Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

bambulla
19. jún 2009

ale naozaj uvazujem co vlastne mam urobit na jednej strane mate pravdu tie alergie su vsade asi nad tym ozaj pouvazujem

ludika33
19. jún 2009

ahojte maminky,

bambula nasa mala Natalka nepila kravske mlieko do troch rokov, lebo mali lekari podozrenie na alergie kadejake. vtedy sa nepotvrdili ziadne alergie a aj tak ideme na jesen na opakovane testy, lebo je zase podozrenie, ze predsa ma alergiu na daco. tak uznaj a ze mlieko sa nemoze. ved ho ani nepila. do dvoch rokov bola kojena a potom jedla ked tak biely obycajny jogurt ani nie kadejake pribinaciky a ochutene jogurty. tak ja uz neviem kedy urobi clovek dobre. svagrina davala od asi pol roka alebo mozno aj skor obom chalanom na noc riedku krupicovu kasu z obycajneho mlieka a nic im nie je.

nada.hope
19. jún 2009

bambi ja viem ake to je, tiez bojujem aby mala v sebe nieco po krmeni udrzala, ani s nou nemanipulujem, aj tak mi vygrcne ked nie hned tak po dvoch hodinach, uz mi to lezie hore krkom, normalne sa bojij kazdeho krmenia, ale vcera dostala prvy krat mrkvicku a prespala mi 4 hodiny vonku a nevygrcla ani kusok 😵

Moja doktorka mi hovori "pokial prospieva tak sa neboj", ale ja sa bojim a preto s nou idem na gastro v pondelok, mozno nam povedia nema reflux a mozno ano, ale aspon budem vediet na com som, skus namiesto mlieka dat aspon raz denne nieco hustejsie, ved je mnoho prikrmov, ktore mozu deticky sice az od ukonceneho 4 mesiaca, ale tym malickemu neublizis 😉 😉

Inac baby co myslite mozem malej striedat prikmy? napr vcera mala mrkvicku, mozem jej dnes dat napriklad zemiacik alebo spenat? 😅
Inac ta nasa bude mat strasne rada zeleninu asi po mne 😀 😀 😀

ludika33
19. jún 2009

nadi odporuca sa tyzden davat jedno a po tyzdni pridat dalsie a po dalsom tyzdni dalsie. odporuca sa prvy tyzden mrkvu, druhy pridat jablcko a striedat s mrkvou a potom dalsie a striedat s tymi dvomi. nemalo by sa hned zo zaciatku zacat striedat. to preto aby sa prejavila reakcia a ak by to nesedelok, tak vysadit.

xarah1
19. jún 2009

Na prepuknutie alergického ochorenia sú potrebné dva nezameniteľné faktory. Faktor vnútorný – dedičný a faktor vonkajší – spúšťač. Alergia má genetický podklad. Ale pozor, i celkom zdravým rodičom sa môže narodiť alergické dieťa, gény sa popletú až pri splynutí vajíčka so spermiou, býva to okolo 10 % potomkov. Ak je však postihnutý alergiou otec, riziko ochorenia stúpa na 40 %, u matky alergičky sa riziko alergického ochorenia dieťaťa zvýši až na 50 %. A v prípade, že sú postihnutí akýmkoľvek alergickým ochorením obaja rodičia, potom je nutné počítať s budúcou alergiou ich detí v 70 až 100 %.
tak a teraz co poviete ved aj vy ste isto boli na kravskom mlieku od malicka opytajte sa svojich maminiek a bambulu tu idete pomaly ukamenovat

nada.hope
19. jún 2009

dakujem Ludka tak aj dnes pokracujeme mrkvickou 😵

ludika33
19. jún 2009

xarah ved prave , ze je to diskutabilne a aj tak nikdy nevieme kedy urobime dobre. tak ako som pisala nasa mala nepila kr. mlieko a ma nabeh na alergicku a krsnata boli na kravskom mlieku od baba a nic im nie je

a2303
19. jún 2009

Ahojte,

dlho som tu nebola, bola som v práci. Ja ešte stále kojím (za 3 týždne mi pribrala malá 410 gramov, tak ešte prikrmovať nebudem), tak Vám v tomto neporadím..

Boli sme na kontrole s nožičkami, všetko ok a už nemusíme ani ísť. Tak sa hrozne teším!!! 😵

Baby, ja tiež uvažujem nad športovým kočíkom ale nie je ešte skoro? Lebo naši drobci by ešte vôbec nemali sedieť... Podľa Vás???

Pozerala som albumčeky pri káve, naši drobci rastú ako z vody!!! 😨 😨 😨 😨 A tie čo máte doma 2 detičky, klobúk dole.... Ja sa s jednym drobcom na večer často cítim ko.... 😅

Vložila som aj ja nové fotky. Nestíham sa stále čudovať ako je Rebeka celá po tatinovi 😵

Mirea, čitala som Tvoj príspevok.... Nemali ste to ľahké.. ☹ Ale dúfam, že je už všetko v poriadku!!!! Držte sa!!!

krasulka
19. jún 2009

Ahojte, xarah nikto nikoho nekamenuje. len kedysi nemali take dostupne info ako my. aj moja mama mi povedala ze ona tiez pri prvej dcere nevedela co a ako a davala jej od 3 mes. kasu z muky a mlieka pit a pod. a tak sestra aj dopadla v 25 jej brali zlcnik 😒 myslim ze v dnesnej dobe kora sa len zhorsuje by sme mali brat zdravie nasich deti na vedomie, a dnes su aj dostupne rozne ine mlieka a prikrmi umerne veku dietata. kedysi mali dostupne len to mlieko obycajne. 🙂 a doost hadam sa len nepohadame, ved bambula chce urcite pre drobca len to naj 😵 😵 😵

ludika33
19. jún 2009

krasulka ved prave, ze bambula chce urcite len to naj. pre drobca, len tiez nevie, ze asi ci robi dobre, tak sa chcela poradit.

ja zatial plne kojim, takze nad prikrmami ani nerozmyslam zatial, len to som napisala, co si pamatam pri Natalke. Tu som velmi dlho kojila a prikrmovat som ju zacala az po siedmom mesiaci. 4. 1 mala sedem a neviem ci tyzden na to som nezacala az s prikrmami.

clarissa
19. jún 2009

xarah,je to 50na 50..moze ale nemusi....ja som to vobec nemyslela zle...len ked mne napriklad dr povie ze mlieko sa NEMA davat dietatu do roka preto a preto,tak som si povedala ze mozno bambulla o tom nevie tak jej to poviem...viem ze kedysi mami krmili babatka kravskym mliekom-krupicove kase a pod,lenze v tej dobe umierali 90 rocni ludia,dnes umieraju 50rocni..doba je ina vsade su virusy alergie predtym toho nebolo...vkazdom pripade bambulla skus sa poradit s detskou doktorkou ta sa tomu asi rozumie najlepsie..a uz zabudnime na temu kravske mlieko lebo ja ho neznasam a nebudem sa tu pre neho hadat 🙂 😉

xarah1
19. jún 2009

krasulka ale ja sa nechcem hadat len ked si uvedomim ze vsetky bambulu presviedcate o tom ze to nie je dobre a pritom skoro vsetky sme zacali davat malym presnidavky a stavy ,ktore sa maju davat az od ukonceneho 4.mesiaca a nikto nas od toho neodhovaral a nehovoril nic o alergiach a pritom im aj to moze uskodit ja som napisala len tolko ze spustenie alergie je dedicne a kasa nema zo zlcnikom nic spolocne za to mozu korenene mastne jedla fajcenie alkohol stres atd

ludika33
19. jún 2009

clariss ani ja neznasam kravske mlieko. moja denna potreba je deci v kave a to je vsetko. keby neexistovalo, tak mne by prvej urcite nechybalo. ja ciste nevipijem. neviem preco. ja z neho stale citim kravu

ludika33
19. jún 2009

jezisi ze nevipijem, no gramatika usla nevypijem. pritvrdnuty mozog z materskej 😀

nada.hope
19. jún 2009

babenky kaslite na to, kazda chceme nasim milovanym zlatickam to najlepsie 😉 rieste ine problemy, poradte co mam urobit ohladne toho rodicovskeho prispevku 😉 Ja sa chystam od augusta do roboty,

xarah1
19. jún 2009

nada preco tak skoro do roboty

ludika33
19. jún 2009

nadi a kto bude s ninkou?

lenk30
19. jún 2009

haloooo.
moje dieťa sa konečne naučilo spinkávať aj doma, takže už nelietam ako šára stále s kočíkom hore dolu.

od kedy je ten rodičovský?
my máme očkovanie 26.6.

ludika, mamamima - no ja som na tom rovnako, že som na malého sama, lebo drahý stavia dom, ale neviem či by to bolo inak, lebo aj keď má čas a akože ho stráži a hrá sa s ním, tak ho oprie o vankúše a on len vrčí, tak zasa pribehnem.

už sa tak nahlas rehoce. t je úžas.

už sa vozíte v šporťaku? akurát som rozmýšľala, že už by sme ho mali poskladať.

nada.hope
19. jún 2009

babule, mamina je na dochodku prvy rok, tak sa sma ponukla, aj dedko je doma a ja mam robotu asi 7minut od domu, cudziemu cloveku by somju urcite nenechala 😉

nada.hope
19. jún 2009

tak si myslim, ze to bude oka a v robote mam dost priestoru a hlavne sa s nimi da vzdy dohodnut 😉

xarah1
19. jún 2009

nada to je fajn ale ty aby si neprisla o rodicovsky potrebujes na bavenie niekoho kto ma na to zivnost

ludika33
19. jún 2009

nadi veru, ak nechces prist o rodicovsky tak musi byt bud na teba alebo na muza napisany inak o neho prides a neviem ci nedostanes len cca 1000 Sk ak ti budu varovat babka a dedko oficialne. ty nemozes byt oficialne na rodicovskom a robit na dohodu pre firmu?

ludika33
19. jún 2009

lenk30

tak ked pises o strazeni drobca tatom, tak nam sa vcera stalo, ze ked som prisla domov z prechadzky, tak som nechala na chvilocku maleho este na dvore. prebral sa a muz isiel kuk na neho. ked ho maly zbadal, tak nie ze by vrzukal, ale spustil nehorazny zalostny plac, taky ako spusta pri cudzich ked mu nesadnu. pozrela som na muza, ten bol z toho nejako mimo a okomentovala som to tym, ze to ma za to, ze pride dnu, ked uz maly spi. nech sa necuduje, ked ho nepozna, ked ho za cely den ani poriadne maly nevidi.

lenk30
19. jún 2009

ludika,
to môj malý zas na neho zíííííra a uškira sa. On nie že by sa nevenoval, teraz naozaj ráno O 7 odchádza na stavbu - tak to len ráno pokecá s ním a príde večer a to už malý buď spinká, alebo je nervný, ale občas stihneme aj prechádzku /samozrejme na rukách/, tak ja sa teraz vytešujem zo škaredého počasia, lebo vtedy je doma. len aj keď je doma, potom si aj on potrebuje oddýchnuť a zapne PC, a pospí.............takže pomáha mi veľmi málo, ale malému to zjavne nechýba - tomu zas oko by bol vzácnejší.

včera sme zaparkovali vedľa seba a ako som vyberala malého, tak ho zbadal, tak hneď hlavu hore a vykrikoval tešil......

no hádam si to tvoj mužík a aj všetci uvedomia. mne je len ľúto, že síce budeme mať domček, ale takto o veľa prichádza pri malom.............a to nevravím o prvých krôčkoch a pod. no čo už. nič nie je zadrmo

darmka
19. jún 2009

Ahojte baby, tak my sme dnes prisli z kontroly na ortopedii - nozicky. Musime este balit nasiroko, kontrola o 2 mesiace. Nemame este vyvinute jadierko na jednej nozicke. Mate s tym niektora skusenosti?

mamamima
19. jún 2009

darmka klud, aj moja natalka tak bola, museli sme chodit na kontroly a v 6. mes to u mala ok 😉 dufam, ze to bude aj tvoj pripad...

ja nic nestiham, som prisla za muza do firmy, malu tu kocikuje babka, idem zamknut a domov upratat, mam tam binec a to som vcera vsetko vyglancovala 😠

my sa tiez plne dojcime, ale smejem sa ako sa miska zalizuje ked ma vidi jest 😀 natalku strasne zboznuje, tej sa tak rehoce a vsade ju vyhladava 😵

krasulka
19. jún 2009

Ahojte babenky, len30, co mam hovorit ja. Mala videl amuz aod porodu len raz a znovu ho uvidi ked bude mat pol eoka 😖 😖 😖

mamamima
19. jún 2009

krasulka, hej to mas pravdu a je to na nic, ale aj to, ked mas muza prakticky "doma" a je ako keby bol v amerike 😠

krasulka
19. jún 2009

mamaima to verim ze tiez niektore chlapov skor nevidite ako vidite ☹ ja uz mam z toho strasnu depku. To ze som dopustila aby sme boli takto od seba a hlavne teraz ked mame dieta to bola najhlupejsia vec v mojom zivote..nikdy sme takto nemali byt..nikdy..rodina ma byt spolu.. 😔 😔 😔 😔

fodorka33
19. jún 2009

ahojte baby no teraz vas na dlho opustim lebo sa zajtra stahujeme a tam este nemam net.stahujeme sa pri levice lebo tam drahy pracuje takze tak uz ma zo vsetkeho hlava boli.ideme do podnajmu do nnezariadeneho tak teraz sme kupovali komplet nabytok no hrzone vydavky tak drzte palce nech sa vklude a hlavne bez nervou prestahujeme..majte sa dobre aj vy aj deturence... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre