Február 2009 III.

xena22
22. jan 2009

Ja ja ja,,,, vytvorim 😉 No kuk podte sem teda 😉

janula10
24. júl 2009

netreba tam plavky ide naholo, a nepotrebujes potvrdenie....tam vo vodicke su len deti, pri hromadnych kurzoch treba toto potvrdenie no je to zaujimave tym ze su tam ponoreny aj rodicia a ti potvrdenie nepotrebuju!!! neuznavam to kamosky 3 mali problemy kozne...predsa su tam zena a chlapi v bazene bleeeee
toto je super 😉

wewe8811
24. júl 2009

to je super janula, hmm vo vodicke su iba deti? to su tam v tych kolesach alebo je s nimi nejaky odborny dozor aby sa naucili aj ponarat? 😀
urcite to v auguste pojdem vyskusat, dufam, ze pocko vydrzi...

ludika33
24. júl 2009

jani andrejko nejako menej pribera. teda teraz uz pribera tak ako ma za tyzden, len v porovnani s vasimi malymi valibukmi je to stuplik chuducky. ma 5 mesiacov a este nema 6 kg a ine tu pisete, ze maju uz 7 alebo 7,5 a viac, tak mi to prislo divne a lekarka, ze mu da pre istotu porobit krvny obraz. dnes su uz vysledky, ale neni tam nasa doktorka a ta mi to vysvetlila ako debilovi, tak som akurat pochopila, ze ma hranicne hodnoty zeleza a zadrela mi, ze mu mam do zeleninovych prikrmov davat masko, ze tak bude mat dost zeleza a mne vyleteli oci, ze ved on je este stale iba plne kojeny. tak sa zhacila. okato nevedela o kom a com hovori, tak musim zbehnut v pondelok za nasou, ze nech mi povie, ze co a ako.

pishulina
24. júl 2009

Ahojte baby, k tym menstruacnym poharikom, co sa pytala LENK30. Ja som si to objednala este minuly rok, ale nestihla som vyskusat, lebo malinky sa nastahoval do bruska a teraz som dostala prvy menzes, tak testujem. A je to celkom sranda. Ani neviem, ze mam menzes. Nastastie brucho ma neboli, nemusim sa starat o vlozky, ani o tampony. A dlho to vydrzi nevymenene, aj ked nechcem to prehanat, predsalen cudzie teleso.

A este: kupete sa niekto s drobcami vo verejnych bazenoch? Ja mam troska respekt, ale zase, mame radi vodicku, chodime tiez na to plavanie kde aj Janulin Maximko a je to dobra vec pre celkovu motoriku dietata. Aj koleso mame, ale maly sa v nom osmeli vystrajat skor doma vo vani ako vo virivke. Doma spliechoce osto-tristo 🙂

marya
24. júl 2009

Ludika, dufam, ze Andrejko je v poriadku a zdravucky, s tymi doktormi je to niekedy ozaj chaos 🙄

My sme boli na dovci v chorvatsku, bolo super, petko bol uzasny, skvele to zvladol, vodicka sa mu pacila 😅
Akurat cez den mi uz menej spava, tak mozno dokopy hodinu, takze vela casu nemam 😀

A mame uz 7570 g a 72 cm 😅 😅

janula10
24. júl 2009

wewe - hej aj sam aj v kolese drzi ho teta Evicka tam ona je strasne zlatucka....aj ty s tam pri nom

ludika no ja si myslim ze ta vasa vaha je ideal vsak my mame nadrozmernu hmotnost!!!! neboj vsetko bude ok 😉 😉

pishul my sa nekupeme vo verejnych ja by som s abala mpre je ine predsa no verejne az buduci rok...staci bazenik u Tety Evicky no nie? 😀 Musis mi povedat o tych poharikoch sakra....nezabudni ked spolu budeme 😅

patkao
24. júl 2009

marya a petko ako zvladol cestu autom? teda ak ste sli autom..moj muz zacal spekulovat, ze by sme v septembri este skocili do chorvatska na par dni, no neviem ako cesta s malou...

marya
25. júl 2009

Pati, do Chorvatska sme vyrazili o 3 v noci, takze to sme Petka z postielky prelozili do sedacky a spinkal okrem prestavok na papanie az do cca 9, a okolo 12 sme uz dorazili, takze tie 3 hodinky co bol hore som ho zabavala, zvladol to super a celu cestu ani nepipol 😅 trochu horsia bola cesta spat, tiez sme chceli ist v noci, ale nakoniec sme kvoli burke a silnemu vetru isli radsej cez den, nastastie neboli horucavy, takze sa to dalo vydrzat, len som musela Petkovi stale menit polohy, lebo sa v tej autosedacke nudil, tak sme castejsie robili prestavky a sme sa vonku poprechadzali, mali sme vela hraciek, kazdu chvilu som ho skusala kojit, nech sa ukludni 😅 , pozeral von oknom...ale vcelku to zvladol tiez velmi dobre 😉 najlepsie je ist v noci ak sa da, ked babo spi, vtedy nemusi byt mama hyperaktivna aby male zabavila 😀 😀
...my sa este do konca leta chystame na vylet do Benatok 😅 ja som tam vzdy tuzila ist, zatial sa to nikdy nepodarilo, tak muz vymyslel, ze co keby sme isli v auguste, tak sa strasne tesim a dufam ze to vyjde 😅 😅 a tiez asi ked tak, pojdeme v noci, nech Petko v aute spinka 🙂

muriel293
25. júl 2009

ahojte babule,
aj my máme také isté koliesko žlté s operadielkom je to super,malému sa tam veľmi páči a je tam písané že je to do jedenásť kíl....

wewe8811
25. júl 2009

ahojte kocky 🙂
dnes sa nam konecne trosku schladilo, tak sa celkom vytesujem, ze sa da konecne aj dychat.
Janula to plavanie vyzera fakt dobre, velmi sa tesim ked to s bambulkou vyskusame.
Inak pridavam sa k tym, ktore uz postihlo pravidelne mesacne trapenie. Este vo stvrtok rano som stihla ist ku gumkacovi na citologiu a podvecer sa uz prihlasila po vyse roku menstruacia 😒. Hmmm bolo bez nej dobre, ale co uz, aspon budeme zase kazdy mesiac vediet, na com sme 🙂.

wewe8811
25. júl 2009

miskelka rodicovsku dovolenku si musis ist vybavit. Najprv treba ist na UPSVR, tam Ti daju tlacivo "Potvrdenie o naroku na materske na ucely poskytovania rodicovskeho prispevku". Toto tlacivo musis dat potvrdit do socialky (ja som to posielala nascanovane mailom, oni mi to potvrdili a poslali naspat postou). Potvrdene tlacivo, kopia rodneho listu a potom Ziadost o rodicovsku dovolenku treba odniest este pred skoncenim materskej na UPSVR.
Neviem odkial si. Ak si z Blavy, mozem Ti poslat mail na tu zensku zo socialky 🙂.

lenk30
25. júl 2009

ahojte. ozývam po náročnom týždni. v robote som mala samé neplánované kontroly, tak som mala šťastie, že som mala neter na prázdninách, tak mi riadne pomohla.
My kúpeme len v súkromnom bazéne.
S malým máme náročné dni - asi už zúbočky. už vidím aj biele ďasienko. celý týžden mal hnačky, večer plačká, ani prsník, ani ruky, nič ho neupokojí. ..........a o noci ani nevravím. no len dúfam, že to rýchlo prejde a budeme zubatíííííí.
prvý menzes mi teda skončil, ale ani som nevedela, že mám...........pishulina, tak potom ak sa to unormální /lebo myslím, že aj ty ten prvý máš ako keď nemáš, tak daj vedieť spokojnosť s tým pohárikom/
wewe, ešte že si mi pripomenula citošku. hneď v pondelok volám. ja som mala naposledy zlé výsledky

wewe8811
25. júl 2009

lenk30 tak sup sup volat 🙂 A dufam, ze Filipko sa co najskor ukludni. Zoe este zubky nejdu, ale v noci toho tiez vela nenaspinka, tak uvidime, co nas caka dnes vecer.
ozaj kocky kde kupujete tie rozne kase a ovocne mixy pre drobcov? Kde sa to najviac oplati? Lekarne, hypermarkety, DM??? Dakujem a prajem vsetkym co najkludnejsiu noc 🙂.

mima22
25. júl 2009

nasa natalka ma uz dva zubky uz od 4mesiacov a idu jej uz aj vrchne vyzera to tak ze sa jej zachvilku prerezu

marya
26. júl 2009

Ahojte 🙂

Ja tiez vidim Petkovi biele dasienko, ale nie je nejak extra mrzuty, v noci pekne spinka, tak neviem, uvidime kedy tie zubky vylezu, ale este by nemuseli, nech ma nedohryzie pri kojeni 😀 😀

Jaj baby zajtra idem na harryho pottera 😀 😀 😀 prvykrat od Petkovho narodenia idem do kina 😅 ...a chlapov zatial necham gazdovat 😅 😀

ludika33
26. júl 2009

ahojte babule,

patka my sme vyrazili o deviatej vecer z domu do Chorvatska. Pri prvej zakrute uz obaja spali a zobudili sa az v Chorvatsku. Vlani sme sli az o pol noci a to sme prisli na miesto az na obed, tak tento rok sme skusili ist uz vecer a rano sme tam boli. Boli sme na Makarskej a tam je cesta cca 12 hodin od nas. Naspat sme sli na obed a do deviatej vymyslali obaja. Raz papat, potom prebalik, cikat a pit a tak dokola. Stali sme aj po pol hodine obcas. Prislo devat vecer. Obaja zalomili a ani nevie, kedy sme ich v noci prekladali zo sedaciek do postele.

wewe8811
26. júl 2009

ahojte kocky, chcem sa vas spytat ohladom detskych stoliciek. Vy uz davate do nich deticky sedkat - do tej sklopenej polohy? Co mam stolicku, tak tam pisu, ze az ked babo same sedka tak by sa do nich malo davat, tak teraz neviem, aby som Zoe neublizila.

marya
26. júl 2009

Wewe, ja si myslim, ze babo moze sedkat podoprete vtedy, ked si udrzi rovny chrbatik 😉 to znamena ze uz ma dostatocne silne svaliky na to, aby si chrbatik nekrivilo...ja davam Petka do podopretej polohy uz takmer vzdy, lebo rovno lezat vobec nechce a on v podstate uz sedi aj skoro sam, a ked sa neudrzi, podoprie sa vpredu ruckami a pekne sedka dalej 😅 ...

wewe8811
26. júl 2009

marya ved prave preto ze ani Zoe nechce lezkat lebo nic nevidi, tak som to dnes vyskusala. Teraz sa tam pekne hrajka, za chvilu vyskusame aj papanie ako jej pojde 🙂.

Inak dobru chut k nedelnym obedom prajem 😉.

janula10
26. júl 2009

ahojte
no my mame stolicku a maleho do nej davam je super ide uplne az na lezanie nech si zacina zvykat...

podla mna ist autom s malickym na noc je super vsak prespi.....len moj nazor, cez den by som nesla urcite...no nas caka let v sobotu o 6h rano tak som zvedava 😀

patkao
27. júl 2009

marya,ludika a vy ste mali drobcov vo vajickach? Lebo mne zda,ze jej tam bude nepohodlne,ked v tom ma cestovat a spinkat celu noc..

mamamima
27. júl 2009

Ahojte maminky a drobcekovci 🙂

Tak my mame za sebou hroznu noc, teda kazda je hrozna, ale dnes to bol extrem teda...mala od 3,20 hore, teraz konecne zaspala...ja neviem co ma, pritom ju necham unavit poriadne kym ide na noc spat, len jej od tretej dudel pcham a ona nemieni spat, tak sme isli o 6 nakupit, tato sa tesil, mal cerstve rozky, aspon niekto mal z toho pozitok 😀

pati, tak toho cestovania by som sa aj ja obavala, zda sa mi to dost dlho byt tolko vo vajci, ale ak to zvladli v pohode, tak ok...ale pozname si kazdy svoje dieta a viem ze moja miska by to nezvladla...my ideme na balaton v piatok, tesim tesim, tak to neni tak daleko, tak nemam strach...my inak vsade len autom, vsade chodi so mnou, aj zajtra musim na duchonku a mala pri mne, mavam ju vpredu, da sa airbag vypnut, tak super...no budi sa mi, tak sa majte zatial...

caly8
27. júl 2009

ahojte...

maminky chcem sa opýtať tie čo už dávate príkrmy a šťavy ako tie šťavy dávate? odšťavujete čerstvé ovocie alebo to niekde kupujete? učili ste niektorá bábo aj na pohárik ak ste sa chceli vyhnúť fľaške, hlavne tie čo ešte kojíte..
ja by som sa fľaške chcela vyhnúť aspoň zatiaľ, pretože sa stále kojíme..

marya
27. júl 2009

Caly, my mame pozajtra 6 mesiacov 😅 takze prechadzame na prikrmy. Zatial som dala Petkovi ochutnat trosku mrkvicky so zemiacikom ( velmi mu chutilo 😅 ) a stavu z jablcka a broskyne, odstavujem ovocie, tie stavy su zbytocne drahe a chemicke...a davam mu z poharika, strasne sa mu to paci, ani ho z ruky pustit nechce 😅 ale vie pit aj z flasky, to som ho naucila este ako drobceka, a ziadny problem s odmietanim prsa sme nemali 😉

marya
27. júl 2009

Pati, hej, mali sme vajicko, nie je to nic moc taku dlhu cestu, ale co uz... 😒

zuzi26
27. júl 2009

marya ja som az vcera skusala odstriekat svoje mlieko a dat do flasku..chystame sa totiz autom na vychod Slovenska a chcela by som jej davat pocas cesty uz troska vody..ale ona netusi co ma s tou flasou robit ☹ skusala som niekolkokrat, ale marne, odtlaca ma, vypluva..

zuzi26
27. júl 2009

caly ja este plne kojim, prikrmy asi trochu posunieme o dva tyzdne..nechce sa mi s tym zacinat na dovolenke..hadam sa to moze..zatial z mojho mlieka prospieva..ale rada by som ju ucila na flasku, aby som uz mohla aj na chvilu odist, ked ju niekto postrazi..zatial sa od seba nepohneme, lebo teraz v teple pije aj kazdu hodinu 🙂

zuzi26
27. júl 2009

marya az teraz som si precitala...ty si bola v kine..wooow, ja presne tuzim ist hrozne na Pottera a neviem ako to zrealizovat..poradte mi, bojim sa aby som nebola v strese cely cas, ci to mala vydrzi..ona v noci dobre spi tak do druhej bez kojenia..ale keby sa nahodou zobudila, tak nevie pit z flase..uff to si asi este pockam na kino, uz mam abstak.. 😉

zuzi26
27. júl 2009

baby a ake stolicky na papanie mate? Mne sa pacia aj tie drevene na styl stokke tripp trap alebo PP primapapa..len sa bojim aby nam to nezabralo celu kuchynu..vraj ak tie ikeacke obycajne su dobre..tak neviem..

terina25
27. júl 2009

Ahojte baby.

ja len na skok.chcem sa spýtať,tie čo už máte krpcov so zúbkami.ako kakali keď im šli zúbky?lebo naša malá od soboty hnačkuje.nemá teploty,našťastie,ale všetko čo spapá hneď vykaká.a keď jej dám čajík ,tak sa z neho ,,poserie,,že až.takú vodičku.je to už lepšie,volali sme dokimu a ten nám odporučil kvapky - Hilak forte.ale aj tak po každom papaní sa vždy pokaká.tak neviem,či je to zubami alebo čo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre