Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

mojsejovka
16. máj 2009

ahojte..
sisa.. dobrý nápad s tým albumom, zajtra odfotím malú, nech má čerrrrrrrstvú fotku.. 😀

babenky.. ja teda na von malej dávam len dupky alebo bodynko a nohavice a ponožky, prípadne bodynko, pančušky a šatočky.. keby som jej dala dupačky a na to ešte nohavice, tak by sme sa po 5-tich minútach museli vrátiť zvonku, tak by cirkusovala.. ona neznáša, keď jej je teplo a ani sa nečudujem, je dosť buckatá a strašne sa potí - už pred 2 týždňami mala rovných 7 kg a 66 cm..

ludika33
16. máj 2009

mojsejka az je mala buckata, tak ju ma co hriat, len tento moj chuducky slizik sa nema velmi na co spoliehat, tak ho musim obliect. ja mu davam na spodok take tenucke dupky, nie hrube, lebo to by bolo uz fakt aj na nas slizik vela.

tamarke sa pekne dari priberat a rast do krasy. ma pekne hodnoty. 😵

my ideme do poradne v stredu a hned aj na ockovanie, tak sa aj tesim aj bojim. musim sa vyzbrojit ladom na to ockovanie. hadam nezabudnem.

patkao
16. máj 2009

my ideme pondelok na ockovanie☹,som zvedava aj kolko vazime..ja NINKE tiez davam dupky a na to rifle,alebo teplaciky,len ked bolo to teplo,tak mala len teplaciky a podkolienky..a v kociku ich aj prikryvate?ja stale pouzivam tu spanielsku hrubu deku,ked je zima,tak ju zlozim napoly a ked teplo tak ju len tak prehodim..

mojsejovka
16. máj 2009

ludika.. veď aj ja si myslím, že je to tým, že ju sadielko hreje.. tak ju veľmi neobliekam, keď sa jej to nepáči.. a klop-klop, zatiaľ sme nemali ani len soplíky, zdravá je ako rybka.. 😵
ja som ju tiež najprv viac obliekala, ale zvykla byť veeeeľmi nervózna, keď mala viac vrstiev, tak som to musela zredukovať.. 🙂

inak to očkovanie sme znášali parádne, Taminka mala zvýšenú teplotu, ale nič ju nebolelo, ani neopuchlo, mala dobrú náladu, dokonca 2 minútky po očkovaní sa už smiala.. 🙂 tak nech to aj vaše detičky znášajú ako my.. 😉

no my už kočík ani nepoužívame skoro.. malá v ňom nechce byť, aj minule sme boli v arboréte na výlete, ja som tlačila kočík a malá bola u tatíka v klokanke, v kočíku som ju len prebalila a nakŕmila.. ona sa vie v klokanke aj krásne vyspinkať, v kočíku sa len jeduje stále.. 😠 😔

molly28
16. máj 2009

ahojte...
SUE, NADI - všeeeeeeeeetko len to naj naj naj....

.popisali ste tu o spani - no Soňulka buva taktiež ukážkovo - priemer od 21.00 do 05.30. Ja ju na kojenie nebudim, zdá sa mi to neférové...

my mame tiež problémy s priberanim, ale po poslednej poradni ma uspokojili, že hlavné je, aby dieťa nechudlo 😉 😉 😉 my sme predtym pribrali za 2Odni 120g ☹ ☹ ☹ a teraz za 20dni 700g 🙂 .Nie je to sice nič moc, ale hlavne je fakt to, že mi babula nechudne... 😉

lenka s tym obliekanim je to fakt ťaké, ale treba si uvedomiť, že dieťa ma mať o jednu vrstvu naviac ako máš ty...a podla toho sa riadim aj ja, aspon nemám problém, že či je oblečená málo, či vela....

andrea142
16. máj 2009

ahojte

ja dávam malej tiež len dupačky a keď ideme von tak ešte svetrík a keď dám nejaké nohavice, šaty alebo tepláky tak pod ne pančušky. vyfasovala som ich zopár od sestry čo už neterka vyrástla 🙂

sisa29
16. máj 2009

ahoj mamulky super albumcek sa rozrasta babetka su rozkosne.ja davam malej este stale body pancusky nato rifle tricko s dlhym rukavom a nato mikinku.no a jasne boticky a zabalim ju do tej zavinovacej deky

lenk30
17. máj 2009

bré ránko. ako sme sa tu rozpísali. lebo niekedy to tu stojí - no to záleží od našich radostičiek. čo?
kokso, to moje zlato sa naučilo vstávať o 4. dám ho ku nám do postele, hladkám.......robím všetko preto, aby ešte zaspinkal a on len kope, mece sa. vykrikuje, gagoce a zjape jak na hokeji.sa toľko nasmejeme. no takže sme ranostajkovia. potom zaspí až o 9. dnes som po rožky a prišla som so smiechom, že ma nikdy nenapadlo, že budem s dôchodcami čakať na otvornie potravín............

ja už ho nebalím do deky. na spodok kočíku som dala len také prestieradielko a len prikryjem dekou

lenk30
17. máj 2009

mojsejovka, tešim že aj vy kočíkujete ako my 😀 😀

marya
17. máj 2009

Ahojte 🙂

musim pochvalit Petusika, posledne dve noci spinkal od cca 23 do 6:30 vkuse, a dokonca zaspinkal v postielke uplne sam, ja som zaspala skor ako on 😅 a je uazsny, lebo ked sa napapame, tak spinka automaticky dalej, zas papame okolo 9 a niekedy este dalej pokracujeme 😀 dnes sme tak spolu spinkali do cca 11😵 😵 ani vecer ked ideme spinkat, ani rano ked ja este chcem dlhsie ostat v posteli, nerobi cirkus a spinka vzdy pekne so mnou, akoby sa riadil podla mna 😅 asi je to spachtosko cely po maminke 😀 ale je perfektny 😵 😵

K tomu obliekaniu, ja mu davam body s kratkym rukavom a na to body s dlhym rukavom ( my mame v byte dost chladno, tak ho takto mam aj doma ), tenke teplaciky, riflicky, ponozky alebo papucky, a hore mikinu a deku v kocari pod neho nedavam, lebo na nej sa strasne poti, tak ho dekou len prikryvam 🙂 no a ciapocku 🙂

marya
17. máj 2009

Pozrela som album, ake su naaaadherne tie nase babatka 😵 😵 😵

Krasulka, sice Ta nepoznam, ale podla foto sa mala na Teba strasne podoba 😲 😉 😅

krasulka
17. máj 2009

Ahojte peknu nedelu prajeme,

marya, veru vsetci hovoria z esom to cela ja 😵 😵 😵 😵 a babetka su ozaj nadherne neuveritelne ako uz vyrastli. Vsetky su velmi nadherne, mali sme veru uspesny februar 😀 😀 😀

mojsejovka
17. máj 2009

lenk.. vy tiež tak chodíte na prechádzky, že kočík je na ozdobu? 😀

aj mne Tamarka posledné noci krááááááááásne spinká, od deviatej až do pol šiestej.. 😵 vtedy papáme a až okolo pol ôsmej-ôsmej vstáva..

veru tie bábätká sú úžasné, pred rokom sme ešte ani nevedeli, že sme tehotné a akých človiečikov už máme.. 🙂 pridala som aj ja foto - čerstvá dnešná.. 😀

marya
17. máj 2009

Mojsejovka, Tamarka je krasnucka 🙂 😵 Jaaj, kazde jedno babatko je zazrak 😵 😵 Veru, pred rokom sme este ani nevedeli ze sme tehotne... 🙂

Aj my mame casto kocik len na ozdobu 😀 Petko v nom vydrzi ticho tak polhodinku maximalne, alebo len ked spinka, inak ho tiez musime vlacit na rukach a kocik pekne tlacit 😀 😀

mojsejovka
17. máj 2009

no kuuuurňa, to čo za deťúrence máme.. 😀 by sa len nosili.. no ale mne to vôbec nevadí, ja si to straaaaašne užívam.. 😵

baby, o chvíľku budú februárovky 2010.. 😅

marya
17. máj 2009

Ja si to veru tiez uzivam 😵 Ale teraz musim pochvalit Petka, boli sme tri hodiny vonku a cely cas bol v kociku tichucko, pekne sa s nami rozpraval 😀 , obzeral si okolie, no bol perfektny 😵

No veru, zachvilu bude rok co som zistila ze som tehotna 😵 😵 uz sa tesim na druhe kolo 😵 😵 😵

krasulka
17. máj 2009

Cafte zeny, to sme dnes mali krasne co? aj my sme boli vonku cely den a aj na pivku 😵 😵 mne mala v pohod eje hore ja v kociku, kuka rozprava, smeje sa, moc toho nenaspi cez den, ale nastastie je zlata ked je hore 🙂 akurat vecer trochu plackala, aj sa mi uz prebrala dva krat a azs zaspala. ja neviem,ale zacala si strasne cucat ruky a ani dudel nechce, len ruky a nejak casto mala dnes kaknute v plienke, zeby zuby? nieje to skoro?

nada.hope
18. máj 2009

Ahojte maminky,............. tak dnesna noc bola uzasna, nakolko malicka vcera nespinkala cely den, tak po vecernom kupani a papani zaspala o 21,30 a spala az do 07,30 😉 😵 , znova sa napapala napila cajika a spinka opat 😵 😵 , aspon trochu casu nieco si porobit. 😉
Pekny den vam vsetkym zelam 🙂 😉

sue13
18. máj 2009

Ahojte. 😎
Pozerala som nas album 😵 a mame najkrajsie babatka na svete 😵 😵 😵 jedno krajsie ako druhe 😵 😵
Bolo by super dat stretko ale je to skor nerealne kedze kazda byvame uplne inde. 🙂

Marya ja som citala v tvojom prispevku iba "ze som tehotna" a som ostala prekvapena 😀 Az potom som si precitala celu vetu 😀 😀 😀 robis mi soky 😀
Inak aj Karinka by sa stale iba nosila. Uz som mala aj seknute v ramene vdaka tomu 😅 Ved ma uz 6kg urcite 😵
U nas vsetci hovoria ze sa podoba na tatinka ale my to stale nejak nevieme posudit 🙂 🙂 🙂
Pekny slnecny dnik Vam zelam. O chvilku ideme na prechadzku 🙂

wewe8811
18. máj 2009

heidy takze je to len taka banalita? No to vsetko nam vlastne robili aj na neurologickom vysetreni, tak uvidime...
lusilia ano na antolsku. Tak som rodila. Zoe sa narodila o 3 tyzdne skor a mala iba 1950g, takze sme boli medzi rizikovymi babatkami, ale uz to pekne vsetko dohnala 😀 ´
Ideme tam zajtra, utorok, na 8.45, tak dufam, ze tam nebudeme dlho cakat a hned nas zoberu.
Inak my sme dnes spinkali od 21.15 do pol 6 rana 😀 Konecne som sa zase aspon nieco vyspala.

mojsejovka
18. máj 2009

čaute.. 🙂

sue.. kamoška z koníka z našej levickej témy bola teraz cez víkend na stretku februároviek 2008 - na chate v terchovej.. 😉 takže to nie je až také nemožné.. 🙂 a druhá tiež už bola, myslím, že decembrovky 2007 - v nitre..

sue13
18. máj 2009

Mojsejovka.. ked clovek chce da sa uplne vsetko, to je mi jasne 🙂
To by tam bolo kriku 😀 😀 😀 ale aj s polovickami aby sme mohli aj pokecat 😀 😀 😀

wewe8811
18. máj 2009

lenk30 co sa oblecenia tyka, niekde som pocula alebo citala, ze babatka by mali mat o 1 vrstvu viac ako mas ty. Teda ak mas kratke tricko, tak im staci dlhy rukav. Ak mas dlhy rukav, tak dat na to este bundicku. Dole davam iba nohavice a ponozky. Ved ma na sebe este deku, takze to by malo stacit.

kvietok23
18. máj 2009

ahojte, mne uz pride len 2x "dobra materska" - vraj sa musi poziadat o vyplacanie rodicovskeho prispevku na urade socialnych veci a rodiny - viete o tom nieco blizsie? nech si to nenechavam na poslednu chvilu. 😉

patkao
18. máj 2009

veru kvietok,pred skoncenim materskej treba ist na socialku,mne to hovorili ked som tam bola kvoli materskej..inak akurat sme prisli z ockovania,troska babatko plackalo,ale nebolo to nic strasne..za par minut sa uz smiala a teraz spi u kociku..dufam ze na vecer nedostane velke horucky☹..

mojsejovka
18. máj 2009

sue.. no neviem si predstaviť, keby všetky deťúrence spustili pesničku.. to by boli iné decibely.. 😀

wewe.. aj ja tak viem, že detičky treba obliekať o vrstvu viac.. 🙂

mala by som sa aj ja ísť povypytovať na ten rodičovský príspevok, čo k tomu treba.. 😕

patkao.. dievčatká tie očkovania asi lepšie znášajú.. aj Taminka sa asi 2 minútky po očkovaní škerila a aj doma bola potom usmiata, aj keď mala trošku teplotu.. na večer som jej dala preventívne čípok panadol a na druhý deň sme ani nevedeli, že nás pichali.. 😵

wewe8811
18. máj 2009

ahojte kocky, s tym rodicovskym vraj treba ist cca mesiac pred skoncenim materskej na socialku s takymi formularmi co mi dali na UPSVR lebo to vraj nepotvrdzuju na pockanie a potom prist zase na UPSVR

boze dnes som bola s malou von a ta spustila taaaaaaaaaaky rev, ze som z nej nechapala. Ani dudel nepomohol, ani to, ze som ju zobrala na ruky. Tak sme po 15 minutach utekali domov 😒 Cele poobedie je nejaka urevana, ukricana, neviem co to s nou je. Inokedy takato nebyva. Aj vcera mala podvecer taku blbu chvilku, ze v kuse revala a revala.

lusilia
18. máj 2009

Wewe aha, tak to som nevedela, ze ajj vy ste predcasniatko a jasne, ze to vsetko tie nase deticky dobehnu...tak ja tam idem az vo stvrtok...
Baby ja teda nechapem, ako vam tie deti spia, ako vazne zavidim 😉

ludika33
18. máj 2009

ahojcek babulky a deticky,

lusilia to ani ja nechapem, lebo mala bola ako pokazene svajciarske hodinky. niekedy pytala po troch hodinach a niekedy aj skor. pri nej som bola ako chodiaca mumia. to bol des, den / noc v kuse ceckala a ceckala mimi. ja sa az pri malom bojim, ze snivam, ked sa rano zobudim az o pol siestej na prve nocne, teda uz ranajsie papkanie. normalne si pripadam ako v krasnom sne, ze take klop klop a tfuj tfuj dobre dietatko je z Andrejka. 😵

lusilia
18. máj 2009

No Ludika a pamatas si kolko to trvalo pri malej? ze do kedy sa mam na to pripravit? 😀 , je mi jasne, ze je to individualne, ale len tak obrazne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre