Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nadzieja
25. feb 2009

xarah1 ... aj my mliecko nemame, tak sme na nutrilone ... nam primarka z novorodeneckeho nasadila hned NUTRILON HA1 - obsahuje immunofortis na prirodzene posielnenie imunitneho systemu ... ma taky svetlo modry obal .... a proti naduvaniu je dobry cajikod firmy Hipp fenyklkovy ... mozu baba od 1. tyzdna ... nas pije v pohode, nemame problemy...

nikollette
25. feb 2009

Inak ake znamenie su ty nasi drobci ak su 19teho ...??, vsad e v novinach je inak ten datum, nikede je ze je vodnar, inde uz je to ryba.. tak neviem 😅

ludika33
25. feb 2009

nadzieja a kolko cajika ti vypije denne maly? ja som nasmu ledva dnes dala prvy krat ten cajik co si pisala a nevedel sa dopit. nechcem ho zase nalievat na ukor kojenia, ale zase nedokazem odhadnut, ze kolko by mu mohlo stacit. to je des a to mam uz druhe kinderko.

janula10
25. feb 2009

nikolette to sme aj my dumali lebo nasi idu dat robit malemu retiazku so znamenim ja mam kamosku co robi pocassie na markize mirku a volala som jej v nedelu lebo v pondelok tak maju oni astrologicku a my mame ryby ze to kazdy rok sa meni a podobne podla rokov a aj prestupny....tento rk su to ryby tak rybycku mame 😵

nikollette
25. feb 2009

to faaakttt??? ryby.. hm neva, len ocino sa tesil ze aspon znaenie bude po nom vodnar.. no asi nevyslo 😅

xarah1
25. feb 2009

nadzieja-dakujem za radu mi jej ho davame a tiez nemame problemy{s cajom} a dnes nam na tu zacpu odporucili harmancekovy caj hipp aj ten je skvely len trochu sladsi ale neva hlavne ze to splnilo to co malo a mala sa vykakala a nasa dr. sa pomylila a dala nam nutrilon proti vracaniu tak sme sa vratili naspat k sunaru ked uz cajik zabra.l

kvietok23
25. feb 2009

janul, zmen si pas, ved uz nie si v 42tt ale mas 1d 😀 😀 😀

lenk30
25. feb 2009

ahojte. vy ste mi k tomu mliečku nič neodpísali ☹ Ale už je to snád v pohode..........
my sme dnes vydržali vonku 4 hodky, to bolo........... v kočíku spinká ako anjelik. ale teraz plače ako čertík...tak zas bežím
gratulujem všetkým novým maminkám

molly28
25. feb 2009

...janula gratulujem k maximkomvi..je kráásny... 😀

ludika33
26. feb 2009

Dobre ranko maminky, deticky a kinderka. Aku mate za sebou noc. Ja otrasnu. Maly sice pekne v noci spinkal a obcas aj papkal, ale ja som akosik nemohla medzi jeho papkanim zaspat a teraz som ako mechom uderena. Aj som si teraz lahla, ze este dospim co sa bude dat, lebo Andrejko krasne odfukuje, ale zase sa mi neda zaspat. ☹

cvirko
26. feb 2009

Ahojte vsetci, tak ja som si prečítala pár článkov o tých klobúčikoch a rozhodla som sa s nimi skoncovať. Môžem sa pochváliť, že sa nám to zatial darí. Najskor len cez den, no a túto noc sme to už tiež zvládli bez klobúkov. Trochu som sa bála, či to pôjde, všade píšu ako si na to babo zvykne a potom sa nechce prisať...síce kým sa prisaje trochu bojujeme, ale verím že časom sa to naucime bez boja. Takže maminky ak sa rozhodnete zbaviť klobukov, trochu vás povzbudím, ide to🙂len musíme byť trpezlivé🙂

mamamima
26. feb 2009

Ahojte, prisla mi vecer sms od Fodorky:

Ahoj, volam sa Marko, narodil som sa o 20:15 s mierami 3800g a 52 cm.Vytrapili sme sa po vselijakych vyvolavackach, no nakoniec som vysiel spontanne...

Gratulujemeeeeee!!! 😵

ludika33
26. feb 2009

fodorka srdecne gratulujem k syncekovi Markovi. zelam vela zdravicka, mliecka a spolocnej radosti

nikuska22
26. feb 2009

ahojte,

nasa laura sa narodila 6.2., mame este stale zameneny den s nocou, takze cakam, kedy odpadnem, lebo po nociach vobec nespim a cez den nemozem pri tej starsej spat, sa jej treba v kuse venovat☹

idem vyskusat ten cajik, o ktorom tu pisete, lebo zatial sa mi do nej nepodarilo dostat ziadny cajik☹

cvirko - ja pouzivam klobuciky, co si o nich citala, ze sa ich tak rychlo zbavujes. ja som prve dieta kojila na klobucikoch do siesteho meisaca, potom au do roka troch mesiacov normalne

lenkahrehusova
26. feb 2009

Ahojte
Gratulujem mamičkám 🙂

krasulka
26. feb 2009

Ahojte, fodorka, no konecne 😀 😀 super miery, gratulujem, uz sme pomaly v cieli zienky, kolko este ostava kinderok?

Ja este stale nemam mliecko ale ta vodica uz mi ide..Ale mam malu stale na cicikoch, a ked nieje tak hlada hlada a place tak ju davam stale na ciciky a takto bojujeme.Ale prisaje sa hned, bradavky bolia, ale da sa zmaknut. A mame zltacku ☹ davam jej cierne uhlie v cajiku a nejaku tabletku jej dali na lyzicke. fnuk..Inak spala uz trochu v noci, to asi aj tym cajikom, ze uz nemala uplne prazdny zaludok, ktovie. 🙂 Za chvilku pojdeme kupkat. 🙂

mounty
26. feb 2009

ahojte, ja som stale cela.........ale zajtra rano uz nastupukem tak neviem kto okrem mna ostal.......ale nech sa drziiii😉))

ludika33
26. feb 2009

co viem tak este clarisa a marsela su kinderka

krasul neboj niekedy je mliecko za dva dni a niekedy az za 3 - 4 dni. to je dobre, ze sa ti mala chyta na cicicky. nas maly dve noci po porode poriadne nespal, ale tretiu uz aj mliecko zacalo u mna, tak piloval o 106.

clarissa
26. feb 2009

ahojte maminy...tak vam zavidim 😵
ja som bola vcera na poradni v nemocke,doki mi spravil ten hmat,co ma urychlit porod,od rana mam tlaky v podbrusku no uvidime ale aj tak si myslim ze s toho bude prd a pojdem s marselou pondelok alebo utorok na vyvolanie..ak ma ovsemze nepredbehne 😉 v kazdom pripade buduci tyzdne by sme uz mali byt maminky s vami 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ludika33
26. feb 2009

juj clarissa silno drzim palcoky, ze nech sa dockate obe aj s marselov cim skor drobcekov a samozrejme aj mounty drzim palcoky.

xena22
autor
26. feb 2009

Ahojte... Janula teba specialne zdravim 😉 vitaj doma...

Dnes som dala malej prvy krat ten Hipp fenyklovy ako pisete,no prdi ako zavodna kobyla,idem do mesta,chcem jej kupit (alebo sebe? 😀 ) nejaku klokanku alebo cosi na nosenie,no ked si tak uvali niekde v obchode,tak sa prepadnem od hamby 😀
Konecne sme pochopili kedy je den a kedy noc,takze v noci super spime,zato cez den nemam kedy a ako nieco spravit,kedze by bola len na rukach,len ju chudiatko prehadzujem z kosika do kocika z kocika do lehatka,medzitym robim svoje,poobede sa venujemj aj chalanom a vecer padnem jak kabela srotu do postele...keby sa aspon tie kila nejako odliepali zo mna,ale mam asi ocelove slaniny,lebo s nimi uz asi nic nepohne 😉

Vecer skusim nakuknut co noveho... blahozelam k novym babatkam a dufam,ze vsetky februarovky stihnu porodit vo februari... 🙂

cvirko
26. feb 2009

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=41
Nikuska tu je o tom dost popisane

kvietok23
26. feb 2009

baby, ako sa vam podarilo, ze deticky vedia, kedy je noc a kedy den? lebo mne sa zda, ze nas maly to ma tiez prehodene....

clarissa
26. feb 2009

dakujeme 😵

cvirko
26. feb 2009

kvietok, tak ja ti neporadím...ten moj to pochopil hned, kedy ma spať...i ked po tretej je to len také plytké podchvílou mrnká a mna to budí

krasulka
26. feb 2009

Cafte, claris to ti asi tie blany pretrhol kol dokola krcku, to spravili aj mne a potom sa to uz rozbehlo..ale mne este aj tabletku dali dnu. 🙂

baby a miskelka uz porosila neviete?

Tak nam dali v pohari trochu umeleho mlieka a striekackou som jej to dala. Konecne, chudatko moje, ved uz bola vyhladovena a schudla dost. Tak snad zacne priberat. Ked sa preberie skor ako za 3 hodky mam jej dat cicik a potom zase to UM, pokym sa mi nerozbehne moje.

bubatenko
26. feb 2009

kvietok ja to robím tak, aby vedel že je večer a ide sa spať, že hodím itimčo osvetlenie v izbičke, zavrem dvere, aby bolo ticho a zostávam už len v tejto izbičke kým nezaspí...... cez deň krmím aj v obyvke, zdvihnuté žalúzie , aby bolo všade svetlo, občas tu aj zaspí, hraje TV... jednoducho aby vedel rozlišovať svetlo , hluk a tmu a ticho.... asi tak..... 😉

kvietok23
26. feb 2009

no to robime aj my, ale neviem, ma dni, kedy proste nechce spat a dni, kedy spinka 3 hodky a budi sa len papat.
bubu, ty si skusala uz fusak do kocika? lebo vcera sme to s janulou preberali, ja som z toho jelen..

bubatenko
26. feb 2009

ja som si nekupovala fusak..... ja mám taký z druhej ruky, ale nie Jane.....

vy už ste boli vonka, lebo nám dokina zakázala, kvôli zápalu spojiviek, ani otužovať nemôžeme..... už mi leze ten byt na nervy, však v podstate od 5.2. čo ma hospitalizovali som nebola vonka - iba cesta z pôrodnice a dva krát poradna s malým a to som sa presúvala len z auta do auta... už mi tka chýba čerstvý vzduch......

bubatenko
26. feb 2009

inak včera som prvý krát videla to sobotnajšie vydanie pravdy.... máme pamiatku na celý život a naši drobci sú tam pekne pokope.... sme sa s mužom zhodli, že všetky deti sú tam na jedno kopyto, že keby nebolo podtým meno, že by mal normálne problém identifikovať malého 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre