Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

nada.hope
3. mar 2009

Krasulka myslim, ze som mala mliecka viac, dnes som si ich opat kupila, idemem predsalen trochu kojit, tak uvidime 😉
Clarissa gratulujem a teda riadna vaha, my taku budeme mat hadam na konci druheho mesiaca 😵 😵
Ale este raz gratulujem 😵 😵 zelam vela zdravicka obom a skory prichod domkov 😵

krasulka
3. mar 2009

jeeej klaris, gratulujem k dcerke, no a to teda riadne mala chudatko sa asi natrapila!! ☹ ale hlavne ze je mala na svete!

miskelka
3. mar 2009

Ahojte.. Clarissa...gratulujem... 🙂
AJ my máme soplíky a strašne chrčí až sa bojím, že sa zadusí... Dnes asi ani nezaspím... a aby toho nebolo málo, Barborka dostala nejakú chrípku, tak sa strašne bojím, že by to mohla dostať aj malinká...

krasulka
3. mar 2009

miskelka, tak tiez mate rusno doma ☹ baby ja mam trosku nervy..Mam malu na cici aj hodinu dokopy na jendom aj na druhom..ale malo si vytiahne..som jej musela este dorobit 50 ml do flasky UM a vycucla to len taky fukot.

ako to robite tie co dokrmujete? Date najprv cici a potom flasku? JA skusam tak ze napr, o siestej som dala len cici ale o 9 uz umele...plus cici..ah jo..

andrea142
4. mar 2009

ahojte
dobré ránko

Krasulka: ja malú tiež dokrmujem. najskôr ju dám na prsia a potom flašku. cucať ju nechám 10-15 min. z každého ďalej to nemá zmysel, lebo si z nich robí dudel 🙂 a potom jej ešte pripravím 60ml UM.niekedy to vypije hneď inokedy stiahne len 20 či 30ml. budí sa mi potom cca po troch hodinách. Teraz ju už zvyknem cez deň nechať len prsiach. to je hore cca každú hodinku prípadne ak mám v chladničke odsaté mlieko tak jej dám aj to.
potom si zvyknem odsať mlieko čo nevycucala ( vtedy keď je po 3 hod, každú hodinu to nemá zmysel ani sa mlieko tak rýchlo nedotvorí) zo začiatku som si odsala len 10ml z oboch teraz niekedy aj 50ml. hoci to nie je bohvie čo ale aspoň niečo a z toho jej robím zásoby.

krasulka
4. mar 2009

dobre ranko,

jeej andrea dakujem pekne! Ja mam presne taky problem, malu som nehala na cicikoch aj hodinu aj viac a nestacilo jej to. Ale tez vcera bola cely den na cicikoch cez den, a potom na noc flaska s UM, spala od 22:00 az do 3:00, potom zas flaska, a rano o pol siestej sa zobudila tak cici, a spi az doteraz. JA tiez ked odsajem tak z obudvoch maximalne 20 ml mi da. Ak treba dokrmovat, len som chcela vediet ten system aky mate vy dokrmovania. Dakujem ti. Aj ja to tak budem robit. nema zmysel trapit dieta ne cicikoch ked tam je toho malo, Ale dufam ze sa mi to rozbehne, ved robim co mozem preto.,

baby aj nam dost tecie prave ocko, az take karpinky sa jej robia. Mam tiez ten Optalmo septonex, mam jej to davat rano a vecer jednu kvaplu. VAsim drobcom to pomohlo? Dufam ze ju to ocko neboli, ze to tecie bezbolestne.

nada.hope
4. mar 2009

Ahojte maminky,............... 😵 😵
Tak my sme sa vratili od doktorky a mame krasnych 3130g a 48,5cm, takze super pekne rastieme. Ianc co sa tyka kojenia a dokrmovania, doteraz sme iba papali UM ale pomaly zaciname opat s kojenim, mliecka nemam uz tak moc, ale aspon nieco, mala je na ciciku aj hodinu a stale taha, la ona je uz poriadny papac, lebo uz pripravujem 120 ml a na jeden sup to Ninuska spapa. 😵 😵 😵

nada.hope
4. mar 2009

Krasulka pi viacej aj 4 litre tekutiny denne, noodporucam ziadne mlieko a ani spominanu vineu, ktora je vraj na podporu tvorby mlieka, ale uz som to pocula od viacerych, ze ak maminky pili bielu vineu, tak im drobcekovia grckali, co je aj nas pripad, preto sme museli prejst na UM. Neboj mliecko pride a najkvalitnejsie mliecko je aj tak az po 6 tyzdnoch, a ak budes mat cas tak odstriekavaj, aj to podpori tvorbu, ja sice nestiham, ale snazim sa aspon sem-tam prstami vytlacat, ak mi to krpcek nedovoli robit odsavackou 😀 😀 😀

patkao
4. mar 2009

ja ked som mala zapal prsnika a tvorilo sa mi tam potom menej mlieka,tak som pila litre bielej kavy/melty/ a tie zaprazkove polievky a do 2dni mi mliecko samo vytekalo von..krasulka mozes vyskusat..

sue13
4. mar 2009

Ahojte.
Tak Clarissa uz sa vytesuje z Miriamky 😵 To je parada. 😵
Marsella uz predychava kontrakcie takze dnes bude dalsie babatko 😵
A este aj Miruska78 podpisala revers na Kramaroch a dala sa previest domov do Handlovej kde boli zhrozeny ze uz ju tyzden vyvolavaju a nic 😒 Dnes jej idu robit cisarsky takze sa jej trapenie konecne skonci 🙂

Tym padom sme uz kompletni???? Ci este niekto beha s bruskom??? 😅

ludika33
4. mar 2009

ju sue ty mas teda super spravicky. ja tusim, ze uz budeme kompletna zostava mamiciek a deticiek.

mirea
4. mar 2009

ahojte, akosi nestíham písať, ale sem-tam na rýchlo čítam posledné 2 strany.. 😉

Clarissa, zo srdca blahožekám k princeznej 😵 😵 😵

hanuk
4. mar 2009

Clariss, gratulujem k malej, naozaj krasna vaha.
Krasul, Andrea, my presne tak doplname, najskor na cici asi tak 10 min na kazdom a dokrmime tak 60ml. Niekedy chce viac niekedy menej. Ja uz skusam vsetky `overene recepty` ako zahustena polievka, vela vody, masaz prs atd, ale proste viac tam nie je a hotovo. Mozno sa to casom upravi.

hanuk
4. mar 2009

Baby vy co ste v BA, idete do Incheby pozrietna ten veltrh dieta a rodina? 6.3.sa zacina. To je skoda, ze tam nemozme ist, vyzera to celkom zaujimavo. Aspon poslem sestru, nech tam nieco popozera, tu vo FR su tie veci pre deti drahe jak slak, este aj Japonci co tu ziju si nosia vsetko z Japonska 😒

a2303
4. mar 2009

Clarissa, gratulujem!!!!!! 😵

A ostatným držím palce!!!!!

a2303
4. mar 2009

Miskelka, aj ja mám taký istý problém ako Ty s tým soplíkom.... ☹
Už som písala aj Mimke, asi aj ona má to isté s malou.
Rebeka má soplíky ako píšeš aj Ty, až tak, že je chrčí noštek a sem-tam z toho nemá vzduch.. Dávam jej ten nosný sprej (morská voda) a potom ťahám soplíky (stým čo je na vysavač) ale za polhodinku má noštek plný zas... Začínam byť zúfalá...
Neviete Baby čo mám robiť?????

Teraz musím off, ale asi o hodinku som tu.... dakujem za rady!!!!

krasulka
4. mar 2009

Jeej tak coskoro budeme komplet, mama isla kupit tu meltu tak budem pit aj to. Baby nam tecie to ocko dost, dufam ze jej tie kvapky do oka pomozu. Ale ako tak citam dost babetkam to takto tieklo ze?

anit na babetkovske sopliky je dobre uvarit kamilky, pridat tam lyzicu soli a take horuce postavit v izbe kde babetko spi, nech sa to tam odparuje. Skus ak uz si nevies rady.

a2303
4. mar 2009

Krasulka, ok. Skúsim.. ďakujem!!!!!

mamamima
4. mar 2009

Ahojte baby...

Anit, tebe odpisem neskor 😉 , som tu na skok, pisem seminarku, tak makam kym mala spinka 😉

To maju vsetky babatka sopliky?? aj murielin martinko ma, aj vy co tu pisete, je to normalne? nemaju to este z plodovej vody?ze ci sa necistia, ale asi nie, ved uz ma mesiac... co by vsetky babatka prechladli? je to hrozne fakt ked chrci to malicke a neviem mu pomoct...nam to nejde ani odsavat, vobec jej nevytekaju von...uz je to od soboty, co sa mi zda dost ☹

to s tymi kamilkami asi skusim 😒

lenkahrehusova
4. mar 2009

Ahojte baby 🙂

Moja malá má šušníky, také bežné a dávam jej na to Libenar - slaná voda a dobre to pomáha, ani nemusím vyťahovať s tyčinkou 🙂

lenkahrehusova
4. mar 2009

Ohľadom mliečka, Krasul zásmaškové polievky pomáhajú. Ja pijem aj čajík hipp a tekane pre kojace matky 🙂

lenkahrehusova
4. mar 2009

ale ohľadom soplíkov neviem poradiť nič 😉
tak sa držte a zvládnite to 🙂

mamamima
4. mar 2009

krasulka, ani ja som nemala mlieko, prisli sme domov a nemala som jej co dat...cele dni som si ju prikladala, pila caje, polievky len tak do salky, len vodu, tie homeop. a potom sa to rozbehlo, ale co zabralo tazko povedat...ale peikladat treba neustale a veela pit...ale nalyzickovali sme sa bebu az som mala toho dost, striekacka, lyzicka ale nastastie mliecko mam dost a malicka pekne pribera...

marya
4. mar 2009

Ahojte baby 🙂

Mimka, Anit, Miskelka, uz som pisala o tych soplikoch, aj nas Petko to mal, a dokina povedala, ze u bbatiek to trva aj mesiac, kedze im ten soplik musi vytiect sam...nam povedala, ze mame vela vetrat, mat vlhky vzduch, podlozit mu hlavicku aby sopliky stekali dole, oni ich potom poprehltaju ( Petko uz teraz ma soplikov len obcas trosku, ale plienky ma soplikov plne stale dost...), a odsavat a odsavat...a my sme ho este naparovali, aby sa mu rychlejsie uvolnovali...take dost blbe to bolo asi dva tyzdne, to so mu tie sopliky odsavala snad kazdych 15 minut...potom sa to zlepsilo a uz je to dobre...tak baby drzim palce aby aj vasim babatkam to rychlo preslo, je to na nervy, ale treba vydrzat...
Babatka to vraj maju zo sucheho vzduchu a kurenia, vysusi sa im sliznica a ta sa potom zacne sama zvlhcovat a vytvara sopliky... ☹

marya
4. mar 2009

Anit, aj my sme davali ten marplus, a ked maly ozaj tazko dychal, tak jednu kvapku kojeneckeho Nasivinu, to som mu dala na noc aby sa aspon vtedy dobre vyspinkal lebo sa budil na to, ze mu tie sopliky vadili...

marya
4. mar 2009

Ohladne kojenia, joj ja som taka rada, ze zatial sme nemali ziadny problem...zatial som nemusela ani raz prikrmovat ani raz odsavat, takze mame zatial idealny stav 😅 😵

zuzi26
4. mar 2009

caute ozyvam sa po dlhsom case, lebo nam blbol net..klop klop ja tiez nemusim dokrmovat a mliecka mam dost, mala krasne papa..chcem vydrzat s kojenim dlho, tak hadam mi mliecko ostane..laktacna kriza vraj byva v 3 tyzdni a 3 mesiaci, ked babo najviac pribera..my vyberame sopliky vatovou tycinkou, aj ked sa to vraj nema, ale mne to ide s tym dobre.

zuzi26
4. mar 2009

na mlieko tiez pijem Caro kavu a kojace caje rozne mam kupene - aj Hipp a potom take sackove bio caje rozne, vraj to pomaha

zuzi26
4. mar 2009

baby uz chodite vsetky na prechadzky von? My sme este neboli, lebo po nastrihu som sa vobc necitila na chodenie, bola som rada, ked som zvladla bezne ukony doma..ale tento tyzden uz chcem, ved uz mame 3 tyzdne..ako to je s obchodmi, nebojite sa chodit s malymi napr do potravin?

lusilia
4. mar 2009

Ahojte maminy,tak ja sa chcem len pochvalit, nas alanko ma uz 4415g, takze nam pribral za necele dva mesiace 2315g co je uplne swuper, tak sa vytesujem...
A tie sopliky trapia aj nas, tak som kupila tu odsavacku na vysavac a ten sprej z morskej soli, tak hadam mu to pomoze...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre