Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

andrea142
26. máj 2009

nadi: ja mám od Chicco .... zdedila som od sestry .... malá sa občas chytá tých hračiek a obracia v ručičke, kuká po tom , väčšinou do nich kope 😀 , a najviac sa jej páči keď jej tam zavesím hracieho macka Pú a natiahnem ho a ona s ním vykecáva.

kvietok23
26. máj 2009

my mame fisher price, dzunglu tuto http://www.babytrend.sk/fisherprice-hracia-deck... - kupili sme ju za par korun uz pouzivanu, ako novu, myslim ze sa to neoplati, ved viac ako do 7-8mesiacov tam deti nebudu 😉

zuzi26
27. máj 2009

ja som dost prekvapena z vasej diskusie o prikrmoch - kazdy lepsi pediater i odborne studie hovoria, ze pri kojeni urcite zacat s prikramami az od 6-7 mesiaca...Sisa podla mna je to skoda nahradzat tak skoro jedno kojenie prikrmom, babetku staci tvoje mliecko, ma v nom vsetky ziviny. To ze chce castejsie jest je normalne, viac rastie po par tyzdnoch sa to znova ustali. Len ju prikladaj kedy chce, tak sa ti bude tvorit viac mliecka a o par dni jej bude stacit...s prikrmami sa netreba ponahlat. My mame teraz uz tyzden podobny problem, doobeda jeme aj kazdu hodinu, ale babetku treba davat ked si pyta, to stimuluje tvorbu. Prikrmom si mozes zastavit laktaciu, tak pozor. Tu na fore je tema Dakujeme annag - odporucam napisat jej a popytat jej, ma vela skusenosti..ja chcem dojcit co najdlhsie, prikrmy az od pol roka.

zuzi26
27. máj 2009

my mame hrazdicku od Canpol - dostali sme ju - ale myslim ze su dost lacne..alebo sa to oplati naozaj z druhej ruky..

sue13
27. máj 2009

Baby co ste uz po ockovani tiez Vas trapili teploty? ☹ Kolko to trvalo? Karinka ma uz teraz rano 38 😢
Cela je spotena stale a nervozna...

nada.hope
27. máj 2009

Ahojte maminky 🙂
Prave som docvicila, vzdy sa snazim rano po prvom krmeni cvicit aspon 1 hodinku na elipticaly, akurat sa osprchujem a Ninka je hore,............dnes trosku dlhsie spinka, 😉 asi preto ze vonku prsi 😉

Sue dufam, ze Karinka uz nema teplotu a uz ani nevie ze bola na ockovani 😉 😉
My ideme uz 17/6 na druhe ockovanie a vraj po tomto su trosku zvysenejsie teploty tak uvidime, dufam,ze to bude tak ako po tom prvom 😵

Ja som sa pytala nasej doktorky na prikrmy a urcite nemam zacat skor ako v na konci piateho mesiaca, tak nebudem riskovat, aj ked jahodku som jej uz dala trochu olizat, ale nechutila jej,..............zato piskotka, ktoru som jej dala trochu olizat jej chutila,......asi bude na sladke 😀 😀 😀

nada.hope
27. máj 2009

Sue ja som dala Ninke po ockovani nurofen sirup pre deti a asi jej to pomohlo,.............. doktorka mi povedala ze ak by mala na druhy den teplotu na 38, pokracovat kazde dve hodiny s podavanim sirupu,............dufam, ze ta teplota Karinke rychlo prejde 🙂

sue13
27. máj 2009

Nadi ahoj. Praveze nam to nepreslo... Som z toho nestastna... A vraj ked pri prvom ockovani su problemy tak po druhom su este vacsie....
Je mi jej luto. Ved nam dospelym robia zle teploty a nie babatkam. 😔

nada.hope
27. máj 2009

Sue nestracaj hlavu Karinka tio jednoducho trosku horsie znasa, ale prejde jej to neboj a bude dobre 😉

sue13
27. máj 2009

Ja jej davam panadol baby a musi sa podavat max kazdych 6 hod..

ludika33
27. máj 2009

ahojte babule, tak ja si myslim, ze s prikrmami mame este casu, aspon tie co plne kojime. pediatricka nam odporuca zacat az tak od ukonceneho 6 mesiaca. pri natalke som tiez tak zacala a krasne sa naucila papkat. nehadzala po mne ani lyzicku, ze nechce. pekne postupne sa naucila a bolo.

sue a skusala si malej karinke aj studene zabaliky davat? niektore deticky tak reaguju, myslim, ze patkao to spominala, ze sa trapili s horuckami. panadol davas cipky alebo sirupcek?

zuzi26
27. máj 2009

sue mozes to striedat - raz panadol a po troch hodinach nurofen sirup (ten obsahuje ibuprofen), takto ich mozes striedat po troch hodinach..ked teplota nepojde dole, skus zabaly na nozicky a hrud..

sue13
27. máj 2009

Baby dakujem za rady, ste zlate... Uz chapem preco moja mamina je stale v strese ked nam nieco je a to sme uz dospeli 😅
Panadol davam sirupcek. Tak mozem to striedat s nurofenom? Musim pockat ale na draheho kym pride z prace. Nebudem teraz Kariku tahat do lekarne.
Zabaly som este nedavala ale ak jej to neklesne tak iste dam.

ludika33
27. máj 2009

sue presne ako zuzi pise, mozes panadol striedat s nurofenom. a skus aj tie zabaliky.

molly28
27. máj 2009

ahojte...tak som tu zas po čase....

babule s tymi príkrmami sa prikláňam k tým, čo ak koja tak od 6mesiaca a tie ktoré dávaju UM tak od ukončeného 4mesiaca.Je fakt pravda, že prikrmom sa môže zastavit laktacia!!!!!!

Sue je to fakt nanič že Karinka ma teploty ale myslim si, že ty to prežívaš horšie ako ona 😉 😉 😉 Ak jej teplota neklesne daj jej veru tie zábaliky. My sme to pri Soninke nedavali, bo ta bola bez horúčiek, ale moja známa si to odtrpela riadne a nič nezaberalo len tie zábaliky....

patkao
27. máj 2009

sue ako pise ludika, my sem sa trapili s teplotami...dve h po ockovani jej nabehli a este aj druhý den mala hned rano, presne ako karinka..do vecera to troska ustupilo na dalsie rano uz nebolo po teplote ani chýru ani slychu..tak to musis len vydrzat, ja viem ze je to hrozne, ale nic nenarobis viac, len lieky od teplotky a popripade zabaly..ja mam hrazdicku Tiny Love, je uplne super, ma dve strany na hranie a vela veci co moze ninka skumat..pravda je ze su dost drahe, ale kupila som mesiac pouzivanu za polovicnu cenu na MMB, tak to nebolo take hrozne..

terina25
27. máj 2009

Ahojte baby.

pozerám,že ste tu rozoberali príkrmy. tak my tento týždeň začíname.Malá je na UM a už bude mať 4 mesiace,takže už možeme dávať.som zvedavá ako to dopadne.dúfam,že sa z toho nepogrcká.aj práve preto chcem vyskúšať už tie kaše a mrkvu,lebo ešte stále nám grcká od mlieka a tie príkrmy sú hustejšie.dúfam,že jej to pomože.

ja som chcela kojiť aspoň do 6.mesiaca,ale malá mi odmieta moje mlieko.Keď jej dávam,tak vezme bradavku do úst a potom ju vypĺúva a otáča hlavu nabok.a nijak ju neprinútim,aby papala moje mlieko.chcela som aspoň odsať a dať jej z fľaše,ale odsajem si tak 30 ml a to je vše.trvá to už asi tak mesiac,takže si už nemyslím,žeby sa to po mesiaci teraz zmenilo a že ju začnem zase ,,plne,, kojiť.s tým sa už asi nedá nič robiť.papala mi aspoň v noci,ale v poslednej dobe už ani v noci nechce. pila som aj čaj pre dojčiace matky a nič.tak sme sa s tým už zmierili,že je už len na umelom.

dnes je počasie na figu.hovorili ,že sa má strašne ochladiť,takže s prechádzkami je koniec. 😉 No ale aspoň si možno nájdete viacej času na koníka.

a2303
27. máj 2009

Ahojte,

čítam o príkrmoch, ja by som tiež chcela plne kojiť min. do 6 mesiaca. Dúfam, že to bude možné. Malá mi pekne papá a keď sú horúčavi tak jej dám trocha prevarenej lucky. Iné jej ešte vôbec nedávam. dúfam, že to vytiahneme s kojením čo najdlhšie...

Baby, ak by ste niektorá mala záujem tak mám na predaj uplne novú hraciu deku a uplne nové chodítko. Dostali sme do daru 2 hracie deky a 2 chodítka. Čiže sú uplne nové. Ak by ste mali záujem kľudne sa ozvite a cenu navrhnite. Priznám sa, mne to po dvoch kusoch dosť zaberá miesto a pochybujem, že využijeme 2 kusy 😅

Mala by som dnes upratať ale vôbec sa mi nechce....
Malá mi spinká asi od 12tej, ako Marya písala, máme rovnaké bábätká 😵 Moja aj v kočíku zbožňuje spať aj 3-4 hodiny. Je to môj poklad! Predstavte si ponovom vykrikuje a normálne výska na kolotoč nad postielkou. Je fakt zlatá!!!

Sue, dúfam, že sa už Karinka má dobre... viem si predstaviť ako sa strachuješ!
Priznám sa, teraz chápem aj ja svoju maminu. Mám 26 a ešte stále sa o mňa strachuje.

marya
27. máj 2009

Ahojte 🙂

Sue, dufam, ze Karinka sa ma uz lepsie..ja viem, je to hrozne pre nas ked nasim drobcekom nieco je, ale neboj, oni aj tie teploty znasaju ovela lepsie ako dospeli...Petko ked mal po ockovani teplotu, tak to na nom vobec nebolo vidiet, smejkal sa, vela rozpraval, bol taky isty ako inokedy, len horucejsi, ale nastastie to po prvej davke panadolu u nas preslo...

Anit, tak dnes sme mali rekord, Petko spinkal celu noc ako vzdy, ale dnes to potiahol az do 14, len pred chvilu vstal, medzitym mal samozrejme prestavky na papanie o 6, 8 a 11, ale tak dlho spinkal, az som sa bala, ci je v poriadku...no ale uz vykrikuje a gula okalmi, takze mu nic nie je a ja som sa cele rano a doobedie mohla ucit 😅 😅 a dnes uz mame 6680g 😵 😵

sue13
27. máj 2009

Tak na stastie Panadol asi zabral. Uz mame len 37,2. Dufam ze jej to na vecer zase nestupne.
Je pravda ze to znasam horsie ako ona. Lebo ona sa usmievala a kecala stale ale to uz je asi udel nas maminiek 😅 Uz sa budeme len cely zivot strachovat o nase deticky...
Vcera sme boli aj na poradni. Mame 63cm a 6330g 🙂

mamamima
27. máj 2009

sue, super, ze drobcekovi je lepsie 🙂 uz by to mohlo prejst...my sme teraz nemali vobec, ale pri natalke sme sa natrapili...cipky zevraj zaberaju u babatiek najlepsie...a karinka ma peknu vahu teda 🙂

nadi, jahody su najv. alergen 😕 😉

a plne suhlasim s nazorom zuzi26, ale kazdeho osobna vec, ja sa tak riadit budem urcite 😉

mamamima
27. máj 2009

a tych pouz. hracich diek je vela...a za super ceny na MMB 😉 nasla som uz za 280.-

ludika33
27. máj 2009

sue super, ze je karinke uz lepsie. 😵

nada.hope
27. máj 2009

mima ja viem, ale to iba skutocne maaaaaaaaaaaaaaalilicko, len lizla 😕

nada.hope
27. máj 2009

Sue vidis Karinka to zvladla je to super, ze uz nema teplotu 😉

mamamima
27. máj 2009

sykbaby svieti uz 18tt 😵

ludika33
27. máj 2009

joooj skybaby silno silno silnotasky drzim paste, ze nech do dobre dopadne vsetko 😵

skybaby
27. máj 2009

babulky vsetkym vam dakujem za drzanie palcekov, este chvilu drzte, aspon do novembra 😵 ja verim ze vsetko dobre dopadne
terinka tvoj odkaz v novembrovkach ma dojal az som mala slzy v ociach, toto mi nerobte, ja som tehu a hormonalne absolutne nestabilna 😵 😉
vas nech vsetky babatka pekne posluchaju a robia vam radost 😉

ludika33
28. máj 2009

😵 skybaby aj my ti pekne dakujeme a tesime sa na krasnu fotecku miminka 😵

a2303
28. máj 2009

Ahojte,

skybaby, gratulujeeeeeeeem!!!!! Zo srdca!!!!! Až ma zima vytriasla od dojatia!!!! Držíme Vám s Rebekou palce!!! A nebojsa, všetko dobre dopadne 😵

dnes Vás idem len pozdraviť, lebo poobede idem do práce. Maličká mi ešte spinká, tak dovtedy rýchlo spravím obed.

Ona bude celá ja 🙂 Asi bude rada upratovať. Včera ma celý čas pozerala a smiala sa. Včera ako som vysávala, umývala podlahy, kúpeľnu som dala do poriadku, záclonu som prala, postelné prádlo menila, utrela prach v spálni.. bola tam somnou, a tak sme sa bavili. Navečer sa z toho aj ona unavila 😵

Majte sa krásne a prajem pekný deň!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre