Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mojsejovka
15. feb 2009

mima.. no ty si už stará profíčka v kojení.. ja som začiatočník.. 😀
jeej, tak už budeš mať pomocníčku zajtra.. 😵
my balíme naširoko, aj v pôrodnici nám povedali, že máme.. na sono ideme tiež v 3 t..

klem.. dávam ju tam tak, že pod obidvomi pazuškami ju držím, potom si ju prechytím, že hlavičku má opretú na predlaktí a tou istou rukou ju pod jednou pazuškou pridržiavam a druhou oplachujem vodičkou.. ak nezabudnem, tak večer odfotím.. prvý krát mi tiež plakala, potom som prišla na systém..

lenk30
15. feb 2009

mojsejovak, kupkáte sa každý večer. Filipkovi sa kupkanie vôbec nepáči. Keď mu len umývam ritku pod tečúcou vodou v umyvadle, to sa mu páči, ale vo vaničke nie. Tak rozmýšľam, že tie večerné kriky obmedzíme 🙂

sisa29
15. feb 2009

ahoj babulky.tak ja sa hlasim ze som este v kope.dneska mi je podozrivo dobre nic ma neboli nic nepicha.
akurat som pozerala nemam si kam dat foto bruska ☹ ☹ ☹ mame plny albumcek

mojsejovka
15. feb 2009

lenk.. skoro každý večer.. ale podľa mňa stačí, ked drobca aj v umývadle opláchneš.. alebo mokrým uteráčikom poutieraš.. 😵

mojsejovka
15. feb 2009

sisa.. ty ešte 2v1??? 😅

mamamima
15. feb 2009

ja kupem kazdy druhy, ale kazde rano umyjem mokrou plienkou zahyby pod krcikom, rocky, nozky a tak a potom len v umyvadle, ale vo vanicke obden...

mojsej, no po 2 rokoch kojenia budes aj ty profik 😀 stacia aj 2 tyzdne pockaj 😉

mala mi dnes krasne spinka, mam navarene, upratane, ale ta noc, ach jaj, uz sa desim 😒 to je zaujimave, ze teraz sa pekne napapa a spi aj 3 hodiny a v noci to nevie potvorka jedna

mamamima
15. feb 2009

lenka na to filipkove brusko si neskusala pit feniklovy caj? ja pijem ten pre dojciace matky a mala puka o 106 aj v nom je fenikel...

lenk30
15. feb 2009

mamina, pijem 3x denne tie čajíky, dnes aj fuj rascovú polievku, bruško mažem pukotacou mastičkou........ale chlapci sú potvorky

mamamima
15. feb 2009

veru, u chlapcov su koliky casty problem ☹

mojsejovka
15. feb 2009

určite netreba kúpať každý deň, veľmi sa potom vysúša kožička.. ja kúpem vtedy, keď nespinká medzi 6-8 večer.. keď vtedy spinká, tak tiež ju len tak poutieram na druhý deň..

mima.. my naopak.. cez deň spí málo a noc skoro celú prespí, musím v noci striehnuť, kedy sa trošku preberie, aby som jej mohla didku strčiť do pusy.. 😀

lenk30
15. feb 2009

mojsejovka, tak to sa máš. filipko je tiež nočný vtáčik. cez deň ledva očká otovrí a v noci kuká ako tiger. túto noc som celkom pospala, ale to tak, že sme ho dali ku nám do postele. ja som šúchala bruško a tato nožičky............to sa niekomu žije.
Ja som vyčítala v múdrych knihách, že až od 6 mesiacov, dieťa vie zneužívať situáciu a vydierať. Tuším Filipko hádže také uvedomelé plače. No ale nezober ho na ruky.......

mamamima
15. feb 2009

mojsej, tie noci ti zavidim 😅 ja som este dnes o pol piatej nespala ani pol hodinu v kuse, ale snad sa to po case upravi

avuska19
15. feb 2009

jooj, žienky, vy tu tak nádherne píšete o vašich bábätkách, príjemne sa to číta,to sú príjemné starosti...
krásne si to užívate,prejeme veľa zdravíčka a pohodičky!

terina25
15. feb 2009

Ahojte babule,

pozerám,že už tu pribudlo kopec bábätiek odkedy som tu nebola.Všetkým mamičkám blahoželám a držím palce 😉

My sme včera prišli domov od rodičov a teraz sa nám to ,,začalo,, Malá stále cirkusuje - najmä okolo 20.00 začne a skončí aj o polnoci. 😠 Pri didke by vedela byť aj 24 hodín v kuse...Dúfam,že ju to už čoskoro prejde a nájde si konečne svoj ,,systém,, ,lebo pri tomto jej tempe sa asi zbláznim.

terina25
15. feb 2009

nepísala niekedy náhodou katulikzlatulik?dávno sa mi neozvala.a lulusy,ešte stále 2v1?

terina25
15. feb 2009

nikto tu nieje?škoda...

ešte vás chcem poprosiť o info.Kto robil tú tabuľku ,kde sú porody?lebo ja tam mám chyby.pošlite mi potom IP,ak možte.díky

lenk30
15. feb 2009

aká tabuľka to je?
teri, Sofinka jeasi večerné dítko, náš je nočný 🙂

kvietok23
15. feb 2009

mamamima - k tym potnickam - ma ich na brusku a nozkach a vraj sme ho asi teplo obliekli, ale uz sme aj teplotu znizili a vyzera , ze to mizne.
Ja si natieram po kojeni bradavky - ak nezabudnem, resp. ak stiham, kremom BEVITA nemusi sa umyvat, je to na spevnenie bradaviek, na podrazdene.... zatial som spokojna

inac, mne maly tiez lepsie spi cez den a v noci, to je hore kazde 2 hodky - teraz napr. sa budi po vyse 4 hodinach, tak mu idem dat papat, musi byt hladny ako vlk

k tomu kupaniu, vraj sa ma naozaj kupat kazdy 2-3 den, mne to hovorili v porodnici, ale my budeme kazdy 2, najma teraz, ked ma tie potnicky

mamamima
15. feb 2009

Ahoj teri, moja mala by zase visela na mne celu noc 😅

tabulku robi sue, ale este je v nemocke...

katulik som nevidela, ale nechodim sem casto a ani leknkahrehusova napr., nic neviem...ci je uz odkinderkovana...

darmka
15. feb 2009

Ahojte, dnes nás pustili z nemocnice. 10.2.09 sa nám narodil Matúško. Váži 3480 g a meria 50 cm.

krasulka
15. feb 2009

Ahojte maminky,ale vam je dobre ze uz mate deticky pri sebe....ja mam dnes od rana depku, nejak sa nam vsetko ruti co bolo naplanovane...este som od nervov aj na michala zla od rana...ach jaj...

avuska19
15. feb 2009

Darmka, gratulujeme, prajeme veľa zdravíčka obom!

patkao
15. feb 2009

aj ja blahozelam vsetkým maminam k babatkam..my tiez kupeme kazdý druhý den,a zacalo sa jej to pacit, uz vobec neplace, len vyvaluje okale 🙂 no aj u nas sa chodi na klbiky v 3t ale to my už teraz budeme 😵..zatial balim stale nasiroko, uvidime co nam povedia na sone..k tým bradavkam, ja to mam urcite zlou technikou, doniesla som si to uz z porodnice a doma sa to len zhorsilo, tak som zacala pouzivat klobuciky kým sa to nezahoji a menim polohy ( akoze pracujem na tej technike 😅 )

Krasulka nedepkuj, malinka to citi..a michal to pochopi ze si na neho "zla" , ku koncu tehu mas na to aj troska narok 😉 ..inak tie babatka strasne reaguju ako sa maminy citia, ja som jeden cas v nemocnici revala ako mala a Ninka bola tiez mrzuta, tak som sa musela ukludnit

lulusy
15. feb 2009

AHOJTE maminecky a skoro maminecky 😉

je to uplne ine citat vas ako sa uz bavite o starostlivosti o babatka 😵 ... som ako na navsteve v inej teme 😅 ale dufam, ze uz coskoro budem aj ja v obraze o com sa tu bavite 😉
Pozdravujem babatka, nech pekne papaju,spinkaju a sem tam nech vam daju o sebe vediet krasnym placom 😵

Ja hlasim ze som stale kinderko 😒 dnes som bola v nemocke na poradni a podla dokiho to vyzera este na 3 dni cakania - teda do troch dni 😒

lulusy
15. feb 2009

darmka
Blahozelam a prajme vela zdravicka a mliecka 😉

krasulka
15. feb 2009

PAtka, dakujem, viem ze je to tak..ale je to tazke ovladnut psychiku 😖

lulusy no aspon ze uz nejake vyjadrenie..tak snad to pride co najskor, valentin nam akosi nevysiel 😀 😀

lulusy
15. feb 2009

krasulka,
aj pred 5-timi dnami sa vyjadril, ze 3_4 dni a nic 😖 akurat nova a dobra sprava je, ze krcok je spotrebovany, makky a otvorena som na 1 prst. Ked sa do stredy nic neudeje, tak vo stvrtok rano mam prist zbalena do nemocky 😖

lulusy
15. feb 2009

valentinske babo ziadne?

fodorka33
15. feb 2009

ahojte baby..no ja sa este stale hlasim ze drzime v kope....zajtra idem na CTG do nemocky a potom utorok dokimu na poradnu takze uvidim co bude nove....no hadam maly sa uz poponahla trosku 😉
lulu ty uz chod prosim ta cakam na teba🙂

krasulka
15. feb 2009

babulky tak ja az po vas..nebudem predbiehat 🙂

CTG mam aj ja zajtra..taksom zvedava..Ale uz vazne dufam teda ze pockame na Michala do utorka 🙂

lulusy..no tak to uz moze byt naozaj hocikedy ked uz mas tak krcok spotrebovany, drzim palceky! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre