Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
25. mar 2009

caute baby..ja mam dnes neaku depresiu, aj pocasie je na prd, vonku zasa nasnezilo, hned rano som sa stihla pohadat s manzelom, ach jaj..Vam vasi chlapi doma pomahaju s detmi alebo s domacnostou?? lebo tento moj neako nic sa uz ma to stve 😠

heidy26
25. mar 2009

ahoj Patkao, vidím že sme na tom rovnako. ja som sa pohádala včera. žiadne pomáhanie s domácnosťou, a s malinkou, veľmi málo, lebo je celý den v robote, alebo niekde vonku, a ked príde tak len chviločku cca 10min. a hotovo.
Závidím babám ktorým manželia pomáhajú. stačí ak umyjú riad alebo niečo podobné!

patkao
25. mar 2009

heidy ved to, u nas taky tak..ja viem ze musi chodit do prace, ved z toho zijeme, ale neake konicky by si sem tam mohol odpustit a viac sa troska venovat..nemusi mne, aspon malej..a domace prace ani nevravim a to kedysi zvykol dost pomahat..asi si mysli ze ked som doma tak mam kopu casu 😠

a2303
25. mar 2009

Ahojte,
dnes je fakt asi bio stupeň 3 😠 Ja som vstávala s bolesťou hlavy, do polnoci som bola hore, umývala som riad, žehlila a tak...
Môj Drahý je tiež v práci, takže celá domácnosť zostáva namne (to máme dom!!!) a s malou mi pomáha večer.
Ale je toho na nás baby fakt dosť.... variť, upratať, žehliť, prať, s malými byť....

heidy26
25. mar 2009

však to keby sa aspon viac venoval malej tak aj to by pomohlo, však večer už padám na hubu odd únavy. ešte si zvykol že je každý den navarené, lebo ked sm bola tehula tak som vyvárala ked som bola už na mterskej. a teraz ked je cez den zlá a nespinká tak neviem ako mam ešte aj navriť. tak som už aj výšila hlas na drahého, že si šunky neválam ale starám sa o malú. a hned bolo ticho!
No ako pekne som sa postažovala 😅 😅

patkao
25. mar 2009

ja tiez 🙂 ..ale co ked to na cloveka dolahne.. 😉

lenk30
25. mar 2009

ahojte, tak mna dnes tak bolí dyňa............som totál nevyspatá
murie, tak sme sí mohli písať a ukľudnovať sa. náš malý to isté od 18, ak na pol hodku zaspal. najprv ho bolelo bruško, stále sme cvičili, kakali, prdkali, potom zaspal s holou ritkou, tak už sme ostali v obyvke, len som mu pipíša prikryla plienkou............tak po chvíľach zdriemol.
aj papal zle, chcel každú hodku a ťahal len taki 4 minúty. a ja som teraz nervozna, či sa mu len nechce ťahať, alebo či mám málo mliečka, alebo čo............... ☹
baby čo robíte na podporu tvorby mliečka okrem čajíkov a nahrievania?

a biosstupen neni 3 ale asi 8

lenkahrehusova
25. mar 2009

Ahojte mamimy 🙂
U nás je pekne slniečko, ale fúka strašný vetrisko. No ale poobede pôjdem von, už sa tešííím 🙂
Aj môj drahý chodí z práce až večer, tak som na malú a celú domácnosť sama. Ale zatiaľ stíham 🙂
Ale večer sa naplno venuje malej. Každý deň ju kúpe. Ja som ju ešte ani nekúpala 😉 Nie že by som nechcela, ale drahý sa chce realizovať aspoň takto.

lenkahrehusova
25. mar 2009

Lenka, ja pijem čajíky a večer si dám teplú sprchu na prsia - zatiaľ to zaberá.
Ale aj moja malá má niekedy také stavy, že by len papala a papala a vtedy akosi mliečko nestíha, keď by jedla každú hodinku 😒 a niekedy vôbec nie.

lenk30
25. mar 2009

kto papá tie homeopatiká na mliečko............to sa preventívne a to každý den 3x???????????

patkao
25. mar 2009

lenka mne tiez mala zacala papat len po 5-7 min, ale vraj je to normalne, lebo uz je silnejsia a stihne si vytiahnut kolko potrebuje..ale mne zasa nepýtala kazdú hodinu ako tebe, ale kazde dve..a mozno mate rastový špurt a potrebuje len viac papat..

patkao
25. mar 2009

lenka a dalo sa na martinkach kocikovat? lebo my sa tiez chystame, sla by som aj lyze prevetrat a starka by zatial pokocikovala, by sme sa prestriedali

lenk30
25. mar 2009

no o tom rastovom šprute viem - my sme to mali aj v 3. týždni.

ale ja ho 2x za den prevažujem pred a po papaní. viem, že papanie neni o čase, lebo filipko ťahá maximálne 10 minút a stiahol si 110 - 120ml a teraz 70ml..............tak neviem, či sa mu nechce, či si hodil očistnú kúru na to svoje ubolené bruško, alebo mám málo mliečka............ 😒

patkao, kočíkovať sa dalo, cesty sú tam dobre odhrnuté, dokonca som sa s kočíkom vytrepala aj do bufetu na svahu.............ak sa mi tá naša trojkolka niekde zaborila, vždy priskočili nejakí ochotní chlapci a potiahli 🙂 , ale po tom čo sa tu dialo včera ti to neviem povedať s istotou. lebo to sme boli v sobotu - a bolo tam 140cm snehu, tak to čo musí byť dnes??? ani som si nevšimla, že si zo žiliny

fodorka33
25. mar 2009

ahojte baby.no v tomto som zasa spokojna manzel robi chodi domov z prace poobede o tretej a mame vymenu strazi..ja idem navarit upratat,ozehlit co je treba,do sprchy a aj mi riad poumyva takze si oddychnem a cez vikend to bolo super v noci muz vstaval,prebalil a mna zobudil len na kojenie.ale tak ten nas maly je hrozna maska 🙂 od rana pri mne vystraja a ked dojde tato tvari sa ze spi 😀
inak pocasie tu mame hrozne slniecko sice svieti ale je hrozny vetrisko...!uz ma to kvalitne serie!ja chcem teplucko 😉

katulikzlatulik
25. mar 2009

Ahojte maminy, tak opat sa hlasim iba na skok... snazim sa vas docitat... tesim sa, ze Skybaby je novembrovka... super sprava... dnes som pridala prvykrat fotecky nasho anjelika, tak si kuknite, kto chce...
Mam na vas taku otazocku... sme sexikovali a na druhy den som mala hnedy vytok a vcera to uz bolo cervene, normalne mi nestacila intimka.. myslite si, ze je to uz menstruacia?

fodorka33
25. mar 2009

katulik jej maly sa ako pekne usmieva zlate nam sa nepodarilo nasho maleho odfotit ako sa usmieva.to je krasne.aj ja som pridala vcera fotecky maleho kuk.jaj baby a ten vankusik na ktorom lezi som si kupila ako pomocku na dojcenie no a musim povedat ze je to pre mna uplne super a aj ako podlozka pod nohy 😀

clarissa
25. mar 2009

krasul-nam mala nekakala od piatku!a tiez som jej davala tu rurku-lenze slabo 😒 zistila somto,ked dnes prisla dokina k nam kuknut malu a vopchala jej ju tam asi do tristvrtiny-teda pokial mala kako...no a hned ked dr odisla mala sa tak vykakala ze okakala vsetko naokolo 😀 😉 tak prajem vela stastia

darmka
25. mar 2009

Ahojte baby, chcem sa spýtať, či nosíte vašich drobcov v zavinovačkách. Ja som ho doteraz skoro stále nosila, ale už sa mi zdá, že je dosť veľký a že mu je pohodlnejšie bez nej. No neviem,veď stále je krehučký. Inak čo sa týka toho pomáhania v domácnosti, môj manžel doteraz robil všetko, ja som sa starala len o malého. Teraz už máme trochu systém, tak sa snažím už robiť aj iné veci. Koniec koncov sa mi doteraz ani nedalo, malinký bol stále hore a chcel byť iba na rukách, inak stále plakal. Teraz ako začal už vnímať okolie, vydrží už aj sám, pozorovaním hračiek, atď. Inak keď tu veľa krát hovoríte o stolici bábätiek, náš je plne kojený a má v každej plienke, aj keď len trošku ale predsa. A tu som sa chcela spýtať, akej farby býva táto stolica. Náš má žltú ale v poslednej dobe je skôr taká zeleno-žltá, málokedy síto žltá.

wewe8811
25. mar 2009

ahojte kocky, po dlhsej dobe sa tiez ozyvam. Mala nechce cez den vobec spinkat, tak nestiham. Co sa pomoci tyka, drahy chodi domov okolo 16.00, tak mi pomaha s malou - nakrmi ju (ked ju zrovna nekojim), uspi, pohra sa s nou, takze podvecer stihnem aj ja co to porobit.
Darmka ja som zavinovacku pouzivala velmi malo a to aj napriek tomu, ze nasa bambulka bola velmi malinka. Nejako sa mi s nou v pohode manipulovalo aj bez zavinovacky. Teraz ju mam iba tak v postielke a mala na nej lezka a niekedy ju do nej este zabalim, ked sa velmi hybe a bojim sa, aby sa v noci neskotulala uplne pod paplonik 🙂

wewe8811
25. mar 2009

lenk30 ja papam tie homeopatika, vacsinou sa mi zadari iba 2x denne lebo cez den zabudnem. Tiez pijem denne liter melty a cajiky, ale aj tak musime dokrmovat bebou, lebo malej vobec nestiham. Papa ako mala selma 🙂

muriel293
25. mar 2009

ahojte babenky,tak včera asi bolo niečo vo vzduchu...alebo čo..inak si to neviem vysvetliť,dneska zase skoro stále spí,asi doháňa včerajšok...

Boli sme dnes na neurologii na kontrole,všetko ok ale aj tak musíme ďalej cvičiť a ešte nám pridali aj nové cviky ale pri tých nebude tak plakať ako pri tom jednom čo cvičíme od pôrodnice,joj keby sme už tak nemuseli,strašne pri tom plačká...a jeduje sa... ☹
Mali sme aj poradňu,sestrička ho pochválila že aký je krásny že aký chlap je z neho,za dva tt pribral 810g,takže teraz vážime 4770g čo sme nečakali,tipovali sme max 4500g,no ani sa nečudujem veď je to pažroško prvej triedy! 😀 Aj nožičky a ručičky mu už začali hrubnúť,dúfam že to nebude také malé sumo! 😀

Ja ho už veľa tiež nemávam v zavinovačke,najradšej je len tak keď sa môže vrtieť koľko sa mu páči a úplne najradšej si vetrá pinďúra,dneska mi okydal kakanicou dve prebalovacie podložky ešte aj nohy si do toho strčil! 😀

patkao,chápem ťa,aj ja by som bola nasraná,našťastie môj Peťo kŕmi,prebaluje,proste všetko okolo malého aj v noci k nemu on vstane úplne v pohode,jediné čo odmieta je prebaliť ho keď sa pokaká lebo že "ho napína! a že to neznesie! 😀 😀 😀

krasulka
25. mar 2009

Ahojte lasky moje, nejak nemam casu dnes som zapla PC az teraz. Mala sa mi dnes konecne vykadila to je ulava.

Lenk30. JA uzivam tie homeopatika a mou sa brat nepretrzite, pytala som sa v 4 lekarnach a vsade mi tam povedali. Ja som ich brala si 2 tyzdne, mlieko sa mi pustilo, potom som ich vysadila na dlshi cas a mlieka som mala menej. Teraz som ich zas nasadila uz treti den a mlieko mi zas strieka. TAkze som si kupila hned 10 baleni a pekne si vycmulavam 3 krat denne. Mne fakt pomahaju.

Claris a ty kojis ci aj dokrmujes? atak sa s tou kakanicou tiez namordujes co? no mne dokina ukazala ze s tou hadickou treba ju zasunit az za tu druhu dierku a opatrne s nou krutit a hybat a zasuvat a vysuva a este aj stlacak 3 prstami lavu stranu bruska, pomoct jej ked tlaci.

terina25
25. mar 2009

Ahojte baby.

my sa zase trápime 😠 Už tretí deň je malá nepokojná.Celý deň nespí,len v noci. Cez víkend mala hnačku,tak sme jej raz dali trochu ryžového odvaru no a teraz pre zmenu sa nevie vykakať.Musela som jej pomocť teplomerom do riťky 😔 A mala dosť hustú kaku a strašne smrdela 😅 Tak neviem čím to je.Aj som ju prestala dokrmovať,či náhodou to nie je tým.aj čaj som zmenila.Dnes som na nič nemala čas.až teraz som sa najedla,bo furt len revala.zaspala len na mne na brušku. ☹ neviem fakt ,čí to može byť...A jedla by aj každú hodinu a mne sa asi tak rýchlo mliečko netvorí 😢

asi si aj ja kúpim tie homeopatiká.

tak sa držte.

zuzi26
25. mar 2009

ahojte pridala som aktualne foto nasej Hanky do albumu 😀

clarissa
25. mar 2009

krasul,veru tak,ale som rada ze sa pekne dnes vykakala...ja len kojim ale dokina mi povedala ze mam pravdepodobne malo mlieka,cize by som ju mala dokrmovat nutrilonom...ale mala sa hned vykakala po tej rurke a kako mala pekne zlte ako ma byt...keby hladuje tak kaka zelene nie?ked ja neviem odhadnut kedy ma dost..a nahorsie na tom je ze mala asi tiez nie 😀 a zas nechcem aby sa prejedla a potom grckala ☹
inac mam trochu zly pocit s tej hadicky hnusnej lebo vraj si babo na to lahko zvykne a potom sa bez nej nevykaka...dufam ze nas to obijde taketo volaco..a inac tiez pred tym prdkala take smradiky-som si spomenula na tvoju Ami 😉

katulikzlatulik
25. mar 2009

mne doktorka povedala, ze kojene deticky sa mozu aj 10 dni nevykakat... nas maly kaka 1x za 3 dni... a predstavte si za mesiac a tyzden vyrastol 9 cm a pribral 800 g... a vyzera to tak, ze presne na 7 tyzdnov budeme mat vahu 4,7 kg a pri narodeni sme mali 3 190 g.... doktorka povedala, ze pekne pribera a rastie, takze sme radi 😉

katulikzlatulik
25. mar 2009

fodorka... kraaasne fotecky... asi na troch fotkach ako keby som nasho Jakubka videla... to je sila ako sa tie babatka podobaju, co?! sranda 🙂 😉

patkao
25. mar 2009

terina ani mne mala cez den nespava,max tak po 15min aj to na rukach..dokonca uz ani v kociku nie..tak sa musim stale jej venovat..ony uz aj maju byt dlhsie hore,objavovat svet,ale nemyslim ze az takto..

krasulka
25. mar 2009

wooow katulik, no vy teda rastiete..to je uzasneee 🙂 🙂 🙂 to moze tolko vyrast tak rychlo? 😀 😀 😀

baby budte radi ze vam nespia cez den..aj ked viem ze je to strasne unavne ale vzdy lepsie ako keby vam preplackali noc no nie? Ale aj tak, drzte sa a dufam ze sa babetka umudria a zacnu bivkat aj pocas dna. Nasa mala cez den spava ako kedy..niekedy je hore aj 4 hodiny v kuse a inokedy prespi..

claris hej, viem ze na tu hadicku si mozu zvyknut no ale nepomoz ked vidi clovek ze sa babo trapi..Mne mala plakala uz od vcera vecera co sa nemohla vykadit a nakoniec kakala az dnes..a to keby som jej nepomohla tak pochybujem ze sa vykaka..A ako pekne sa jej ulavilo..Najedla sa, a spalaaaaaa ani sa nepohla pocas spanku.

claris a podla coho dokina usudila ze mas malo mlieka? 😕 nepribera? alebo co?

martinkasch.
25. mar 2009

Ahojte dievcata,
my sme dnes boli na poradni, mame vahu 5610 g, pred 2 tyzdnami sme vazili 4800g. Takze sme hoooodne pribrali. Nam zasa sestricka na poradni vravi, ze priberame velm rychlo, ze to nie je normalne a citujem "Jezisi 😨"
( hlupa dora, normalne ma nasrala, ze preboha, ako casto je a ja ze normalne, kazde 3 hodiny a je iba kojeny. 8-
( Doktorka zasa, ze mam zrejme huste mliecko preto tak Sebinko pribera. No ale ved sa narodil s vahou 4040 g, tak ked ma priberat tak musi mat aj viac gramikov. Brali nam aj krv na lrvny obraz, vsetko je OK. Tak som rada.

Inac, moj maly kaka kazdy den (zatial), aj spinka aj cez den aj v noci, dufam ze to nezakriknem 😔 . Je velmi zlatucky.

Majte sa pekne a vsetkym prajem dobre deticky. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre