Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

patkao
14. júl 2009

marya ja to robim rovnako,len v tom teple ju trepat v klokanke je niekedy ako za trest,ale aspon vypotim tie posledne kila 😉

marya
14. júl 2009

Joj Patka, tak to Ti zavidim, ze Ty uz potis posledne 😅 Ja ich mam este dost... 🙄

...ale aspon Petko sa v klokanke nepoti, v kocari ma vzdy spoteny cely chrbatik, a v klokanke mi spoteny este nebol 🙂

patkao
14. júl 2009

marya ale ja potim posledne 4kg,nic sa ty neboj..ty mas este kolko navyse? Spolu sme priberali,tak som zvedava ci aj spolu chudneme 😉

darmka
14. júl 2009

Ahojte, ten moj Matusko sa otaca z chrbatika na brusko uz velmi davno, mal nieco viac ako 3 mesiace. A taky tyzden uz zacal aj spät z bruska na chrbatik. Uz sa aj nejaky ten cas plazi. Je to take smiesne, ako sa zapiera s tymi malymi nozickami a zdviha zadocek, klaka na kolienka. No prebalit ho, to je obrovsky problem, odvtedy ako sa zacal otacat. Hned ako ho polozim, uz aj je na brusku.

marya
14. júl 2009

Patka, tak to mas super ze uz mas len 4 kg navyse 😉 ...ja mam este o dost viac a nie a nie to dat dole, akonahle nieco zjem tak to vyskoci aj na vahe 😠 , pred tehu som mohla zladovat aj celu ladnicku a nic som nepribrala, a teraz 😒 ....a ked som zacala chudnut, tak som mala menej mlieka, tak ja este cakam do konca Petkovho 6. mesiaca a potom uz nebude treba tolko mliecka tak snad nieco zhodim...

bambulla
14. júl 2009

my mame druhy den po ockovani horucku 37,7 teraz spinkame a drobcek moj spinkal na obed 2,5hod normalne som nechapala ale ved od rana mi nespinkal az na obed uz sme hore upoteny ako myska idem ho prezliect a mame nove foto v albume 🙂

andrea142
14. júl 2009

ahojte

moja dobre znáša kočík vaničku aj šporťák ........... našťastie 🙂 , keď je hore tak sa mi teraz neustále zdvíha do sedu a potom keď ju to omrzí začne rumázgať tak jej dám nejakú hračku a s tým s a na chvíľu zahrá. najradšej by už sedela ........

ja mám na sebe ešte 2kg ( ale ideál by bolo -6kg )od tej pred tehu ale aj tak mám brucho ako v 4.mesiaci. a keď mám dostať krámy tak som nafúknutá ako balón. 🙄 ...... ale už sa činím ....... s kamoškou a sestrou budeme chodiť cvičiť ........začíname vo štvrtok a začala som jesť zeleninu ............. vlastne keď malej robím príkrm tak urobím viac ( aj tak som nikdy neuhádla množstvo ) a to jem takže dúfam ,že uvidím o nejaký čas nejaký výsledok 😵

dnes som ako malá....... od rána mám štikútku už ma to strašne štve ....... už viem prečo sa malá nervačí keď sa jej štikúta ....nič príjemné

clarissa
14. júl 2009

ahote babule, pozerala som deturence ako uz krasne rastu....nadherne su vsetky!my uz mame 7300 a 64 cm..papame okrem liecka kasicku-davam sunarku bananovo ryzovu,ta je vynikajuca,predsnidavky a mrkvicku-tu z DMky alnatura.musim zaklopat ze mimka este ani raz nebola zapecena,mozno je to tym ze jej kazdy pokrm trosku zriedim z prevarenou vodou,,, aj predsnidavky...mala uz je ako maly certik,vkuse je na brusku,pretaca sa ostosest a vkuse vyprava a smeje sa...druha kontrola noziciek dopadla super..kocik nam je uz uzky takze asi tiez pomaly prejdeme na sportak.....a co sa tyka mna zo svojich hnusackych 23kg co som pribrala mam navyse uz len 2 a to uz zvladnem nejako..tak sa drzte a vela zdravicka vam prajem

a2303
15. júl 2009

Ahojte Baby 🙂

Idem Vás pozdraviť a potom trielim k malej, lebo už je hore.
Nič nestíham ☹ Stále je čo robiť aj vnútri aj okolo domu.. Minulý týždeň sme mali promocie s Drahým, malá to pekne vydržala snami 😵

Baby, ako znášajú Vaši drobci tieto horúčavi? Dnes asi ani von nepôjdeme.... Hrozné, aké teplá sú...

Dnes som rychlo vložila pár fotiek o našej malej 😵 Aaaaaaako ten čas letí!!!!!!!

Majte sa a pekný deň!!!!

bambulla
15. júl 2009

aj u nas je hrozne teplo v chladku mame 36 strasnéééééééééé maly je od rana iba v bodykoch a je mokry ako myska 🙂

avuska19
15. júl 2009

ahojte, aj u nas horuco...tak si ideme dat cajik.

terina25
15. júl 2009

Ahojte baby.

mne Sofi už 3 deň vobec nespí cez deň.dnes ma to nasralo a tak som ju vyzliekla a je len v pamperske.asi to zabralo,lebo zaspala.no,ale už je hore.spala 2 hodinky,aspoň niečo.

ja som už prešla na sunár od 6 mesiacoch,zatiaľ je to v pohode.

musím ísť,lebo už plače.

majte sa a prežite nejako tie strašné horúčavy.

janula10
15. júl 2009

Cafte

muriel a baby to nerieste ze sa nepretacaju este u kazdeho je to indi vindi napr. maximko moze zacat sediet alebo behat ako posledny z vas je to fakt individualne nie je podstatne kedy ale ze zacnu no nie? 😀 😀 😀 😀
co ta tyka predkozky dokina ze nie ze len raz za tyzden trosku, tak asi nie nerobi sa to ako volakedy....

wewe: urcite chod nam to plavanie strasne pomaha je to super!!!! maly je veliky plavec chvali ho tam teta evicka ze takeho nezazila este...asi to ma po men ja som zavodne plavala 🙂 😅 😵

Baby odporucam plavanie je to fakte super....a hovori sa ze treba zacat co najskor ak sa da uz od 3mes ako sa moze, sice my uz ako 2 a pol mesacny sme zacali...lebo casom vam nebude chciet tam moc byt a zvykat si....tak sup sup treba skusit!

PS: uz som mala prve kramy teraz ach jo ako bolo dobre bez nich sakra... 😠 😢 🙄 ☹

janula10
15. júl 2009

ludika caf no ako bolo???? prehanaj 😀 😀

co sa tyka prikrmov, tak len tolko ze ja stale mu davam len z jedneho prsa stale len 5min nabera riadne takze mam v zasobe este jedno ak by nestacilo, ani to jedno nevypije cele 😀

ale od septembra davam mrkvicku na obed a tak....nech si zvyka prcek jeden maly 😵

mojsejovka
15. júl 2009

ahojte, som už dlho nepísala, nejak sa mi vôbec nechce v takých horúčavách, úplne som oblbnutá.. 😀

dnes sme boli na poradni, skoro ma vystrelo, keď som zbadala tú váhu 8780 g, no ale čo už.. aspoň mám čo nosiť.. 🙂
tak naša Tamarka v kočíku ani náhodou, vydrží kukať asi 10-15 minút, potom mrnčanie a potom reeeeeeeeeeeev.. takže kočík chodíme prevetrať asi tak 2 x za mesiac, že či sa niečo nezmenilo a nosíme sa v nosiči.. doteraz sme klokankovali, ale už je na klokanku ťažká, tak sme kúpili ergo nosič z www.liliputi.sk a je super.. 😉

my sa tiež pretáčame, asi tak 2 týždne, z chrbátika na bruško, naspäť sa nám to podarí len občas.. a zachutili nám nožičky, stále sú v pusinke.. 😀 fľašku s čajíkom si držíme už sami, ale sa na malej nasmejem, keď jej vypadne a snaží sa ju trafiť späť do pusky.. 😉 a akože to nechápem, ale keď si chce grgnúť a ležká, tak začne robiť, že pfffffff, keď ju nezdvihnem hneď, tak si grcne, keď ju zdvihnem, tak si pekne odgrgne.. sranda.. 😅

no a jasné, že v noci veru často aj 8 krát treba pocuckať mliečko a cez deň bez didky ani nezaspí.. predtým sa nacuckala mliečka, zaspinkala a ja som sa vykradla od nej preč.. ale teraz? chytí si didku obidvomi rukami, nožičky si vyloží na mňa, a keď sa pohnem, tak otvorí pusu a prisaje sa ako keby týždeň nejedla.. tak mám niekedy cez deň nútený oddych.. 😀

andrea142
16. júl 2009

ahojte

aj mi sme mali včera poradňu malá váži 6700g a je 70cm dlhá. takže ako vždy stráži si líniu. 🙄 😀
........druhé očkovanie nám posunula mali sme byť očkovaní 20.7 ale včera nám povedala ,že jej to vychádza na 27.7 ale to má dovolenku tak mám prísť začiatkom augusta 🙄 🙄 🙄 .............. a ešte mi hovorí ,že môžem začať dokrmovať ............... a to už dokrmujem od 4.mesiaca 😀

no včera bolo strašne teplo ..... do piatej zalezený v dome a potom som išla s malou na prechádzku ale ešte tiež strašne teplo.

ludika33
16. júl 2009

ahojte babule, tak my sme boli vcera na poradni. maly vazi 5920 g. cm neviem, lebo som ho nestihla u nich odmerat. pytala som sa lekarky, ze ci je to ok, povedala, ze hej. lebo som jej vravela, ze mi pride take vyziablo, sama ruka a sama noha. ona mi povedala, ze nie je kostlivec, len je chudsi ako ine deti, ale ze on vyzera, ze bude taky slachovitejsi typ, ale ze nech som kludna tak pre istotu mu da urobit krvny obraz. v utorok mu ju budu brat, tak som zvedava. ja to totiz porovnavam aj s vasimi detickami aj so susedou, co je o tri dni mladsia. ta ma uz cez 7,5 kg a my ani 6 este. no uvidime. dufam, ze nic to nebude vazne. mne hovorila doktorka, ze uz mozem zacat na noc davat ryzovu kasu co sa zaraba vodou, ale najprv pockam na vysledky a potom zacneme s tou kasickou. asi nevydrzim iba kojit tak ako natalku do 7 mesiaca, ale co uz, len nech je zdravucky. maly je inak velmi kludny a spokojny, tak preto mi dokina hovorila, ze vyzera, ze je vsetko ok.
vcera nas aj ockovali. vecer mal 37,3 a nad ranom 37,7 a rano uz iba 37. tak hadam uz aj je po horuckach. dufam. zatial som mu nic od bolesti nedavala, ale je taky ubuvany a umojkany dnes. asi z tej horucky.

nikollette
16. júl 2009

Ludika no tvoj maly je veru tintítko potom.. ja som sa vzdy stresovala, ze maly, ma menej ako vsetky deti naokolo,..
ma 4 mesiace a 3 tyždne,a am nieco cez 7kg... a vsetky zname v okoli, co maju rovnako stare deticky maju pribratejsie babatka.. ale kazde babatko asi priberá inak,.. tak podla mna je to v poho.. ak je kludny a spokojný... 😉

bubatenko
16. júl 2009

ahojte,

tak aj my sa hlásime po poradni - Adamček má 7775g a 71cm..... takže po tejto stránke ok, ale dokina sa pozastavila trocha nad jeho hlavičkou, je trocha väčšia , máme obvod 45cm... koľko majú vaše detičky, povedala, že sa nič nedeje, že o dva mesiace uvidíme ako sa to vyvíja, ale zatiaľ je to ok, len je o trošička väčšia... tak som z toho trocha nesvoja. ☹ Aj nás očkovali, teraz som mu dávala obklady na nožičky a keď sa zobudí mu šupnem paralen preventívne a dúfam, že nás horúčky obídu ako po prvý krát.....

Inak ako znášajú vaše detúrence tieto teplá, u nás je trošku podráždenejšie a veľa spinkame, lebo sa rýchlo unavý a nechce mi nič iné piť, len mlieko, neviem do neho ani čaj, ani vodu dostať, nemáte nejaké typy?

patkao
16. júl 2009

bubu ani mne nic mala nevypije a dokyna povedala ze jej mam dat mlieko ked bude chciet a ze je to ok,ze ked nechce vodicku tak nemam nutit..my mame 42cm hlavu,a pred dvoma tyzdnami 7080gr a vobec neni chuda,taky bucko je z nej

bubatenko
16. júl 2009

patka to je iné keď kojíš... vytiahenš didu proti smädu, cucne si trocha a je po smäde, ale Adamčo má síce moje mlieko, ale ja odsávam, taže on dostane tak raz za 3-4 hodiny svoju dávku a medzi tým nič nepije, čo sa mi moc nezdá, hlavne v týchto teplách...chytí si flašu, že ide on sám piť, otvorí ústa dokorán a ked mu padne do úst, niečo iné ako mlieko tak si to vytiahne... taký malý huncút je to , on všetko sám a potom to takto vyzerá 🙂

darmka
16. júl 2009

Ahojte, tak ja tiez iba kojim a Matusko sice vodicku alebo cajik chce, ale musim mu ju davat po lyzickach. To vie otvorit pusinku ako zobacik, hned ked uvidi, ze sa blizim s lyzickou. On mi uplne odmieta flasku. Bubu presne ako hovoris, ked ju zbada, vrhne sa na nu s rucickami, otvori pusinku dokoran, ale iba sa s nou hra a vsetko co dostane z nej von, skonci na bodinkach. Tak to stale skusam s flaskou a nakoniec sa napije aj tak po lyzickach. No aspon nieco takto do neho dostanem, lebo tiez som sa bala, aby mu nechybala tekutina. Aj ho v tychto horucavach castejsie kojim. Tak dufam, ze v pohode. Skus teda z nudze tu lyzicku, ci to aspon tak do neho dostanes.

wewe8811
16. júl 2009

pekny horuci vecer prajem
bubatenko tak to mas dobre, ked Ti Adamko teraz tolko spinka v tych teplach. U nas je to uplne naopak. Este doobeda ked je na balkone chladnejsie, tak si Zoe pospinka nejaku hodinku-dve a potom je to katastrofa. Podvecer s nou chodievam do parku, ale tam je zase tolko komarov, ze sa len osivam 🙂 Dnes sme ju s drahym vyse hodiny uspavali, co bola taka unavena, ale nevedela zaspinkat 😒

Inak s tymi vahami - tak my sme tu suverenne asi najmensi drobci. Pred 2 tyzdnami sme mali 5110g 😀 (ale vasi drahuskovia mali pri narodeni "normalne" hodnoty, nie ako my ani nie 2 kg 🙂 )Ale odkedy som zacala davat aj prikrm tak sa pekne rozpapala aj s mlieckom. Dufam, ze nezakriknem, ale zeleninka jej zatial chuti, tak uvidime ako to pojde dalej.

vanilka2612
16. júl 2009

Ahojte, tak pozeram,ze nasa Petka ma asi najmensiu vahu zo vsetkych tu ...mame 5810 g a 63 cm. Obvod hlavky ma 40 cm. Ja kojim a dokrmujem Sunarom, ale mala uz mi velmi nechce tahat odo mna,doteraz to bolo v poho.Teda hlavne v noci kojim a cez den pred spanim..A uz tyzden davam Sunarku ryzovu 1 x denne, no a od pondelka zacinam s mrkvou- presne na 5 - ty mesiac.

lenk30
16. júl 2009

ahojte,
marya, zdieľam s tým nočným cuckaním tvoj názor. akurát dnes som počúvala od svokry, že už by som ho mala dávať od seba, lebo že je na mne stále nalepený. a ja som taká šťastná, že je "nalepený"

plávanie si filipko užíva a veľmi sa v kolese vytešujem. už musím hodiť foto.
včera sme mali uplačkaný deň, lebo si nechtíkom poškrábal očko. dosť mu to slzelo a aj ho zatváral, tak bolo vidieť, že ho to bolí. tak som mu bola kúpiť kvapky a pospinkal a potom ok.

my momentálne zaspávame iba v objatííííííí. iba večerné spinkanie od 21 je ok, lebo to zaspí odpadnutý 🙂

ja už tak teším na to papanie. dnes sme dostali od kamošky prvú lyžičku 😀

inak filipko už sa tak nahlas rehoce. a už robí naschváli a kuká na mňa, dookola hádže hračku na zem a rehoce sa a začal byť strašne šteklivý. a včera večer mal záchvat smiechu........som písala jednu zmluvu a muž ho mal na rukách a som sa opýtala, že aká je to adresa a muž: že Kollárova a malý taký rehot a potom dookola opakoval Kollárova, Kollárova a on sa rehotal.....no to sú už iné srandy

andrea142
16. júl 2009

my máme obvod hlavičky 43cm.

no dnes sa moja blysla ....... ráno som s ňou bola v meste tak mi v kočíku zaspala na 30 - max.40min a keď sme prišli domov dal som jej najesť a potom ,že ideme spať lebo už bola unavená ,tak som ju zobrala do spálne ,že je tam chladnejšie ,ľahla si s ňou na postel najskôr len mrnčala a potom také rodeo pustila ............ začala sa hádzať z jednej strany na druhú, plakať ..... potom až hysterický rev ,nepomáhalo nič ani hladkanie,ani búchanie po zadku ......... bola celá červená ......... tak som na ňu zakričala ale ani to už som mala na ňu nervy tak som vyšla z izby na pár minút ale aj tak s tým neprestala tak som ju šupla do kočíka párkrát potiahla a nakoniec zaspala.

andrea142
16. júl 2009

ešte tej váhe som chcela ,že na 6.mesiac majú dosiahnuť dvojnásobok pôrodnej váhy le to mi nebudeme mať lebo za mesiac moja kilo nepriberie 😕

andrea142
16. júl 2009

že le namiesto ale a mi -my 😀 😀 😀 ........ 😀

andrea142
16. júl 2009

aj Lili sa rehoce a je tiež šteklivá ,hlavne na brušku a za uchom. minule ju mala svokra na rukách a bola u nás sestre s deťmi a tie behali okolo a malá na ne kukala a potom a začala rehliť .... alebo keď sa jej niekto schová za dvere a urobí "kuk" tak je hotová

ludika33
17. júl 2009

ahojte,

andrea tak dvojnasobok vahy my urcite nebdeme mat v 6. mesiaci. lebo to by musel za styri tyzdne pribrat skoro 2 kg a to je nemozne a asi aj nezdrave. nam velmi chyba prvy mesiac, ked mi pribral - schudol - pribral - schudol a az po prvom mesiaci zacal pomalicky priberat ibaze priberal ako novorodenec a nie ako uz mesacny, ze 150 - 200 g za tyzden. velmi pomalicky sa rozbiehal. som zvedava co povie doktora na vysledky z krvy.

nas maly celkom dobre spi ako su tieto tepla. az sa cudujem. lebo ako sme boli na dovolenke, tak tam poctivo jedol v noci kazde tri hodiny a ako sme doma, tak v noci len buva a buva. to uz musi byt, ked sa dobudi okolo 4 nad ranom a sosne si. mozno aj preto horsie pribera, lebo on v noci vacsinou iba spi az do rana. vacsinou od pol 9 do pol 8 buva v kuse. a rano sa zobudi vyskereny ako leco a natahuje pusinku ako taky zobacik, ze teda mami uz daj daco a to mu davam z oboch rano, lebo uz ja neviem vydrzat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre