj, ved urcite ide opatrne 🙂 a kedy sa ma vratit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre